Dodaj do ulubionych

aukcje zostały usunięte

26.10.07, 13:55
Witam

Przed chwilą dostałam maila, że wszystkie moje aukcje zostały
usunięte, bo znajdują się na liście towarów warunkowych. Jestem
dziennikarzem, umiem czytać po polsku, dokladnie zapoznalam sie z
regulaminem, poza tym sprzedaje juz od wielu lat, sprzedaje rozne
rzeczy, ostatnio zegarki i kremy Lancome i Shiseido, wszystkei
rzeczy sa w 100 procentach oryginalne, przywiezione przeze mnie,
nabyte w legalny sposob i sprzedawane. Ja nie winduje cen, gdyz
sprzedazy nie traktuje jako jedyne zrodlo mojego utrzymania. Tym
bardziej,ze kazdy-nawet konkurent, moze zglosic przedmiot do
usuniecia. I tu pytanie: na jakiej podstawie usunieto moje aukcje,
przy zegarkach nie pisalam zadnych "przyciągaczy"- czyli nazw, ktore
przyciagnelyby kupujacych, po prostu opisalam kolor zegarkow itp
itd. Nic, co mogloby wprowadzac w blad kupujacych. Wiec o co
chodzi???????Uwazam, ze to SKANDAL!!!!!
Obserwuj wątek
      • agniesiaa23 Re: aukcje zostały usunięte 26.10.07, 14:14
        odpisali po prostu,ze wszystkie rzeczy znajduja sie na liscie
        towarow zakazanych. Tak, z pewnoscia, oryginalne kremy i zegarki
        (nie zadne repliki) znajduja sie na tej liscie, mam coraz wieksza
        ochote zrobic szum wokol allegro, jako specjalista od wizerunku
        napisac jakis reportaze jacy to specjalisci i jakie zasady tam
        obowiazuja
        • aleksandra1977 Re: aukcje zostały usunięte 26.10.07, 14:49
          zwróć się (poprzez formularz zgloszeniowy) do Allegro o wyjaśnienie ich
          postępowania.
          Skoro znasz regulamin i oni też go znają, to może mogliby Ci wskazać konkretnie,
          który punkt w Zalączniku 2, dotyczącym towarów zakazanych i dopuszczonych
          warunkowo, naruszylaś? www.allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php

A pisać o Allegro możesz nawet encyklopedię, nie tylko reportaż. Byle z
          oczekiwanym skutkiem.
                • agniesiaa23 Re: aukcje zostały usunięte 26.10.07, 16:19
                  odpowiedzieli,ale co to za odpowiedz, tak jak pisalam,sprzedalam
                  mnostwo juz takich produktow, a nagle stwierdzaja, ze to
                  podrobki,ludzie,troche konsekwencji

to ich odpowiedz

Wystawiony przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych i
                  dopuszczonych warunkowo na Allegro.

Sprzedaż produktów nieoryginalnych ("podróbek") jest niedozwolona w
                  serwisie Allegro. Sprzedając produkt nieoryginalny narażasz się za
                  odpowiedzialność prawną. Wystawianie tego typu przedmiotów działa na
                  szkodę Użytkowników Allegro oraz narusza prawa własności
                  intelektualnej producentów. Ponowne wystawienie tego typu
                  przedmiotów może skutkować trwałym zawieszeniem konta.

Wlasnie po raz drugi usunieto mi te przedmioty, zostawiajac ponownie
                  jeden zegarek,problem polega na tym,ze zegarek ktory zostawiono,jest
                  identyczny jak taki,ktory usunieto,rozni sie tylko kolorem.

i badz tu mądry
                    • agniesiaa23 Re: aukcje zostały usunięte 26.10.07, 16:59
                      ja nie wymiekam,tylko mnie zastanawia ich konsekwencja,wystawiam te
                      same przedmioty od kilku miesiecy, bo mam waska oferte,sa dokladnie
                      te same zdjecia i opisy, a teraz nagle po setce komentarzy,sa one
                      podrobkami,no ludzie
                      • gigabat Re: aukcje zostały usunięte 26.10.07, 20:19
                        "Ich" konsekwencja wynika z braku konsekwencji i działań czysto
                        losowych.

Męcz dalej formularz allegro i domagaj się dokładniejszego
                        wyjaśnienia, na jakiej podstawie twierdzą, to co twierdzą, czyli, ze
                        sprzedajesz podróbki i co masz zrobić, żeby udowodnić im, że jest
                        inaczej.
                        Za którymś z kolei razem, może uda Ci się wydębić jakąś
                        normalniejszą odpowiedź.
                    • maciej.sniezek Re: aukcje zostały usunięte 29.10.07, 12:41
                      aleksandra1977 napisała:

> moze jakis Ekspert tego forum, bedzie umial to wyjasnic?

A w jaki sposób? Nie znam nazwy konta, nie znam numeru aukcji, nie
                      znam numeru ticketa. Mam wróżyć z fusów?

Bez żadnych informacji mogę tylko powiedzieć, że Allegro prowadzi
                      program Współpracy w Ochronie Praw. Bardzo często zdarza się, że
                      producent danej rzeczy (lub jego prawny przedstawiciel w Polsce)
                      zgłasza nam, że dana aukcja jest aukcją podróbek. Wtedy usuwamy ją,
                      ponieważ jesteśmy do tego zobowiązani, a ponadto to są ludzie,
                      którzy najlepiej wiedzą, co jest podróbką, a co nie jest.

Dziwi mnie... Albo nie, to już mnie nie dziwi - raczej śmieszy: to
                      bezgraniczne zaufanie w to, co mówią tutaj różne osoby, a całkowity
                      brak zaufania wobec działań Allegro. Wystarczy zalogować się,
                      napisać całkowicie anonimowego posta o treści "wystawiłem oryginały,
                      a Allegro usunęło mi to jako podróbki", a już wszyscy dopisują
                      się "co za skandal ze strony serwisu!", "jak oni śmieli!" itp.
                      Szkoda słów.
                      • agniesiaa23 Re: aukcje zostały usunięte 29.10.07, 14:47
                        też mnie dziwi sposób Pana wypowiedzi, nawet śmieszy, ileż
                        frustracji, jako specjalista od Public Relations moge tylko
                        powiedzieć, a raczej napisać, że Allegro stało się jedną z wielu
                        firm, która ma w nosie klienta, odpowiada szablonowo, a z ludzi,
                        którzy mają prawo pisac na forum czyni frustratów. Mam nadzieję, ze
                        kiedyś Państwo zrozumiecie, że do klienta trzeba wychodzić, a nie
                        stawac murem.

A tak dalej "każcie" pisać deklaracje, bić się w pierś, obiecywac
                        poprawę i blokować konta.

"Pozdrawiam"
                        • maciej.sniezek Re: aukcje zostały usunięte 29.10.07, 15:06
                          agniesiaa23 napisała:

> też mnie dziwi sposób Pana wypowiedzi, nawet śmieszy, ileż
                          > frustracji, jako specjalista od Public Relations moge tylko
                          > powiedzieć, a raczej napisać, że Allegro stało się jedną z wielu
                          > firm, która ma w nosie klienta, odpowiada szablonowo, a z ludzi,
                          > którzy mają prawo pisac na forum czyni frustratów.

Proszę zauważyć, że nadal nie napisała Pani żadnych szczegółów
                          swojej sytuacji. Wnioskuję więc, że wcale nie zależy Pani na jej
                          wyjaśnieniu. A może po prostu unika Pani podania szczegółów, bo
                          uświadomiłoby to wszystkim czytającym, jaki był powód usunięcia
                          aukcji...
                          • agniesiaa23 Re: aukcje zostały usunięte 29.10.07, 15:12
                            witam Pana

Ma Pan racje, nie podalam zadnych szczegolow, bo dostalam juz
                            odpowiedz, nawet piec razy, od Pana kolezanki przez tickety. Szkoda
                            tylko, ze wiekszosc osob wrzuca sie do jednego worka PODROBKI i juz.
                            I odpowiedzi szablonowe.

Mimo to dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka