Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Zrobią porządek ze związkami zawodowymi?

    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 12:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    Obserwuj wątek
      • nikodem_73 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 01:31
        Smutne jest to, że tego rodzaju zmiany są proponowane dopiero jak okazało się,
        że nie można wykopać z urzędu nieswoich :>
      • Gość: patriots Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.hsd1.ma.comcast.net 05.08.08, 01:44
        Zwiazki zawodowe sa problemem chyba wszedzie gdzie prowadzi sie jakakolwiek
        dzialanosc. Obecnie mieszkam w USA gdzie "union" jest bardzo potezna. Ale jest
        na nia sposob. Oto jak sie to zalatwia w "bialych rekawiczkach". Wezmy np cetrum
        dystrybucyjne. Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu
        magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km). Powod nie jest wazny; finansowy,
        logistyczny , cokolwiek. W zwiazku z tym ze miejsca pracy w pierwotnej
        lokalizacji zostaly zlikwidowane wszyscy pracownicy dostaja wypowiedzenia.
        Jednak komunikat firmy twierdzi ze w nowej lokalizacji kazdy moze sie ubiegac o
        ponowne przyjecie do pracy. Jesli ktos nalezal do ZZ pracy nie dostanie,
        pozostali pracownicy nawet nie musza przechodzic rozmowy kwalifikacyjnej.
        • viking2 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 02:44
          Znam tez firme, ktora zastosowala inny "bialorekawiczkowy" sposob, z tym, ze
          rzecz dotyczyla kreslarni (Drafting Office) w biurze konstrukcyjnym zakladow:
          pewnego dnia zwyczajnie zlikwidowano kreslarnie, ktorej pracownicy byli
          zrzeszeni w unii idacej reka w reke z Autoworkers Union.
          W zamian za kreslarzy, stworzono stanowiska "junior designer" (czyli troche cos
          takiego jak asystent projektanta), z jednym zastrzezeniem: designer jest o wiele
          blizej "professional", niz "labor" i w zwiazku z tym nie jest zrzeszony w
          zwiazku zawodowym.
          Nie trzeba chyba dodawac, ze nie wszyscy kreslarze dostali propozycje objecia
          stanowisk "junior designer"...
        • sselrats Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 20:43
          "Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu
          magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km)." To chyba gdzies na
          wybrzezu, bo mila ladowa to 1,609 km a mila morska 1,852 km.
        • waldemar591 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 01:18
          Gość portalu: patriots napisał(a):

          > Zwiazki zawodowe sa problemem chyba wszedzie gdzie prowadzi sie jakakolwiek dzialanosc. Obecnie mieszkam w USA gdzie "union" jest bardzo potezna. Ale jest na nia sposob. Oto jak sie to zalatwia w "bialych rekawiczkach". Wezmy np cetrum dystrybucyjne. Nadchodzi dzien w ktorym korporacja decyduje o przeniesieniu magazynu o jakies 10 mil (okolo 17 km). Powod nie jest wazny; finansowy,logistyczny , cokolwiek. W zwiazku z tym ze miejsca pracy w pierwotnej lokalizacji zostaly zlikwidowane wszyscy pracownicy dostaja wypowiedzenia. Jednak komunikat firmy twierdzi ze w nowej lokalizacji kazdy moze sie ubiegac o ponowne przyjecie do pracy. Jesli ktos nalezal do ZZ pracy nie dostanie,
          > pozostali pracownicy nawet nie musza przechodzic rozmowy kwalifikacyjnej.
          -----------------------------------------------------------------------

          Szanowny Panie,

          Unie, ktora moznaby "zalatwic" podana przez Pana metoda nie jest zadna unia, tylko jakims posmiewiskiem.
          W przypadku unii z prawdziwego zdarzenia (CAW, Teamsters ...itp.)moze Pan sobie firme przeniesc nawet na drugi koniec Stanow, lecz jesli firma bedzie wystepowala pod ta sama nazwa i bedzie wykonywala ten sam profil uslug lub produkcji, moze conajwyzej pozbyc sie pracownikow NIE BEDACYCH w unii.
          Pracownicy zrzeszeni w unii zachowaja swoje "seniotity" (staz pracy) oraz zarobki a firma bedzie jeszcze zobowiazana do pokrycia kosztow przeprowadzki chetnych do kontynuacji pracy czlonkow unii.
          Jesli firma przeprowadzi sie za granice, moze pozbyc sie czlonkow unii, wyplacajac im odprawy w wynegocjowanej wysokosci (zazwyczaj minimum 1/2 roczne zarobki) a w miejscu bylej firmy przez min. 5 lat inna firma nie moze prowadzic takiej samej dzialalnosci.

          Nie jest to wiec takie proste, jak by Pan chcial, zeby bylo.
          Najmarniejszy adwokat zajmujacy sie prawem pracy moze to Panu wytlumaczyc.
      • Gość: marek Czas rozpędzić to żałosne towarzystwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 07:37
        dosyć już napsuli.
      • Gość: Wacław Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.aster.pl 05.08.08, 07:57
        zwiazki zawodowe to najwieksze pasozyty w firmach.
        Ich czlonkowie nie pracuja i zyja na koszt innych pracownikow.

        Trzeba te bande zlodziei wypieprzyc na zbita morde i nigdy wiecej nie zatrudniac.
        • Gość: jaco74 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: 89.174.34.* 05.08.08, 18:31
          A KTO CI FARFOCLU POWIEDZIAŁ ŻE CZŁONKOWIE ZZ NIE PRACUJĄ .
          POCZYTAJ JEŁOPIE USTAWĘ O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH.
          ECH GŁUPICH NIE SIEJĄ...
      • guru133 Smutne to że rząd, który powstał dzięki walce 05.08.08, 08:17
        związku zawodowego, dziś wypowiada walkę związkom zawodowym. Śliska
        to i niebezpieczna droga.
        • Gość: asd123 Re: Smutne to że rząd, który powstał dzięki walce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 08:56
          tylko ze kiedys zwiazki zawodowe rzeczywiscie walczyly o prawa pracownikow, a
          teraz walcza tylko o swoje stolki...
      • yulek_cezar Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 08:58
        Na L4 jest jeden sposób - lekarze orzecznicy. Pracodawca powinien mieć
        możliwość wystąpić o opinie lekarza z ZUS'u, a jak się okaże, że oszukuje to
        dyscyplinarnie (w końcu jest to oszukiwanie pracodawcy i pod paragraf pewnie
        też to podpada).
        • Gość: hłak Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:20
          lekarze orzecznicy z zus, dobre ostanio zus mnie ciągał jak
          poszedłem na zwolnienie po operacji w szpitalu, dokumentacja
          medyczna u nie wystarczała, musiałem bliznami poświecić
          • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:38
            Prawidłowo!

            Lekarz (także orzecznik ZUS) może wydać opinię WYŁĄCZNIE na podstawie OSOBISTEGO
            zbadania pacjenta.
        • ewosia Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 17:00
          w 2004 wieloodłamowe złamanie podudzia, tytanowy gwóźdź szpikowy - 2
          miesiące na wózku inwalidzkim, rok o kulach - zus mnie przez całe
          zwolnienie (9 mcy), odkąd pracodawca przestał płacić - co miesiąc
          wzywał na kontrolę, żeby sprawdzić, czy mam nadal rozwaloną na
          kawałki nogę. Po którejś kontroli zapytałam panią doktor orzecznik,
          czy rokuję na szybki zrost, że co miesiąc wołają - a pani szczerym
          głosem, że jest internistą i nie wie.
        • zigzaur Inny sposób na "wiecznych chorych" i "rencistów": 05.08.08, 18:34
          Zawiadomić organ wydający prawa jazdy o tym, że dany osobnik długo i przewlekle
          choruje, w związku z czym stan jego zdrowia może powodować zagrożenie
          bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wtedy organ administracji ma prawo skierować
          osobnika na dokładne badania lekarskie i albo - albo:
          1. Albo zdrowy i może pracować (wtedy kara za wyłudzenie świadczenia chorobowego),
          2. Albo faktycznie chory i żegnaj prawko. Witaj zdrowy trybie życia: spacerki,
          rowerki, doganianie autobusu itp.
      • Gość: czesio Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:08
        Związki zawodowe jesl walcza to najcześciej o kase dla wybranych
        grup pracowników, czesto przejawiając przy tym postawe wybitnie
        roszczeniową. O pozostałych pracowników np w sektorze prywatnym nie
        dbają wcale. Z drugiej strony rząd chce nie tylko ograniczać prawa
        zwiazkowe ale również pracownicze, a zmiany te robi pod dyktando
        pracodawców, którym niesmak zielenie się zyskiem wypracowanym
        głownie przez pracowników.
        • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:36
          Związki zawodowe walczą o pracowników ale o pracowników najliczniejszych i
          najniżej kwalifikowanych.
          • waldemar591 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 01:25
            zigzaur napisał:

            > Związki zawodowe walczą o pracowników ale o pracowników najliczniejszych i najniżej kwalifikowanych.
            ----------------------------------------------------------------------

            Przede wszystkim zas o pracownikow - czlonkow danego zwiazku, placacych skladki zwiazkowe.
            Zaden zwiazek zawodowy na Swiecie nie walczy i nie bedzie walczyl o prawa pracownikow nie zrzeszonych w danym zwiazku - chyba logiczne?
            Pracownicy nie bedacy czlonkami zwiazkow zawodowych chronieni sa przepisami Prawa Pracy.
      • Gość: grot Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.icpnet.pl 05.08.08, 10:12
        rzad słucha tylko pracodawców nawet w najbardziej durnych
        pomysłach, kto chciał wprowadzenia urlopu na żadanie by ograniczyc
        lewe L4. Oczywiście pracodawcy, teraz ta sama grupa nagle stwierdza
        że jest to złe, co będzie nastęne może likwidacja macierzyńskiego
        lub urlopow wypoczynkowych, bo przecie pracownik już niedługo
        oficjalnie będzie zasuwał 65 godzin tygodniowo to na co mu urlop.
        W ten sposób PO z Tuskiem odejdą w niebyt historii
        • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:37
          Wręcz przeciwnie. Wreszcie zagoni się ludzi do roboty, ludzie się dorobią i będą
          dziękować liberałom. Za zagonienie do roboty, właśnie.
      • Gość: zeb Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 10:32
        Niby dlaczego dziwić się że związkowiec bardziej dba o interesy
        swoich członków a o innych mniej. Proste prawo rynku płacisz składkę
        masz wsparcie nie jesteś zrzeszony bo żal ci parę zlotych jesteś
        zdany na siebie i nie wymagaj od związkowca żeby umierał za ciebie.
        Wk...wiają mnie pseudopracodawcy wypowiadający się o swoich
        problemach z pracownikami. To normalne - prowadzisz interes oprócz
        profitów masz również trochę niedogodności i ryzyka nie pasuje to
        zatrudnij się sam u innego pracodawcy i zobaczysz jak to jest być
        całkowicie zależnym od widzimisię jakiegoś szefa buraka. A to że
        ktoś im patrzy na ręce to bardzo dobrze inaczej byliby całkiem
        bezkarni i najlepiej wymierzali swoim pracownikom kary chłosty.
        Pomyliły wam się epoki Lewiatany i tego typu podobne. Wasz zysk
        kilkakrotnie przewyższający dochody robotnika musi kosztować. Chceta
        latać helikopterami to musita odpuścić robolowi przynajmniej na
        samochód, a jak nie to nikt was nie zmusza do bycia byzmesmenem. W
        takiej Szwecji w związkach zawodowych zrzeszonych jest ponad 90%
        ludzi pracy i nikt nie kwestionuje potrzeby istnienia zwiazków
        zawodowych, a nawet zdecydowana większość pracodawców chwali sobie
        konsultacje społeczne uważając je za podstawowy czynnik rozwoju
        firmy. A nasze polskie elyty chciałyby bezkarnie okradać wszystkich
        dookoła - takiego wała!!!
        • Gość: xxx Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 15:00
          Ciekawe, ilu pracowników w Szwecji odchodzi na wielomiesięczne
          fikcyjne zwolnienia. I czy też mają tak wielu lekarzy, którzy dają
          takie zwoleniania za pieniądze.
          • katmoso Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 15:54
            chciałabym zauważyc, że na wielomiesięczne zwolnienia to idą
            pracownicy instytucji rzdowych i samorządowych - każdorazowo po
            wyborach. oficjalnie są pracownikami dajmy na to urzedu miasta lub
            podległej mu spółki na L-4 a jednoczesnie pełnią fukcję radnego,
            asystenta posła czy prasowego eksperta. a kiedy zwykły człowiek po
            wypadku, zawale, poważnej operacji jest kilka miesięcy na
            zwolnieniu, to ZUS wysyła mu zaproszenie na konsultacje z
            niekompetnetnymi burakiami, czyli swoimi lekarzami-orzecznikami.
            dlaczego nikt sie tym nie interesuje? bo państwowe i samorządowe
            urzedy nie leżą w gestii państwa z lewiatana?
            • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:41
              Kilka lat temu była afera w pewnej służbie mundurowej (ale nie w policji) w
              sprawie molestowania seksualnego pracownicy. Podejrzanego szefa jednostki
              zawieszono w czynnościach. To on udzielił w lokalnej telewizji wywiadu, siedząc
              przed kamerą w mundurze. Na pytanie dziennikarza, jaki jest jego status prawny,
              odpowiedział, że jest na zwolnieniu lekarskim).
        • Gość: nadmanganian Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.demon.co.uk 05.08.08, 17:15
          ZEB i love you!!!!! FUCK polskich pracodawców
        • Gość: jaco74 Brawo zeb!!! IP: 89.174.34.* 05.08.08, 18:53
          Pracodawca w Polsce, to dziś z reguły ponadnarodowe konsorcja.Które traktują nas
          pracowników, jak niewolników na plantacji bawełny.
          Produktywność , wydajność to ich religia, a pojęcie odpowiedzialności społecznej
          jest im zupełnie obce .
          Praca za 1200 netto jest w tym kraju normą a wy mówicie że związki zawodowe mają
          za dużo do powiedzenia ?
          Wiem że znajdzie się zaraz kilku mądrali twierdzących że każdy jest kowalem
          własnego losu, że można się było uczyć itp itd .Ale zastanówcie się tylko co by
          było gdyby wszyscy skończyli zarządzanie
          i chcieli płacy i pracy adekwatnej do wykształcenia?
      • Gość: 1945 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 11:59
        Należy zwiazki wyprowadzić z zakładów i w przypadku powiazań z mafią
        rozwiazywać.
      • tiramisssu na barykady! 05.08.08, 12:07
        nie będzie kapitalista nam nic, a nic!
        • zigzaur Re: na barykady! 05.08.08, 18:45
          Lenie na barykady.
          Pracownicy do pracy i do zarabiania.
      • metall Nic im nie zrobią, bo się boją. 05.08.08, 12:35
      • Gość: Sybirak2 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.dynip.asn.pl 05.08.08, 12:49
        Czas najwyższy dokopać tym nierobom komunistycznym, żerującym na ludziach pracy i na kochanej Polsce, a zwłaszcza nszz SOLIDARNOŚĆ, która stała sie krwiopijcą polskiego robotnika i pogromcą polskiego przemysłu. Zero współpracy z pracodawcami i rządem.
        • Gość: hahaha Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.aster.pl 05.08.08, 13:30
          Trzeba bylo głosować na PiS
          • nikodem_73 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 15:57
            ??? Nie pomyliły Ci się wątki? PiS to socjaliści. Tacy sami jak SLD.
          • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:51
            Kto głosuje na PiS, ten wybiera Leppera.
            Posłuchajcie relacji pracowników zatrudnianych przez "biznesmenów" w pasiastych
            krawatach.
      • karusia29 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 13:29
        związki zawodowe to święte krowy .Pracuje w energetyce i widze co
        się dzieje. Tragikomedia
        • karusia29 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 13:32
          etaty dla związkowców - przewodniczących którzy nic nie robią tylko
          wysyłają bzdury zapychając skrzynki pracownikom, ciągle pretensje,
          biorą kase za nic.
          Zagraniczne wyjazdy , np na festiwale filmowe do wenecji - super
          merytoryczny wyjazd. "szkolenia", wyjazdy by produkować następne
          bzdury , bulwarowy język, - to rzeczywistość związkowa , no i
          oczywiście obsadzanie kluczowych stanowisk w firmie swoimi ludźmi -
          należy do standardów związkowych, dodam że nie ma się to nijak do
          merytoryki.
          Czas wziąć się do roboty szanowni państwo związkowcy,
      • Gość: pracownik Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.ibd.gtsenergis.pl 05.08.08, 13:52
        I bardzo dobrze! Niech rozpędzą tych niedzisiejszych nierobów i głupawe tałatajstwo.
      • Gość: tomi3 Brawo zróbmy ja za Hitlera IP: 217.97.129.* 05.08.08, 14:09
        Brawo zróbmy jak za Hitlera - likwidacja związków zawodowych,
        likwidacja kodeksu pracy, zatródnianie przymósowych robotników,
        praca 20 godzin dziennie. Niech żyją kapitaliści!!! Robole do obozów
        pracy!!!
        • Gość: Finwal Re: Brawo zróbmy ja za Hitlera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.08, 14:21
          A nieuki do szkoły!
        • zigzaur Re: Brawo zróbmy ja za Hitlera 05.08.08, 18:48
          Wolisz tak, jak za Stalina?

          1. Obowiązkowe czyny społeczne
          2. Kartki
          3. Ostra dyscyplina: za spóźnienie 3 miesiące łagru
          4. Zakaz zmieniania miejsca pracy bez zgody pracodawcy.
          5. Miłe dla ucha ustawodawstwo.
          6. Robotnicy WYŁĄCZNIE przymusowi.
      • nessie-jp Ee, tam, akurat 05.08.08, 15:35
        Górnicy nie dadzą ruszyć związków zawodowych. Górnicy to wierni wasale swoich
        związkowców. Górnik pracuje, związkowiec zarabia. Związkowiec w życiu nie był
        pod ziemią, ale dostaje wcześniejszą emeryturę, premie i całą resztę.

        Nikt się nie pozwoli ruszyć z takiej synekury.
        • smok_sielski Re: Ee, tam, akurat 06.08.08, 08:09
          > Górnicy nie dadzą ruszyć związków zawodowych.

          Hehe, jednak zazdroscimy gornikom silnych zwiazkow, dzieki ktorym gornicy maja
          sensowne zarobki i emerytury. No, ale neoliberaly by chcialy poslac wszystkich
          do roboty za 1000zl netto, do koreanskich montowni, albo francuskich
          hipermarkeow, gdzie zwiazki nie przeszkadzaja w niewolnictwie.
          smok
      • alex-alexander Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 16:23
        Im wiecej faszystowski kraj, tym, mniej zwiazkow zawodowych.
        • nikodem_73 Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 17:45
          Nie wiedziałem, że PRL, czy ZSRR były krajami faszystowskimi...
        • zigzaur Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 18:43
          Na odwrót.

          W krajach totalitarnych związki zawodowe są powszechne i faktycznie obowiązkowe.
          Z tym, że działają jako przybudówka rządzącej partii (monopartii). W
          hitlerowskich Niemczech istniało takie coś jak Arbeitsfront (przywódcą był
          Robert Ley) oraz RAD czyli Reichsarbeitsdienst (Konstantin Hierl).

          Niezależne Samorządne Demokratyczne Ale Partyjne = NSDAP
          • smok_sielski Re: Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 10:28
            > W krajach totalitarnych związki zawodowe są
            > powszechne i faktycznie obowiązkowe.

            W PRLu (socjalizm/komuna) tez byl OPZZ, w USA (republika/demokracja) sa zwiazki.
            Jedyny wniosek jaki sie nasuwa to taki, ze niezaleznie od systemu zrzeszanie sie
            pracownikow jest konieczne.
            smok
      • sselrats Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 05.08.08, 20:36
        Komuno wroc! Ja chce buty na kartki.
      • Gość: neokomunista Duch faszyzmu i najgorszego kapitalizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 21:23
        rozpościera się nad jak na razie bardzo solidarną klasowo Polską.
        • zigzaur Re: Duch faszyzmu i najgorszego kapitalizmu 05.08.08, 21:58
          Najgorszy to jest socjalizm i komunizm.
          A komuniści nie wierzą w duchy, z wyjątkiem ducha Lenina.
      • Gość: LinnVv Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.it-net.pl 05.08.08, 21:48
        Zwiazki zawodowe w obecnym ksztalcie sluza tylko cwaniakom i prawo
        gwarantuje balagan totalny w firmach, zwiazkow jest za duzo i Tusk
        ma okazje sie wykazac w kopiowaniu rozwiazan prawnych w Irlandii w
        ktorej funkcjonuje to jak nalezy.
      • waldemar591 Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 02:28
        Poobserwowalem sobie troche dzialalnosc zwiazkow zawodowych w USA i Kanadzie.
        Charakterystyczna sprawa jest to, ze najwiekszymi przeciwnikami zwiazkow w roznych firmach sa emigranci z Europy Wschodniej (w tym oczywiscie Polacy).
        Ma to niewiele wspolnego z "poszanowaniem pracodawcy" - w 99.9% chodzi o mozliwosc "przypodobania sie" szefom, czyli krotko mowiac o mozliwosc wejscia w dupe bez mydla i zalatwienie sobie lepszej pozycji, ewentualnie o pokazanie sie jako dobry "stachanowiec" robiacy 200-300% normy.
        Czasami oczywiscie to dziala, najczesciej jednak pracodawcy sami krzywo patrza na takich przydupasow i ... wtedy zaczynaja sie problemy i krzyki - "pomocy!", "trzeba cos z tym zrobic!" ... najczesciej jest juz za pozno i przydupas lub stachanowiec dostaje kopa w tylek.
        W firmie, gdzie sprawnie dziala unia pracownik nie wyskoczy poza swoje miejsce w stazu pracy i kategorii placy a wszystkie problemy sa szybko zalatwiane miedzy szefami i przedstawicielami unii w oparciu o zapis kontraktu.

        Spotkalem sie z wieloma przypadkami, kiedy Polacy narzekali na to, ze nie zarabiaja tyle ile powinni, jako fachowcy w swojej dziedzinie z winy unii, ktora jasno okresla ile moze zarobic pracownik na danym stanowisku z odpowiednim stazem pracy.

        Dziwne, ale raczej nigdy tacy pracownicy nie decyduja sie na odejscie i szukanie lepszego zarobku w firmie, gdzie nie ma unii ...
      • Gość: pkp Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.08, 07:25
        Won ze związkami zawodowymi.
      • smok_sielski Zrobią porządek ze związkami zawodowymi? 06.08.08, 08:03
        Dość tej nagonki na związki zawodowe! Nie straszmy Polaków związkami
        zawodowymi - oto co poważny portal finansowy ma do powiedzenia:

        www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-straszmy-Polakow-zwiazkowcami-1778968.html
        smok

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka