IP: *.wro.vectranet.pl 07.10.08, 14:44
zamiast gadać że nasze banki są bezpieczne niech rząd da gwarancje
na całość depozytów .skoro są takie bezpieczne to przecież żadne
ryzyko ;)
Obserwuj wątek
    • jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 19:50
      Włącz TV. 50 tysięcy euro to mało?
    • 1_misia_1 Re: gwarancje 07.10.08, 20:59
      ale przecież rząd polski jeszcze gwarancji na 50 000 euro nie wprowadził . U nas
      obowiązuje jeszcze 20 000 euro.
      • jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 21:09
        gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,5779314,UE_podwyzszy_gwarancje_depozytow_bankowych.html
        Już wkrótce. Ale w Polsce to i tak zbędne.
        • Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 07:19
          > Już wkrótce. Ale w Polsce to i tak zbędne.


          wkrótce czy nie ?to sie dopiero okaże . ja głęboko wątpie by u nas
          cokolwiek dzziało sie "wkrótce"
          • jan-w Re: gwarancje 08.10.08, 09:10
            Gość portalu: jarek napisał(a):
            > wkrótce czy nie ?to sie dopiero okaże . ja głęboko wątpie by u nas
            > cokolwiek dzziało sie "wkrótce"
            Współczuję.
    • Gość: miłosz Re: gwarancje IP: *.centertel.pl 07.10.08, 21:22
      W dzisiejszej gazecie wyborczej zostało wydrukowane: "Minister finansów Jacek
      Rostowski powiedział, że także w Polsce oszczędności obywateli w bankach będą
      gwarantowane do 50 tys. euro. - Polska podwyższy ten pułap, ale to nie jest coś,
      co zrobimy natychmiast - powiedział minister Rostowski."
      Pełną /100% całość kwot zdeponowanych środków/gwarancję depozytów udzielił Rząd
      Irlandii, Grecji, Niemiec i Hiszpanii.
      • Gość: marwika Re: gwarancje IP: *.236.spine.pl 07.10.08, 21:35
        Czytam informację w internecie,że rząd Holandii wprowadził gwarancję
        do 100.000 euro. Czy to oznacza gwarancje również dla osób w Polsce,
        które maja swoje oszczędności w ING Bank Śląski?
        • jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 21:47
          Nie. Gwarancje rzadu Holandii dotyczą banków holenderskich. ING w Polsce, to
          Polska firma.
          • Gość: marwika Re: gwarancje IP: *.236.spine.pl 07.10.08, 22:04
            Szkoda :(
            • jan-w Re: gwarancje 07.10.08, 23:57
              Gość portalu: marwika napisał(a):
              > Szkoda :(
              Moim zdaniem - lepiej.
              Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji, niż
              prowadzić wielomiesięczne postępowanie z urzędem zajmującym się upadłym bankiem
              w Holandii.
              • Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 07:17
                > Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji

                skąd twoje przekonanie że polskie banki są w dobrej sytuacji ??????
                skąd wiesz ile trupów trzymają po szafach ?
                tym w europie zach. tez sie wydawało że ich ten kryzys niedotyczy a
                tu prosze ? płaci ci związek banków polskich czy co ?
                • jan-w Re: gwarancje 08.10.08, 09:13
                  Gość portalu: jarek napisał(a):

                  > > Lepiej trzymać pieniądze w polskim banku będącym w dobrej systuacji
                  >
                  > skąd twoje przekonanie że polskie banki są w dobrej sytuacji
                  Z opinii fachowców, ale nie analityków, a nadzoru finansowego. Polskie Banki nie
                  prowadziły tak ryzykownych operacji. Proponuję: więcej wiedzy, mniej
                  panikarstwa. Panika nigdy nie jest dobrym doradcą.
                  • Gość: jarek Re: gwarancje IP: *.wro.vectranet.pl 08.10.08, 11:10
                    > Z opinii fachowców, ale nie analityków, a nadzoru finansowego.
                    Polskie Banki ni
                    > e
                    > prowadziły tak ryzykownych operacji.

                    a co oni mają mówić ???że jesteśmy w d...?urodziłeś sie wczoraj ?



                    Proponuję: więcej wiedzy, mniej
                    > panikarstwa.


                    mówili tak samo jak sie zaczeło na giełdzie rok temu no i ludzie są
                    w d.... a ja spanikowałem no i co ??? kto miał racje ?.sie do
                    niemieckiego banku ? wiec niemądrz sie tak bardzo .wiedz proponuje
                    wiecej wyobrażni mniej branżowego betonu i dogmatu.
                    • magnolia22 Re: gwarancje 09.10.08, 10:49
                      nie chodzi o branżowy beton, a o trochę wiedzy na temat systemu
                      bankowego i jego bezpieczeństwa

                      Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak ludzie z KNFu "trzepią"
                      nasze banki w poszukiwaniu nieprawidłowości. Ponadto każdy solidny
                      bank (a nie taki co nie sprawdza klienta w BIKu o co tylu piszącym
                      chodzi) ma swój audyt wewnętrzny, który kładzie kłody pod nogi
                      sprzedażowcom w imieniu BEZPIECZEŃSTWA środków klientów.

                      W porównaniu do USA i Europy jesteśmy oazą bezpieczeństwa. Chyba że
                      ktoś chce słuchać Gadajacych Głów, które wcześniej zajmowały się
                      szafami, wannami i durnotami, a teraz pokazują taką niby troskę o
                      społeczeństwo, a i tak nie wiedzą o czym mówią. Żałosne.
    • Gość: ala Re: gwarancje IP: 193.201.167.* 09.10.08, 12:44
      Rząd? Na całość depozytów?
      Nooo peeewnie, i jeszcze niech zamkną nadzór finansowy - bo skoro
      gwarantują, to po co nadzorować?
      Tylko skąd środki na te gwarancje? Czyżby z BFG? A skąd BFG bieże
      kasę? Z rezerw banków. A skąd banki biorą kasę? Ze spreadów, z
      kosztów kredytu ... z klientów.
      Tak więc sprytna rada naszego domorosłego ekonomisty "jarka"
      doprowadziłaby w prostej linii do tego że oprocentowanie kredytu
      wynosiłoby 30% w skali rocznej, jeśli nie 50%.
      Mała rada - zanim zaczniesz pisać na forum "Banki", proszę zapoznaj
      się choć trochę z tematem, kotku. Rząd może oczywiście gwarantować
      płynność prywatnych spółek (banków), a idąc dalej dlaczego nie
      innych prywatnych firm notwanych na GPW? Z twoich podatków
      oczywiście :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka