janostrzyca Szykuje się gruba afera 25.02.09, 10:55 Każda sytuacja będzie analizowana indywidualnie? No to szykuje się gruba afera, bo żeby doskac dopłatę trzeba będzie "przekonać" urzędnika. Metody przekonywania znamy z licznych procesów korupcyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
koballt Re: Szykuje się gruba afera 25.02.09, 11:32 Skoro "analizowana" to zapłacimy XX milinow analizującym - urzędnikom. Co za bzdurny marginalny pomysl, przecież te głupi 10,000zł każdy od rodziny bez tysiąca formalności sobie pożyczy z tych ludzi z hipotekami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RPG Trwa okupacja urzędów pracy ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.09, 10:57 Trwa okupacja urzędów pracy. Bezrobotni, którzy utracili prawo do zasiłku domagają się wprowadzenia bezterminowych zasiłków w wysokości 800 zł miesięcznie. Jak są pieniądze dla mądrej inaczej gównażerii to dlaczego ma nie być dla innych bezrobotnych. Dość pośredniego wspomagania banków ... Tak będzie po wprowadzeniu tej niezgodnej z prawem ustawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak A gdzie obniżki odatków? Wsparcie dla rozwoju? IP: 94.254.178.* 25.02.09, 10:58 To są zwykli komuniści, rozdają co nakradli! Obniżyć podatki! Cło na benzynę! Gdzie wsparcie dla nowych technologii!!! Infrastruktura? Złodzieje z administracji państwowej! Odpowiedz Link Zgłoś
janostrzyca Rząd wyręcza banki i robi im dobrze 25.02.09, 11:02 To bank,tj pożyczkodawca, powinien we własnym ekonomicznym interesie zaproponować dłużnikom hipotecznym restrukturyzację kredytu, okresowe zmniejszenie lub zawieszenie spłaty rat. Rząd nie może wyręczać banków w tym zakresie. Ciężary finansowe bałaganu związanego z nietrafonymi kredytami powien ponieść również bank który ich udzielał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwe Zabrać nauczycielom ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 11:14 Szkoły podstawowe powinny być prywatne . Ludzie , którzy są nieodpowiedzialni i posiadają dzieci , powinni płacić za swoje błędy . Również starzy powinni brać tylko tyle emerytury , ile wpłacili . Jeżeli żyją dłużej - ich problem . Zaoszczędzone w ten sposób środki powinny wpłynąć na dopłaty do kredytów , ale tylko dla banków zagranicznych , bo one są w najtrudniejszej sytuacji finansowej . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iki Boni pacnij się mocno w główkę IP: *.klc.vectranet.pl 25.02.09, 11:05 Boni pacnij się mocno w główkę. Dałem się nabrać i zagłosowałem na PO! Co za oszustwo !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
3cik <------------=---- 25.02.09, 11:07 Precz z demagogią! Precz z rozdawnictwem moich pieniędzy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość czysty bolszewizm IP: *.adsl.inetia.pl 25.02.09, 11:09 przywileje dla wybranych, tylko po to, aby populistycznie zyskać głosy. Ciekawe, że do mojego kredytu, który spłaciłem w całości nikt nie dopłacił, mimo, że w międzyczasie też straciłem pracę. Mam tylko nadzieję, że pan Boni wprowadzi w życie ten projekt równie skutecznie jak osławioną pomoc dla bezrobotnych 50+ W każdym razie na PO (choćby z dwóch wyżej wymienionych powodów) nigdy już nie zagłosuję Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.02.09, 11:12 Dlaczego tylko do kredytów hipotecznych? Może do wszystkich kredytów? Ten kraj to jest jakaś mega pomyłka. Jak ktoś żyje rozsądnie i oszczędza to łup mu podatek belki, a później te pieniądze lekką rządową ręką wracają do banków w postaci rat kredytów. Cóż za błystkotliwa idea. Na szkoły pieniędzy nie ma, na służbe zdrowia też nie ma, ale na spłatę kredytów i sponsorować prywatne banki - proszę bardzo - są. Czy ktoś to nie siedzi w kieszeniach banków? Tylko one tak naprawdę będą beneficjentami tej ustawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DSD Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: *.plantpath.wisc.edu 26.02.09, 16:57 > Na szkoły pieniędzy nie ma, na służbe zdrowia też nie ma, > ale na spłatę kredytów i sponsorować prywatne banki - proszę bardzo - są Politycy PO siedza w radach nadzorczych bankow, nie szkol czy szpitali. A swoja droga: modlmy sie zeby kolejne wybory wygral PiS a nie odrodzeni Giertych, Lepper czy jeszcze gorszy oszolom. Odpowiedz Link Zgłoś
tkamins Gdzie są fanatycy PO? 25.02.09, 11:14 Bardzo proszę aby mnie, niezbyt rozeznanego w polityce Tuska, jeden z grubo ponad 50% oddanych zwolenników tego tzw. premiera, wyjaśnił i przekonał mnie RZECZOWYMI argumentami, dlaczego mam spłacać czyjś kredyt. Odpowiedz Link Zgłoś
tkamins Re: Gdzie są fanatycy PO? 25.02.09, 11:21 Naprawdę nikogo? Na forum gazety w? POparcie dla PO zbliża się już ponoć do 160% ale tutaj jakoś cisza? Ponawiam pytanie, dlaczego mam spłacać kredyty garstki oszołomów. Jestem pewny że myślący wyborcy PO doskonale rozumieją powody tej decyzji tuska. Ja też chciałbym zostac do tego przekonany. Proszę bez inwektyw i na temat! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ab Re: Gdzie są fanatycy PO? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 12:24 Jeszcze kilka takich numerów i poparcie dla PO spadnie do dwudziestu kilku procent. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: były zwolennik PO Re: Gdzie są fanatycy PO? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 12:17 Głosowałam na liberałow od początku przemian w Polsce. Głosowałam i wygrywali socjaliści ( raz z SLD innym razem z Solidarności czy PiS) no i doczekałam się, że wygrali liberałowie - no i co -znowu rządzą socjaliści. Co będzie z tego majstrowania w gospodarce zobaczymy za kilka lat, bo premier ma takich doradców, którzy nie potrafili przewidzić nawet tego kryzysu, króty jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zed Socjal IP: 212.191.72.* 25.02.09, 11:18 Wydawał się takim fachowcem, ale widać coś się pozmieniało i będzie socjal. Odpowiedz Link Zgłoś
pan_bezgacki Boni: Rząd dopłaci do K R E T Y N Ó W 500-1200 zł 25.02.09, 11:22 Kto bierze kredyt nie mając zabezpieczeń i perspektyw? Kto takiego kredytu udziela? Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator_9 Boni: Rząd dopłaci do kredytów 500-1200 zł 25.02.09, 11:25 NIE GODZĘ SIE NA TO chciałem ubiegać sięo kredyt ale obawiałem się że nie podołam w spłacie - zrezygowałem a teraz mam dopłacać cwaniaczkom - jezeli od rzadu otrzymam ma re kę te 1200 zł dodatkowo to prosze bardzo Odpowiedz Link Zgłoś
grubymisiek1 Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" 25.02.09, 11:43 Dlaczego do ku... nędzy mam dopłacać do cudzego mieszkania. Ludzie mogą kupić mieszkania za złotówkę, komunalne za bezdurno, dostaja akcje przy prywatyzacji za frajer a ja mam za wszystko płacic. Pie...ni komuniści.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robak Boni: Rząd dopłaci do kredytów 500-1200 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 11:53 Jeśli to prawo wejdzie w życie to pierwszy raz wychodze na ulice i bede protestowal tak dlugo dopoki rzad nie doplaci mi do wynajmu mieszkania!!! Bo nie kupilem mieszkania kiedy byly najdrozsze - czulem, ze ceny musza spasc. Ci, ktorzy kupili niech placa za swoja glupote ZE SWOJEJ KIESZENI, a nie z naszych kieszeni!!! Niniejszym prosze o doplate do wynajmu, od zaraz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bil Kutasom, łatwo przychodzi szastanie naszą kasą !!! IP: *.nsphase.com 25.02.09, 12:07 Niech zrezygnują z diet i innych uposażeń poselko-senackich! Z zaoszczędzonej w ten sposób kasy, mogą "se" dopłacać do kredytów nierobów i przygłupów, którzy postanowili żyć na kredyt. P.S. Do admina: w kwestii kutasa, miałem na myśli pkt 3: sjp.pwn.pl/lista.php?co=kutas Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: 194.50.110.* 25.02.09, 12:09 Teraz to nic tylko rzucać pracę i niech państwo spłaca mój kredyt :-) inwestujwsiebie.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
piyoter Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" 25.02.09, 12:09 W żadnym wypadku nie wolno dawać publicznych pieniędzy do spłat kredytów. Kredyt nigdy nie był obowiązkowy. Więc dobrowolnie zgadzali się na zaciągnięcie kredytu. Nieraz bez zupełnego rozeznania we własnych możliwościach spłaty. Bez ubezpieczeń, bez jkiegokolwiek zabezpieczenia - więc czyja to wina? Biorąc kredyt na 3 raty nie ma potrzeby wielkiego przewidywania, biorąc kredyt na 30 lat trzeba każde ryzyko przewidzieć. Smierc, utrata zdrowia, utrata pracy, niestabilność waluty... Zabrakło zdrowego rozsadku - niech ponoszą konsekwencje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: 83.142.220.* 25.02.09, 12:21 W Anglii ludzie biorący kredyt ubezpieczają się, jeżeli stracą pracę lub jedno z małżonków umiera to połowę kredytu płaci ubezpieczyciel a przy stracie pracy płaci przez rok . U nas podobnie powinno być należy wziąść wzorce z krajów sąsiędnich bo u nas nie ma ludzi myślących. Poza tym nie podoba mi się,że zmniejszono podatek ludziom bogatym o 8% i próg podnieśli do 85 tys.zł jak widać bogaci zyskali podwójnie a biedota 1% tj.10 zł na miesiąc, w kraju w którym jest ciężko bogaci mają płacić więcej. Do budżetu wpłynęło mniej pieniędzy z tego tytułu. Następna sprawa to zwiększenie administracji u Prezydenta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swoboda_t Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 22:00 Masz rację co do sąsiadów, ale nie co do podatków. Jacy tam "bogaci"?? Jak ktoś zarabia 6000 na miesiąc to nie jest bogaty, bo zarabia tyle, co kasjer w angielskim markecie. 6000 starcza na normalne, nierozrzutne życie i nic więcej - karając takich "bogaczy" wyższą stawką blokujemy rozwój klasy śrendiej, która w każdym normalnym kraju jest lokomotywą gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik Nie rząd dopłaci tylko podatnicy IP: 195.8.217.* 25.02.09, 12:12 RZAD TO SE MOŻE CO NAJWYŻEJ DO WŁASNYCH PENSJI DOPŁĄCIC, DO NIESPAŁACONYCH KREDYTÓW DOPŁACA PODATNICY, CZYLI TAKIE BECWAŁY JAK JA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyboni Boni: Rząd dopłaci do kredytów 500-1200 zł IP: 195.116.120.* 25.02.09, 12:15 Czyżby ktoś z rodziny boniego miał problem z kredytem? Masz zapobiegać bezrobociu a nie pomagać bankom oddając im moje pieniądze!!! Nie będzie bezrobocia to nie będzie problemów z kredytami! Leczcie przyczyny a nie skutki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ortiss kupowanie wyborczych głosów, rozpoczęte IP: *.ovh.net 25.02.09, 12:16 czyżby przedterminowe wybory na horyzoncie? Odpowiedz Link Zgłoś
myslacyszaryczlowiek1 Dlaczego rząd nie uchwali rozporządzeń do 25.02.09, 12:20 upadłości konsumenckiej. Tak by było prościej, szybciej i sprawiedliwie. Bo czym się różni człowiek który wziął kredyt na mieszkanie od człowieka który wziął kredyt na budowę domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jura Boni: Rząd dopłaci do kredytów 500-1200 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.09, 12:36 A za obsługę tej akcji zapłacą Starostowie ,Którzy utrzymują PUP- y.Trzeba będzie zatrudnić bankowców ,którzy wyliczą kwoty ,ratyi przez 10 lat będą wszystko rozliczali.Potem tym ,którym nie wyjdzie trzeba będzie wysłać komornika i zlicytować to co zostonie po komorniku z banku.PUP-y będą miałyzajęciena30 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ad Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: *.adsl.inetia.pl 25.02.09, 12:43 Ktoś wie, gdzie należy się udać, aby dostać taką dopłatę? Do jakiego urzędu, jakie dokumenty należy przedłożyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franzz Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" IP: 94.254.129.* 25.02.09, 12:50 to jest jakiś gruby przewał, nawet nie wspominam o sprawiedliwości - czysty SOCJAŁ - tylko dlaczego w formie ewidentnie prokorupcyjnej? co z konsultacjami społecznymi tej ustawy??? bo z moich podatków to łatwo zapłacić za chciwość banków i absolutny brak wyobraźni kredytobiorców oj żeby wam legislatorzy bokiem nie wyszło!!! CZYTAJ: utratą ciepłej posadki posła czy senatora Odpowiedz Link Zgłoś
kloszu Re: Boni: "Do kredytów rząd dopłaci 500-1200 zł" 25.02.09, 13:06 To jest pomoc bankom a nie kredytobiorcom. Tusk się myśli że jak banki przestaną się bać o kredyty hipoteczne to zaczną więcej udzielać kredytów przedsiębiorcą. Przez takie działanie utrzymujemy chory stan.. w którym banki udzielają kredytów na przewartościowane mieszkania. To tylko przedłużanie agonii systemu. Trzeb jasno powiedzieć banki udzieliły kredytów ludziom których nie stać na te mieszkania. Jak ktoś nie ma z czego płacić rat to niestety musi sprzedać mieszkanie i kupić mniejsze lub w gorszej lokalizacji. Poprzez dopłaty rząd pomaga bankom i developerom. Jednocześnie przyczynia się to do tego że bańka na rynku nieruchomości wolniej pęka. A najbardziej mnie wk.... to że chcą utrzymywać tych darmozjadów bankowców z naszych podatków. Zamiast dawać kasę bankom, niech państwo samo udziela kredytów przedsiębiorcom poprzez jeszcze nie znacjonalizowane banki lub powoła jakąś instytucję. Trochę konkurencji na rynku pozwoli oczyścić sytuację. Przekazali kontrole nad naszymi bankami zagranicy to niech się teraz nie dziwią że jest taki stan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: euro67 Tuk lizusie, panstwo nie jest bankiem IP: *.fbx.proxad.net 25.02.09, 13:00 Tusk chcac zyskac na popularnosci zapomnia l ze Panstwo nie jest bankiem! Niech negocjuja z bankami, bp jesli ktos stracil prace to inters Banku jest w tym zeby kiedys spalcil. Protestuje przeciwko doplacaniu bogatym z mojej kieszeni do ich zycia ponad stan! To jest lamanie zasad Panstwa prawa! Odpowiedz Link Zgłoś