Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    W którym dniu złożyć wypowiedzenie?

    IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.06, 23:44
    Mam zamiar rozwiązać umowę o pracę i złożyć wypowiedzenie ale nie jestem do
    końca pewna w którym dniu powinnam to zrobić.Pracuję na czas określony 3 m-ce
    i obowiązuje mnie 2 tyg okres wypowiedzenia. Czy jeżeli chcę się rozstać z
    firmą do końca marca br to powinnam złożyć wypowiedzenie w piątek 17.03.06
    czy dzień wcześniej? Jestem obecnie na L4 i nie wiem czy w czasie trwania
    zwolnienia mogę to zrobić? Po złożeniu wypowiedzenia nadal będę na L4 aż do
    końca trwania umowy.Rozumiem że mój przełożony powinien mi potwierdzić na
    piśmie że takie wypowiedzenie przyjął w danym dniu. Obawiam się
    jakiegoś "numeru" ze strony firmy i chciałbym wiedzieć na ten temat jak
    najwięcej jeżeli ktoś z was może mi to wyjaśnić będę wdzięczna,
    pozdrawiam
    Megi29
    Obserwuj wątek
      • joasiek.joasiek Re: W którym dniu złożyć wypowiedzenie? 15.03.06, 00:14
        znajdź sobie w necie stronę Państwowej Inspekcji Pracy i tam zadzwoń :)Udzielą
        ci za darmo profesjonalnej porady.Miałam podobną sytuację w firmie swojej tylko
        pracowałam w niej prawie 3-lata.Z mojej wiedzy wyglada to tak, że bez względu
        na to kiedy składasz wypowiedzenie, zaczyna się ono liczyć od ostaniego dnia
        miesiąca w którym je złożyłaś.Najlepiej jednak zadzwon do tej PIP.Pozdrawiam.
      • joasiek.joasiek namiary na PIP 15.03.06, 00:17
        Namiary na PIP w w-wie
        Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie
        00-973 Warszawa, ul. Lindleya 16
        tel.: (22) 583 16 12, (22) 583 17 00; fax (22) 621 92 72
        www.warszawa.oip.pl/
        • Gość: Megi29 Re: namiary na PIP IP: *.adsl.inetia.pl 15.03.06, 00:32
          Serdeczne dzięki za pomoc i namiary, pozdrawiam i dziękuję, napewno skorzystam:)
          Megi29
          • Gość: Małgoś Re: namiary na PIP IP: *.sentel.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.06, 07:15
            Umowę możesz rozwiązać tylko w sobote bo w takim dniu musi zakończyć się
            wypowiedzenie dwutygodniowe.
            Jesli chcesz żeby umowa rozwiązała się 1 kwietnia, wtedy wypowiedzenie musisz
            złożyć najpóźniej 18 marca.
            Możesz wypowiedzieć i rozwiązać umowę będąc na zwolenieniu lekarskim.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka