Dodaj do ulubionych

Zamiokulkas

17.02.09, 20:34
Dzien dobry wszystkim :)

mam od ok. 3 lat zamiokulkasa. Jak do tej pory pieknie rosl i bardzo cieszyl oko, ale niestety ostatnio zaczely mu zolknac liscie.
Lodyga żółkie do połowy wysokości(od połowy w góre)jak calkiem zwiednie czy uschnie to ja ucinam, ale dolna część jest calkiem jędrna.Czy może ktoś z was wie dlaczego się tak dzieje ?
I co mam zrobic ? Juz sama nie wiem czy to przelanie, przesuszenie czy choroba :((((

Z gory dziekuję za rady i pomoc :)

Pozdr.
Obserwuj wątek
    • wanda43 Re: Zamiokulkas 17.02.09, 21:14
      Jesli go nie przelewasz, to powodem mogą byc te cholerne przędziorki. Wowczas
      tylko odpowiednia chemia.
      • bialy_bez żółknięcie liści u Zamiokulkasa 18.02.09, 13:47
        Sprawdzalam liscie od spodu i nic na nich nie ma, wiec raczej nie sa to przedziorki.

        Dalej nie wiem co robic, zeby przestaly mu zolknac liscie...

        Podlalam go dzisiaj Florovitem - moze to cos da.

        Gdyby ktos wiedzial co nalezy robic w takim przypadku (żółknięcie liści u Z.) -
        bardzo prosze piszcie !
        • usianka Re: żółknięcie liści u Zamiokulkasa 18.02.09, 20:29
          odpowiedzialam Ci na "ogrodniczkach"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka