Gość: jarek IP: *.wro.vectranet.pl 07.10.08, 14:44 zamiast gadać że nasze banki są bezpieczne niech rząd da gwarancje na całość depozytów .skoro są takie bezpieczne to przecież żadne ryzyko ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
1_misia_1 Re: gwarancje 07.10.08, 20:59 ale przecież rząd polski jeszcze gwarancji na 50 000 euro nie wprowadził . U nas obowiązuje jeszcze 20 000 euro. Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 21:09 gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,5779314,UE_podwyzszy_gwarancje_depozytow_bankowych.html Już wkrótce. Ale w Polsce to i tak zbędne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 07:19 > Już wkrótce. Ale w Polsce to i tak zbędne. wkrótce czy nie ?to sie dopiero okaże . ja głęboko wątpie by u nas cokolwiek dzziało sie "wkrótce" Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: gwarancje 08.10.08, 09:10 Gość portalu: jarek napisał(a): > wkrótce czy nie ?to sie dopiero okaże . ja głęboko wątpie by u nas > cokolwiek dzziało sie "wkrótce" Współczuję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłosz Re: gwarancje IP: *.centertel.pl 07.10.08, 21:22 W dzisiejszej gazecie wyborczej zostało wydrukowane: "Minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że także w Polsce oszczędności obywateli w bankach będą gwarantowane do 50 tys. euro. - Polska podwyższy ten pułap, ale to nie jest coś, co zrobimy natychmiast - powiedział minister Rostowski." Pełną /100% całość kwot zdeponowanych środków/gwarancję depozytów udzielił Rząd Irlandii, Grecji, Niemiec i Hiszpanii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marwika Re: gwarancje IP: *.236.spine.pl 07.10.08, 21:35 Czytam informację w internecie,że rząd Holandii wprowadził gwarancję do 100.000 euro. Czy to oznacza gwarancje również dla osób w Polsce, które maja swoje oszczędności w ING Bank Śląski? Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 21:47 Nie. Gwarancje rzadu Holandii dotyczą banków holenderskich. ING w Polsce, to Polska firma. Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 23:57 Gość portalu: marwika napisał(a): > Szkoda :( Moim zdaniem - lepiej. Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji, niż prowadzić wielomiesięczne postępowanie z urzędem zajmującym się upadłym bankiem w Holandii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 07:17 > Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji skąd twoje przekonanie że polskie banki są w dobrej sytuacji ?????? skąd wiesz ile trupów trzymają po szafach ? tym w europie zach. tez sie wydawało że ich ten kryzys niedotyczy a tu prosze ? płaci ci związek banków polskich czy co ? Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: gwarancje 08.10.08, 09:13 Gość portalu: jarek napisał(a): > > Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji > > skąd twoje przekonanie że polskie banki są w dobrej sytuacji Z opinii fachowców, ale nie analityków, a nadzoru finansowego. Polskie Banki nie prowadziły tak ryzykownych operacji. Proponuję: więcej wiedzy, mniej panikarstwa. Panika nigdy nie jest dobrym doradcą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 11:10 > Z opinii fachowców, ale nie analityków, a nadzoru finansowego. Polskie Banki ni > e > prowadziły tak ryzykownych operacji. a co oni mają mówić ???że jesteśmy w d...?urodziłeś sie wczoraj ? Proponuję: więcej wiedzy, mniej > panikarstwa. mówili tak samo jak sie zaczeło na giełdzie rok temu no i ludzie są w d.... a ja spanikowałem no i co ??? kto miał racje ?.sie do niemieckiego banku ? wiec niemądrz sie tak bardzo .wiedz proponuje wiecej wyobrażni mniej branżowego betonu i dogmatu. Odpowiedz Link Zgłoś
magnolia22 Re: gwarancje 09.10.08, 10:49 nie chodzi o branżowy beton, a o trochę wiedzy na temat systemu bankowego i jego bezpieczeństwa Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak ludzie z KNFu "trzepią" nasze banki w poszukiwaniu nieprawidłowości. Ponadto każdy solidny bank (a nie taki co nie sprawdza klienta w BIKu o co tylu piszącym chodzi) ma swój audyt wewnętrzny, który kładzie kłody pod nogi sprzedażowcom w imieniu BEZPIECZEŃSTWA środków klientów. W porównaniu do USA i Europy jesteśmy oazą bezpieczeństwa. Chyba że ktoś chce słuchać Gadajacych Głów, które wcześniej zajmowały się szafami, wannami i durnotami, a teraz pokazują taką niby troskę o społeczeństwo, a i tak nie wiedzą o czym mówią. Żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Re: gwarancje IP: 193.201.167.* 09.10.08, 12:44 Rząd? Na całość depozytów? Nooo peeewnie, i jeszcze niech zamkną nadzór finansowy - bo skoro gwarantują, to po co nadzorować? Tylko skąd środki na te gwarancje? Czyżby z BFG? A skąd BFG bieże kasę? Z rezerw banków. A skąd banki biorą kasę? Ze spreadów, z kosztów kredytu ... z klientów. Tak więc sprytna rada naszego domorosłego ekonomisty "jarka" doprowadziłaby w prostej linii do tego że oprocentowanie kredytu wynosiłoby 30% w skali rocznej, jeśli nie 50%. Mała rada - zanim zaczniesz pisać na forum "Banki", proszę zapoznaj się choć trochę z tematem, kotku. Rząd może oczywiście gwarantować płynność prywatnych spółek (banków), a idąc dalej dlaczego nie innych prywatnych firm notwanych na GPW? Z twoich podatków oczywiście :-) Odpowiedz Link Zgłoś