30.08.11, 15:25
NIECH ODEJDZIE DO LAMUSA PARTYJNIACTWO.
95% posłów to statyści .Głosuja tak jak im wskazują władze partii. Ich interpelacje musza być uzgadniane,ale i tak ich inicjatywa nigdy nie daje pozytywnych efektów, wszystkie pozytywne informacje dl aswoich wyborców opierają na ustawach tworzonych w centrach partyjnych nigdy w terenie. Skowrońska , Popiołek czy Ortyl - zero wyników bezpośrednio dobrych dla terenu , wszystko zroione centralnie. Sadze ze to powinno sie skończyć . To co piszę dotyczy tak PO jak PIS o PSL nie wspomnę .
GŁOSUJCIE NA NOWYCH NAJLEPIEJ MLODYCH ,NIE POKRYTYCH PATYNĄ RUTYNY - TYLKO W NICH NADZIEJA.
PARTYJNIACTWU MÓWIMY NIE !!!.

Odbijmy się od dna terroru urzędniczego i dyktatury proboszczów.

Pozdrawiam . -Tylko mi nie mówcie że -"poprawność polityczna" ,że partie muszą być, że kościół to fundament itd,itd. - -Jeszcze raz pozdrawiam Julek .
Obserwuj wątek
    • rados2 Re: Wybory 01.09.11, 19:03
      Sporo nas ten kościół kosztuje;
      mielec.blox.pl/2010/09/Ponad-milion-zlotych-na-religie-w-szkolach.html
      mielec.blox.pl/2010/11/Wydatki-na-religie-w-poszczegolnych-szkolach.html
      --
      teledyski7.pl - mielec.blox.pl - robimydzieci.com
      • ursi51 Re: Wybory 01.09.11, 19:23
        Drogo nas kosztuje nauka religijnych mitów i ogłupianie dzieci. Nadzieja w Januszu Palikocie, że może to się zmienić i Kościół odczepi się od naszych pieniędzy.
        • lechowski51 Re: Wybory 03.09.11, 10:21
          Sierotom po PRL-u marzy sie ponowne zamienianie kosciolow w Muzea Ateizmu i magazyny?!
          --
          Krzysiu, jeśli ty chcesz tu robić wolną gazetę, to po moim trupie.Michnik do Krzysztofa Leskiego współzałożyciela GW
          • ursi51 Re: Wybory 03.09.11, 13:53
            Nie zapominajcie, że Kościół deklarował się, że za lekcje religii nie będzie pobierał pieniędzy. Wystarczy teraz wyegzekwować te obietnice. Niech Kościół sam płaci katechetom ze swoich watykańskich pieniędzy, a od budżetu państwa niech się trzyma z daleka. To państwo z definicji ma być neutralne światopoglądowo, a nie katolickie. To jest Polska Rzeczpospolita, a nie Polska Watykańska.
            • hemafrodyta Re: Wybory 03.09.11, 19:18
              Lechowski proponuje by wytrzebic wszelkie pozostalosci po czasach PRL. I tak kolejno, starych dziadow pamietajacych tamte czasy wyslac do piachu, ich synow i corki na zeslanie a wnuczeta wychowac zgodnie z jedyna sluszna ideologia siana przez PIS i ojca tadeusza. Wskazana jest rowniez calkowita likwidacja po PRLowskich pamiatek. I tak tereny WSK wyburzyc i zaorac, osiedle zbudowane za pieniadze wypracowane przez dziesiatki tysiecy mielczan i okolicznych chlopo-robotnikow rozebrac, na stadionie przywrocic trybuny z okresu Mysiaka, Stary Mielec odgrodzic rampa z przejazdem kolejowym, wskazane by bylo odbudowac stary dworzec PKP,
              Sowe i Laszyce na powrot do farb, Lubacza do wekow a Buczka na powrot miedzy swoje jarzynki. Oczywiscie kosciol na osiedlu na powrot do baraku.
              I od tego momentu zaczac budowe Polske wolna, sprawiedliwa , zasobna i wolna od komunistycznej zarazy. To wszystko mozna osiagnac glosujac na PIS, przewodnia sile narodu. Do urn bracia mielczanie i glosujemy na PIS.
          • jul.s Re: Wybory 04.09.11, 16:16
            > Sierotom po PRL-u marzy się ponowne zamienianie kosciolow w Muzea Ateizmu i ma
            > gazyny?!
            Ja osobiście nie marzę o tym ,ja wiem że kościoły to miejsca gdzie gromadzi się coraz mniej ludzi ,ludzi o najniższym poziomie intelektualnym/badania socjologiczne to potwierdzają/ a jeżeli spotkasz tam kogoś wykształconego ,to znajduje się tam ,tylko ze względu na to by pokazać się swojemu przełożonemu czy kumplowi za świty szefa opanowanego przez swojego proboszcza .Lechowski zastanów się ,porozglądaj i myśl samodzielnie ,nie ojcem Rydzykiem. Dlatego zobacz Lechowski jak Kościół topnieje , no może jeszcze klerycy z gitarami zaciągną trochę ciemnej młodzieży , na pielgrzymki - to doskonała okazja by wyrwać się z domu i poszaleć w nocy w namiocie lub w stodole.

Głosujcie na Ruch Palikota - smiało można go nazwać lewicowym ze względu na jasne przesłanie antyklerykalne.

julek
            • xpc60 Re: Wybory 08.09.11, 22:38
              1. Temat Kościoła
              Sprawy Kościoła i Państwa reguluje Konstytucja RP oraz umowa zwana Konkordatem. Ponadto warta podkreślenia jest rola Kościoła w kształtowaniu się Państwa Polskiego oraz tożsamości przodków. Nie rozumiem więc, skąd takie emocje i dążenia do całkowitego wyeliminowania Kościoła z życia publicznego. Urodzili się Państwo w takim kraju i należy to respektować. Nie ma innego wyjścia. A Kościół zawsze przeżywał kryzysy i jakoś przetrwał i ma się nie najgorzej.
              Z żalem i politowaniem patrzę na osoby, które wypowiadają się w takim tonie na temat działalności Kościoła. Są to zazwyczaj jednostki zdegenerowane, będące na bakier z jakimikolwiek normami moralnymi, ale i co gorsza osoby nieświadomie wchłaniające i powtarzające jak papuga takie poglądy.

2. Rozwój regionu
              Nie strzelajmy sobie w brodę, głosując na przedstawicieli partii, które nasz region traktują jako zło konieczne. Głosowanie dla przykładu na PO powoduje napływ kapitału do największych ośrodków w Polsce, z pominięciem tych mniejszych. Środowiska PO uważają nas za gorszą Polskę, niczym kulę u nogi. Trzeba sobie to uświadomić. Nie chcemy przecież wspierać ośrodków takich jak Gdańsk, Katowice naszym kosztem... Obudźmy myślenie i swój lokalny patriotyzm.

3. Kwestia zatrudnienia w Mielcu a sprawa wyborów - temat tak unikany, niewygodny
              Nie pozwólmy panoszyć się zagranicznym pracodawcom w naszym regionie. Walczmy o normalne umowy o pracę. Wielu z nas wie, jak działa mielecka strefa, tak szumnie uznawana za rzekomy sukces. Jest to nic innego jak getto dla pracowników i źródło taniej siły roboczej dla zagranicznych inwestorów. Ustawodawstwo musi być po naszej stronie, aby wspierać tych, którzy ciężko pracują, wylewają ostatnie poty w blaszanych halach. Jak wiadomo, PO jest po stronie zagranicznych inwestorów (niejednokrotnie czerpiąc z tego korzyści), mając pracowników za nic. Niech nikt się nie łudzi, że zabiorą głos w tej kwestii!
              • jul.s Re: Wybory 09.09.11, 20:02
                XPC60 pisze-
                Sprawy Kościoła i Państwa reguluje Konstytucja RP
                Więc przeczytaj konstytucję jeszcze raz i zwróć uwagę na rozdział KK od państwa i równoważność wszystkich religii i oczywistą wolność np. agnostykom.
                kształtowaniu się Państwa Polskiego oraz tożsamości przodków.
                A co to za zaklęcia ? - kształtowania umysłów w niedorozwoju ,strachu przed piekłem , wciskaniu płonnych nadzieii o królestwie niebieskim i życiu urzedników kościoła w bogactwie wobec totalnej biedy wokół.
                wyeliminowania Kościoła z życia publicznego.
                Miejsce wiary i metafizyki jest w kruchcie nie w mediach,na ulicach ,w szkole ,"Rydzykach" i tworzonym przez Państwo budżecie . Kapelani nieistniejacych jednostek wojskowych , państwowa kasa na infrastrukturę kościelną, nienależne zwroty tz majątku kościelnego który jest następnie sprzedawany za kilkakrotnie większe sumy - można tak wymieniac jeszcze całą stronę.
                Urodzili się Państwo w takim kraju i należy to respektować. Nie ma innego wyjścia.
                Co respektować ? - gdzie cytowana wcześniej konstytucja .- Co z dyktaturą proboszczów , z ich nieformalną władzą - trzeba się rozglądać ,analizować ,mysleć niezależnie - nie Rydzykiem.
                Są to zazwyczaj jednostki zdegenerowane, będące na bakier z jakimikolwiek normami moralnymi
                Normy moralne ,etyka nie została stworzona przez Kościół - KK ma swoją etykę opartą na swojej nauce ,czyli nie uniwersalną - gdzie Buddyzm,Islam i inne religie -tamte religie nie sa ważne ? - przez kogo zostały stworzone ? . Mysleć Drogi Panie , mysleć niezależnie . Jeżeli Pana etyka oparta jest jedynie o Pismo święte , to się wcale nie dziwię Pańskim poglądom.

Pozdrawiam Pana ,radzę dużo czytać , zanurkować w logikę ,filozofię nie tylko świętych Tomasza i Augustyna . Dobrej lektury. Julek
                  • jul.s Re: Wybory 06.10.11, 19:58
                    vash.the.stampede napisał:

> Zamiast rozmowy o wyborach nagonka na Kościół.

Znasz słowo "Forum" - na forum się dyskutuje ,wymienia poglądy ,przeanalizuj jakąś wypowiedz . Przestań systematycznie popierdywać swoimi komentarzami. Julek
                    • jul.s Re: Wybory 06.10.11, 20:06
                      Ciekawostka przed wyborami

Ordynariat Polowy Wojska Polskiego kosztuje nas rocznie 20 250 000 zł .

- sprawdzenie www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/263_114.html.

julek
                • d25 Re: Wybory 28.11.11, 23:54
                  Widzisz młodzieńcze

Cała nasza kultura/etyka (tzw. Europejska) począwszy od nie zabijaj przez nie kradnij po nie kłam jest zbudowana na chrześcijaństwie - to jak my ją postrzegamy też.

Bo cała historia Europy jest w dużej mierze historią kościoła - przynajmniej do XVII wieku. A twoje fobie przypominają mi to co już ktoś wcześniej napisał - zaorajmy wszystko, a potem się będziemy dziwić że dzieci nie wiedzą co to był PRL...
            • d25 Re: Wybory 08.10.11, 18:05
              Palikot - były wydawca gazetek kościelno-katolickich. Jak się skończyła moda na kościół (znaczy się kasa zaczęła być za mała, bo konkurencja za duża) wziął się za antyklerykalizm.

A przy okazji - zapowiada likwidację powiatów, więc się nastawcie że po prawo jazdy i dowód rejestracyjny będziecie jeździć do Rzeszowa......
              • jul.s Re: Wybory 27.11.11, 18:29
                Ludzie zmieniają poglądy bo mają rozum , zdobywają doświadczenie. Pierwszy przykład Św.Paweł . Politycy robią to najczęściej .
                Prawo jazdy , niekoniecznie - a nawet na pewno będziemy je odbierać w Mielcu. Mamy starostwo a po paszport jeździmy do Rzeszowa .
                Kasta leniwych urzędników to największe obciążenie i hamulec rozwoju Polski - trzeba z tym walczyć.
                julek
                • d25 Re: Wybory 28.11.11, 23:44
                  Starostwo macie bo jest jeszcze powiat :)

a zdaje się że palikot już nie chce likwidować powiatów - przeliczył, że jakby co braknie mu stanowisk dla rodziny....
                      • lechowski51 Re: Wybory 01.12.11, 15:27
                        jul.s pisze;
                        Ja osobiście nie marzę o tym ,ja wiem że kościoły to miejsca gdzie gromadzi się coraz mniej ludzi ,ludzi o najniższym poziomie intelektualnym/badania socjologiczne to potwierdzają/ a jeżeli spotkasz tam kogoś wykształconego ,to znajduje się tam ,tylko ze względu na to by pokazać się swojemu przełożonemu czy kumplowi za świty szefa opanowanego przez swojego proboszcza .

O tych "badaniach" przeczytales w Nie Urbana czy w Faktach i Mitach Piotrowskiego i Kotlinskiego?!.Moglbys podrzucic link do tych "badan"?
                        --
                        Krzysiu, jeśli ty chcesz tu robić wolną gazetę, to po moim trupie.Michnik do Krzysztofa Leskiego współzałożyciela GW
                          • lechowski51 Re: Wybory 03.12.11, 11:29
                            Lewactwo bredzi o tolerancji a swoich przeciwnikow odczlowiecza nazywajac ich bydlem czy tez moherowymi beretami.Tu jul.s znajdziesz dane o "talibach ciemnogrdu".Tej holocie wg.GWprawdy co karmi sie tylko antysemickimi bredniami;
                            www.rp.pl/artykul/10,763785-Radio-Maryja-i-jego-inteligenccy-sluchacze.html
                            --
                            • jul.s Re: Wybory 07.12.11, 19:44
                              Drodzy adwersarze.
                              Tak jak chrześcijaństwo na początku milenium rozpoczęło rozpad imperium rzymskiego,tak powstająca nauka z czasów renesansu ,od czasów gdy Kopernik w sposób naukowy podważył fundamenty Ewangelii i nauki Kościoła ,"nowy porządek" przez Galileusza,Giordano Bruno , Einsteina, Keplera, Planca, Darwina i reformatorów kościoła Lutra,Kalwina rozsadził podstawy intelektualne Kościoła .Nauki Augustyna i Tomasza ,doktorów Kościoła dla ludzi o przyzwoitym poziomie wiedzy są już średniowiecznymi sofizmatami. Wiara jest wiarą i nie potrzebuje nauki, stąd prosty wniosek - wiara w średniowieczne dogmaty Kościoła Katolickiego /KK/jest dla ludzi niedouczonych. ----- Co było do udowodnienia.
                              Ostoją KK są społeczeństwa gdzie średni poziom intelektualny jest niski, do takich należy np Brazylia, Argentyna no i oczywiście w Europie Polska, a szczególnie jej południowo-zachodnia cześć .
                              pozdrawiam i zachęcam do czytania , dużo czytać , dużo czytać, wtedy coś zrozumiecie.
                              Julek
                              • lechowski51 Re: Wybory 07.12.11, 20:15
                                Moj stan wiedzy i poziom intelektualny,nie pozwala jul.s dyskutowac o Bogu,chrzescijanstwie itd z takim gigantem umyslu jak Ty.Pozwol wiec ze posluze sie troche madrzejszymi ode mnie.

Christian Boehmer Anfinsen
                                biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
                                " Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał."

Werner Arber
                                genetyk i mikrobiolog: 1978 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
                                "Chociaż jestem biologiem, muszę przyznać, iż nie rozumiem w jaki sposób powstało życie... Uważam, iż życie zaczyna się dopiero na poziomie funkcjonalnej komórki. Najbardziej prymitywna komórka może wymagać przynajmniej kilkuset różnych specyficznych makromolekuł biologicznych. W jaki sposób takie już dosyć złożone struktury mogły się połączyć pozostaje dla mnie tajemnicą. Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu."

Sir Derek Harold Richard Barton
                                chemik: 1969 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
                                "Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią... Nauka pokazuje, że Bóg istnieje."

Alexis Carrel
                                chirurg: 1912 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
                                "Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga."

Ernst Boris Chain
                                biochemik: 1945 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
                                "Postulowanie tego, iż rozwój oraz przetrwanie najlepiej przystosowanych gatunków jest wynikiem wyłącznie przypadkowych mutacji wydaje mi się hipotezą nie opartą na żadnych dowodach i nie dającą się pogodzić z faktami. Te klasyczne ewolucyjne teorie są rażąco nadmiernym uproszczeniem niesamowicie złożonej oraz zawiłej masy faktów, i zadziwia mnie, iż są one połykane tak chętnie i bezkrytycznie, i od tak długiego czasu przez tak wielu naukowców bez jakiegokolwiek pomruku protestu."

cytowany w "Was Darwin Wrong?", Francis Hitching, LIFE, kwiecień 1982, str. 50

"Prędzej uwierzyłbym w bajki niż w takie szalone spekulacje. Od lat mówię, że spekulacje na temat pochodzenia życia nie prowadzą do żadnego użytecznego celu, jako że nawet najprostszy żywy system jest o wiele bardziej złożony niż to, co można by zrozumieć na poziomie niezmiernie prymitywnej chemii, którą stosują naukowcy w swych próbach wytłumaczenia tego, co niewytłumaczalne i co miało się wydarzyć miliardy lat temu. Boga nie da się ominąć wymówką opartą na tak naiwnym myśleniu."

To jul.s na poczatek.Jak potrzebujesz wiecej "ciemniakow" wierzacych w Boga,to bede ich cytowal zamiast czytac Twoje wypociny.
                                --
                                • jul.s Re: Wybory 07.12.11, 21:01
                                  Brawo za szybką odpowiedz .
                                  Wobec cytowanych wypowiedzi pytam:
                                  O jakim Bogu cytowani naukowcy mówią ? Czy któryś z nich mówi o chrześcijańskim Bogu w trójcy jedynym ? No oczywiście nie !! . Mówią o Bogu - Absolucie podjęciu absolutnie abstrakcyjnym. Takiej postawy nie można obalić , bo nauka nie obala takich pojęć. Ale jeżeli ktoś przyjmuje za prawdę to że Maryja to zawsze dziewica i ze istniał taki człowiek który w trzy dni po śmierci wstał i został porwany do nieba przez jakąś siłe to inna sprawa. Jeżeli papieże zreformują dogmaty, to i ja wrócę do Kościoła .
                                  Pozdrawiam i proponuję nie zajmuj się polityką z taką determinacją, bo nie warto.
                                  Rydzyk nie walczy za Ciebie, on walczy dla siebie. Taka była zawsze zasada kościelnych hierarchów - owieczki miały zawsze puste brzuchy a księża i biskupi byli zawsze obżartuchami w dobrych karocach a potem samochodach. Pomyśl o tym
                                  , warto.
                                  Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie, szanuje Cię jako że obaj jesteśmy marnymi drobinami na tym bez sensu świecie.
                                  • lechowski51 Re: Wybory 07.12.11, 21:50
                                    Nie wypowiadaj sie prosze w moim imieniu.Dla mnie ten swiat jest cudowny,choc pelny tajemnic.Co do Boga.Ja wierze w Boga Chrzescijan,bo taka byla wiara moich ojcow,bo taka wiara mnie obdarowali.
                                    Nauka obala jul.s Boga w Trojcy.Czy znow bredzisz?
                                    Tu masz tez takiego ciemniaka jak ja,co to wierzy w gusla z Nowego Testamentu..

Arthur Leonard Schawlow
                                    fizyk: 1981 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
                                    "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne... Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu... Mamy szczęście, że mamy Biblię a szczególnie Nowy Testament, który mówi nam tak wiele o Bogu w szeroko dostępnych ludzkich kategoriach."

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., "Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 105, 107

--
                                    • jul.s Re: Wybory 08.12.11, 11:41
                                      Panie Lechowski.
                                      No to ja juz w końcu nie wiem czy wierzysz w gusła Nowego Testamentu ?
                                      Logika - zasady ; żeby używać "argumentów z autrytetu" potrzeba zgody obu stron dyskusji . Dla mnie żaden stetryczały Leonard Schawalow nie jest autorytetem, jest wiele takich opinii wypowiadanych na zlecenie - np Fundacji Templetona która za pieniądze i wszelką cenę chce pogodzić naukę z wiarą - a to się drogi Lechowski nie da i to "se ne vrati" jak mówią mądrzy Czesi /90 % ateisów w populacji/. W USA jest około 100 milionów kreacjonistów - taki kraj ,potęga -jeszcze tego argumentu nie zastosowałeś.
                                      I na koniec, czy ks prof Heller nota bene laureat nagrody Templetona stwierdził kiedyś w dyskusji z innymi naukowcami że np w dziewictwo matki Chrystusa lub jej wniebowstąpienie mogą być faktem naukowym. No nie drogi Lechowski ! -
                                      Zwróć uwagę że idea filozoficzna boga - absolutu jest niedyskutowalna , nierozwiązywalna na gruncie nauki. Jeżeli krytykuję to zawsze dogmaty i funkcjonowanie Kościoła Katolickiego a nie filozoficzną ideę boga.

>Nie wypowiadaj sie prosze w moim imieniu.Dla mnie ten swiat jest cudowny,choc
                                      > pelny tajemnic.

Zazdroszczę Ci tak dobrego samopoczucia i pewności siebie - wiara to daje bo z zasadami wiary się nie dyskutuje , fakt - ale jest jeszcze jest ogrom zła , nieszczęść, chorób, cierpień i trudno by myślący człowiek w tej sytuacji zadowolił się wąchaniem kwiatków i patrzeniem na zachód słońca.
                                      Pozdrawiam mimo wszystko serdecznie.

• lechowski51 Re: Wybory 08.12.11, 16:53
                                        Tak!.Na swiecie jest ogrom zla.Byl w dziejach czlowieka taki amok ktory nazywal sie Oswieceniem,czyli okresem gdy rozumem czlowiek chcial uporzadkowac na nowo swiat.Kulminacyjnym wyczynem tamtego czasu byla rzez podczas tzw.Wielkiej Rewolucji Francuskiej a jego kontynuacja "wiek obozow koncentracyjnych i Gułagu".Tutaj tez szalency w imie walki z Bogiem,dazeniu o "lepszy,wspanialy swiat" uczynili go pieklem na ziemi.
                                        --
                                        • jul.s Re: Wybory 09.12.11, 14:08
                                          >rzez podczas tzw.Wielkiej Rewo
                                          > lucji Francuskiej a jego kontynuacja .
                                          Sądzę że stwierdzenie że Rewolucja Francuska była walką z Bogiem jest dużym uproszczeniem - RF to rewolucja skierowana przeciw absolutyzmowi opartemu na Kościele który w imię Chrześcijańskiego Boga koronował kolejnych władców absolutnych Francji - władza pochogodzi od Boga ,powtarzam władza absolutna jest zawsze wsparta autorytetem Boga. Wypada też wspomnieć o spasionych brzuchach kardynałów, biskupów katplickich, itd.
                                          To samo dotyczy stalinizmu, nie bronię żadnego totalitaryzmu, Stalinizm też był swego rodzaju religią. Jestem przeciw każdej religii. Miliony Rosjan nie ginełło za swoją wiarę,ten totalitaryzm to inna o wiele bardziej złożona sprawa.
                                          Znasz postać Papieża Piusa XII i dobrze wiesz jak on jego biskupi i księża błogosławili Hitlerowskie hordy. - Gott mit uns. - /Po drodze byli jeszcze Franco , Salazar , Mussolini./
                                          Pozdrawiam Julek.

• lechowski51 Re: Wybory 09.12.11, 19:37
                                            Klamiesz niestety jul.s jak kiedys Urban i inni stalinowscy i komunistyczni klamcy nazywajac AK-wcow faszystami.Ty podobnie stosujesz zbitke propagandowa z tamtych lat.Papiez blogoslawiacy hitlerowskie dywizje i napisy na pasach niemieckich zbrodniarzy-to klasyka komunistycznej propagandy.Uporzadkujmy wiec!.Na poczatek slowa piesni mlodziezy z Hitlerjugend ;
                                            "Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera
                                            Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela
                                            Precz z kadzidłami i wodą święconą
                                            Kościół nie rozumie, co jest naprawdę cenne
                                            Ta swastyka przynosi zbawienie światu
                                            Chce podążać za nią krok w krok"
                                            Dalej!.Bog hitlerowcow do odniesienie do ich poganskich bostw a nie Bog chrzescijan.
                                            Kosciol katolicki od poczatku ostrzega Niemcow przed faszystami.Wszedzie tam gdzie mam wplyw w wyborach faszysci osiagaja najnizsze wyniki.Konkordat podpisany z Hitlerem byl przygotowywany wczesniej.Papiez podpisujac go uczynil to w nadziei ze Hitler nie zlikwiduje szkol katolickich,pomimo to np w Bawarii po 1937 roku zmniejsza sie ich ilosc z 65% do 3%.
                                            Dzisiaj Ty wraz z Palikotem chcesz usuwac krzyze z polskich szkol,Hitler uczynil to w 1935,no i przy okazji zakazal bic w koscielne dzwony.
                                            Teraz krotko o Polsce.Oto slowa Franka;
                                            Jestem również tak mądry i wiem, ze klechy są naszymi śmiertelnymi wrogami (...). Kościół pozostawal zawsze jako ostatni ośrodek polskiego nacjonalizmu. Kościół jest dla umysłów polskich centralnym punktem zbornym, który promieniuje stale w milczeniu i spełnia przez to funkcje jakby wiecznego światła. Gdyby wszystkie światła dla Polski zgasły, to wtedy zawsze jeszcze była święta z Częstochowy i Kościół. (...). Katolicyzm nie jest bowiem w tym kraju żadnym wyznaniem, lecz koniecznością życiową".
                                            No i postepowal zgodnie ze swoimi przemysleniami.W poszczegolnych diecezjach zgladzono ok 50% kaplanow oraz 4 biskupow.
                                            Moglgbym tak dluzej.Jak chcesz znajdziesz wiecej w ksiazkach.Trzeba wyjatkowego tupetu i niewiedzy aby hitleryzm powiazac z chrzescijanstwem.
                                            --
                                            • jul.s Re: Wybory 09.12.11, 22:03
                                              Nie potrafisz Lechowski powsciągnąć swoich emocji, nie umiesz dyskutować stosując argumenty merytoryczne, obrażanie nie jest argumentem, tak nie można dyskutować. Ale nie przejmuj się, tak dyskutują wszyscy Twoi przyjaciele bliscy ojcu Rydzykowi. Pozdrawiam,życzę na zbliżające święta nieprzerwanego życia w Łasce Uswiecajacej i Królestwa Niebieskiego. Szczęście Boże . Julek który czeka na zreformowanie sie Kościoła Katolickiego.
                                              • d25 Re: Wybory 10.12.11, 23:18
                                                Jul.s
                                                Kiepski z ciebie dyskutant i logik... wszystko co ci pasuje (lub nie) nazywasz religią, bo tak ci jest wygodnie (Więc w sumie twoje poglądy to też religia). Nie masz żadnych argumentów, poza wyświechtanymi frazesami (i to w większości kłamliwymi) choć mógłbyś ich znaleźć kilka gdybyś chciał.

PS. parę faktów też mylisz - na początku milenium nie było cesarstwa rzymskiego (chyba że chodzi ci o te resztki, które były cesarstwem tylko z nazwy) - rozpadło się dużo wcześniej
                                                • jul.s Re: Wybory 11.12.11, 17:46
                                                  Do d25
                                                  Jeżeli faktycznie uważasz że pisałem o potędze cesarstwa rzymskiego w 1000 roku , to śmiało możesz mnie nazywać nawet kretynem. Pozdrawiam, wiecej zaufania do ludzi.
                                                  • onlymielec Re: Wybory 11.12.11, 19:56
                                                    żadko zdarzy mi sie zgodzić z lechowskim ale tutaj ma rację . Hitler wielokrotnie przemawiał że kościół katolicki jest wrogiem nie tyle narodu niemieckiego ale śmiertelnym zagrożeniem dla nowopowstającej III Rzeszy . Co do postawy głowy państwa watykańskiego , cóż nie będę oceniał losów ludzi w czasach wojennych tak jak trudno mi teraz ocenić postawy ludzi w czasach komunistycznych kiedy pod karą , szantażem lub innym czynnikiem wymuszano na nich współpracę .Co zrobił każdy w wojnie to w kazdym przypadku inny postawa inny wymiar dla nas wszystkich.

Faktem jest również iż Hitlerowi bardzo pomogli katoliccy chorwaci , nie wiem jak on to Adolf robił ale potrafił przyciągnąć różne grupy społeczne i wyznaniowe. Tak więc nie dokońca julek nie ma racji i nie do końca lechowski jest prawdomówcą.
                                                    --
                                                    Europejski Program Rozwoju Polski Wschodniej to 2,2 mld Euro ,ile dostanie Twoje miasto?
                                                  • jul.s Re: Wybory 14.12.11, 18:12
                                                    Drogi "only".
                                                    Sformuowanie stwierdzenia że Kościół Katolicki/KK/ jak też Kościół Protestancki sprzyjał faszystom jest dla wielu szokujące. Istnieje jednak wiele niezbitych dowodów - dokumentów, zdjęć które dokładnie dokumentują ten fakt. Napisano na ten temat wiele książek, udokumentowanych w metodzie naukowej, łatwo weryfikowalnej. Problem leży w słowach, co kto rozumie przez słowo sprzyjanie, czy błogosławienie oddziałów faszystowskich idących na wojnę, czy napis na ryngrafie hitlerowskim "Got mit uns". To tylko suche fakty. Jeżeli zachowały sie zdjęcia biskupów z uniesionymi rękmi w geście faszystowskim, to zawsze można powiedzieć że zamawiali "pięć piw".
                                                    Faktem jest klerykalny faszyzm francuski, poparcie KK dla ruchu Mussoliniego, Pogotowie Polskich Patriotów, poparcie KK dla Falangi, konkordat KK z Hitlerem,Słowacja ks Tiso, Chorwacja Ustaszów. Tyle wystarczy, nie wystarczy oczywiście dla kogoś kto święcie wierzy w dobro i nieomylność KK.
                                                    Pozdrawiam i zapraszam do szczegółowych studiów tego bolesnego dla wielu faktu.
                                                  • d25 Re: Wybory 14.12.11, 19:10
                                                    Widzisz jul.s kościół każdy, w tym katolicki, składa się z ludzi. Ich postępowanie może być błędne i często nawet sprzeczne z propagowanymi wartościami, co nie jest dowodem na błędność wartości, a jedynie na ułomność człowieka. A pokusa władzy i narzucania własnych poglądów jest olbrzymia.

Ale też nie da się zaprzeczyć, że europejska tolerancja która obecnie została wypaczona do "akceptacjp" oraz "poprawności politycznej" ma swe korzenie w chrześcijaństwie europy (aby było jasne - piszę o zjawiskach zachodzących w europie, azja ma swoje osiągnięcia w tej dziedzinie, lecz jest nam różna kulturowo). Sam z tego korzystasz, bo np. w krajach islamskich nie miałbyś takiej możliwości. A z drugiej strony w mojej (choć nie tylko) prywatnej opinii, właśnie ta wypaczona tolerancja jest dla europy największym zagrożeniem - islamizacja zachodniej europy jest tak wielka, że Hiszpania, która historycznie powstała jako związek pojedynczych księstw przeciwko Arabom i Islamowi, dzisiaj zasłania sceny batalistyczne na średniowiecznych obrazach i płaskorzeźbach przedstawiających porażki arabów. Jeszcze trochę i będziemy mówić o bitwie pod Wiedniem nie wymieniając z kim walczono i dlaczego.
                                                  • jul.s Re: Wybory 15.12.11, 12:53
                                                    odpowiedz d25
                                                    >A pokusa
                                                    > władzy i narzucania własnych poglądów jest olbrzymia.
                                                    W tym sęk,jeżeli pokusa zwycięża to motywacje etyczne za słabe.
                                                    >europejska tolerancja /...../ ma swe korzenie w chrześcijaństwie europy<
                                                    Ciekawy wniosek, przeczytałeś go chyba we współczesnych, świętych, teologicznych księgach.
                                                    Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Przypomnij sobie tylko historię i ofiary inkwizycji, Giorgano Bruno czy polskiego Łyszczyńskiego. Nie pisz o katolickiej tolerancji bo to gigantyczna bzdura z samej definicji religii.
                                                    pozdrawiam julek
                                                  • d25 Re: Wybory 15.12.11, 21:58
                                                    Widzisz

mieszkasz w kraju katolickim i możesz bez ryzyka głosić swoje poglądy (tak było również w XIX i XX wieku, wcześniej też u nas nie było z tym tak źle). Spróbuj zrobić to samo w krajach islamskich, a nawet w hinduistycznych... zobaczymy czy będziesz taki odważny.
                                                  • jul.s Re: Wybory 16.12.11, 21:05
                                                    Bardzo nisko mierzysz . Ja mieszkam w Europie , nawet nie w Rosji czy na Ukrainie. Ja chcę sie mierzyć z Francją , CZechami itd.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Opowiem Ci mają starą opowiastkę , - lubię myć swoje auto w niedzielę bo to jest dla mnie duża przyjemność, w niedziele mam czas. Gdy obok mojego ogrodzenia przechodzą sąsiadki idące do kościoła, ostentacyjnie plują w moją stronę. Mówi Ci to coś drogi d25.
                                                    Tę opowiastkę możesz też doskonale przyłożyć do sąsiedniego wątku o zapyziałej prowincji i tolerancji. Pozdrawiam jeszcze raz.
                                                  • jul.s Re: Wybory 15.12.11, 12:26
                                                    Wobec uwagi d25 "wracam do naszych baranów"
                                                    Odpowiadam d25, ale i wszystkim zaskoczonym zmianami które dokonują się na naszych oczach.
                                                    Pisałem o wyborach,jeszcze przed wyborami, moja intuicja polityczna mnie nie zawiodła.
                                                    Lechowskim i Tobie d25 pewnie się nie sniło by w polskim sejmie posłowie Palikota stanowili trzecią siłę. A tu w sejmie kraju stanowiącym/niestety/ "przedmurze europejskiego chrześcijaństwa" zasiadali murzyn, homoseksualista, transwestyta.
                                                    julek
                                                    ps.robię z tego nowy wątek.
                                                  • lechowski51 Re: Wybory 17.12.11, 11:05
                                                    jul.s pisze;
                                                    Opowiem Ci mają starą opowiastkę , - lubię myć swoje auto w niedzielę bo to jest dla mnie duża przyjemność, w niedziele mam czas. Gdy obok mojego ogrodzenia przechodzą sąsiadki idące do kościoła, ostentacyjnie plują w moją stronę. Mówi Ci to coś drogi d25.
                                                    Tę opowiastkę możesz też doskonale przyłożyć do sąsiedniego wątku o zapyziałej prowincji i tolerancji.

To opowiem Ci jul.s inne opowiastki.W "Malym Ksieciu" lis na ktorego ciagle poluja mysliwi tak mowi lis do Malego Ksiecia-Dzisiaj jest sobota,w dworze pala sie swiatla i mysliwi swietuja a ja mam spokoj.Nie musze uciekac,moge odpoczac.Dlatego szanuj Tradycje!
                                                    Inna.W "Innym swiecie" Herling-Grudziński pokazuje okrutny swiat Gulagu.Wiezniowie pracuja bez przerwy,tydzien,dwa,trzy az wreszcie ktoregos dnia komendant lagru zarzadza dzien przerwy.I wowczas Ci niewolnicy.obdarci z godnosci,glodni i przemarznieci sa mu bardzo wdzieczni.
                                                    Tobie jul.s jak i innym postepowcom i lewakom pomieszaly sie swiaty wartosci.Ty uwazasz ze tranwersyta czy pedal w polskim Sejmie to wyraz nowoczesnosci a mycie samochodu w niedziele to wyraz wolnosci.Moim zdaniem taka postawa jest wyrazem zniewolenia duchowego i zezwierzecenia.W czasach komunizmu w Czechach widzialem lepszych od Ciebie.Oni nie tylko myli samochody a budowali sobie domy.
                                                    Jaki swiat proponujesz w zamian gdy juz sciagniesz wszystkie krzyze wraz z bimbrownikiem z Bilgoraja?!.Gdy w niedziele pracowac beda nie tylko niewolnice z supermarketow a tez tacy wyzwoleni z tradycji jak Ty?!.Taki swiat widzialem przemierzajac Rosje sowiecka od Bajkału po Lwow.Widzialem te wyzwolone sowieckie kobiety rabiace kilofami na Placu Czerwonym metrowej grubosci lod.Widzialem na miejscu Swiatyni Chrystusa Krola baseny a swiatynie zamienione w muzea ateizmu.Taki swiat Ci sie ponownie marzy?!
                                                    --
                                                  • d25 Re: Wybory 17.12.11, 12:27
                                                    jul.s pisze;
                                                    Tę opowiastkę możesz też doskonale przyłożyć do sąsiedniego wątku o zapyziałej prowincji i tolerancji.

Zrób to w ramadan w krajach islamskich.....
                                                  • lechowski51 Re: Wybory 17.12.11, 20:23
                                                    ...albo na Borough Park w czasie szabasu.
                                                    --
                                                  • onlymielec Re: Wybory 21.12.11, 11:01
                                                    Polska nie jest w krajem islamskim ani tym bardziej nie przypomina Borough Park. Ma julek prawo myć samochód w niedzielę . Ma julek prawo do pytań o zasadność przekazywania środków na wyznania religijne i my to prawo respektować powinniśmy. Jesli sejm RP ozagłosuje nad nowelizacją ustawy o finansowaniu kościołów to powinismy również to uszanować.

Julek tak na boku nie zapominaj że jest jeden ważny szczegół czy ty ten samochód myjesz pod blokiem , jesli tak to przypominam ci że według nowego prawa raczej ci tego robić nie wolno , jedyne dopuszczalne miejsce do tego to myjnia samochodowa , i tutaj nie wiem dlaczego ale tak zarządziła spółdzielnia co jest zupełnie niezrozumiane jak dla mnie.

Tak na marginesie czy nie przeszkadza Wam katolikom dym z Krono a przeszkadza julek myjący swój automobil.Trochę to dziwne walczycie o wolne niedzielę dla duzych dyskontów ale kupujecie precle i cukierki na przykościelnych odpustach.
                                                    --
                                                    Europejski Program Rozwoju Polski Wschodniej to 2,2 mld Euro ,ile dostanie Twoje miasto?
                                                  • lechowski51 Re: Wybory 21.12.11, 12:48
                                                    Only!.Julek boczywiscie ma Prawo myc samochod w niedziele.Oprocz prawa istnieje w normalnych narodach cos takiego jak tradycja,zwyczaj,tozsamosc itd.Idac na pogrzeb nie ubierasz czerwonego plaszcza tykoszary lub czarny bo tak nakazuje Przyzwoitosc.Idac na przyjecie weselne ubierasz garnitur a nie dzinsy bo w ten sposob wyrazasz Szacunek dla ludzi ktorzy Cie zaprosili.
                                                    Chory jest swiat gdzie wszystkie zachowania ludzkie chce sie skodyfikowac poprzez przepisy prawne!
                                                    --
                                                  • onlymielec Re: Wybory 22.12.11, 09:53
                                                    No widzisz lesiu , jednak dochodzimy do jakiegoś kompromisu.Uszanujmy tradycję , czyli mam wrażenie że julek nie będzie swoim automobilem najeżdzał kościelne parkingi , szczególnie w niedzielę czym uszanuje Waszą Tradycję ale zgadzasz się z tym że zabronić mycia mu swego automobilu w niedziele zabronić mu NIE WOLNO szczególnie jesli będzie to robił na swoim terenie , spełniając normy środowiskowe. I tym sie różnimy od Arabii Saudyjskiej czy tych innych o których wspominasz. Tak na marginesie te dwie Panie którym zapewne tak zaszkodził widok wyczyszczonego auta julka maja do niego żal że nie zabierzesz ich na popołudniową przejażdzkę na zakupy do tesco albo na stawy do nowaka , wstyd się julek !

--
                                                  • lechowski51 Re: Wybory 22.12.11, 11:08
                                                    Nie ma Only Naszej i Waszej tradycji-jest tradycja narodu polskiego ksztaltowana przez pokolenia Polakow.W tej to wlasnie tradycji przyjeto,ze niedziela jest dniem szczegolnym,wolnym od codziennych zajec.Ateisci tacy jak julek nie wyksztalcili zadnej tradycji,chyba ze picie na umor i kilkanascie aborcji jak w Rosji sowieckiej nazwiemy tradycja?!.
                                                    Ja nie zabraniam julkowi mycia samochodu,tylko mu przypominam o przyzwoitosci i szanowaniu wlasnie naszej wspolnej Tradycji.
                                                    --
                                                  • onlymielec Re: Wybory 22.12.11, 20:37
                                                    Jesli by iśc z tym co napisałeś to miasta jak Poznań i Warszawa i wiele innych zamieszkuja nie polacy a jesli juz to napewno nie przedstawiciele narodu polskiego , bo tam nie widzę aby się powstrzymywano od wielu uciązliwych prac domowych itp.

--
                                                  • lechowski51 Re: Wybory 23.12.11, 18:13
                                                    Mojej zony dziadek byl powstancem wielkopolskim odznaczonym za walke o Kościan.Znam Wielkopolske niezle i jakos tego nie spostrzeglem co Ty.Byc moze i tam zdarzaja sie jak w kosmopolitycznej Warszawie zjawiska,ktore sa niezgodne z nasza polska tradycja i zwyczajami?!
                                                    --
                                                  • jul.s Re: Wybory 25.12.11, 14:13
                                                    Tylko to wyjaśnię.
                                                    Only jak zwykle nisko mierzysz. Ja myję moje auta na placyku na mojej prywatnej działce,wystarczająco dobrze skanalizowanej bez używania detergentów.Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam , uwierz w ludzi ,wiecej zaufania. Julek.
                                                  • d25 Re: Wybory 25.12.11, 22:03
                                                    Widzisz, kwestia pewnego obyczaju i tradycja to jest szacunek dla innych.
                                                    Nikt ci tego prawnie nie nakazuje, ale jeżeli w dniu pogrzebu twoich bliskich którzy z tobą mieszkali, jeden sąsiad zrobi sobie wesołego grilla, a drugi z całą rodziną będzie się w strojach kąpielowych opalał przy basenie w ogródku, śmiejąc się i słuchając wesołej muzyki - to nawet jeżeli ty tego nie odczujesz (twoje prawo) to reszta twoich żałobników będzie co najmniej oburzona. Dlaczego? Bo tak nie wypada. Ale dlaczego nie wypada? Bo tobie i twoim bliskim w takim dniu tradycyjnie "przysługuje" prawo do niezakłócania spokoju. Tradycyjnie, nie prawnie.
                                                    Ale jak ty nie będziesz szanował tego co tradycyjnie "przysługuje" innym - oni też ci się tym odwdzięczą. Oczywiście, możesz uważać co innego, twoje twarde prawo - ale nie masz wtedy prawa wymagać od innych więcej niż twardego prawa. Plują? Nie twoja sprawa - nie na ciebie i nie na twoją posesję...a że na twój widok? Prawo tego nie zabrania, tak jak mycia samochodu w niedzielny poranek.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka