Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pięć sposobów na tani dom

IP: *.pmintl.ch 29.10.03, 14:07
    Ludzie to brednia, dom za 100 tys. to jakaś bzdura. Sam buduje
    chatę 170m2 w systemie gospodarczym i nie licząc działki
    wydałem już z jakieś 230,000 i mam stan surowy zamknięty do
    wykończenia bez pieca c.o. i grzejników. Autor zapomniał
    powiedzieć ze działeczki za 5-10 papierów są na ogół położone z
    dala od mediów, a ich doprowadzenie to dość duży koszt.
    Wszystkie roboty związane z prądem, gazem i woda muszą być
    wykonywane przez uprawnione osoby, które bardzo ostro kasują
    (projekt, geodeta, wykonawstwo, etc.) Tak, więc na samo
    doprowadzenie mediów wydałem ok.20 tys. złotych. Tak, więc
    jeżeli nie jesteś w stanie sam wypalić sobie cegieł, wykonać
    przyłączy gazowych i elektrycznych i chcesz mieszkać w domu,
    który będzie wyglądał lepiej niż murzyński slums to radzę bez
    300,000 i działki nie zabierajcie się do roboty.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Budowniczy Re: Pięć sposobów na tani dom IP: 194.204.163.* 29.10.03, 14:19
        Zaczołem w marcu, mam stan zamknięty z instalacjami i tak:
        Działka......
        Media ok.: Woda 1500, Gaz 2000, Kanalizacja 40m na dwa domy z
        podłączeniem 1800, Prąd bez instalacji 1500 CO+woda instalacja
        ok 13000 + piec 3250+1600 wkład kominowy.
        Wybudowałem dom 140m2 parterowy bez piwnic z użytkowym poddaszem
        ściana dwuwarstwowa ceramika + wełna i jestem przekonany że
        można wybudować dom w stanie zamkniętym za ok. 100000 zł
        • dynel Re: Pięć sposobów na tani dom 21.10.04, 13:27
          Witam,
          proszę o radę: co i gdzie załatwiać przed kupieniem działki, i potem przed
          budowaniem, i potem w trakcie budowania. Czy są jakies poradniki w internecie?
          A może Wy mi opowiecie o doświadczeniach, jakie mieliście w tej sprawie. Będę
          wdzięczna za każdą inforamcję. Mój mail: dynel@gazeta.pl. Pozdrawiam wszystkich
          budowniczych :)
      • Gość: jola m Re: Pięć sposobów na tani dom IP: *.admin.pk.edu.pl 29.10.03, 14:23
        Ja kupilam dzialke za 10.000 zl, 25 km od krakowa. dzialka ma
        60 arow. budejemy systemem- ttata, dziadki i inne wujki-
        /przyznaje ,ze sa w srod nich specjalisci- po trzech latach od
        rozpoczecia- mamy stan surowy, dach mansardowy z 6 jaskolkami
        moj maz z moim ojcem budowali dach 8 miesiecy . ale zrobili go
        sami! moj dom to staropolski dwor/ projekt zrobil mi przyjaciel
        w prezencie!/ prawdziwe kolumny, cztery kosztowaly mnie
        sprowadzone ze wsi pod tarnowem - 1000 zl,takie same zrobione
        przez 'fachowcow' mialy mnie kosztowac 4000 zl. okna drewniane/
        jak to do dworu/ zrobil mi stolarz w bieszczadach za 4500 zl/
        20 okien/ , szkil je moj maz szybami ze starych okien/ patrz
        umowa ze smieciarzami wywozacymi stare okna/ nadmieniam,ze
        pracuje sama a 40000 zl mialam z KSIAZECZEK MIESZKANIOWYCH, mam
        5 letniego synka, 12letnia corke i wspolczynnik inteligencji
        135. pozdrawim . moj dom w stanie surowym/ podziwiaja go
        wszyscy/ to koszt okolo 45.000 no i mam 50 arowy ogrod. DA SIE
        WSZYSTKO.
        J M
      • jetbang Re: Pięć sposobów na tani dom 17.11.03, 20:44
        ja mam działkę 20 km od Lublina w którym w chwili obecnej mieszkam i zamierzam
        postawić sobie domek. bo za 80 tys postawię go i wykończe parter (conajmniej)
        a w samym lublinie za 80 tys mogę mieć conajwyżej 50 m2 używanego lub 35
        nowego. działka uzbrojona we wszystkie media jedzynie oczyszczalnie będe
        musiał postawić. ale cóż projekt sam sobie zrobię (jestem inżynierem ale bez
        uprawnień :/ ) ojciec (ma uprawnienia) ze znajomym podbiją. kumpel robi
        prefabrykaty betonowe a drugi kumpel okna. Żyć nie umierać. A że do pracy 15
        minut dłużej będe miał ....
        za to cisza i spokój po pracy żadnych sąsiedzkich imprez i dzieci sasiada
        sukających po suficie!!!!!!!!
        czyste powietrze, woda nałęczowianka - studnie głebinową mamy około 1 km od
        ujęcia tej wody. Bażanty budzące zamiast autobusu!!! zajace skaczące po polu
        aaaaaa ale się rozmarzyłem!!!
      • Gość: ji Nie da sie postawic domu za 100 tys IP: 62.29.248.* 19.11.03, 21:30
        Ktos powiedzial ze 'wszystko mozna'. Owszem! Jednak nie bedzie to dom tylko cos
        co go nieco przypomina.
        Duzo mamy w Polce domow ktore wlasnie stanely jako dowo ze 'sie da'. Teraz
        strasza otoczenie i ich wlascicieli.
        Nie da sie takiego 'domu' wyposazyc nawet w przecietnej jakosci instalacje
        (prawdziwe ogrzewanie, dobra instalacje elektryczna itd.). Co z
        zagospodarowaniem otoczenia takiego domu?

Nie psujcie otoczenie i nie stawiajcie prosze 'domow' za 100 tys pln.
        • Gość: humanista Re: Nie da sie postawic domu za 100 tys IP: *.atr.bydgoszcz.pl 16.08.04, 11:51
          Owszem da się :) Z tym zastrzezeniem, że bedzie to sam dom bez działki, płotów,
          ogrodzenia, bram, chodniczków, drzewek pierdół, pierdołków i piaskownic. Fakt,
          działeczka 16 km pod Bydgoszczą a nie Wawą co wiele zmienia, media blisko.
          Wszystkiego do kupy za 1200m2 z mediami ok. 15600. No i dalej rodzinka, znajomi
          i znajomi znajomych. Projekt z adaptacją 800 + koniak, dwóch miejscowych
          poleconych murarzy bo warto sobie autochtonów zjednać :D. Znajomych jak mrówek
          to fakt ale kto nie ma zaprzyjaźnionego stolarza, murarza, elektryka czy
          geodety a w gminie zawsze można pogadać o taniej adaptacji albo usiąść do
          projektu z kimś kogo kumple będą zatwierdzać chyba, że ktoś nie lubi poszukać
          gdzie taniej albo się naburmuszy i powie, że darmozjadom nie będzie płacił to
          rzeczywiście wyda 5 dużych banieczek i jeszcze mu kafelki pospadają i grill
          popęka. A i przy okazji można odświerzyć znajomości. Nie mam złego zdania o
          firmach ale brat zlecił jednej bydgoskiej ***** ich mać co w wolnym tłumaczeniu
          oznacza, że stracił pieniądze, nerwy i zdarł gardło. Nasz tj szanownej
          małżonki, 3-latka, owczarka niemieckiego i mój (koniecznie w tej kolejności ;-)
          domek jakich tysiące typu kopertka w projektach 160 metrów z garażem w bryle
          budynku i poddaszem użytkowym niepodpiwniczony, z dachem w kopertke bez
          balkonów, tarasów i cudaczenia ok 98000 wliczając koszt betoniarki, kosiarki
          spalinowej i rękawic :) (zaznaczam, że chodzi wyłącznie o budynek czyli bez
          działki, ogrodzeń, zagospodarowania pozostałej powierzchni i bez wykończenia
          dwóch pokoików). Obecnie jestem na etapie ogrodzenia, chodniczków, zieleni(ny),
          sprzątania całego bajzlu i remontu poręczy do schodów bo pies zeżarł dwie
          belki. Najdroższy oczywiście był dach chociaż prostszy byłby chyba tylko
          dwuspadowy. Pomijając kasę (a nie jestem krezusem a wręcz przeciwnie czyli jak
          większość ludzi w tym kraju) sądzę, że warto popróbować samemu wykonać
          najprostsze prace gdzie trudno coś popaprać niż spędzić większość roku na
          darciu ryła na rzekomo wysoko wykwalifikowany personel budowlany z prywatnej
          firmy a i domek nie odznacza się na tle sąsiadów ani w jedną ani drugą stronę.
          Czy jeśli się nie ma na więcej to mamy się gnieździć w jakimś tasiemcowatym
          blokowisku na 5 półce wśród tysiąca sąsiadów i mrówek faraona żeby tylko nie
          zakłócić estetycznych doznań jakiegoś przechodnia żenującą prostotą? Tyle
          tylko, że moje poczucie estetyki nabrało zupełnie innego wymiaru odkąd mogę
          zostawić public relations i dyplomy z wyróżnieniem w mieście, wyjść, za
          przeproszeniem, w gaciach na podwórko i powiedzieć... jestem u siebie - czego i
          wam ze szczerego serca życzę :)
      • Gość: Szymon Re: Pięć sposobów na tani dom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.04, 09:39
        A ja w sierpniu zaczynam budowę własnego domku (85m2 + garaż) mam 80 tys.zł i
        działkę. Wszystkie media w odległości do ok.50m. Jestem przekonany że starczy
        mi kasy. Domek będzie parterowy z dwuspadowym dachem. I naprawdę mam w d***e
        wszystkich których będzie razić jego prostota. Nie przekaona mnie również ten,
        który twierdzi, że na domek 100m2 trzeba mieć 200-250 tys BZDURA !!!!!!!!!!!!!!
        Co o tym myślicie ? A może to ja się mylę ? :)
        • Gość: mif Re: Pięć sposobów na tani dom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.04, 16:59
          Chyba się mylisz. Trzeba wybierać między dobrym materiałem (cena?), a trwałością
          (wcześniejszy remont, modernizacja). Koszt wykończenia pomieszczeń: instalacje,
          biały montaż, standard wykończenia - minimum 25% budowy, najczęściej ok. 40%.
          Nieprzewidziane roboty i materiały około 20%. Nie można wszystkiego przewidzieć.
          Jeżeli nie wykorzystasz tych 20%, to Twój zysk. Za to postawisz ogrodzenie,
          urządzisz ogród, kuchnię, łazienkę, kupisz meble. Jeżeli nie zachowasz rezerwy
          budowa będzie się wlokła, albo kredyt "pod przymusem", który zawsze jest droższy.
          Przy spłacie kredytu niewiele, napewno wolniej można inwestować i wykańczać za
          własne pieniądze.
      • Gość: Robinson Re: Pięć sposobów na tani dom IP: *.play-internet.pl 31.12.13, 02:44
        Jak to pieknie pisać bzdura. Buduj sobie nawet pałac człowieku a póżniej będziesz w nim sam z żoną sobie chodził. Samo życie. Nie Wierzysz. A ja szukam drewnianego, dla siebie i swojej Pani. Takiego 5 x 5 metrów w obrysie. Jest tego od diabła i tanio. Te 40 czy 50 m nam wystarczy. To wbrew pozorom nie jest mało. Z czasem wielu pluje sobie w buzię, za budowe dużych domów, bo dzieci mają i tak gdzieś mieszkanie z rodzicami. Pozdrawiam.
      • e-kt Re: Pięć sposobów na tani dom 22.05.19, 12:41
        Dom to inwestycja życia. Jeśli ma nam służyć przez dekady, nie warto oszczędzać na jego budowie, a przede wszystkim rozwiązaniach energooszczędnych, które w dłuższym okresie spłacą się w postaci niskich rachunków za energię. Warto wiedzieć, że materiały termoizolacyjne to około 3-5% wszystkich kosztów budowy. Dlatego warto wybrać dobrej jakości styropian grafitowy, który będzie przez cały okres użytkowania efektywnie zapobiegał stratom ciepła. Zapraszam do zapoznania się z ofertą styropianów grafitowych o najlepszych współczynnikach przewodzenia ciepła lambda w zakresie 0,031 – 0,032 W/mK: www.styropianknauf.pl
      • kamaj99 Re: Pięć sposobów na tani dom 04.06.21, 14:07
        Prowadząc prywatną budowę warto zaopatrzyć się w jakiś program pozwalający na ewidencjonowanie i analizę kosztów. Ja używam programu Inwestor Budowlany. Pozwala ewidencjonować koszty w sposób skategoryzowany, nadawać cechy, a potem sumować po różnych kryteriach i tworzyć zestawienia. Łatwiej wszystko ogarnąć. Można go pobrać za darmo tutaj:

www.finecosoftware.pl/inwestor-budowlany
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka