Gość: pisior IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 12:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nikodem_73 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 01:31 Smutne jest to, że tego rodzaju zmiany są proponowane dopiero jak okazało się, że nie można wykopać z urzędu nieswoich :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: patriots Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.hsd1.ma.comcast.net 05.08.08, 01:44 Zwiazki zawodowe sa problemem chyba wszedzie gdzie prowadzi sie jakakolwiek dzialanosc. Obecnie mieszkam w USA gdzie "union" jest bardzo potezna. Ale jest na nia sposob. Oto jak sie to zalatwia w "bialych rekawiczkach". Wezmy np cetrum dystrybucyjne. Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km). Powod nie jest wazny; finansowy, logistyczny , cokolwiek. W zwiazku z tym ze miejsca pracy w pierwotnej lokalizacji zostaly zlikwidowane wszyscy pracownicy dostaja wypowiedzenia. Jednak komunikat firmy twierdzi ze w nowej lokalizacji kazdy moze sie ubiegac o ponowne przyjecie do pracy. Jesli ktos nalezal do ZZ pracy nie dostanie, pozostali pracownicy nawet nie musza przechodzic rozmowy kwalifikacyjnej. Odpowiedz Link Zgłoś
viking2 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 02:44 Znam tez firme, ktora zastosowala inny "bialorekawiczkowy" sposob, z tym, ze rzecz dotyczyla kreslarni (Drafting Office) w biurze konstrukcyjnym zakladow: pewnego dnia zwyczajnie zlikwidowano kreslarnie, ktorej pracownicy byli zrzeszeni w unii idacej reka w reke z Autoworkers Union. W zamian za kreslarzy, stworzono stanowiska "junior designer" (czyli troche cos takiego jak asystent projektanta), z jednym zastrzezeniem: designer jest o wiele blizej "professional", niz "labor" i w zwiazku z tym nie jest zrzeszony w zwiazku zawodowym. Nie trzeba chyba dodawac, ze nie wszyscy kreslarze dostali propozycje objecia stanowisk "junior designer"... Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 20:43 "Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km)." To chyba gdzies na wybrzezu, bo mila ladowa to 1,609 km a mila morska 1,852 km. Odpowiedz Link Zgłoś
waldemar591 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 01:18 Gość portalu: patriots napisał(a): > Zwiazki zawodowe sa problemem chyba wszedzie gdzie prowadzi sie jakakolwiek dzialanosc. Obecnie mieszkam w USA gdzie "union" jest bardzo potezna. Ale jest na nia sposob. Oto jak sie to zalatwia w "bialych rekawiczkach". Wezmy np cetrum dystrybucyjne. Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km). Powod nie jest wazny; finansowy,logistyczny , cokolwiek. W zwiazku z tym ze miejsca pracy w pierwotnej lokalizacji zostaly zlikwidowane wszyscy pracownicy dostaja wypowiedzenia. Jednak komunikat firmy twierdzi ze w nowej lokalizacji kazdy moze sie ubiegac o ponowne przyjecie do pracy. Jesli ktos nalezal do ZZ pracy nie dostanie, > pozostali pracownicy nawet nie musza przechodzic rozmowy kwalifikacyjnej. ----------------------------------------------------------------------- Szanowny Panie, Unie, ktora moznaby "zalatwic" podana przez Pana metoda nie jest zadna unia, tylko jakims posmiewiskiem. W przypadku unii z prawdziwego zdarzenia (CAW, Teamsters ...itp.)moze Pan sobie firme przeniesc nawet na drugi koniec Stanow, lecz jesli firma bedzie wystepowala pod ta sama nazwa i bedzie wykonywala ten sam profil uslug lub produkcji, moze conajwyzej pozbyc sie pracownikow NIE BEDACYCH w unii. Pracownicy zrzeszeni w unii zachowaja swoje "seniotity" (staz pracy) oraz zarobki a firma bedzie jeszcze zobowiazana do pokrycia kosztow przeprowadzki chetnych do kontynuacji pracy czlonkow unii. Jesli firma przeprowadzi sie za granice, moze pozbyc sie czlonkow unii, wyplacajac im odprawy w wynegocjowanej wysokosci (zazwyczaj minimum 1/2 roczne zarobki) a w miejscu bylej firmy przez min. 5 lat inna firma nie moze prowadzic takiej samej dzialalnosci. Nie jest to wiec takie proste, jak by Pan chcial, zeby bylo. Najmarniejszy adwokat zajmujacy sie prawem pracy moze to Panu wytlumaczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Czas rozpędzić to żałosne towarzystwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 07:37 dosyć już napsuli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wacław Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.aster.pl 05.08.08, 07:57 zwiazki zawodowe to najwieksze pasozyty w firmach. Ich czlonkowie nie pracuja i zyja na koszt innych pracownikow. Trzeba te bande zlodziei wypieprzyc na zbita morde i nigdy wiecej nie zatrudniac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaco74 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: 89.174.34.* 05.08.08, 18:31 A KTO CI FARFOCLU POWIEDZIAŁ ŻE CZŁONKOWIE ZZ NIE PRACUJĄ . POCZYTAJ JEŁOPIE USTAWĘ O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH. ECH GŁUPICH NIE SIEJĄ... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Smutne to że rząd, który powstał dzięki walce 05.08.08, 08:17 związku zawodowego, dziś wypowiada walkę związkom zawodowym. Śliska to i niebezpieczna droga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd123 Re: Smutne to że rząd, który powstał dzięki walce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 08:56 tylko ze kiedys zwiazki zawodowe rzeczywiscie walczyly o prawa pracownikow, a teraz walcza tylko o swoje stolki... Odpowiedz Link Zgłoś
yulek_cezar Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 08:58 Na L4 jest jeden sposób - lekarze orzecznicy. Pracodawca powinien mieć możliwość wystąpić o opinie lekarza z ZUS'u, a jak się okaże, że oszukuje to dyscyplinarnie (w końcu jest to oszukiwanie pracodawcy i pod paragraf pewnie też to podpada). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hłak Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:20 lekarze orzecznicy z zus, dobre ostanio zus mnie ciągał jak poszedłem na zwolnienie po operacji w szpitalu, dokumentacja medyczna u nie wystarczała, musiałem bliznami poświecić Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:38 Prawidłowo! Lekarz (także orzecznik ZUS) może wydać opinię WYŁĄCZNIE na podstawie OSOBISTEGO zbadania pacjenta. Odpowiedz Link Zgłoś
ewosia Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 17:00 w 2004 wieloodłamowe złamanie podudzia, tytanowy gwóźdź szpikowy - 2 miesiące na wózku inwalidzkim, rok o kulach - zus mnie przez całe zwolnienie (9 mcy), odkąd pracodawca przestał płacić - co miesiąc wzywał na kontrolę, żeby sprawdzić, czy mam nadal rozwaloną na kawałki nogę. Po którejś kontroli zapytałam panią doktor orzecznik, czy rokuję na szybki zrost, że co miesiąc wołają - a pani szczerym głosem, że jest internistą i nie wie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Inny sposób na "wiecznych chorych" i "rencistów": 05.08.08, 18:34 Zawiadomić organ wydający prawa jazdy o tym, że dany osobnik długo i przewlekle choruje, w związku z czym stan jego zdrowia może powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wtedy organ administracji ma prawo skierować osobnika na dokładne badania lekarskie i albo - albo: 1. Albo zdrowy i może pracować (wtedy kara za wyłudzenie świadczenia chorobowego), 2. Albo faktycznie chory i żegnaj prawko. Witaj zdrowy trybie życia: spacerki, rowerki, doganianie autobusu itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czesio Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:08 Związki zawodowe jesl walcza to najcześciej o kase dla wybranych grup pracowników, czesto przejawiając przy tym postawe wybitnie roszczeniową. O pozostałych pracowników np w sektorze prywatnym nie dbają wcale. Z drugiej strony rząd chce nie tylko ograniczać prawa zwiazkowe ale również pracownicze, a zmiany te robi pod dyktando pracodawców, którym niesmak zielenie się zyskiem wypracowanym głownie przez pracowników. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:36 Związki zawodowe walczą o pracowników ale o pracowników najliczniejszych i najniżej kwalifikowanych. Odpowiedz Link Zgłoś
waldemar591 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 01:25 zigzaur napisał: > Związki zawodowe walczą o pracowników ale o pracowników najliczniejszych i najniżej kwalifikowanych. ---------------------------------------------------------------------- Przede wszystkim zas o pracownikow - czlonkow danego zwiazku, placacych skladki zwiazkowe. Zaden zwiazek zawodowy na Swiecie nie walczy i nie bedzie walczyl o prawa pracownikow nie zrzeszonych w danym zwiazku - chyba logiczne? Pracownicy nie bedacy czlonkami zwiazkow zawodowych chronieni sa przepisami Prawa Pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grot Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:12 rzad słucha tylko pracodawców nawet w najbardziej durnych pomysłach, kto chciał wprowadzenia urlopu na żadanie by ograniczyc lewe L4. Oczywiście pracodawcy, teraz ta sama grupa nagle stwierdza że jest to złe, co będzie nastęne może likwidacja macierzyńskiego lub urlopow wypoczynkowych, bo przecie pracownik już niedługo oficjalnie będzie zasuwał 65 godzin tygodniowo to na co mu urlop. W ten sposób PO z Tuskiem odejdą w niebyt historii Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:37 Wręcz przeciwnie. Wreszcie zagoni się ludzi do roboty, ludzie się dorobią i będą dziękować liberałom. Za zagonienie do roboty, właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zeb Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 10:32 Niby dlaczego dziwić się że związkowiec bardziej dba o interesy swoich członków a o innych mniej. Proste prawo rynku płacisz składkę masz wsparcie nie jesteś zrzeszony bo żal ci parę zlotych jesteś zdany na siebie i nie wymagaj od związkowca żeby umierał za ciebie. Wk...wiają mnie pseudopracodawcy wypowiadający się o swoich problemach z pracownikami. To normalne - prowadzisz interes oprócz profitów masz również trochę niedogodności i ryzyka nie pasuje to zatrudnij się sam u innego pracodawcy i zobaczysz jak to jest być całkowicie zależnym od widzimisię jakiegoś szefa buraka. A to że ktoś im patrzy na ręce to bardzo dobrze inaczej byliby całkiem bezkarni i najlepiej wymierzali swoim pracownikom kary chłosty. Pomyliły wam się epoki Lewiatany i tego typu podobne. Wasz zysk kilkakrotnie przewyższający dochody robotnika musi kosztować. Chceta latać helikopterami to musita odpuścić robolowi przynajmniej na samochód, a jak nie to nikt was nie zmusza do bycia byzmesmenem. W takiej Szwecji w związkach zawodowych zrzeszonych jest ponad 90% ludzi pracy i nikt nie kwestionuje potrzeby istnienia zwiazków zawodowych, a nawet zdecydowana większość pracodawców chwali sobie konsultacje społeczne uważając je za podstawowy czynnik rozwoju firmy. A nasze polskie elyty chciałyby bezkarnie okradać wszystkich dookoła - takiego wała!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 15:00 Ciekawe, ilu pracowników w Szwecji odchodzi na wielomiesięczne fikcyjne zwolnienia. I czy też mają tak wielu lekarzy, którzy dają takie zwoleniania za pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
katmoso Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 15:54 chciałabym zauważyc, że na wielomiesięczne zwolnienia to idą pracownicy instytucji rzdowych i samorządowych - każdorazowo po wyborach. oficjalnie są pracownikami dajmy na to urzedu miasta lub podległej mu spółki na L-4 a jednoczesnie pełnią fukcję radnego, asystenta posła czy prasowego eksperta. a kiedy zwykły człowiek po wypadku, zawale, poważnej operacji jest kilka miesięcy na zwolnieniu, to ZUS wysyła mu zaproszenie na konsultacje z niekompetnetnymi burakiami, czyli swoimi lekarzami-orzecznikami. dlaczego nikt sie tym nie interesuje? bo państwowe i samorządowe urzedy nie leżą w gestii państwa z lewiatana? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:41 Kilka lat temu była afera w pewnej służbie mundurowej (ale nie w policji) w sprawie molestowania seksualnego pracownicy. Podejrzanego szefa jednostki zawieszono w czynnościach. To on udzielił w lokalnej telewizji wywiadu, siedząc przed kamerą w mundurze. Na pytanie dziennikarza, jaki jest jego status prawny, odpowiedział, że jest na zwolnieniu lekarskim). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nadmanganian Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.demon.co.uk 05.08.08, 17:15 ZEB i love you!!!!! FUCK polskich pracodawców Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaco74 Brawo zeb!!! IP: 89.174.34.* 05.08.08, 18:53 Pracodawca w Polsce, to dziś z reguły ponadnarodowe konsorcja.Które traktują nas pracowników, jak niewolników na plantacji bawełny. Produktywność , wydajność to ich religia, a pojęcie odpowiedzialności społecznej jest im zupełnie obce . Praca za 1200 netto jest w tym kraju normą a wy mówicie że związki zawodowe mają za dużo do powiedzenia ? Wiem że znajdzie się zaraz kilku mądrali twierdzących że każdy jest kowalem własnego losu, że można się było uczyć itp itd .Ale zastanówcie się tylko co by było gdyby wszyscy skończyli zarządzanie i chcieli płacy i pracy adekwatnej do wykształcenia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 1945 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 11:59 Należy zwiazki wyprowadzić z zakładów i w przypadku powiazań z mafią rozwiazywać. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: na barykady! 05.08.08, 18:45 Lenie na barykady. Pracownicy do pracy i do zarabiania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sybirak2 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.dynip.asn.pl 05.08.08, 12:49 Czas najwyższy dokopać tym nierobom komunistycznym, żerującym na ludziach pracy i na kochanej Polsce, a zwłaszcza nszz SOLIDARNOŚĆ, która stała sie krwiopijcą polskiego robotnika i pogromcą polskiego przemysłu. Zero współpracy z pracodawcami i rządem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.aster.pl 05.08.08, 13:30 Trzeba bylo głosować na PiS Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 15:57 ??? Nie pomyliły Ci się wątki? PiS to socjaliści. Tacy sami jak SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:51 Kto głosuje na PiS, ten wybiera Leppera. Posłuchajcie relacji pracowników zatrudnianych przez "biznesmenów" w pasiastych krawatach. Odpowiedz Link Zgłoś
karusia29 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 13:29 związki zawodowe to święte krowy .Pracuje w energetyce i widze co się dzieje. Tragikomedia Odpowiedz Link Zgłoś
karusia29 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 13:32 etaty dla związkowców - przewodniczących którzy nic nie robią tylko wysyłają bzdury zapychając skrzynki pracownikom, ciągle pretensje, biorą kase za nic. Zagraniczne wyjazdy , np na festiwale filmowe do wenecji - super merytoryczny wyjazd. "szkolenia", wyjazdy by produkować następne bzdury , bulwarowy język, - to rzeczywistość związkowa , no i oczywiście obsadzanie kluczowych stanowisk w firmie swoimi ludźmi - należy do standardów związkowych, dodam że nie ma się to nijak do merytoryki. Czas wziąć się do roboty szanowni państwo związkowcy, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.ibd.gtsenergis.pl 05.08.08, 13:52 I bardzo dobrze! Niech rozpędzą tych niedzisiejszych nierobów i głupawe tałatajstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomi3 Brawo zróbmy ja za Hitlera IP: 217.97.129.* 05.08.08, 14:09 Brawo zróbmy jak za Hitlera - likwidacja związków zawodowych, likwidacja kodeksu pracy, zatródnianie przymósowych robotników, praca 20 godzin dziennie. Niech żyją kapitaliści!!! Robole do obozów pracy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Finwal Re: Brawo zróbmy ja za Hitlera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 14:21 A nieuki do szkoły! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Brawo zróbmy ja za Hitlera 05.08.08, 18:48 Wolisz tak, jak za Stalina? 1. Obowiązkowe czyny społeczne 2. Kartki 3. Ostra dyscyplina: za spóźnienie 3 miesiące łagru 4. Zakaz zmieniania miejsca pracy bez zgody pracodawcy. 5. Miłe dla ucha ustawodawstwo. 6. Robotnicy WYŁĄCZNIE przymusowi. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Ee, tam, akurat 05.08.08, 15:35 Górnicy nie dadzą ruszyć związków zawodowych. Górnicy to wierni wasale swoich związkowców. Górnik pracuje, związkowiec zarabia. Związkowiec w życiu nie był pod ziemią, ale dostaje wcześniejszą emeryturę, premie i całą resztę. Nikt się nie pozwoli ruszyć z takiej synekury. Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Re: Ee, tam, akurat 06.08.08, 08:09 > Górnicy nie dadzą ruszyć związków zawodowych. Hehe, jednak zazdroscimy gornikom silnych zwiazkow, dzieki ktorym gornicy maja sensowne zarobki i emerytury. No, ale neoliberaly by chcialy poslac wszystkich do roboty za 1000zl netto, do koreanskich montowni, albo francuskich hipermarkeow, gdzie zwiazki nie przeszkadzaja w niewolnictwie. smok Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 16:23 Im wiecej faszystowski kraj, tym, mniej zwiazkow zawodowych. Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 17:45 Nie wiedziałem, że PRL, czy ZSRR były krajami faszystowskimi... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:43 Na odwrót. W krajach totalitarnych związki zawodowe są powszechne i faktycznie obowiązkowe. Z tym, że działają jako przybudówka rządzącej partii (monopartii). W hitlerowskich Niemczech istniało takie coś jak Arbeitsfront (przywódcą był Robert Ley) oraz RAD czyli Reichsarbeitsdienst (Konstantin Hierl). Niezależne Samorządne Demokratyczne Ale Partyjne = NSDAP Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 10:28 > W krajach totalitarnych związki zawodowe są > powszechne i faktycznie obowiązkowe. W PRLu (socjalizm/komuna) tez byl OPZZ, w USA (republika/demokracja) sa zwiazki. Jedyny wniosek jaki sie nasuwa to taki, ze niezaleznie od systemu zrzeszanie sie pracownikow jest konieczne. smok Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 20:36 Komuno wroc! Ja chce buty na kartki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: neokomunista Duch faszyzmu i najgorszego kapitalizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 21:23 rozpościera się nad jak na razie bardzo solidarną klasowo Polską. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Duch faszyzmu i najgorszego kapitalizmu 05.08.08, 21:58 Najgorszy to jest socjalizm i komunizm. A komuniści nie wierzą w duchy, z wyjątkiem ducha Lenina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LinnVv Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.it-net.pl 05.08.08, 21:48 Zwiazki zawodowe w obecnym ksztalcie sluza tylko cwaniakom i prawo gwarantuje balagan totalny w firmach, zwiazkow jest za duzo i Tusk ma okazje sie wykazac w kopiowaniu rozwiazan prawnych w Irlandii w ktorej funkcjonuje to jak nalezy. Odpowiedz Link Zgłoś
waldemar591 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 02:28 Poobserwowalem sobie troche dzialalnosc zwiazkow zawodowych w USA i Kanadzie. Charakterystyczna sprawa jest to, ze najwiekszymi przeciwnikami zwiazkow w roznych firmach sa emigranci z Europy Wschodniej (w tym oczywiscie Polacy). Ma to niewiele wspolnego z "poszanowaniem pracodawcy" - w 99.9% chodzi o mozliwosc "przypodobania sie" szefom, czyli krotko mowiac o mozliwosc wejscia w dupe bez mydla i zalatwienie sobie lepszej pozycji, ewentualnie o pokazanie sie jako dobry "stachanowiec" robiacy 200-300% normy. Czasami oczywiscie to dziala, najczesciej jednak pracodawcy sami krzywo patrza na takich przydupasow i ... wtedy zaczynaja sie problemy i krzyki - "pomocy!", "trzeba cos z tym zrobic!" ... najczesciej jest juz za pozno i przydupas lub stachanowiec dostaje kopa w tylek. W firmie, gdzie sprawnie dziala unia pracownik nie wyskoczy poza swoje miejsce w stazu pracy i kategorii placy a wszystkie problemy sa szybko zalatwiane miedzy szefami i przedstawicielami unii w oparciu o zapis kontraktu. Spotkalem sie z wieloma przypadkami, kiedy Polacy narzekali na to, ze nie zarabiaja tyle ile powinni, jako fachowcy w swojej dziedzinie z winy unii, ktora jasno okresla ile moze zarobic pracownik na danym stanowisku z odpowiednim stazem pracy. Dziwne, ale raczej nigdy tacy pracownicy nie decyduja sie na odejscie i szukanie lepszego zarobku w firmie, gdzie nie ma unii ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pkp Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.08, 07:25 Won ze związkami zawodowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 08:03 Dość tej nagonki na związki zawodowe! Nie straszmy Polaków związkami zawodowymi - oto co poważny portal finansowy ma do powiedzenia: www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-straszmy-Polakow-zwiazkowcami-1778968.html smok Odpowiedz Link Zgłoś