Dodaj do ulubionych

Listy - prośba o pomoc

09.04.13, 15:19
dziwny przypadek:
Przez 3 miesiące przebywałem za granicą (styczeń - marzec)
Wyjałem w weekend listy ze skrzynki pocztowej i ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem brak listów datowanych od początku stycznia do około 10 marca.
Jestem pewien że takowe były gdyż co miesiąc przychodzą faktury i inne listy (zawsze dostawałem miesięcznie około 50 listów). A tu zero listów za w/w. Normalnie zero.
Skrzynka normalnie zamknięta. Nie widać śladów zniszczenia ani włamania. Kluczyk do skrzynki mam tylko ja.
Poprostu wcięło całą korespondencję za prawie dwa i pół miesiąca.
Czy ktoś mógł wyjąć mi pocztę bo np sie nie mieściła? (listonosz, administracja)??
Czy może ktoś je najzwyczajniej wydłubał ze skrzynki i ukradł?

Czy może ktoś coć widział? Czy może ktoś coś wie? Czy może ktoś widział kogoś przy przy skrzynkach pocztowych około 10 marca, lub może jakieś listy wywalone w lesie????

A moze ktoś wyjął te listy bo skrzynka była pełna (listonosz ? administracja?)?????????????? Bo powiem że nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Budynek 5i druga klatka.

Z góry dziękuje za info lub rady co z tym zrobić.
Obserwuj wątek
  • mapola Re: Listy - prośba o pomoc 10.04.13, 08:50
   Dzień dobry,
   faktycznie bardzo tajemnicza sprawa. Ja na Pana miejscu pojechałabym na pocztę lub porozmawiała z listonoszem. Co z listami poleconymi? Jeżeli nie ma awizo to mimo wszystko na poczcie powinny być listy. Może sąsiedzi odbierali od listonosza (w przypadku przepełnienia skrzynki),
   pozdrawiam
   • nadal123 Re: Listy - prośba o pomoc 10.04.13, 17:10
    Ciężka sprawa.
    Jeżeli listonosz powie, że wrzucał listy do skrzynki, to co z tym można zrobić? Przecież ani on, ani poczta nie może odpowiadać za to, co się dzieje z korespondencją wrzuconą do skrzynki pocztowej. Zwłaszcza tej typu "Euro", z której - jak się bardzo chce - można korespondencję wyjąć bez jej otwierania. Listy polecone, jeśli nie zostaną odebrane przez adresata po dwukrotnym awizowaniu, powinny być przez pocztę zwrócone do adresata. Może od sprawdzenia, czy tak się stało, należy zacząć wyjaśnianie sprawy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka