Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

studia podyplomowe

IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 12:35
    Czy ktoś z Was kończył studia podyplomowe w zakresie rachunkowości na Slasku??
    Ja sie zastanawiam i rozważam miedzy: AE w Katowicach
    AE we Wrocławiu lub WSB o/Chorzów
    Czy ktoś z Was zna??? Która najlepsza???
    A tak w ogóle, czy skończenie studów podyplomowych pomoglo Wam w znalezieniu
    lepszej pracy???
    Obserwuj wątek
      • Gość: Nadia Re: studia podyplomowe IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.02, 13:06
        Czesc. W tym roku wybieram sie na podyplomowke wlasnie na AE w K-cach. Co
        prawda na handel zagraniczny, ale uczelnia ta sama. Od znajomych, ktorzy
        skonczyli tam podyplomowe studia, slyszalam same pozytywne opinie. Dodatkowa
        zaleta jest cena-wlasciwie najnizsza na poludniu Polski (nie wiem, jak w innych
        czesciach). Czy te studia pomoga??? Ja mam nadzieje, ze tak... Nauki nigdy
        dosyc...:)))) Pozdrawiam!
        • krzysiek.m Re: studia podyplomowe 21.08.02, 13:56
          Mnie jak na razie nie pomogły podyplomowe w znalezieniu lepszej pracy :))
          Skończylem w maju 2002 AE w Krakowie - Internet w biznesie/Zarządzanie
          przedsięwzięciami internetowymi.

pozdr
          Krzysiek
            • krzysiek.m Re: studia podyplomowe 22.08.02, 07:42
              Gość portalu: charissa napisał(a):

> skonczyles normalne studia czy juz robiles podyplomowe. Bo ja tez jestem po
              AE
              > ( zwykle studia wyzsze) ,ale jak na razie nie robie niczego z tym zwiazanego :
              (
              > (
              > Tzn pracuje w supelnie innej dziedzinie, bo z czegos trzeba zyc
              Czesc!! Tak - wczesniej skonczylem ekonomię, też na AE, ale pracuje jako
              informatyk - juz od paru lat.
              pozdr
              Krzysiek

• Gość: Zbigniew Studia podyplomowe nie pomagają:( IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.02, 15:31

> A tak w ogóle, czy skończenie studów podyplomowych pomoglo Wam w znalezieniu
        > lepszej pracy???

Nie pomagają:(
        To raczej hobby w zdobywaniu dodatkowej wiedzy, która może się kiedyś przydać,
        ale na pewno nie pomoże w znalezieniu lepszej pracy.

Jedyne co dają studia podyplomowe (w sensie lepszej pracy) to znajomości
        zawarte podczas ich. Często uczestniczą w takich studiach ludzie pracujący na
        wyższych stanowiskach. Więc po szkole trzeba rozwijać kontakty towarzyskie w
        knajpach:)) To są bardzo cenne znajomości pamiętaj o nich.

Żeby nie było sam skończyłem 2 podyplomowe w Krakowie:}
          • Gość: Zbigniew Re: Studia podyplomowe nie pomagają:( IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 19:41

> fajne hobby za 4500 ;-))
            > myslalam ze moze moje notowania z dodatkowym czyms w CV wzrosna

Na takich studiach najważniejsze są znajomości tylko pamiętaj sprawdzić kto tam
            będzie chodził bo jak sami absolwenci to sobie daruj.
            Doczytałem że już skończyłaś AE więc po co jeszcze się w to bawić. Gwarantuję
            że więcej Cię tam nie nauczą!!
            Dla uczelni to dodatkowe pieniądze a poziom niski i jeszcze wykładowcy olewają
            zajęcia:(
            • justyna.sz Re: Studia podyplomowe nie pomagają:( 22.08.02, 13:20
              krzysiek.m napisał:

> Gość portalu: charissa napisał(a):
              >
              > > fajne hobby za 4500 ;-))
              > > myslalam ze moze moje notowania z dodatkowym czyms w CV wzrosna
              > moje hobby kosztowało 6300 :))

Moje w 2001 kosztowały 4200 ale warto było, wszystko zależy od stopnia
              integracji z grupą, ja spotkałam wyjatkowych ludźi, cały czas mam z nimi
              kontakt i towarzyski i biznesowy. Miałam 25 lat jak studiowałam i byłam
              najmłodsza, reszta studentów to ludzie przeważnie po 40, kierownicy, dyrektorzy
              i prezesi firm pragnący sie dokształcić i rozwijać. Może dlatego jestem tak
              zadowolona. Jak się zbiorą na podyplomówce sami młodzi absolwenci to
              rzeczywiście trudno mówić o ciekawych znajomościach (od strony doświadczenia i
              decyzyjności). Ja maiałm to szczęście, że się więcej nauczyłam od koleżanek i
              kolegów-praktyków niż na wykładach.

pozdrowaski
      • justyna.sz Re: studia podyplomowe 22.08.02, 02:17
        ja skończyłam studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi w warszawie,
        pomogły mi bardzo, przede wszystkim kontakty, kontakty i jeszcze raz kontakty,
        warto iść na studia ze względu na osoby, któr można tam spotkac,

obecnie pracuję dzięki kontaktom własnie ze studiów,
        ktoś zobaczył co rozbiłam spodobało mu sie i zaproponował mi pracę

jestem bardzo zadowolona

powodzenia życze wszystkim ambitnym podyplomowym studentom !!
      • loginka1 Re: studia podyplomowe 22.08.02, 10:26
        Nie doradzę, które lepsze (sama kończyłam menedżerskie na GWSH), ale według
        mojego doświadczenia podyplomówka raczej w znalezieniu pracy nie pomoże. Z tym
        że odnoszę wrażenie, że w tej chwili jakoś trochę głupio nie mieć jakiejś w
        cv...
      • charissa Re: studia podyplomowe 22.08.02, 13:53
        kurcze, mysle i mysle, i sie z tymi myslami bije. cholera!!!
        mnie by najbardziej odpowiadala AE, ale tam zjazdy sa co tydzien w soboty, a
        problem moj polega na tym, ze ja powinnam pracowac co najmniej jedna sobote w
        miesiacu ( normalnie pracuje dwie, czasami 3)
        To moze, Was osoby doswiadczone i madre ;-), zapytam o cos jeszcze
        jak wynegocjowac z szefem wolne soboty? wiem ze moge zaproponowac, ze bede
        zostawala godzine dluzej jakiegos dnia, zeby wyrobic swoje 41 godz na tydzien,
        ale skoro pracuje w biurze podrozy po co mi kurs z ksiegowosci. Logiczne jest,
        ze po to by sobie cos lepszego znalezc.
        Marze o zmianie pracy
        • charissa Re: studia podyplomowe 22.08.02, 14:45
          w Katowicach 4500 , we Wroclawiu chyba tez cos kolo tego.
          rok trwaja sdudia
          Z tego ci sie orientuje to Katowice maja bardziej
          wyspesjalizowane te studia, nie bawia sie w jakies
          dodatkowe przedmiotym WSB z kolei ma sporo przedmiotow.
          Jezeli chodzi o Wroclaw, to ...miasto kocham, tam tez
          konczylam AE, ale program studiow jaki znalazlam na icj
          www nie jest suuuuper ( ale nie maja zjazdow co tydzien,
          dlatego tez je biore pod uwage) Chyba AE w Katowicach
          jest z tysz szkol najwyzej w rankingach, tyle ze rankingi
          rankingami, a to czego naucza to co innego
        • Gość: Basia Re: studia podyplomowe IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 22.08.02, 15:21
          Czesc. Wybieram sie w tym roku na handel zagraniczny na AE K-ce. Skusila mnie
          cena - 3200 za rok, a kierunek ten jest jak najbardziej przydatny w mojej
          pracy:)))) Dla porownania - Krakow, to samo, a 4500. Studia na AE trwaja rok i
          z opowiesci znajomych, ktorzy je skonczyli, sa bardzo ciekawe. Najlepiej wejdz
          na strone akademi ekon. w K-cach i tam znajdziesz cennik wszystkich kierunkow.
          polecam
          www.ae.katowice.pl/wersja_polska/organizacja_uczelni/kz_wykaz_kierunkow.htm
          Pozdrawiam!!!
      • Gość: Milla Re: studia podyplomowe IP: *.zetosa.krakow.pl 12.07.13, 10:45
        Strasznie stary wątek więc podnoszę.

Czy coś się zmieniło przez te 11 lat od momentu rozpoczęcia wątku?
        Zastanawiam się nad podyplomowymi z controllingu, skończyłam AE w Katowicach. Czy takie studia aktualnie podnoszą w jakiś sposób atrakcyjność pracownika na rynku pracy?

Plus zastanawiam się czy lepsze są takie studia na uczelni typu AE czy np. rozważać WSB w Chorzowie?

Będę wdzięczna za wasze spostrzeżenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka