Dodaj do ulubionych

czekolada...

24.06.05, 08:39
kobieta.interia.pl/gal/galeria?galId=5105&tytulGal=Czekoladowe+cuda
smaczna i zdrowa,
przyznac sie jaka lubicie najbardziej smile)))
Obserwuj wątek
    • zlapalamoddech Re: czekolada... 24.06.05, 08:43
      Zdrowa jest tylko czekolada gorzka. Ja natomiast lubię mleczną. Może być z
      bakaliami, orzechami, albo nadziewana (byle nie masą owocową).
      wink))
      --
      Alutka, 40-50-latkowie Kraków
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26150
      • bubliczka Re: czekolada... 24.06.05, 09:15
        Zdrowa jest taka, ktora ma min. 70% kakao. Lubie taka z drobinami pomaranczowej
        skorki. No coz, pozwalam sobie z rzadka, ale nie odmawiam.
        A najlepszy jest puchar czekoladowy w sklepie/kawiarni WEDLA w Warszawie.
        Recepturka jak wierzyc opisowi w karcie wlasna i baaaaardzo stara. Ale to mozna
        raz w roku od wielkiego swieta ze wzgledu na kalorie - niestety.
        A probowal ktos czekolade z krysztalkami soli lub papryczka czili?
        • tesunia Re: czekolada... 24.06.05, 09:33
          hmmm...slodziutki tematsmile)

jak juz kupuje czekolade to gorzka z 70-80% kaka´la
          ale takie chcice mam nieczesto,lezy pozniej w lodowce niedojedzona,
          az slubny sie nia zaopiekujewink)
          czasmi z orzechami calymi zakupie.

a co to jest "puchar czekoladowy"??
          • bubliczka Re: czekolada... 24.06.05, 12:08
            Puchar czekoladowy to taki super deser czekoladowy z karty smakolykow w pijalni
            czekolady WEDLA na Szpitalnej w Warszawie - ma swoja nazwe, ktorej nie
            pamietam. Pycha.
            • danurn Re: czekolada... 24.06.05, 13:42
              Ja również lubię gorzką, ale także nadziewaną o smaku kawowym. W marcu dostałam
              od dyrektora Wedla brązową mysz komputerową z zatopioną kostką czekolady.
              Ciekawostka , gadżet reklamowy. Nie używam, sama mam bezprzewodową, dałam
              wnuczce.
      • chris.w5 Re: czekolada... 27.01.20, 15:34
        spotkałem się ze stwierdzeniem 'droższe nie znaczy lepsze',

przeprowadzono w grudniu 2018 test czekolad i okazało się, że najdroższa, Godiva Milk Chocolate,
        była najgorszą. Najlepsza, Die gute Schokolade, Dobra czekolada, z oceną ogólną: dobra,
        należąca do najtańszych
          • chris.w5 Re: czekolada... 29.01.20, 17:11
            sagittarius954 napisał:
            > A kto opłacał badających i na czyje zlecenie zostały wykonane badania ?

badania wykonała Stiftung Warentest, fundacja założona przez rząd niemiecki jako instytut,
            którego zadaniem jest przeprowadzanie porównawczych testów produktów i usług.
            Jest całkowicie niezależnych organem, a zatem nikt nie może wpływać na to, co i w jaki
            sposób będzie testowane.

Współpracuje z polskim miesięcznikiem Pro-Test
        • engine8 Re: czekolada... 27.01.20, 18:41
          Ja nie jadam mlecznych praktycznie wogole - dla mnie to nie czekolada no bo ile tam tej czekolady jest?
          Ale praktycznie codziennie jadam kostke (taka duza) do esspresso po lunchu .. co od wilelu lat jest juz rutuna albo nalogiem...
          I to jest najczesciej Lindt 80 - 85%. Wszytko ponizej 80% jest za slodkie a powyzej 85% za gorzkie.
        • banitka51 Re: czekolada... 27.01.20, 19:05
          Moim zdaniem najgorsze są robione na palmowym tłuszczu z ekstraktem z kakao, czyli dla mnie wiedza (skład) ma spory udział w smakusmile

--
          od okazywania sympatii nie trzeba płacić podatku od darowizny
      • tesunia Re: czekolada na goraco... 24.06.05, 10:29
        czekolada na goco lub kakao jakos mnie zamula i raczej sie tymi napitkami
        rzadko raczewink),
        natomiast lubie wlozyc tabliczke czekolady do kawci-pycha-smakuje mismile)

a do czekolady na goraco jak juz nieraz zrobie sobie to wkladam lyche lodow
        waniljowych tez pychotkawink)
        sprobujecie przy okazjismile)
                • malwina52 Re: czekolada 24.06.05, 11:39
                  pracuje daleko od sklepow i kioskow,
                  ale mamy pania co ma rodzine Niemczech
                  a ona dorabia sobie handelkiem
                  w pracy a szafie ma czego duszyczka zapragnie,
                  czekoladek do wyboru, orzeszkie wszelkiego gatunku
                  rodzynki tez,
                  ma zbyt mozecie mi wierzyc,
                  a tak na marginesie ta szwabska mietowa jest super,
                  podniosla walory mojej kawki smile))))
              • regine Re: czekolada 24.06.05, 11:35
                Tak ,tylko gorzka,innych nie lubię,
                choć i gorzką jem w nagłych wypadkach,
                Czuję ,że dygoczę cała(raptowny spadek cukru-samoistny),
                Wtedy dwie -trzy kostki,wyrównują poziom.
                Rzadko to się zdarza,ale mam wtedy okazję podelektować się...
                Uwielbiam-"Michałki", masa czekoladowa + orzechy,więc zawsze je dostaję,
                to taka moja słabostka.Inne czekolady mogą spokojnie leżeć,
                czy to w zasięgu wzroku,czy rękismile))
                Ale mam koleżankę,która zajadała się i zajada słodyczami.
                Kładła się spać,a w nocy budziła się i musiała zjeść to, co zostało z czekolady,
                Którą jadła wieczorem.W ukryciu przed rodziną pochłaniała takie ilości,
                że jakbym jej nie znała, tobym nie uwierzyła.A zwłaszcza czekolady...
              • lili50 Re: czekolada 16.02.06, 17:57
                Uwielbiam czekoladę, wszystko co czekoladowe zwłaszcza jak mam chandrę.Po
                czekoladzie robię się spokojniejsz, ale niestety po niej tracę apetyt.
    • toskania8 Re: czekolada...- która odchudza !! 26.06.05, 22:08
      jest jeszcze jedna, całkiem miła postać "konsumowania" czekolady. w dodatku
      odchudzająca !!!
      W gabinecie kosmetycznym mianowicie. Są takie zabiegi, że całego człowieka
      smarują czekoladą ( takim preparatem kosmetycznym oczywiście, z zawartością
      czekolady), potem zawijają w folię i pod kocyk elektryczny na pół godziny.
      Pachnie bosko, relaksuje wspaniale i do tego odchudza i wygładza. Drogi taki
      zabieg jak skurczybyk, ale w ramach dobroci dla siebie, czasem, albo niech
      ukochany zafunduje na imieniny (będzie potem mógł polizać może ).
              • regine Re: Zdrowa tylko czarna..... 20.07.05, 00:55
                Jedz czarną czekoladę!
                19.07.2005 06:33
                Czarna czekolada nie tylko łagodzi charakter, ale może także obniżać ciśnienie
                krwi - wynika ze studium opublikowanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie
                Kardiologii.

Czekolada zawiera bowiem flawonoidy usprawniające pracę naczyń krwionośnych. Te
                właśnie związki flawonowe zmniejszają ryzyko choroby serca.

Kierujący badaniami Jeffrey Blumberg z uniwersytetu Tafts w Bostonie
                podkreślił, że celem badań "nie było doprowadzenie do jedzenia większych ilości
                czekolady". Chodziło o wykazanie, że flawonoidy znajdujące się w kakao "są
                pożyteczne w kontekście funkcji naczyniowych".

Naukowcy nie zamierzają jednak udzielać pacjentom specjalnych rekomendacji. Jak
                dotąd, eksperci od żywienia przestrzegali przed zajadaniem się czekoladą ze
                względu na tłuszcz, cukier i kalorie, w jakie obfituje.

Blumberg wraz z kolegami z uniwersytetu L'Aquila we Włoszech prowadził badania
                z udziałem 10 mężczyzn i 10 kobiet odznaczających się wysokim ciśnieniem krwi.
                Przez piętnaście dni połowa z nich jadła codziennie tabliczkę czekolady
                czarnej, połowa - białej. Potem role się odwróciły.

Okazało się, że dzięki konsumpcji czarnej czekolady u każdej osoby spadało
                ciśnienie; biała zaś nie sprawiała takich "cudów".

• hania48 Re: czekolada... 22.07.05, 00:31

Gorzką! Też kiedyś wyczytałam, że czekolada, to zdrowe jedzenie. A prócz tego chałwa! – też zdrowe jedzenie!
      Ale niestety mogę pozwolić sobie tylko od czasu do czasu…crying(((((((((
      • regine Re: Chałwa, Waniliowa... 22.07.05, 00:38
        Oj,ąle mi Haniu narobiłaś smaku na noc...Uwielbiam, ale nie jadła jej już od
        roku...Obywam się smakiem tylko...Ale najlepsza jest nasza polska jednak wink))
        Zawsze w Tesco kupowałam taki blok 1/2 kg, zajadałam się bez rozsądku...
          • august2 Chocolate Day 02.08.05, 21:00
            Czy obchodzicie Dzien Czekolady?

W ubiegla niedziele mielismy czekoladowe party.
            Bylo to juz drugie z kolei. Nie moglismy ucelowac na 22 Lipca
            kiedy to wlasnie tego dnia nalezy obchodzic to swieto.
            Czekolady bylo wbrod. Do tego tance, hulanka i swawola
            w upalne kalifornijskie popoludnie.
              • august2 Re: Chocolate Day 03.08.05, 01:51
                Wojciechu,
                dlatego wlasnie obchodzimy Dzien Czekolady
                zeby uczcic "E Wedel dawniej 22 lipca".
                Kazda okazja jest dobra zeby sie spotkac
                i wlasnie taka zostala wymyslona przez
                znajomych..
                Pozdr tez
                August
                • wiktoria53 Czekoladka ? 13.08.05, 14:27
                  Leży sobie w szafce i czeka na gościa.Ja rzadko jadam z powodu wyrzutów
                  sumienia o przyrost balastu wink
                  --
                  "Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich"
                  • sarna52 Re: Czekoladka ? 13.08.05, 15:18
                    Dobra czekolada mimo wszysko jest bardzo kusząca i takie 2 kostki porawią
                    deszczowy humor chociaż na chwilę.Polecam. A oglądaliście film "Czekolada" w
                    roli głównej z Juliette Binoche? smile
    • malwina52 Re: czekolada... 14.10.05, 07:22
      a to Ci dopiero????? czekolada nafaszerowana bakteriami, to najnowszy wynalazek
      naukowców Politechniki Łódzkiej. Bakterie nie dość że nie szkodzą, to jeszcze
      służą zdrowiu - pisze "Express Ilustrowany",
      najwazniejsze, zeby byla slodka smile))))

wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=4754
    • malwina52 Re: czekolada... 16.12.05, 10:30
      Światowe królestwo czekolady - Belgia, postanowiła połączyć przyjemne ze...
      zdrowym. Na rynek trafiło właśnie dziewięć nowych czekolad zawierających
      wyciągi z rozmaitych roślin, owoców i przypraw, od dawna znanych ze swych
      leczniczych właściwości.

fakty.interia.pl/ciekawostki/news?inf=696348
      i teraz to napewno bedzie to zdrowa czekolada,
      "Sexy" chyba bym ja polubila smile)),
      ciekawe kiedy znajda sie na polskich polkach

• margo.pf Re: czekolada i seks i nie tylko :) 15.02.06, 20:52
          Lata cale odbywalam sama dlugie podroze samochodowe. Do samochodu wlewalam
          paliwo a sama jechalam na czarnej czekoladzie tj. 70-90%. Jedynym "prowiantem"
          jaki bralam w droge byla czarna czekolada, witamina C i duzo wody mineralnej.
          Jezdzilam w roznych warunkach i o roznych porach roku i bardzo czesto zmeczenie
          dawalo sie we znaki a umowione spotkania nie czekaly. Ratowalam sie czarna
          czekolada, ktorej malutki kwadracik dziala jak dopalacz. Do tego jedna witamina
          C i nastepne 250-300 km samo sie robilo.
          Ktos pisal o belgijskich czekoladach smile) hm..... 19 lat mieszkalam o kilka km
          od Belgii i wierzcie mi , ze czekolady Leonidasa nie zalowalam sobiesmile)
          --
          Toute l'intelligence du monde est impuissante contre une idiotie à la mode.
          • annal74 Re: czekolada i seks i nie tylko :) 15.02.06, 21:12
            Ze słodyczy to jadam śledzie , przepraszam , czasem gorzką " Wawela" tą z dużą
            zawartością kakao .Moja dziatwa kiedyś lubiła snickersy .Wiem że zdrowa lecz
            jadam gdy mam zapotrzebowanie , ponieważ obowiązkowo muszę trzymać wagę ze
            wzgłędu na serce.
            --
            Życie to podróż
          • fanka8 Re: czekolada i seks i nie tylko :) 15.02.06, 21:18
            Czekoladę uwielbiam od zawsze, w ciężkich czasach kartek zamieniałam odcinki
            R-ileś (wódka, cukier, papierosy) na wyroby czekoladowe (nie mylić z wyrobami
            czekoladopodobnymi o smaku plasteliny, które były sprzedawane bez talonu), a jak
            juz nie miałam na co zamieniać, to robiłam pseudoczekoladę w domu. Ja bez
            słodyczy czekoladowych (głównie gorzka oczywiście) nie mogę życ. Jestem
            uzależniona (podobno naukowcy to potwierdzają, że istnieje taki nałóg), jadam ją
            bardzo często i sporo. Za to ciasta i cisteczka mogą dla mnie nie istnieć.
            Czekolada (jeszcze lepiej z gorzka kawą) bardzo mi podnosi nastrój i chroni
            przed nadmiernym stresem.
    • malwina52 Czekolada dodaje skrzydeł 25.05.06, 07:47
      Najnowsze badania wskazują, że także mleczna czekolada może poprawiać
      funkcjonowanie mózgu.

- Czekolada zawiera wiele substancji stymulujących, jak teobromina,
      fenetylamina (fenyloetyloamina) i kofeina - powiedział doktor Bryan Raudenbush
      z Wheeling Jesuit University w Wirginii Zachodniej.

- Już wcześniej było wiadomo, że substancje te same z siebie zwiększają
      czujność i uwagę; odkryliśmy, że poprzez spożywanie czekolady można uzyskać
      efekt stymulacji i nasilenia funkcji umysłowych - wyjaśnił.

fakty.interia.pl/ciekawostki/news?inf=752301
      ciezko dzisiaj mysle i czytam, ze bez czekolady sie nie obejdzie,
      lece do sklepiku smile)))))
      • del.wa.57 Re: Czekolada dodaje skrzydeł 25.05.06, 13:35
        Coś w tym jest Malwinko,czasem mam ochotę na czekoladę(tylko gorzka) i potrafię
        zjeśc całą,tabliczkę na dosiadsmile))) potem mam spokój na dłuższy czas a inne mam
        problemy ...ale i tak nie odpuszczę sobie jak mnie weżmie smak na czekoladęsmile)))
        • regine Re: Czekolada dodaje skrzydeł 25.05.06, 14:50
          Lubię, ale całej tabliczki jeszcze nigy nie zjadłam. Ale łakomczuszek z Ciebie
          Helenko. Lubię czasami wieczorkiem do kawy, czy wina 1, góra 2 kostki. Też
          gorzką. Mogą być praliny z orzechowym nadzieniem, "Michałki". Te to kocham.
          Ale też 2-3 i to nie codziennie.
          --
          -----------------------------------------------------
          ~~Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech ~~
    • malwina52 Na jesienne smutkie: czekolada... 02.11.06, 11:23
      Na jesienne smutki doskonałym lekarstwem jest czekolada.
      Poprawi humor, wzmocni pamięć, złagodzi stres.

kobieta.interia.pl/zdrowie/news?inf=808821
      wlasnie sie lecze, to naprawde skutkuje
      po kazdej kostce jest mi lepiej
      a podjadam mietowa jest pyszna
      • banitka51 Do 'tycich" - czekolada... 02.11.06, 13:22
        kuzynka od lat jada czekolade i jablka w olbrzymich ilosciach, do tego platki
        orkiszowe i sezonowe jarzyny, warzywa. Oprocz ziemniakow. Chleba nie uznaje. 175
        wzrostu - 58 kg.
        Bo nie problem w czekoladzie, Toskanio, ale w tej 'reszcie', co sie ja wchlania!
        Smacznej gorzkiej i mlecznej, mietowej i bialej, wiwat anonimowy wynalazca
        czekolady!!
        --
        od okazywania sympatii nie trzeba płacić podatku od darowizny!
    • came_lia Re: czekolada... 15.02.20, 21:08
      Wydawało się, że w dziedzinie czekoladowych przysmaków nic już nowego nie da się wymyślić. Jednak rewolucja nadeszła w 2017 roku, kiedy to niespodziewanie belgijsko-szwajcarski koncern Barry Callebaut zaprezentował na targach w Szanghaju zupełnie nowy rodzaj czekolady o zaskakującym kolorze - rubinowym. Prawdziwą sensacją było to, że ten niecodzienny kolor nie był wynikiem dodania odpowiednich barwników, ale nowatorskich metod selekcji i przetwarzania ziaren kakaowca o nazwie Ruby. Ciepła, rubinowa, nieco pudrowa barwa tej czekolady jest więc równie naturalna co ciemny brąz, do którego przez dekady przyzwyczaili nas producenci czekolady. Rubinowa czekolada jest jednak wynikiem zupełnie innych procesów technologicznych, nad których przygotowaniem specjaliści z Barry Callebaut pracowali przez 13 lat.
      Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25687082,rozowa-rewolucja-eksplozja-smaku-mieszanka-przyjemnych-doznan.html
      • engine8 Re: czekolada... 15.02.20, 23:48
        Dla mnie czakolada inn niz czekoladowa nie jest czekolada.. proste?
        A to co ludzi wymyslaja i jak to nazywaj to mnie malo intertesuje..
        Jak ktos zrobi czarne mleko to go nie bede kupowal,
        Ale np bylem na plazy z czarnym piaskiem - a ten jest w 100$ naturalny bo wulkaniczny.....z tym ze ludzie ktorzy sie w nim polozyli - wstaja wygladaja tak jaki dzikie swinie... i to wcale nie wyglada apetycznie
      • banitka51 Re: czekolada... 16.02.20, 01:14
        Z jednej strony interesujące, z drugiej - ten "proces technologiczny" wolałabym, żeby oznaczał dodanie soku z buraka, niż jakieś E. Ostatnio dostałam czekoladę z drobinkami złota i jakoś nie bardzo mam ochotę włożyć do ust, bardziej skłonna jestem wykorzystać ją do makijażu..

--
        • came_lia Re: czekolada... 18.02.20, 13:39
          Nie wiem gdzie wyczytałaś ,że dodawane są witaminy.W każdej produkcji czekolady jest jakiś ,, proces technologiczny " tu jest trochę zmieniony .Ziarna pochodzą z rubinowego kakaowca ,są inaczej fermentowane,prażone dlatego nabierają takiego koloru.Czekolada więc sklada się z miazgi kakaowej i masła kakaowego,uważam ją za zdrową .Jak dla mnie to rewelacja .Przestałam już od jakiegoś czasu kupować czekoladę a na tą nabrałam ochoty.
            • banitka51 Re: czekolada... 18.02.20, 16:21
              A tak między nami - jakość czekolady zależy, ile jest ziarna kakaowego i czy nie jest dodawany olej palmowy.

--
              • came_lia Re: czekolada... 18.02.20, 18:09
                Więc ja tak zrozumiaam,że te kolory i smak biorą się z dłuższej fermentacji ,smak jest lekko kwaśny przypominający jagodowy i owoców leśnych.Czekolada ta więc jest orzeźwiająca i można zjeść jej więcej.Banitko po co ciagniesz ten wątek ? smile smile Teraz mi się chce tej czekolady tylko gdzie ja kupić ?
                  • came_lia Re: czekolada... 19.02.20, 14:53
                    Jadłam tylko lody ruby z polewa ,są w żabce. Na ten artykuł natknęłam się przypadkiem nie wiedziałam że są takie czekolady .Zwykle kupujemy wedla gorzką klasyczną.Najbardziej to jednak lubię z orzechami.
                    • filip505 Re: czekolada... 26.02.20, 04:33
                      na straznika czekolady raczej sie nienadaje,jak niema w poblizu to ok,
                      ale jak lezy predemna to jej ostatni zywot,.....ale tylko czrna,gozka,minimum
                      70 % a to dlatego ze innej w domu nie znajdziesz,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka