Dodaj do ulubionych

prośba do mam

IP: 212.87.244.* 23.05.13, 12:38
Czy są tu mamusie które noszą w chuście i być może mogłyby doradzić jaką kupić, jak się zachustować... a może są jakieś spotkania?
Obserwuj wątek
    • Gość: a Re: prośba do mam IP: 91.208.72.* 24.05.13, 14:24
      ja sie uczyłam wszystkiego z internetu

zdjęcia wystarczą, a jak nie to youtube :)

A chcesz kupić dla noworodka, czy juz starszego dziecka?
      Ja zaczynałam od noworodka i chusty elastycznej. Dla mnie to było super rozwiązanie, bo elastyczną mota sie na sobie i do takiej zamotanej wkłada dziecko.
      Minus - nie na lato - dziecko ma 3 warstwy materiału.
      No i wg mnie nie na długo, bo przy coraz cięższym dziecku chusta sie naciąga coraz bardziej.
      Właściwie jest 1 podstawowy sposób motania, na brzuchu

Zdrowsza jest tkana. Najlepiej używana/złamana.
      Można nosić na brzuchu i na plechach. Sa różne sposoby motania.
      Ja tkanej zaczęłam używać po ok 6 m-cach.
      Coraz rzadziej, ale nadal używam 1,5 roku.
      A czasami robi za hamak dla starszej córki ;p
      Może też być pomocna w restauracji, jak nie ma fotelików dla dzieci ;

Ja dużo korzystałam z tej strony
      www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Instrukcje_wiazania_chusty

• Gość: a Re: prośba do mam IP: 91.208.72.* 27.05.13, 08:36
            Ja sobie nie wyobrażałam znoszenia wózka z kilku pięter, po to tylko, żeby starsze dziecko odprowadzić do przedszkola. A potem z powrotem na górę :/ Szczególnie tego głębokiego.

Młoda troszkę na początku protestowała przy wkładaniu, ale wystarczyło otworzyć drzwi na klatę i juz był spokój. A piętro niżej dziecko spało!
            Jedyny minus - ciężko jest usiąść na ławce i poczytać książkę/gazetę.
            Ale da się, chociaż moja córa spała wtedy krócej. Za to tak długo jak chodziłam, tak długo spała.
            Ta po ok 7-8 m-cach już nie spała, wolała sie rozglądać.

Chusta jest tez super na wyjazdy. Wczasy zaliczyliśmy tylko z chustą.
              • Gość: a Re: prośba do mam IP: 91.208.72.* 27.05.13, 13:47
                Na wczasach mieliśmy już spacerówkę.
                Potrzebna była tylko na czas jedzenia na stołówce - przy czym spokojnie można było sobie wziąć krzesełko do karmienia, ale młoda jeszcze zbyt dobrze nie siedziała i wolałam jej tak sztywno nie sadzać.
                Czasami i tak nie siedziała/leżała w wózku, tylko była na naszych kolanach.
                Spokojnie można sie było obejść bez wózka.

Ale np jeśli planujesz jakieś dłuższe spacery, na których dziecko by Ci spało, to wózek może się przydać. Tym bardziej, że wtedy nie musisz nosić tego całego balastu w torbie dla dzieci, tylko przypinasz do wózka.

W góry wózka bym nawet nie brała (chyba że do spania np w nocy)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka