Dodaj do ulubionych

Kredyt we frankach

IP: 89.191.147.* 10.12.11, 19:48
Mam kredyt we frankach (brałem przy kursie 2,3), oraz oszczędności które pozwoliły by go spłacić. Moje pytana:
- Jakiego kursu mogę spodziewać się przy najbardziej pesymistycznym wariancie gospodarczym?
- Jakiego kursu mogę spodziewać się przy najbardziej optymistycznym wariancie gospodarczym?
- Spłacić go, przewalutować (ze stratą ok 80tyś) czy lepiej kapitał zainwestować w inną nieruchomość i czekać co będzie?

Proszę o sugestie.
Obserwuj wątek
    • liczygrosz Re: Kredyt we frankach 10.12.11, 21:04
      Podkreślam, że nie jestem doradcą finansowym (co wcale nie musi oznaczać, że mam mniejszą wiedzę od nich :).
      > Mam kredyt we frankach (brałem przy kursie 2,3), oraz oszczędności które pozwol
      > iły by go spłacić. Moje pytana:
      > - Jakiego kursu mogę spodziewać się przy najbardziej pesymistycznym wariancie g
      > ospodarczym?

Bardzo wysokiego. W eurolandzie jest niewesoło, a będzie jeszcze gorzej. Dodruk euro jest nieunikniony, a więc ta waluta straci. Jak euro straci to na bank złotówka też poleci. USA również dodrukowują USD, ale chyba tutaj nie będzie takiego osłabienia waluty. Chiny mające gigantyczne rezerwy w $ będą kładły większy nacisk na ratowanie stanów niż Europy.

Se tak myślę, że chyba dobrze byłoby mieć trochę zielonych.

> - Jakiego kursu mogę spodziewać się przy najbardziej optymistycznym wariancie g
      > ospodarczym?

Wysokiego :) Chyba wyższego niż teraz. Jazda bez trzymanki dopiero się zaczyna.

> - Spłacić go, przewalutować (ze stratą ok 80tyś) czy lepiej kapitał zainwestowa
      > ć w inną nieruchomość i czekać co będzie?

hmmm.... może przewalutować na euro ? (jeśli się jeszcze da) Miałbyś stabilniejszą relację PLN/EURO
    • Gość: Kasia Re: Kredyt we frankach IP: *.pila.vectranet.pl 12.12.11, 16:07
      Witam serdecznie!
      Generalnie takie pytanie powinnien Pan zadać doradcy finansowemu i z nim porozmawiać o perspektywach na przyszłość i podjęciu decyzji. A jaki będzie kurs franka w najbliższym czasie? Tego nikt nie wie, nie ma co się czarować. Jeżeli tak by było, to większość grałaby na forexie, odpalając kompa na Malediwach :) Pzdr!
      -----------
      InvestPuls.pl - porównywarka kredytowa
    • Gość: xxx Re: Kredyt we frankach IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.01.12, 16:20
      Wiele wskazuje na to, że złotówka jest mocno niedoceniona. Więc są szanse, że kurs CHF w dłuższej perspektywie trochę spadnie. Oczywiście to jest trochę wróżenie z fusów bo przy większych zawirowaniach (i np. upadku euro) kurs franka może poszybować mocno w górę...
      Na Twoim miejscu kasę bym inwestował a kredyt spłacił dopiero w momencie gdy Szwajcarzy podniosą stopy procentowe.
    • Gość: Piter Re: Kredyt we frankach IP: *.icpnet.pl 10.01.12, 09:31
      rozmawiałem ostatnio z jednym ekonomistą i jego zdaniem nie warto przewalutowywać teraz na siłę. Chociaż co ekonomista to inna opinia. To, że teraz frank tak szaleje to nie znaczy, że będzie zawsze. Może lepiej poszukać tańszego żródła franka. Sam mam taki kredyt (ale niestety bez opcji spłacenia teraz) i zastanawiałem się nad przewalutowaniem ale odradzili. TEraz sam kupuje walutę i trochę na tym oszczędzam, ale na spłacanie w złotówkach jeszcze się nie zdecydowałem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka