mkornet
23.12.04, 23:20
W przeddzien Wigilii Bozego Narodzenia pozwalam sobie zwrocic sie do moich
Rodakow, uczestnikow tego Forum. Sama mieszkam na obczyznie od wielu, wielu
lat i wciaz doswiadczam wielu przykrosci i rozczarowan glownie ze strony -
niestety - moich Rodakow. Niemniej jednak nie przeszkadza mi to - w
najmniejszym nawet stopniu - byc dumna z tego, ze jestem Polka. Czasem
jednak, gdy czytam wypowiedzi uczestnikow Forum "Polacy w Holandii" odczuwam
ulge, ze tubylcy nie rozumieja mojego jezyka. Jakze moglabym inaczej
podtrzymywac gloszone przeze mnie przekonia o naszych pieknych tradycjach, o
naszej narodowej solidarnosci, ktora tak wielka role odegrala w burzliwej
historii naszego Kraju.
Apeluje zatem do tych, ktorzy tutaj publicznie obrzucaja sie blotem,
krytykuja sie wzajemnie i usiluja dowiesc, iz ich racje wynosza sie ponad
inne.
Wstyd mi za Panow mister1 i h.Olender. Reprezentujecie wszystko, z czego
Polacy nie moga byc dumni! Co mam na mysli niechaj kazdy, kto przeczyta moj
wpis, sobie dopowie.
Kazdy z nas dzwiga swoj wlasny bagaz, ktory jest - tak jak my sami -
unikalny. Wszystko, czego mozemy sie nauczyc zarowno z wlasnych jak i innych
doswiadczen winnismy przyjmowac jako dane nam dobro, ktore w przyszlosci
zawsze procentuje. Nie krytykujmy, jesli krytyka nie jest konstruktywna. A
napewno juz nie odpowiadajmy agresja na krytyke, na mily Bog! Jako ze
powiadam (za wielkim Polakiem) "prawdziwa cnota krytyk sie nie
boi"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jesli juz koniecznie musicie sobie nawzajem nawymyslac, to spotkajcie sie
gdzies w ustronnym miejscu i dajcie sobie po mordzie , jak na prawdziwych
chlopow przystalo! Lepiej jednak wszelkie spory rozwiazywac w atmosferze
dialogu i - jeszcze lepiej - przy szklaneczce czegos, co najabrdziej lubimy.
Mam nadzieje, ze niczyich uczuc nie urazilam ani tez nie obrazilam nikogo
osobiscie; nie bylo to bynajmniej moja intencja.
Dzielac sie oplatkiem z moimi najblizszymi jutro przy wigilijnej kolacji
pomysle sobie o Was, drodzy Panowie, z nadzieja, ze przyjdziecie po rozum do
glowy.
Zycze Wam tego z calego serca!
Wszystkim Forumowiczom zycze rodzinnej Wigilii, spokojnych, zdrowych i
pogodnych Swiat Bozego Narodzenia.
Margo z Rotterdamu