Dodaj do ulubionych

Rizdwjane Poslannia Mytropolyta Ukrainy

06.01.07, 08:10
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Патріарха
Київського і всієї
Руси-України
Філарета
cerkva.info/2006/12/07/rizdvo.html



Obserwuj wątek
    • romanpidlaszuk Re: Rizdwjane Poslannia Mytropolyta Ukrainy 06.01.07, 08:33
      up
    • pawlozsiul raczej "patriarcha" 06.01.07, 13:01
      Sporo jadu na tej stronce, polityki jeszcze więcej. Potem się dziwisz, czemu
      żadna Cerkiew kanoniczna ich nie uznaje. Jako że święta to czas miłości polecam
      raczej to:
      www.orthodox.pl/glowna.htm
      Wklejam fragment nie najistotniejszy, ale najmilszy Twemu sercu:

      Bracia i Siostry!

      Wspomnijmy w świąteczne dni Narodzin Chrystusa naszych Braci i Sióstr, którzy w
      1947 roku przeżyli tak zwaną akcję „Wisła”. Wypędzano ich z rodzinnych miejsc,
      z rodzinnego gniazda. Pozostawiali swoje świątynie, które następnie były
      niszczone. Nie bacząc na wszelkiego rodzaju kłopoty, przeżycia i trudności, oni
      twardo stali przy swojej Wierze Prawosławnej. Wielu z nich do dzisiaj pozostało
      kolumnami wiary i świadkami Świętego Prawosławia w wielu miejscach naszej
      Ojczyzny. Oni stali się bohaterami ducha dwudziestego wieku. W 2007 roku
      spełnia się sześćdziesiąt lat od chwili rozpoczęcia akcji „Wisła”.

      Bracia i Siostry!

      W trudnych powojennych latach rozbicia i osłabienia życia naszego Kościoła, na
      jego ruinach założony został w 1947 roku żeński monaster Świętych Niewiast
      Marty i Marii na Świętej Górze Grabarce, którego zadaniem stała się nieustanna
      modlitwa za wielce cierpiący wierzący lud naszego Kościoła. Lampa nieustannej
      modlitwy płonie na Świętej Górze Grabarce, dzięki Bogu, do dzisiaj.

      Rok 2007 jest jubileuszowym dla Świętego Monasteru, który ma sześćdziesiąt lat.


      • romanpidlaszuk Re: raczej "patriarcha"- w PAKP skazali? 06.01.07, 13:48
        Sporo jadu na tej stronce, polityki jeszcze więcej.
        ----------------------

        Pokazhesz chocz odyn KONKRETNYJ pryklad, czy majemo tobi wiryty na slowo...?

        ***

        Potem się dziwisz, czemu
        żadna Cerkiew kanoniczna ich nie uznaje.
        ---------------------


        Poczytaj sobi w jakych "kanonicznych" obstawynach tsi kanoniczni cerkwy
        jak RPC czy PAKP zdobuly kanonicznist':
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=21261179&a=44816503
        ***
        Jako że święta to czas miłości polecam
        raczej to:
        www.orthodox.pl/glowna.html

        ------------------------------

        A szczoz to za lubow, szczozh to za polityka szczo relihijni swjaszczennyky
        widmowlajut ludiam slowa bozhoho na jich ridnij mowi?
        • pawlozsiul świętuj po ukraińsku, ja będę w scs-ie 06.01.07, 13:59
          Pohoworymo po świati. Wsioho dobroho Romek!
          • romanpidlaszuk Re: świętuj po ukraińsku, ja będę w scs-ie 06.01.07, 14:14
            Pohoworymo po świati. Wsioho dobroho Romek!

            -------------------------------

            Wsioho dobroho!
            Pohowory na ti temy na spokijno pry swiatocznomu stoli, widkydajuczy emocji,
            nakyneni nam nedruhamy stereotypy, a ociniujuczu tulko fakty.
            Pozdorowlaju!
        • bzik132 romanpidlaszuk 07.01.07, 13:37
          panowie moze nie jestem w temacie ponieważ zadko odwiedzam to forum. ale wydaje
          mi sie że tematyka poruszana przez romanapidlaszuka ostro zaciąga ......hm nie
          wiem jak to dokładnie określić.moze inaczej zaczne: krytykuje sie np "radio
          maryja "że ingeruje w politykę, sprawy publiczne itp. ale gdy czytam wątki
          poruszane na publicznym forum przez tego pana to niekiedy aż mi sie słabo
          robi.przecież to jest forum dla wszystkich :prawosławnych ,katolików ,żydów
          itd..po co wchodzic na tematy religijne???? religia niech pozostanie naszą
          wewnetrzna sprawą.to w co wierzymy niech pozostaje w naszych sercach.nie musimy
          się tym chwalic na lewo i prawo religia nie jest po to zeby sie nia
          afiszować.ja sam jestem wyznania pprawosławnego i oczywiscie jestem za tym aby
          złożyc sobie świąteczne życzenia itd.ale sz.p. pidlaszuk bez przesadyzmu.niech
          sie pan modli w domu a nie na forum!!!!
    • romanpidlaszuk Rizdwjane Poslannia Patriarcha Ukrainy 06.01.07, 19:11
      up
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka