titi2005
26.08.07, 15:45
Moja 10 miesieczna coreczka ma wrodzona cytomegalie, obnizone
napiecie miesniowe i opoznienia w etapach rozwoju psychoruchowego
(jeszcze nie siada). Najbardziej martwi mnie jej nie najlepszy
kontakt wzrokowy. Patrzy na nas i na zabawki, ale niezbyt dlugo...
Nie zawsze reaguje na moje pojawienie sie w jej obecnosci, zdarza
sie, ze smieje sie do mnie ale nie zawsze. Jednym slowem z kontaktem
wzrokowym bywa roznie. Mam pytanie, jak to bywalo u Waszych
dzieciaczkow? Czy macie jakies "sposoby" na zmotywowanie dziecka do
skupiania wzroku?