Dodaj do ulubionych

Magazyn centralny 2014

01.07.13, 22:44
Dzisiaj usłyszałem ciekawostkę:
Po utworzeniu i uruchomieniu Magazynu Centralnego koledzy z działu PTiRT najprawdopodobniej pożegnają się z pracą...
Na pytanie Kierownika PTiRT: Co mam powiedzieć pracowniko - DGL odpowiada: Powiedz im tylko delikatnie i po cichu żeby szukali pracy.... smutne....
Obserwuj wątek
  • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 02.07.13, 10:40
   Brawo dla tego geniusza , który wpadł na taki pomysł !!!
   Zawsze lepiej póżno niż wcale , to bardzo dobre posunięcie - zaraz podam argumenty!!
   1. mniejsze zatrudnienie ,
   2.1 kupiec odpowiedzialny za daną gamę produktów,
   3 zamówienia centralne - większe rabaty,
   4 łatwość podglądu stanów magazynowych,
   5 zbyteczne cesje ,
   6 większa kontrola nad stanami magazynowymi ,
   7 koniec zamówień bezpośrednio od dostawców przez kierowników pozwoli im bardziej skupić się na pracy a nie na tym co zyskają każdy wie o co chodzi!!!
   8 kupiec posiada dużo większe możliwości niż kierownicy ,
   9 możliwość transportu bezpośrednio do klienta
   10 terminy dostaw przestrzegane ,
   11 mniejsza księgowość
   12 odpowiedzialność za zamówiony towar a nie sprzedający się !!!!!
   Magazyn centralny jest zawsze potrzebny , dotąd był ale tylko z naszymi produktami , a teraz gama powinna się zmiejszyć co powinno klientowi pomóc w wyborze towaru!
   • kanibalizm Re: Magazyn centralny 2014 03.07.13, 09:36
    Kolejna akcja rozmowy sam ze sobą pana prawda997,wyłamałem się i napiszę smile
    Magazyn istnieje już kilka lat to jedna wielka porażka,nikogo nie będą zwalniać.
    Zaufany dostawca dobre smile na inwentaryzacji wychodzą takie błędy że i to się skończy,pomysł nietrafiony.
    • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 03.07.13, 17:54
     Gościu z centrali nie siej fermentu , każdy wie , że jest magazyn centralny ale w nim sama chińszczyzna z logo casto!!!! , a to duża różnica!
     Dla mnie Pirt to zbędny dział , widziałem ich pracę , więcej siedzieli przy kawusi i papierosie a nie pracy!!!
     Moje punkty pokazują wyrażnie jakie korzyści z tego wynikną , nie ma co tego ukrywać i trzymać w tajemnicy do ostatniej chwili jak jest to praktykowane przy zwolnieniach i nowych umowach!
  • z.eus Re: Magazyn centralny 2014 04.07.13, 00:21
   prawda obserwuje twoje posty już od około roku i dziś postanowiłem się zarejestrować z twojego powodu.
   Skoro już nie pracujesz to zrób wszystkim przysługę i pozostaw to forum w spokoju.Masa osób Ciebie prosiła.Założę się że tego nie zrobisz.A może taka masz misję.Zniechęcić wszystkich?
   Co do PiRTU to w d.... byłeś i g,.... widziałeś.Takie myślenie mają osoby które nie mają pojęcia jak wygląda praca na PIRCIE,KASACH,SAV. Kazdy powinien minimum z dzień popracować na każdym z tych działów.Ja wiem jak oni tam pracują.To że ktoś wypije kawę ,lub pójdzie zapalić to co.Mam nadzieje że ty byłeś super pracownikiem i zawsze wyrabiałeś 100% normy biegając 8h 7 dni w tyg.Dla przykładu: idź w zimie jak jest -20 *C zdejmij TIRA styropianu,albo w lecie jak jest +30*C i słońce świeci Ci w twarz.Popracuj na zewnątrz na słoneczku lądując dostawy,i policz na hali w zimie gdzie masz z 10*C.Kazda rzecz jaką miałeś w raczkach przeszła przez lapki kolegów z PiRTU.Kierowcy nie powiesz żeby przyjechał jutro,albo nie obrazi się jak jesteś dla niego niemiły i nie pójdzie do domu. Posprzątaj palety po kolegach z działów,albo pojeździj wózkiem na słońcu lub mrozie.Wiesz ja się cieszę jeśli ktoś wpadł na pomysł zlikwidowania PIRTU.Ludzie pójdą na działy,gdzie są częściej podwyżki lub do lepiej płatnej pracy.Transporty same się załadują,dostawy same się zdejmą i sprawdzą,klienci sami wygrzebią SOTY,wyślą swoje reklamacje i je odbiorą,a koledzy z DH sami spakują zwroty i cesje i wrzucą na samochody.Prawda jest taka zaufani dostawcy muszą powstać gdyż pirt to nie tylko liczenie dostaw.Etatów jest mało a roboty sporo i się poprostu czasem nie wyrabia.Tak się zastanawiam.Czemu ty nie założyłeś swojej firmy ze swoimi pomysłami winkPozdrawiam wszystkich z działów niehandlowych.Wasza praca jest ważna jak wszystkich.Prosiłbym też nie siać paniki bo przez takie głupie posty może odejść wielu dobrych magazynierów.
   • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 04.07.13, 19:59
    Proszę nie pisać tutaj bredni tego typu , że piszę tutaj prawie od roku , to pomówienia!!
    Nikogo nie zniechęcam do pisania tutaj a wręcz przeciwnie zachęcam na wszystkie możliwe sposoby , nawet w sprawach prawnych pomagam przedstawiając ciekawe artykuły pomocne dla pracowników .
    Wiem jak wyglada praca na magazynie dobrze zorganizowanym , gdzie kierownik potrafi wspólpracować z Pirtem a nie non stop mieć do nich pretensje!
    Może zimą nają pracę gorszą , ale latem to już super praca - nie to co ma doradca i musi robić na sklepie w ogromne upały , wykładajac towar na pólki !
    Co do tego , że ludzie pójdą na działy to mnie rozśmieszyłeś - kierownik albo zastępca z Pitru pójdzie robić jako doradca za dużo niższe wynagrodzenie , nie wspomnę o przyzwyczajeniach do lżejszej pracy!
    A kto da na dodatkowe etaty pieniądze na działy jak nie ma słupków ??
    Towar z magazynu centralnego może być odbierany przez działy , nie widzę w tym problemu , ponieważ za towar wyslany z magazymu odpowiada ten kto go wysyła i ilości muszą się zgadzać!
    Znam inne firmy z tej samej branży , które nie mają z tym żadnego problemu a wręcz przeciwnie są zadowoleni z tego typu rozwiazania!
    Odnośnie Sotu, reklamacji , zwrotów mamy dział Serwis , który powinien się tym zajmować.
    Tak więc uważam , że to co napisała/eś jest zaprzeczeniem logicznego myślenia a tylko raczej obrona swojej pozycji w firmie!!
    • z.eus Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 00:19
     Kolego pogoda sprzyja posiedź w słońcu godzinkę ubrany w ciuchy robocze zobaczysz jak fajnie,najlepiej w samo południewinka potem wejdź pod dach.Gdzie będzie ci chłodniej ?Nie wiesz co robię ,moja praca na magazynie była epizodem,jednak nie wygląda na taką prostą i fajną jak ci się wydaje,zresztą co Ci będę opowiadał.Ja szanuje pracę wszystkich i nie uważam żeby kier czy dyr miał prace lzejszą.Ma pracę inną.Trzeba było się uczyć.Firma nie uratowała mi życia i pracę znajdę raczej bez problemu więc nie mam powodu bronić swojej pozycji.Nikt raczej już nie myśli że będzie pracował w tej firmie całe życie.Ty masz chyba jakiś kompleks do tych kierowników i zastępców.Któryś chyba zrobił Ci krzywdę że tak się ich czepiasz,a wielu jest naprawdę OK.Każdy kto Ci odpowie coś mądrzejszego to albo jest z centrali,albo broni swojej pozycji bo jest kierem,zastępca albo dyrem.Co do oszczędności ,może by tak pojechać po całości i zrobić super oszczędności. Wprowadzić 1 standard wszędzie:sklep przyjazny klientowi,opisy na opakowaniach,zatrudnić agencje pracy tymczasowej do wykładania w nocy,kilku doradców w dzień,1 mobilny dyr na 4 sklepy,bez DS,1 kier.na sklepie,scentralizować i skomputeryzować wszystko,ciąć ciąć ciąć.Motywacja spadnie ludziom i nikt wartościowy nie będzie chciał przyjść pracować.Też by działało?Może i tak ale jak i dokąd ta droga.Bizoniarze już byli.Jak powiedziałeś za towar wysyłany z DC odpowiada ten co wysyła,a ilości zgadzać sie mogą a nie muszą.Jak nikt tego nie sprawdza to ten co wysyła, wysyła co chce i ile chce.Wystarczy kilku olewaczy , paru nieuczciwych kierowców i kupa kasy idzie w błoto.Nie pomorze monitoring,kamery na autach,plomby,kłódki i inny badziew.Zapytaj ludzi co pracowali w spożywce gdzie DC jest standardem jak to działało.Jak doradca z działu będzie przyjmował towar to nie będzie doradzał i będzie ich na magazynie z 9 szwedaczy dziennie co albo zwiększy zatrudnienie albo osłabi obsługę.Super pomysł ;P
     O serwisie też masz słabe pojecie bo nie wiesz ile tam maja pracy.
     To jaki w końcu był ten twój magazyn:dobrze zorganizowany czy nic tam nie robili bo piszesz tak i tak.Do wszystkich masz jakiś problem malkontencie.O słupki się nie martw.
     A może prawda jest taka:puścić plotę,zasiać panikę by ludzie sami się pozwalniali by trochę zmniejszyć zatrudnienie.Po co ktoś mam mieć lepiej jak ty wink
     • kanibalizm Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 08:12
      Z.eus szkoda czasu na buraka,uważa że zna się na wszystkim a tak naprawdę na niczym.
      Mamusia sponsoruje mu internet więc korzysta.
      Jak na razie pomógł udowodnić jedynie że jest pośmiewiskiem na tym forum i swoim byłym sklepie.
      Cała sklep z niego "wali" od roboli po kawiarzy.
     • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 08:55
      Ciekaw jestem ilu z was wspólnie pracowało nad tą wypowiedzią ??
      To nie jest stworzone przez jedną osobę !!!!
      To co piszę nie są tylko moimi obserwacjami ale wielu pracowników , z którymi się spotykam i mają takie same poglądy na temat pracy!!
      Mnie nigdy nikt krzywdy nie zrobił i nie zrobi bo mam swój honor , nie jestem słoikowym dupowłazem , a pisać tutaj nie przestanę pomimo ataków mojej osoby.
      A co do agencji pracy tymczasowej , poczekaj jeszcze troszkę , już widzę że są regularnie zatrudniani , taki pracownik nie protestuje a jak jest niewygodny można go zastąpić od ręki innym.Towar powinien być dokładany w nocy a nie w dzień , kiedy trzeba obsługiwać klientow a nie być tylko tym zajętym.Co do kadry kierowniczejnapisz ci że jest za szeroka w porównaniu do innych marketów tego typu.Niestety cięcia są niezbędne w dobie kryzysu , trzeba przetrwać te trudne czasy , zawsze najlepszym rozwiązaniem były zwolnienia bo to nawiększe obciążenie dla pracodawcy.
      Odnośnie motywacji i nowych wartościowych oso to nie martw się o to dopóki jest na rynku bezrobocie na twoje miejsce czeka już 100 podań o pracę , tak będzie zawsze w dobie kryzysu.
      Odnośnie wysyłanego towaru do sklepów z M>C> to robisz od razu z firm złodziei a co do spożywki to nie opowiadaj takich bajek to mity dawno już nie praktykowane a wiem o tym dobrze bo mam kolegów z branży przewozowej , a twoje tłumaczenia to tylko obrona swojej pozycji w firmie!
      A na koniec jesteście żałosni w swoich stwierdzeniach , raczej to ty masz problem bo czujesz jak ci grunt pod stopami się obsuwa i próbujesz się bronić i na przyszłość mnie nie obrażajcie a te słowo malkontent co sobie sprawdż w wyszukiwarce co oznacza Słoiku!!!
      A na koniec pamiętaj ja nigdy nie pisałem żadnych plotek , tylko czystą prawdę - która się sprawdza!!
      • duxter24 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 09:51
       Prawda 997 ty pacanie na twoje korporacyjne pierd..... Nie mam juz sily ty patrzysz na wszystko ze strony centrali a moze spojzal bys okiem pracownika i tym ze zwolnienia beda powodowaly spadek ich stopy zyciowej wiec zamknij sie i juz nic wiecej nie pisz.
       • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 10:05
        Jak będą zatrudniać takich analfabetów jak ty to raczej nie mają szans na sukces!!
        Tyle błędów w tak krótkiej wypowiedzi z twojej strony słoiku , świadczy o jednym nadajesz się tylko do łopaty !!!!
        • duxter24 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 11:31
         Dziekuje ci bardzo za poprawe ortografi ale to co pisze to nie jest dyktando tylko pewne przeslanie do twojego pustej glowy ale ty i tak tego nie zrozumiesz bo jak widac potrafisz tylko oceniac i czepiac sie slowek a sensu dilalogu nie pojmujesz.
         • masakra1001 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 16:10
          Temu idiocie prawda997 już się mózg lasuje,wielce pomocny,chce walczyć o prawa pracownicze,związki zakładać itd....A teraz twierdzi że kilkuset pracowników PIRT jest zbędnych i trzeba ich zwolnić.Chłopie skąd ty się urwałeś i kto Ci nakazuje tu pisać,szpiegu jebany.......

          Ludzie co z wami??!!!!!!,dajecie się wciągnąć w to szpiegowskie bagno!!!!!!!!!!!!!

          • prawda997 Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 17:02
           Napiszę ci krótko , bo szkoda czasu dla kogoś kto nie może zrozumieć do czego jest to forum!
           Jeżeli chodzi o magazyn , podaję przyklady o których wiem z pewnego żródła i nie jest to wyssane z palca ale fakty , które w dobie kryzysu są nieuniknione!
           A na koniec ostatni raz piszę , nie mam nic wspólnego z Dyrekcją , jestem tutaj aby pomagać tym , którzy nic nie mają do powiedzenia w firmie bo wiedzą jak coś powiedzą na głos to dostana wilczy bilet !
           Współpracuję z organizacjami związkowymi i antymobingowymi , robię to za darmo dlatego że mnie kiedyś pomogli i obiecałem robić to na ile mi czas pozwoli!
           A twoje słownictwo , te wulgarne zwroty zachowaj dla swoje rodziny , bo widać co sobą reprezentujesz - wspólczuję twojej rodzinie bo tak może pisać tylko anonimowy alkocholik !
      • z.eus Re: Magazyn centralny 2014 05.07.13, 18:54
       prawda: tak siedzieliśmy grupą i myśleliśmy co tu odpisać by obronić swoją pozycję w firmie bo grunt nam się pali,a 100 albo nawet 300 puka do bram i lada chwila nas wysadzą z butów wink
       Jesteśmy SŁOIK TEAMEM powołanym do obrony swojej pozycji w firmie i innych.Mamy w szeregach frakcje:kawoszy ,d.włazów, centralowców i pracoholików wink Rozgryzłeś nas, a tak się kryliśmy...crying
       W zamierzchłych czasach gdy niektórzy grali w Fife,gumę,dłubali w nosie,lub pili piwo na ławce nasz team czytał książki, studiował ,pracował i uczył się jezyków by w czasach takich jak teraz nie musieć bronić swojej pozycji lub zmienić pozycję w superpozycję.Powiedz więc swoim 99 kolegom że nadzieja umiera ostatnia i że mogą dalej próbować polować na nasze intratne stołki.Ilość to nie zawsze jakość.
       Powiedz jeszcze skąd się wziął kryzys bo wygooglować nie mogę a na pewno wiesz najlepiej.A może to chora spirala która bierze się ze zwolnień?Ludzie nie maja kasy nie kupują i zwalniani są nastęni.
       Jakoś nie widzę żeby ludzie tak się pchali do firmy.Wystarczy pooglądać ile jest podań w skrzynce.Już firma z owadem w logo płaci lepiej + dodatkowe świadczenia.Z nikogo nie robię złodzieja ale faktem jest że takie rzeczy jak kradzieże podczas przewozów się zdarzają się.Gdyby tak nie było zlikwidowano by dokumenty,sądy i Policje jeśli ludzie nie popełniali by przestępstw.Co do kryzysu:dopóki firmę stać na auta,hotele,przeloty samolotem i inne rzeczy to chyba tak źle nie jest winkDamy radę.
       Uważaj na nas SŁOIK TEAM mamy oddziały w każdej spiżarni i lodówce.
       Specjalnie dla Ciebie::malkontenctwo (malkontent) postawa nacechowana ciągłym niezadowoleniem z życia, wynajdywaniem we wszystkim cech negatywnych; n.os. malkontent (fr. malcontent, ob. mécontent, od mal ‘źle’ + content ‘zadowolony’wink.
       Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka