Dodaj do ulubionych

Księża zapłacą więcej fiskusowi

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.04, 18:06
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: F.Y.M Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.skybone.pl 20.12.04, 18:08
      Czy można dla celów podatkowych zostać jego ekscelencją bislupem bo ja
      chętnie ....
      • Gość: pio Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.desy.de 21.12.04, 09:31
        tak 'na zdrowy rozum', to 300zl na kwartal (przy 1000 mieszkancow) to jest
        100zl na miesiac, czyli ok. 25zl na tydzien. biorac pod uwage, ze
        ostatnie 'news-y' mowia o 80% wierzacych w polsce, to wypada srednio 25zl/800os
        w jedna tylko niedziele na tace. daje to 'z grubsza' 3 grosze.
        nic dodac nic ujac - trzeba zostac ksiedzem. tylko kobiet zal...
        • Gość: MŁODY ZDOLNY WŁAŚNIE DLATEGO ZOSTANĘ KSIĘDZEM JAK MÓJ OJCIEC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 09:42
          • Gość: NIEWIERZĄCY TYLKO 34 KATEGORIE DUCHOWNYCH?DLACZEGO TAK MAŁO?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 09:45
            Czy naprawdę nie lepiej 19% dla każdego?
      • Gość: Denar Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.arreks.com.pl 21.12.04, 13:55
        Mozna. Powodzenia.
    • Gość: Robert klecha powinien placic 50% IP: *.sympatico.ca 21.12.04, 05:31
    • Gość: Gut/Lubin Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.dial.pl 21.12.04, 09:25
      Powinni płacić, ale o wiele więcej niz tylko te 3%
    • Gość: Ladis Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: 193.109.244.* 21.12.04, 09:29
      Zaraz sie rozpłaczę - taka straszna podwyżka, jak oni sobie poradzą? Skąd wezmą
      kasę na opony zimowe i na przeglądy mercedesów które mają. Zróbmy zrzutę żeby
      im pomóc!!!! Ludzie, ku.., to ja płacę miesięcznie więcej podatku niż
      sukienkowy przez cały rok! I jeszcze im mało!
      • Gość: akson Skandal - Toz rolnik na KRUS placi wiecej IP: 212.191.80.* 21.12.04, 09:42
        Jak oni moga w ogole mowic o nedzy skoro placa tak niskie podatki. To przeciez
        jedna taca. O nie! Nie bede juz bronil KK, przenosze sie na pozycje
        zdecydowanie antyklerykalne. Jeszcze ciekawsza jest ta wiadomosc w zestawieniu
        z ta o inwestycjach jednego z ksiezy na kwote 1,5 mln zl. Nie, q..va nie dam
        grosza. Teraz to sie naprawde wkurzylem. Jak KK w ogole smie mowic o biedzie.
        Jak on maja czelnosc. A to psy falszywe.
        Ps: Wscieklem sie z dwoch powodow - bo moi rodzice mieszkaja na wsi, biednej
        popegieerowskiej i kwartalnie wiecej placa na KRUS, a co tu porownywac ich
        dochody z dochodami proboszcza, a po drugie - to, ze do tej pory, choc nie
        popieralem KK ( uwazalem,ze za bardzo sie szarogesza ), to czesto na necie
        bralem ich w obrone - mam jednak do ich instytucji szacunek za to co robili dla
        Polski na przestrzeni dziejow. Ale teraz - pierwszy rzuce kamieniem. Bo, choc
        ja tez nie jestem bez winy to oni sa winni wielokroc bardziej. I oni maja
        czelnosc krytykowac Owsiaka? Psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: miś Re: Zanim zaczniesz krzyczeć idioto to policz i za IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 15:44
          zastanów się czy nienawiść i głupota przez ciebie nie przemawiają.Gdy ktoś
          zazarabia np 10000 rocznie to jego podatek wyniesie 19% czyli 1900 tyś rocznie
          ale kolego odlicza sie tam chyba jakąś kwoete wolną i każdy moze sobie coś
          kupic na odpis. Różnie to co roku jest a jak placisz ryczłt to gó.. sobie
          mozesz odpisac!a rolnicy to lepiej niech nie narzekaja oni żadncyh podatków
          dochodowych nie płacą!!!!
        • Gość: domk NIESTETY - ZAPŁACISZ, CHCESZ CZY NIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.04, 08:39
          Taca jest tylko małą cząstką ich dochodów. W swoim czasie Polityka podała, że
          panstwo polskie w różnych formach wspiera Kościół katolicki kwotą ok. 1
          miliarda złotych ROCZNIE.
          I nikt się ciebie nie będzie pytał czy chcesz płacić czy też nie.
    • fanfan1 Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi 21.12.04, 09:32
      K...a mać, a ja płacę po parę tysięcy zł MIESIĘCZNIE !
      • Gość: pio Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.desy.de 21.12.04, 09:36
        to pewnie sporo ci jeszcze zostaje
    • Gość: bud Odebrac klechom cokolwiek ukradli IP: *.proxy.aol.com 21.12.04, 09:34
      zdaje sie ze to byl 15-ty wiek kiedy kosciol, ostoja ubogich, stracil cokolwiek
      udalo mu sie wczesniej zagrabic w Anglii. Wynik? Anglia uzyskala tyle wolnego
      kapitalu ze w koncu stala sie mocarstwem swiatowym. Hiszpania i Polska szly na
      pasku Watykanu przez nastepne stulecia. Wynik? kapital marnowal sie w rekach
      klechow. Zamiast myslec o podatkach na ta zaraze, zacznijcie myslec jak ich
      pozbawic tego co ukochana solidarnosc im podarowala. Zapewniam, ze duzo lepiej
      na tym wyjdziecie. Ooops, zapomnialem, ze dzieci trzeba chrzcic bo zabobonni
      mysla ze im sie stanie lepiej po smierci. Potraficie myslec racjonalnie o
      innych sprawach, zacznijcie - w koncu - racjonalnie myslec o wlasnych
      zabobonach.
    • Gość: Rozmarzony 3% to mniej niż inflacja.Wychodzi 2 gr/mieszkańca/ IP: *.pl / *.pl 21.12.04, 09:51
      mc w parafii pow. 20.000.Kpiny.Portugalia właśnie znowelizowała konkordat
      i Kościół będzie tam płacił podatki od działalności gospodarczej.W Hiszpanii
      socjaliści wygrali wybory obietnicą cofnięcia przywilejów finansowych Kościoła i
      realizują! Biskupi zagrozili wyprowadzeniem ludzi na ulicę,premier Zapatero
      odpowiedział: dobrze, zobaczymy ilu naprawdę was jest. I CISZA ! A bracia Czesi
      powiedzieli,że konkordat nie jest nikomu potrzebny i W OGÓLE GO NIE PODPISALI !
      Nawet majątków pasożytom nie zwracają.A u nas rządzi LEWICA.
    • Gość: mnm Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.chello.pl 21.12.04, 10:18
      Albo jeszcze nie wypiłem kawy, albo z artykułu wynika, że proboszczowie zapłacą
      MNIEJ a nie WIĘCEJ.
    • Gość: ks. Hipokrytiusz Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.centertel.pl 21.12.04, 10:28
      Nie szczekajcie tak zajadle kundelki, bo wam język uschnie na chwałę Pana lub
      was Opatrzność kwasem poleje.
      • Gość: bud Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.proxy.aol.com 21.12.04, 10:38
        ja juz powinienen smarzyc sie w piekle bo nie wierze w Twoja opatrznosc. Jakos
        do tej pory i mnie i moim bliskim dzieje sie dobrze bo... m.in. nie placimy
        dziesieciny, ktora Ty i Twoi podobni podonownie wprowadzili do Polski.
    • Gość: zniesmaczona Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.local4.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.04, 10:55
      owieczki chodza piechota ...a pAsterz jeżdzi BMW - zgroza
    • Gość: Gość Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.hcz.com.pl 21.12.04, 11:14
      Jak będziemy bardzo kościołowi uprzykszać to się wyprowadzą do Unii. Załatwili
      to sobie przez poprowadzenie owieczek do urn.
    • Gość: moki Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 11:30
      Zapewne najbardziej narzekaja ci ktorzy nic nie daja na tace.
      Ja daje i nie narzekam.
      W przyszlym roku dam wiecej. Widze, ze te pieniadze sa wydawane z wiekszym
      pozytkiem niz podatki dla panstwa.
      • Gość: Romi Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.wienerberger.com.pl 21.12.04, 12:22
        To w takim razie jak zachorujesz to do katabasa a nie do lekarza moze cie
        wyleczy kadzidlem hehe. Plac wiecej ksiezulowi niech mu bandzioch rosnie niech
        se chlopak na paliwo do merca wyda i niech ministrantowi da by se fikusne
        majtasy kupil. Szkoda ze mnie u wladzy niem ach szkoda. Jakie to czasy fajne by
        byly. Czarni w zime w trampkach by chodzili no i na rowerkach zasuwali do
        owieczek kochanych. Ach dzialoby sie. Moze w przyszlym wcieleniu :)
        • Gość: moki Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 13:54
          Co Cie to obchodzi komu daje i na co.
          Na lekarza place tak samo jak Ty.
          • Gość: Romi Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.wienerberger.com.pl 21.12.04, 14:50
            Jak to mnie ma nie obchodzic. A ciebie by nie ruszalo jakbym wspieral jakis
            ruch faszystowski lub tez satanistow albo jakis innych oszolomow. Dodatkowo
            poreczaja za bandytow, ktorzy wychodza na wolnosc. Ja sobie tego nie zycze. A
            propos lekarza to jak wezmie w lape to sie larum podnosi, a ksiezulo to moze i
            wszystko cacy. A kto musial wkuwac ostro na studiach i praktyki odbebnic i
            jeszcze caly czas sie doksztalcac. A taki katabas to co, tylko mu macanie
            chlopcow w glowie i aby jakis przekret zrobic. Okradaja nasze panstwo nie
            placac podatkow, oraz mieszaja w glowach ludziom. Nie zycze sobie tego. Ktos
            musi zrobic porzadek wreszcie z ta czarna zaraza. Ze Adolf sie na Zydow uwzial
            miast na czarnych. Szkoda. Moze sie jeszcze taki narodzi. Na Swieta tego
            wszystkim zycze :) Jak czarna zaraza z dymem pojdzie hmmm, ale pomarzyc czasem
            fajnie.
            • Gość: moki Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 15:17
              Takie sa wasze argumenty. Brawo. Komentarz zbyteczny.
              Dziekuje za taka propozycje ulozenia swiata.
              • Gość: Romi Re: Księża zapłacą więcej fiskusowi IP: *.wienerberger.com.pl 21.12.04, 15:28
                Nie dziekuj odrobisz w polu... u proboszcz :)
            • Gość: Mikołaj WIENERBERGER POLSKA-ROMI IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.12.04, 15:36
              Drogi ROMI.

              Jesteśmy konkurencyjni, ponieważ stanowimy koncern wielokulturowy. Odnosimy
              sukcesy, ponieważ nasi pracownicy są kreatywni i energiczni.
              Wszyscy jesteśmy współtwórcami sukcesów firmy Wienerberger.
              Wierzymy w ludzi.
              Cegły Wienerberger. Stworzone dla nas, ludzi.

              To krótki wycinek ze strony twojego pracodawcy. Pytam gdzie ta wielokulturowość-
              przy takim braku kultury, gdzie kreatywność-przy takim sposobie degradacji
              innych,energiczny to ty może jesteś ale nie zawodowo i nie w godzinach pracy. A
              może jesteś współtwórcą sukcesów. No może.
              Chciałem Ci tylko przypomnieć, że to właśnie dzięki kościelnym inwestycjom, ma
              Twoja firma najlepsze punkty referencyjne w Polsce. A jeżeli ich nie ma to
              tylko dlatego że zatrudnia takich kreatywnych jak ty. A na koniec chiałbym ci
              powiedzieć żę moje pieniądze które daję na kościół zostały już raz opodatkowane
              przez państwo i nie ma potrzeby opodatkowywać ich drugi raz. Podobna choć nie
              do końca analogiczna sytuacja jest z nieopodatkowaniem kasy zebranej przez
              Jurka Owsiaka.
              • paulos32 Re: WIENERBERGER POLSKA-ROMI 21.12.04, 16:08
                A jaką fajną Polskę zaprezentowano na mapce na stronie Twojej firmy.

                Czy pracownicy tej firmy, też są w zgodzie z prawdą tak jak ta mapka.
    • Gość: Oliveira Jak ja chciałbym płacić takie podatki... IP: *.acn.waw.pl 21.12.04, 12:32
      Nawet mogę dwa razy większe niż ksiądz płacący najwyższą stawkę. Wyjdzie mi
      jakieś 15 razy mniej, niż w tej chwili. A nie stać mnie nawet na taki malutki
      apartamencik do urządzania, jaki ma ubogi prałat Henio J...

      Ach, rozmarzyłem się. Już wracam do naszej neutralnej światopoglądowo i
      wyznaniowo rzeczywistości.
      • Gość: miś Re: o to ty oliweira zarabiasz niesamowite pienią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 15:46
        pieniądze, ponad 100 tyś rocznie? nieźle tylko dlaczego narzekasz?
    • Gość: b-y KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 13:36
      Dlaczego NIKT ważny w tym kraju nie odważy wziąść się za księży.
      Dlaczego nie płacą podatków jak normalni obywatele tego kraju. Kwoty które
      przedstawiono w tym artykule są śmieszne.
      W tym roku miałem pogrzeb bliskiej osoby
      Rzecz odbyła się w Kielcach
      Nie będę tu wymieniał kosztów firmy pogrzebowej bo to inna historia, ale podam
      kilka "pozycji z cennika" księży.
      -"co łaska" za ceremonię pogrzebową dla księdza 500 zł
      - "co łaska" dla faceta od świec i kadzidełka 50 zł
      -obowiązkowa opłata za miejsce pochówku na cmentarzu (ważne
      20lat) 3200 zł
      -obowiązkowa opłata za możliwość wejścia
      procesji pogrzebowej na cmentarz uiszczana w katedrze 250 zł
      -obowiązkowa opłata za odnotowanie zmarłej w danym miejscu uiszczana w katedrze
      80 zł
      -obowiązkowa opłata za możliwość wejścia
      ekipy kamieniarzy na cmentarz uiszczana w katedrze 500 zł

      Powtarzam są to opłaty czysto administracyjne do kiesy księży.
      Nie piszę tu o kosztach prosektorium, firmy pogrzebowej itd.

      Więc jak czytam o 300-1200 złotych kwartalnie od parafii to krew się we mnie
      burzy. Dlaczego nas pracujących tak gnoi się nakażdym kroku nowymi podatkami.
      wyższymi ZUSami, a tym darmozjadom nikt do tyłka się jeszcze nie dobrał.
      Wprowadzić im Kasy fiskalne. I niech się rozliczają jak normalna firma.
      • Gość: Roman Re: KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY IP: *.arreks.com.pl 21.12.04, 13:53
        Szkoda krwi, chyba ze juz dawno sie popsula. Nie narzekaj, trzeba bylo zostac
        ksiedzem.
        • paulos32 Re: KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY 21.12.04, 14:21
          Ale jesteście zawistni
          Księża są różni - jedni są bogaci, inni są biedni (uprzedzam wasz atak - znam
          takich i takich, więc jest to fakt)

          Wszyscy powinni płacić takie same podatki

          Ale przecież tak na prawdę to największym problem w tym kraju są rolnicy
          (podobno w tym roky ich dochody zwiększyły się o 75%), którzy płacą
          porównywalne z tymi podatki i to jest rzeczywisty problem, a nie podyktowany
          ideologicznie problem księży

          A tak na marginesie niektóre wypowiedzi na tym forum są żenujące...
          • Gość: Romi Re: KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY IP: *.wienerberger.com.pl 21.12.04, 15:22
            Od rolnikow do spadowa ciemniaku. Myslisz ze takie bebnienie w mediach jak to
            niby na wsi dobrze to po co?? Jakby bylo tak fajnie i sielankowo to by nikt z
            tamtad nie chcial uciakac. A wszyscy jakos mlodzi z tamtad wieja az kurz idzie.
            Pytam sie dlaczego uciakaja od dobrobytu?? Sam pochodze ze wsi i wiem jaki to
            ciezki kawalek chleba. A taki jak ty poslucha w radiu, obaczy w televizorni
            gdzies czytnie jak to na wsi dobrze. Baranowi latwo zrobic wode z mozgu. Rolnik
            dostanie doplaty pare groszy i robia szopki, na co pan przeznaczy te
            pieniadze?? Pewnie wille z basenem wybuduje. A nie wspomna ze ceny wszystkie
            poszly kilkakrotnie w gore. Nawozy, opryski, paliwo, itp. Niech zniosa doplaty
            w unii to i zaden z polskich rolnikow sie nie bedzie ogladal za kasa. A tak co
            to jest za wolny rynek, jak tamci taka kasiore dostaja ze bania mala. To jest
            zdrowa konkurencja.
            Przynajmniej na wsi trzeba sie nazasuwac a i tak wielkie g... z tego jest. A
            taki ksiezulo to ten to sie dopiero napracuje. Z tego przepracowania to nie ma
            czasu nawet o glupotkach myslec. Taki jest zapracowany ze ktoby tam o slipkach
            ministrantow i nowych furach mial czas myslec przeciez on taki zapracowany.
            Kazdy sie boi uderzyc w te kaste bo to oni rzadza tym zabobonnym i ciemnym
            krajem. Ale moze nadejdzie ten czas ze czarna zaraza wyginie i slad po niej nie
            zostanie. Pomodlmy sie za to :)
            • Gość: KRAKUS POPIERAM GORACO!!!!!! IP: *.crowley.pl 21.12.04, 15:32
              • Gość: KRAKUS POPIERAM ROMI A NIE KASY zeby bylo jasne IP: *.crowley.pl 21.12.04, 16:24
            • paulos32 Re: KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY 21.12.04, 15:44
              Hej Romi co ci się stało, że tak wyzwiskami rzucasz. Zastanów się nad sobą i
              zrzuć z siebie tą nienawiść do innych.
              Ja nie mam nikogo w rodzinie, kto by mieszkał na wsi, ale mam działkę w jednej
              z polskich wiosek i z tego co zauważyłem, to jednak nie jest tam tak źle
              (przynajmniej patrząc na ich samochody). Ale zauważ, że przepisy dotyczące
              opodatkowania dochodów z działalności rolniczej dotyczą wszystkich, bez względu
              na wielkość gospodarstwa i dochodu. I to jest jakaś paranoja. Zresztą nie
              tylko to jeśli chodzi o ten podatek.
              W polsce rolnicy to są dopiero nie do ruszenia - nikt nie ośmiela się
              racjonalizować tego podatku a straty budżetu z tego tytułu to są dopiero
              wielkie.
              I to mnie irytuje ale w przeciwieństwie do ciebie rolników nie wyzywam.
            • Gość: alfa Re: KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY IP: *.netp0wer.net 21.12.04, 17:17
              Możesz sobie zaśpiewać piosenkę pt. "Jestem z miasta" bo jak widać z tekstu,na
              wieś już nie wrócisz. A szkoda. A zamiast czepiać się podatków które obowiązują
              dla duchownych, walcz tak o zmniejszenie ich wielkości dla reszty podatników.
              Chciałbym Tobie życzyć Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ale nie wiem
              po co. Przecież przy twoim stosunku do księży, a wobec tego i wiary nie widzę
              potrzeby, bo świąt kościelnych nie obchodzisz. Na pewno pójdziesz do pracy.
              Ale mi cię żal Romi.
    • Gość: VVV A RABINI ILE PLACA??? IP: *.crowley.pl 21.12.04, 15:29
      Jestem ciekaw ile placa rabini i czy placa wogole.
      ILE PLACA RABINI????!!!!!!!
      • Gość: miś Re: mam kolege księdza, wikary zarabia 700 zł!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 15:50
        teraz zobaczcie co to znaczy dla niego ok 150 zł miesiecznie na podatek!? to
        jest ponad 20 % i zadnych odpisów!!!! bo to ryczałt. Ludzie patrzcie gdzie kasa
        prawdziwa wycieka a nie dajecie sie podpuszczać jak te jelenie!
    • Gość: cc ILE PODATKU PLACA RABINI KTOS WIE??? IP: *.crowley.pl 21.12.04, 16:22
      Ciekaw jestem jak to jest z rabinami zydowskimi ile oni placa,
      a prawoslawni popi i protestanccy pastorzy???
      No ile wie ktos???!!!
    • Gość: all Księża zapłacą więcej fiskusowi bardzo dobrze IP: *.dip.t-dialin.net 21.12.04, 16:56
      BRAWO,no w koncu!!!dziekuje za prezent swiateczny,
    • Gość: domk CZY TO NIE JEST CZASEM WALKA Z KOŚCIOŁEM? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.04, 08:29
      Taaaak..... Bardzo mocno ich fiskus uderzył po kieszeni. To chyba sprawka
      szatana.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka