Dodaj do ulubionych

Austria 09.09 - do siejest

06.03.09, 09:18
Szanowny Panie Piotrze
Parę dni temu, „szperając” w Internecie znalazłem doskonałą stronkę dla wszystkich którzy zamierzają odwiedzić Austrię i okolice Zell am See. Później trafiłem na to Forum –i tu dowiedziałem się że autor tej strony to „siejest”. Po przejrzeniu jednego i drugiego linka , zdecydowałem się zarejestrować na forum – choćby po to by pogratulować pomysłu. Strona super – kopalnia wiedzy dla odwiedzających ten region Austrii. Strona może być wzorem dla innych jak powinno się promować siebie i swój region. Z uwagi ,że nie znalazłem e -mail- a , postanowiłem na forum wyrazić swój podziw dla Pana za ten „kawał dobrej roboty”.
W związku z tym ,że we wrześniu /a konkretnie od 5-ego przez tydzień/ będziemy z żoną cieszyli się urlopem w tym regionie / apartament w Thumersbach – znaleziony wcześnie niż Pana strona  / szukam wszystkiego co można się dowiedzieć aby ten tydzień był „pracowitym” urlopem – później jedziemy na tydzień faktycznie poleniuchować w okolicach Wenecji .
W związku z tym mam – pytania –nie wszystko znalazłem w Internecie. Mam nadzieję że Forum mnie do września ” oświeci” w temacie Zell am See i okolice.
Na dzisiaj chyba starczy – pytania muszę uporządkować – a wtedy……
Pozdrawiam.

Obserwuj wątek
    • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 06.03.09, 10:18
      O dziękuję, nie powiem, że nie sprawia mi przyjemności czytanie tej
      opini. Czekam na pytania i zapraszam choćby na piwo przy ognisku.
      Takie piwo jestem Panu winny. Gdybym miał więcej czasu stronę Zell
      am See rozbudowywałbym w informacje szybciej. Może uda mi się to
      latem.

Pozdrawiam
    • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 06.03.09, 18:51
      Witam
      Jestem pod wrażeniem !!! – nie dość że błyskawiczny odzew , to już gwarantowane piwo.
      Bardzo dziękujemy – a piwosz jestem „zabity” . Internet to jednak potęga.
      Zanim ustalę ze sobą o co pytać ,to troszkę popisze- w końcu to FORUM !!!
      W 2007 r. też we wrześniu jechaliśmy do Włoch, wymyśliłem że po drodze / jak zawsze/ trzeba coś „zaliczyć”. Wypadło na trasę wysokogórską Grossgloknerstrasse .Z Polski /wielkopolska/ wyjechaliśmy o 4 rano i o 15 byliśmy w Fusch. Tam na początku doliny, znaleźliśmy kwaterę na 1 noc. Pogoda była niestety paskudna ,padał deszcz a góry były spowite chmurami – raz po raz naszym oczom ukazywały się widoki jak z bajki. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się do Bruck na zakupy w Billa i krótki spacer uliczkami tego miasteczka a następnie objazd Zell am See – lało niemiłosiernie.
      Ostatecznie stwierdziliśmy ,że taka turystyka nie ma większego sensu i najlepiej wrócić na kwaterę, wypić piwo ,iść spać oczekując lepszego jutra – mieliśmy w tym dniu już za sobą przeszło 1000 km.
      Wreszcie rano ,rzut okiem a właściwie szeroko otwartymi czterema – są GÓRY i jest SŁONCE. Szybkie smaczne, lokalne, obfite śniadanie oraz informacja od właścicielki, że trasa otwarta. Po niecałej godzinie byliśmy już w drodze.
      Dotarliśmy do punktu opłat , a tu 2 widomości – dobra i zła – dobra bo za przejazd drogą wysokogórską należy zapłacić 14 a nie 28€, a zła -to że nie można dojechać do Franz Josefs Hohe- zagrożenie lawinowe. Decydujemy, że mimo to jedziemy. Pobyt we Włoszech co prawda mieliśmy zarezerwowany dopiero od następnego dnia – to może zanocujemy po drugiej stronie.
      Przejazd przepiękny i urozmaicony ,raz piękne słońce raz mleko ,widoczność spadała do 10m a dusza właziła na „ramie”. Na wysokości Edelwisspitse to myślałem , że ta dusza już na tym ramieniu zostanie i my tam także , widoczność spadła do zera. Po omacku znalazłem zatoczkę parkingową i koniec jazdy. Trwało to około godziny, gdy widoczność się poprawiła ruszyliśmy dalej . Dotarliśmy do Hochtor i zrobiło się całkiem jasno i słonecznie – tak na 30 minut aby porobić zdjęcia i popodziwiać co natura może stworzyć. Było pięknie- jedno co nas drażniło to to że nie zobaczymy lodowca. Podziwiając widoki dotarliśmy do „Wallackhaus”, cały czas myśleliśmy co robić dalej . Dyskusja w grupie przebiegała spokojnie i zgodnie/ może dlatego że” grupa „ dwuosobowa !!!/ zapadła decyzja –nocujemy tutaj.
      Tak też się stało.
      Resztę dnia po zakwaterowaniu w bardzo ładnym pokoju spędziliśmy najpierw wędrując po okolicy - niestety z uwagi na śnieg do kolan w niedalekiej okolicy od Wallackhaus , następnie piwko i podziwianie widoków już przez okno restauracji a później pokoju. Okazało się ,że godzinę po naszym przyjeździe zamknięto drogę z uwagi na warunki panujące po północnej stronie trasy , okolice Hochtor wyglądały jakby utonęły w cukrowej wacie. Dzień następny już był ładny , niebo prawie bez chmurki , widoczność doskonała ,ale niestety droga w kierunku lodowca dalej była zamknięta. Właściciele schronisko-hotelu dzwonili do służb odpowiedzialnych za ruch na Grossgloknerstrasse i niestety dla nas- dowiedzieli się że ten odcinek nie będzie w tym dniu otwarty z uwagi na lawiny.
      Zrobiła się ładna pogoda i ciepło . Wyruszyliśmy więc dalej , oczywiście co parę kilometrów stając by podziwiać widoki , robić zdjęcia i słuchać świstaków . Zjazd do Heiligenblut , krótkie zwiedzanie i dalej Bella Italia .
      W ten dzień postanowiliśmy ,że tu wrócimy – i to zrealizujemy we wrześniu tego roku .Tym razem tydzień w regionie Zell am See. Już się nie możemy doczekać a to dopiero marzec.

• mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 07.03.09, 20:23
              Witam

OK będzie pierwsze pytanie.
              Wcześniej – wyjaśnienie dotyczące „żywca”. Wakacje nasze trwają przeważnie 20 dni +!? - to znaczy ,że statystycznie dwa tuziny dla „ szefa” grupy + załoga to „ małe piwo”, więc będzie czas na realizację programu turystycznego wink

A teraz pytanie:
              Dotyczy Karty Ziemi Salzburskiej – przeczytałem na www.austria.info , że same korzyści / 190 atrakcji/, przejrzałem także stronkę www.salzburgerladcard.com.
              Niestety wykaz atrakcji /w PDF/ z których można w ramach karty skorzystać jest dla mnie mało czytelny, pewnie dlatego że nie znam niemieckiego.

Pytanie więc brzmi : W jakich obiektach na terenie regionu Zell am See jest honorowana oraz gdzie można wejść, wjechać / parki, wyciągi etc. /. Głównie chodzi mi o Mooserboden ,Eisriesenwelt, Kitzsteinhorn, Grossglocknerstrasse, Schmittenhöhe, Liechtensteinkamm. Te obiekty są najbardziej euro-chłonne.

Pozdrawiam
              • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 08.03.09, 11:19
                Witam, z piwem oczywście żartowałem ;
                Co dotyczy Salzburgerland Card to wszystkie atrakcje wchodzące w jej
                ofertę znajdziesz pod linkiem:
                www.salzburgerlandcard.com/media/sehenswuerdigkeiten_slcard.pd
                f
                Liechtensteinkamm - tak
                Schmittenhöhe - raczej nie ale dowiem się jeszcze
                Grossglockner Hochalpenstrasse - raczej nie ale dowiem się
                Kitzsteinhorn - raczej nie ale dowiem się dokładnie
                Eisriesenwelt - raczej nie ale dowiem się też dokładnie
                Hochgebirgstauseen - też taczej nie
                tuzin piwa - raczej napewno nie smile

No chyba nie najleprze wiadomości sad
                Pozdrawiam
                • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 08.03.09, 15:27
                  Ja też z piwem żartowałem , a że je bardzo lubię to fakt i że zabieram zawsze 2 –tuziny to też fakt i to, że bardzo miło będzie nam wypić piwo z Tobą to też niezaprzeczalny fakt.smile

Pewnie dlatego, że pamiętam czasy gdy w Polsce, żeby napić się dobrego piwa to trzeba było je „upolować” i odstać swoje w kolejce . Może więc dlatego dzisiaj próbuję odrobić to co straciłem na przełomie lat 70/80 zeszłego stulecia.
                  Co do twoich informacji w sprawie karty – to się tego spodziewałem. Rozumiem ,że sztandarowe atrakcje regionu to się i tak zawsze sprzedają ,przecież wszyscy jak już trafią w okolice Zell am See to rzadko zrezygnują z odwiedzenia tych miejsc. Promuje się miejsca i atrakcje inne niż hity danego regionu.
                  Pytałem bo zawsze przed wyjazdem staram się pobyt zaplanować biorąc pod uwagę :
                  -czas pobytu
                  -obiekty warte odwiedzenia
                  - i oczywiście koszty
                  Sądzę ,że karta może się opłacać przy ilości uczestników 2+2, ale w naszym przypadku- tzn. 2 osoby nie ma ona większego znaczenia biorąc pod uwagę pobyt 7-dniwy a i pogoda to też zawsze znak zapytania.
                  Bardzo dziękuje za odpowiedź i oczywiście liczę na Twoje sugestie co do dobrego zaplanowania naszego pobytu.
                  Pozdrawiam
                  A!A!A! – jeszcze coś – jesteśmy zainteresowani przelotem samolotem ,może na ten temat troszkę informacji! Już z góry dziękuję . Moja lepsza połowa jest „maniaczką” wszelkich maszyn latających -oczywiście jaka pasażerka.smile
                  Jeszcze raz pozdrawiam

• siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 10.03.09, 10:26
                    Strona dotycząca Alpenflüge Zell am See:
                    www.alpenflug.at/alpenflug.htm
                    Polecam lot średni (Großer Alpenrundflug) Schmittenhöhe - Stauseen
                    Kaprun - Kitzsteinhorn - Großglockner/Hochtor.
                    Geologia terenu widziana z góry jest niesamowita, podobnie jak
                    panorama ponad szczytami. Polecam bardzo, nawet powiem, że letni
                    urlop w regionie bez takiego lotu to urlop nie w pełni zasmakowany.
                    Następna część odpowiedzi pózniej.
                    • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 13.03.09, 14:05
                      Tak ,tak – wyrażamy sobie ,że to atrakcja – widoki muszą być fantastyczne, także przeżycia inne niż w symulatorze lotu na Google Earth.smile

Stronę tę obejrzałem już wcześniej na www.zellamsee-holiday.com – stąd wiemy że takie loty są możliwe i też stwierdziliśmy ,że lot średni by nam najbardziej odpowiadał. Pozycja ta została uwzględniona w „kosztorysie wakacji”. Przeglądając cennik mam tylko dylemat – czy cena podana to cena za lot czy za osobę – sadzę po cyfrze, że z lot- ale może się mylę – oby nie .

Dotarłem też do strony www.air-expo.at gdzie dowiedziałem się , że ta impreza odbędzie się właśnie w tym czasie jak będziemy – dzień naszego przyjazdu i następny – to się nazywa dobre planowanie.smile

Pozdrawiam!

• mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 14.03.09, 11:22
                          hmmm - "zazwyczaj" pewnie tak - lecz z zamieszczonej oferty nie wynika to jasno - nie ma podanej minimalnej ilości uczestników takiego lotu - więc jak będzie jedna osoba chętna to lot też się odbędzie ?
                          Samolot jest mały - więc podana cena - byłaby cena rosadną za czarter - aczkolwiek porównując ceny np: za lot balonem stosowane w innych częściach globu to już mam wątpliwości.
                          Poczekamy co na to siejest - w razie czego jeszcze mam sporo czasu na korektę "kosztorysu" i uzbieranie reszty.smile
                          • mair Re: Austria 09.09 - do siejest 14.03.09, 18:46
                            zanim siejest sie dowie i odpowie, sprobujmy pospekulowac,
                            68 € za 35 minut lotu
                            pensja pilota, paliwo, serwice smolotu jak wiadomo dosc drogi,
                            koszty lotniskowe, amortyzacja kosztow zakupu samolotu - da sie to
                            zalatwic za 68 € ?
                            przy jednej osobie ? nie wiem, pewnie tez poleci ale dlatego trzeba
                            zaplacic 68 € od osby we wszystkich innych przypadkach, zeby mu sie
                            wogole to oplacalo, ciekawe jak jest w praktyce, moje rozumownie
                            wydaje sie logiczne
                            • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 14.03.09, 21:36
                              Atrakcje turystyczne często kierują się swoimi prawami , nie można / bez urazy/ kalkulować tak prosto jak koszt wyprodukowania kilograma kiełbasy czy gwoździ. Przykładem mogą być ceny w pensjonatach , apartamentach lub czartery jachtów. W swoim życiu spotkałem się z różnymi ofertami i nie zawsze zrozumiałe było skąd ta cena i to dotyczyło zarówno cen dziwacznie wysokich jak i dziwacznie korzystnych.
                              Ja nie oceniałem czy to drogo czy tanio – nie zastanawiam się nad tym czy to się komuś opłaca czy nie. Mnie interesuje dokładna informacja – a takowej na stronie nie ma – dowodem na to są moje wątpliwości.
                              Uważam, że w przypadku gdy cena dotyczy osoby to winno być to wyraźnie zaznaczone np: lot średni x € osoba dorosła ewentualnie x€ dziecko do lat etc. Planując wakacje sadzę ze warto wiedzieć +- ile na nie trzeba przygotować środków.
                              Na filmie zamieszczonym na stronie, do samolotu wchodzą 4 osoby – 3 dorosłe + dziecko . To pytam jaka jest cena takiego lotu dla tych osób - 272€ za 35 minut a może negocjacje.
                              Siejest rozwieje nasze "spekulacje".smile
                              Pozdrawiam .

• siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 15.03.09, 11:55
                                    Przy cenie 100 Euro/osoba można samemu (oczywiście w towarzystwie
                                    pilota) samemu chwycić drążek sterowniczy dwuosobowego samolotu typu
                                    light i poprowadzić go w przestworza, niezapomniane wspomnienie.

Pozdrawiam
                                      • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 15.03.09, 12:43
                                        Pobyt nasz w Zell ,jak wspomniałem wcześniej jest etapem pośrednim
                                        naszej podróży na południe. W latach poprzednich jeździliśmy tam
                                        różnymi trasami między innymi przez :
                                        - Innsbruck- Garda
                                        -Lienz- Dobbiaco- Cortina d’ Ampezzo
                                        - Klagenfurt – Villach
                                        Teraz postanowiłem poszukać czegoś nowego - wybrałem trasę
                                        Zell am See - Felbertauern Bundesstrase - Plöckenpass / Passo di
                                        Monte Croce Carnico – Udine
                                        Może jakieś wrażenia,opinie o tym odcinku.
                                        I pytanie do siejest . Czy bilet 15 dniowy Grossglocknerstrasse
                                        upoważnia także do przejazdu Felbertauern Bundesstrase , czy tylko
                                        bilet wycieczkowy ?
                                        Pozdrawiam

• siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 16.03.09, 13:55
                                          Witam, oj wrażenia potrafią być niesamowite, szczególnie gdy wjeżdża
                                          się w boczne uliczki, tak zwane ślepe. Prowadzą one do niesamowitych
                                          miejsc widokowych jak np. zjeżdżając z Felbertauern w kierunku na
                                          Hintersee. Mósisz wyobrazić sobie wąziutką drogę prowadzącą na halę.
                                          Wjeżdżasz na parking, jeszcze nic wielkiego nie widzisz, bo widoki
                                          zasłania mały pagórek, za nim jednak odsłania Ci się wielka ściana a
                                          pod nią malutkie jezioro górskie. Wiosną, gdy topnieją śniegi spada
                                          do tego jeziorka dziesiątki "wodospadów". Warto tam podejść do
                                          Plaatachsee (2200m.n.p.m) pod Tauernkogel (2600 m.n.p.m).
                                          Trasa ogólnie jest zabawą dla każdego kierowcy, samochodowego i
                                          motacyklisty, zakręty, zakręciki, panorama jak z samolotu.
                                          Co do biletu na Grossglocknerstrasse i Felbertauern to leprzy jest
                                          ten za 32 Euro (Rundfahrkarte), on jest ważny na 30 dni.
                                          Pozdrawiam
                                                  • mair Re: Austria 09.09 - do siejest 16.03.09, 17:10
                                                    wierze ci, najwidoczniej juz nie pamietam, to jednak kiiiilka lat
                                                    juz minelo, zreszta jechalem wowczas na poludnie i zapewne po
                                                    Hochalpenstrasse nie wywarlo to juz na mnie wielkiego wrazenia
                                                    pozdrowionka, zazdroszcze wam tegorocznej zimy, oby was teraz nie
                                                    zalalo
                                                  • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 16.03.09, 19:48
                                                    Hi Mair smile. No fakt, po Hochalpenstrasse mogło to się wydawać mniej
                                                    atrakcyjne ale mnie właśnie ta compaktywność zauroczyła.
                                                    Hochalpenstrasse to rozłorzystość, strefy wegetacyjne,
                                                    Grossglockner, Heiligenblut, historia sięgająca czasów świetności
                                                    Rzymian (zresztą nawet architektura parlamentu w Wiedniu itd. to
                                                    uwidacznia) a ten pass to typowy, możliwy, przejazd do Salzburga dla
                                                    kierowców, cudo architektury budowy dróg z uwzględnieniem natury ale
                                                    i stworzenie jej atrakcyjności dla kierującego i jego pasażerów.
                                                    Wciąż odkrywam Austrię, nie byłem jeszcze wszędzie ale właśnie te
                                                    małe rzeczy, nieraz schowane dla turystyki masowej, nie opisane w
                                                    wszystkich przewodnikach zapierają dech w piersi.
                                                    Pozdrowił
                                                  • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 16.03.09, 20:04
                                                    No zima trwa, chodź wiosna zbliża się nieubłagalnie (czuć to w
                                                    temperaturze w dolinie i widać w ogrodzie, który zamienił się
                                                    poprzez topniejący śnieg w mokradło) to tutaj nieco się przeciągnie.
                                                    Białe szczyty gór, niska temperatura w nocy, tworzą odczuciowo tą
                                                    wiosnę bardzo krótko. Raczej była zima i nagle lato, tak to tu
                                                    odczówam. Planowałem tego roku wyjazd na wyspy Føroyar na
                                                    zaproszenie gości ale przez to piep...one studenckie biuro podróży z
                                                    Polski raczej będą nas czekać sądy i temu podobne, nieptrzebne
                                                    sprawy. Ups, ale to nie w temacie. Mariusz wybacz.
    • po_za_forum Re: Austria 09.09 - do siejest 17.03.09, 14:58
      hej siejest, wiesz czego w tobie nia lubie, ukrywasz ze potrafisz
      rzucic sie z spadachronem, odpalic zdarzernia ktore nie kazdy
      potrafi, dlaczego tego nie przedstawiasz???
      studio.wp.pl/i,Motowyprawa-2008-forummotocyklowe,mid,157503,wideo.html
        • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 18.03.09, 16:50
          Ach ci Duńczycy wink, najpierw to nieporozuminie z Reed Bulem a
          dalej..., no opiekun grupy zastrzegł aby niczego w internecie nie
          przedstawiać co dotyczy uczestników. Ok, trzeba to uszanować ale
          tyle uśmiechu (nawzajem). No nic fotki i film są dla nas. Wiesz
          mair, oglądałem ostatnio reportaż gdzie w latach 80-tych, w wypadku
          wojny neuklearnej Polska miałaby przedewszystkim zaatakować Danię;
          no co za bzdura! Tak sympatyczni ludzie, historycznie nigdy nie było
          jakiś zwad i bombę właśnie tam. Haha, bez sensu, cieszę się, że mam
          przyjaciół i w Dani.
    • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 07.04.09, 11:53
      Witam Siejest
      Mam pytanie – cały czas w wolnych chwilach przeglądam wszystko co
      się da o okolicach Zeel.
      Znalazłem dwie trasy turystyczne : Kitzlochklamm i
      Liechtensteinklamm. Obie są interesujące ale przy tygodniowym
      pobycie na wszystkie atrakcje regionu nie starczy czasu.
      Gdy będziemy musieli wybrać to proszę podpowiedz którą i dlaczego?
      pozdrawiam
    • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 07.04.09, 15:44
      Komentarz przeczytany, odpowiedź wieczorem (mamy trochę gości
      aktualnie a to związane jast z obowiązkami).
      Właśnie dla "Was" poświęcam od czasu do czasu tych kilka godzin.
      Dzięki za ten komentarz, znowu jestem pewny, że było warto uśiąć
      trochę i podzielić się doświadczeniami z innymi, może
      zabrzmi "dziwnie" ale sprubóję; jestem i czuję się polakiem, w
      Europie jesteśmy wspólnie Polska, Austria..., ach...
      • mair Re: Austria 09.09 - do siejest 08.04.09, 11:47
        tak, czytalem tu o planch Paktu i pomyslec, ze Dania mocno promowala
        Polske do NATO i EU
        mili, bardzo mili ludzie acz troszeczke za naiwni, widza swiat tylko
        przez wlasne okulary rozumujac, " my przeciesz nie chcemy dla nikogo
        krzywdy dlaczego ktos chcialby naszej "
        • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 09.04.09, 13:31
          Myśle, że moje poprzednie pytanie gdzieś umknęło - więc ponawiam

"Witam Siejest
          Mam pytanie – cały czas w wolnych chwilach przeglądam wszystko co
          się da o okolicach Zeel.
          Znalazłem dwie trasy turystyczne : Kitzlochklamm i
          Liechtensteinklamm. Obie są interesujące ale przy tygodniowym
          pobycie na wszystkie atrakcje regionu nie starczy czasu.
          Gdy będziemy musieli wybrać to proszę podpowiedz którą i dlaczego?"

Życząc pełnych radości i odpoczynku Świąt Wielkanocnych wszystkim "forumowiczom"

pozdrawiam
          • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 09.04.09, 16:08
            Odpisywałem na ten wątek...,(?) ok, nieważne może nie
            przycisnełem "wyśLij"... fakty; Kitzlochklam jest mniejszy ale, ale
            uwaga..., w poprzednim roku wyciągano turystę śmigłowcem 200
            metrową liną bo mimo tego, że jast to "pospolita" atrakcja to zsunąć
            się można łatwo przy nieopowiednim obuwiu. Polecam obydwa,
            Liechtensteinklamm jest jednak hitem, chętnie pokarzę dlaczego.
          • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 11.04.09, 08:42
            Mariusz, świąt też życzę jak najbardziej udanych, życzę chwili
            zadumy też nad tym co one oznaczają. To przecież nie tylko
            odpoczynak od pracy i radość (radość z czego?). Nie jestem księdzem,
            albo kimś temu podobnym ale wydaje mi się, że "zapominamy" czym są
            te święta. Dla mnie te święta oznaczają szansę na nowy początek,
            zadumę nad tym, którą stronę wybieram na następny rok, czy być po
            stronie "tych", którzy tego "symbolicznego" Chrystusa opluli, być po
            stronie tych, którzy uznali po fakcie, że nie mieli racji w jego
            osądzie i żałowali swojej głupoty czy być po stronie samego tego
            Chrystusa poprostu odrazu.

Tak bardzo jesteśmy dumni z naszego papieża jako Polacy a z drugiej
            strony tak łatwo jesteśmy gotowi kłody sobie pod nogi podstawiać,
            się nienawidzieć, osądzać innych.
            Jeżeli Chrystus byłby nawet tylko symbolem to warto jednak żyć w
            nauce moralności, którą religia nam proponuje. Moralności życzę na
            następny rok, "nie czyń złego co "Tobie" byłoby niemiłe" - tak się
            możemy uratować jako ludzie a jak czasami sił pozornie braknie
            to..., haha (teraz będzie moja "promocja") naprawdę warto stanąć
            pod/na górze (przykładowo alpejskiej) i siły można odnaleźć.
            Ok..., uciekam, koniec kazania, zaraz nowi goście przyjeżdżaja do
            nas na święta, goście z którymi od dłuższego czasu nazywamy się
            przyjaciółmi.
            Kofam Was.
          • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 04.06.09, 11:48
            Dawno mnie tu nie było, co nie znaczy że nie myslimy o naszych wakacjach. Siejest obiecal napisac na temat atrakcji w Kitzlochklamm i Liechtensteinklamm.
            Cytat "Polecam obydwa,
            Liechtensteinklamm jest jednak hitem, chętnie pokarzę dlaczego."
            A więc dlaczego?

A teraz z innej beczki -czy w waszym regionie sa grzyby , jeśli tak to jakie i czy wolno zbierac - czy Austryjacy są amoatorami grzybobrania tak jak Polacy?
            • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 05.06.09, 21:45
              Ups, przeoczyłem. W każdym bądź razie w tym roku planuję wielkie
              odkrycia grzybiane w regionie smile
              Tak wiele się naczytałem w prasie o mafijnych zbiorach z Włoch
              tutejszych grzybów, że sam się chcę przekonać co jest w nich takiego
              specjalnego.
      • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 05.06.09, 22:01
        O tak, widok z Erlberg jest cacuncio, wiele widokówek jest właśnie
        stamtąd i to taki punkt w tajemnicy, gdy goście chcą zobaczyć coś
        fajnego blisko wiozę ich włśnie tam. Sam dojazd jest atrakcją a dla
        niektórych koszmarem (różnica wzniesienia).
        • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 05.06.09, 22:51
          Właśnie tam u podnóża będziemy przez tydzień- Appartement Kitzsteinhorn - zarezerwowany przez "Neckermann" - ale to się stało w lutym - zanim odkryłem FORUM smile

Co do kamerki to jest swietna dlatego, że mozna nią sterować i że pokazuje jezioro i cale "skrzyżowanie" dolin . Tej funkcji nie posiada wiele livecam. Jak się dobrze przyjrzeć to widać Twój dom.
            • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 06.06.09, 08:57
              Nie, nie, nie jesteś natrętny smile
              O grzybach odpisałem mniej więcej a przełęcze pokarzę live miałem na
              myśli.

translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%
              2Fwww.liechtensteinklamm.at&sl=de&tl=pl&history_state0=

translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.kitzlochklamm.at%2F&sl=de&tl=pl&history_state0=
              • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 06.06.09, 09:03
                Co grzybów jeszcze. Austriacy nie zbierają tak grzybów jak polacy,
                są jednak oczywiście wśród nich i grzybiarze. Po najazdach z Włoch
                ustalono limit grzybów do zbierania (20kg na osobę) i gdzieniegdzie
                potrzebna jest licencja grzybiarza ale można się domówić z
                właścicielem gruntu też. Ja osobiście trafiłem tylko na kurki i
                parasole ale jak wspomniałem planuję grzybowe odkrycia.
                • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 06.06.09, 09:16
                  Naprawdę są tam bardzo drogie tutejsze grzyby. Powodu nie znam; nie
                  ma ich tam za wiele może, może trudności z licencją, a może
                  rzeczywiście coś w nich wyróżniającego jest? Zdarzeły się wypadki,
                  że mafie konfiskowały grzyby grzybiarzom z Włoch nawet. Celnicy całe
                  bagarzniki czyścili...
      • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 07.08.09, 14:00
        No tak, kto coś letniego planował to albo właśnie jest albo już wie
        na wyjazd "jutro" wszystko. Cisza przed burzową - zima, narty i
        snowboard w Austrii. Jesień też jest niczego sobie no ale polska
        jesień też. Czekamy na forumowych narciarzy wink
      • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 03.09.09, 08:36
        Hej "Mariusz", szeeeeeeeeeeerokiej i udanej drogi smile
        Dzięki za pamięć w stosunku do mnie i jeżeli (to Twoja propozycja)
        chciałbyś coś przywieźć dla nas z polskiej ziemi to jest coś czego w
        Austrii nie ma a przynajmniej nie jest łatwo dostępne;
        ogórki kiszone i bób, nie śmiać się wink ja wiem, że Wy tam w Polsce
        macie to w każdym sklepie, w Austrii łatwo tego nie znajdziecie
        jednak.
        Pozdrówek jak nie wiem co, życzę udanego pobytu.
          • siejest Re: Austria 09.09 - do siejest 03.09.09, 15:29
            Zamówiłem pogodę (słońce), trudne bo trudne to jest (jednak to
            jesień i jej kroki są więkrze jeżeli mówimy o jesiennym chłodzie)
            ale słońce wyjrzy prawie codzień. Bądzcie przygotowani na jesień ale
            i na śnieg, dobry humor jest ważny bo to jak by nie było depresyjna
            pora roku dla kogoś na przykład kto nie potrafi ujrzeć uroków
            właśnie jesieni (coś mija, coś się kończy ale właśnie tą drugą
            stroną medalu jest to, że coś musi przygasanąć aby móc rozpromienić
            ponownie). Austria wczesną jesienią..., widzę ją już za oknem,
            przynajmniej u nas pełno już słomianych skulptur "informujących" o
            początku chłopskej jesieni. Udekorowane krowy schodzą powoli z hal,
            liście na drzewach rozpoczynają mienić się niby w kolorze miedzi i
            złota, traktor na polu przerzuca ostatni raz siano. Zieleń jest
            jeszcze ale już niedługo widać będzie schodzącą z gór równą linię
            ponad którą widoczna będzie tylko biel, fakt, na początku niby tylko
            cukier puder ale nie zastanawiając się nad tym, widząc to tylko
            przelotnie, zaskoczy nagle pełna biel wokoło - zima. Nie oczekujcie
            temperatur w cieniu wyższych niż 20 stopni C, temperatura wody w
            jeziorze Zellersee nawet może być wyższa niż powietrza.
            "Zredukowałem" wink możliwość opadadów deszczu do powiedzmy ok 30%,
            więcej nic nic zrobię wink, Austria też może tylko przedstawić się z
            swojej wczesno jesiennej strony, to Wasz urlop i teraz tylko Wy
            możecie zadbać o to aby ten urlop należał do udanych.
            Pozdrawiam
    • mariusz-w1 Re: Austria 09.09 - do siejest 26.09.09, 14:14
      No i po wakacjach - po trzech tygodniach dotarliśmy do domu.
      Było doskonale - Siejest spełnił obietnice - pogoda była wprost wymarzona. Dziękujemy !.
      Moc wrażeń , wspaniałych widoków i przeszło trzy tysiące zdjęć do uporządkowania.smile

pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka