Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

zalety państwowej roboty???

IP: *.baildona.silesianet.pl 22.06.04, 09:31
    mam pytanie do tych którzy mają stanowisko w publicznym sektorze czyli tzw.
    budżetówce.: Jakie są zalety w stosunku do posady w prywatnej firmie(poza
    tym, ze jest lepiej płatna).Pytanie to zrodziło się u mnmi8e dlatego, ze mam
    do wyboru:staż w urzędzie lub posadkę w firmie produkcyjnej, no i mam
    dylemat....dzieki
    Obserwuj wątek
      • wichura Re: zalety państwowej roboty??? 22.06.04, 09:36
        Sam pracuję w firmie prywatnej, ale mam znajomych w ministerstwach i agencjach
        rządowych. Zaleta podstawowa - przestrzeganie kodeksu pracy (pensja w terminie,
        w pełni płatne nadgodziny (ale rzadko się trafiają), ubezpieczenia, normalny
        urlop). No i sporo czasu wolnego!
      • Gość: Paweł Re: zalety państwowej roboty??? IP: green.d* / *.mofnet.gov.pl 23.06.04, 13:15
        Zaletą jest tylko i wyłącznie stabilność zatrudnienia. A po za tym to urzędy ze
        swoją organizacją pracy zatrzymały się w epoce późnego Gierka - kafka,
        herbatka, pogaduchy... komuś to się może podobać, ale na dłuższą metę to
        zabija. Zabija w człowieku rozwój, chęć do nauki itp. Można tak przesiedzieć do
        emerytury, cały czas narzekać i skończyć nic nie osiągnąwszy. Ja pracuje w
        Urzędzie skarbowym i szczerze tej pracy nie nawidzę. Mam już widoki na coś
        lepszego w prywatnym sektorze więc wkrótce mam nadzieje że się z tąd zwinę.
        Wiem że będzie ciężko, że nie będzie tej pewności i całego socjalu, ale mam to
        w d... to będzie coś co bardzo lubię robić i to się liczy.
        • sdb Re: zalety państwowej roboty??? 23.06.04, 17:28
          8h pracy dziennie zadnych pracujacych sobot, wolne miedzy swietami np. 1-3
          maja, fundusz socjalny- urlopowy, bony sodexho na swieta, 14-stki, urlop kiedy
          chce. zero rozwoju ale dopoki studiuje to jest to raj na ziemi
      • Gość: myszz Re: zalety państwowej roboty??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.04, 18:56
        Urząd Miejski, /otwarty dla petenta 7-15/

godz. 14.20 , przychodze z wnioskiem o paszport.
        po korytarzu latają z odkurzaczami panie sprzątaczki, nie ma żywej duszy wokoło
        poza nimi.
        idę pod konkretne drzwi, zamknięte : jestem w pokoju 118
        w pokoju 118 patrzą na mnie jak na intruza, tamta pani już poszła do domu....
        15.00 wylatują z Urzędu ci, którzy jeszcze zostali...

a... i można sobie po zakupki wyskoczyć w międzyczasie, jak "szefa nie ma"
        ......................
        córka urzędniczki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka