Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

buiro rachunkowe????

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.04, 17:21
    Maży mnie się otwarcie biura rachinkowego. Czy wiecie może jaki wymagania
    powinnam spełniać aby rozpocząć swoją działalność? Wiem, ze jednym z wymogów
    jest wyższe wykształcenie ekonomiczne - już mam. Ale co dalej? Pozdrawiam:)
    Obserwuj wątek
      • Gość: kasia Re: buiro rachunkowe???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.04, 17:27
        Przede wszystkim musisz mieć uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg
        rachunkowych, licencję Ministra Finansów i ogromną praktykę, bo teoria na
        niewiele się przyda. Wiem coś o tym bo sama chciałam otworzyć biuro rachunkowe,
        ale uświadomiono mi, że to wcale nie jest łatwy chleb:)
        Obecnie pracuję w doradztwie podatkowym i to jest to!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: justek Re: buiro rachunkowe???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.04, 18:47
          Kasiu czy mogłabyś udzielić mi paru rad? odnośnie biura podatkowego? Czy po
          ekonomii mogę takie biuro prowadzić bo wydaje mnie się, iż również powinnam
          posiadać licencję + praktykę. Chyba, że lepiej zacząć od praktyki ale kto mnie
          weźmie na dwu lub trzy letnią praktykę? Powinnam jeszcze zrobić podyplomowe
          studia z rachunkowości o ile będę szła w tym kierunku lub doradztwa
          podatkowego. Ale coś muszę robić, dążyć w jakimś kierunku bo teraz jestem
          bezrobotnym absolwentem:(
      • Gość: kasia Re: buiro rachunkowe???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.04, 22:21
        Przyszły księgowy musi spełniać pewne wymogi. Trzeba mieć wykształcenie
        kierunkowe ekonomiczne i doświadczenie zawodowe. W przypadku studiów wyższych
        trzeba mieć dwuletnia praktykę w rachunkowości, w przypadku wykształcenia
        średniego pięcioletnią.

Od 1.05.04 obowiązują certyfikaty, które się zdobywa zdając egzaminy w
        Ministerstwie Finansów. Praktykę najlepiej zdobyć pracując jako stażysta lub
        wolontariusz. Można też zacząć od prowadzenia dokumentacji znajomym, czy
        rodzinie i w ten sposób wypracować sobie dobrą opinię i zyskać stałych
        klientów. Ja tak właśnie zaczynałam:)

Pamiętaj też o tym, że przepisy tak często się zmieniają, że praktycznie
        konieczne jest nieustanne dokształcanie na kursach i studiach podyplomowych.
        A juz obowiązkiem jest codzienna lektura np. Gazety Prawnej.

Pozdrawiam Cię i życzę wytrwałości w dążeniu do celu:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka