romanpidlaszuk 06.01.07, 08:10 РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета cerkva.info/2006/12/07/rizdvo.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pawlozsiul raczej "patriarcha" 06.01.07, 13:01 Sporo jadu na tej stronce, polityki jeszcze więcej. Potem się dziwisz, czemu żadna Cerkiew kanoniczna ich nie uznaje. Jako że święta to czas miłości polecam raczej to: www.orthodox.pl/glowna.htm Wklejam fragment nie najistotniejszy, ale najmilszy Twemu sercu: Bracia i Siostry! Wspomnijmy w świąteczne dni Narodzin Chrystusa naszych Braci i Sióstr, którzy w 1947 roku przeżyli tak zwaną akcję „Wisła”. Wypędzano ich z rodzinnych miejsc, z rodzinnego gniazda. Pozostawiali swoje świątynie, które następnie były niszczone. Nie bacząc na wszelkiego rodzaju kłopoty, przeżycia i trudności, oni twardo stali przy swojej Wierze Prawosławnej. Wielu z nich do dzisiaj pozostało kolumnami wiary i świadkami Świętego Prawosławia w wielu miejscach naszej Ojczyzny. Oni stali się bohaterami ducha dwudziestego wieku. W 2007 roku spełnia się sześćdziesiąt lat od chwili rozpoczęcia akcji „Wisła”. Bracia i Siostry! W trudnych powojennych latach rozbicia i osłabienia życia naszego Kościoła, na jego ruinach założony został w 1947 roku żeński monaster Świętych Niewiast Marty i Marii na Świętej Górze Grabarce, którego zadaniem stała się nieustanna modlitwa za wielce cierpiący wierzący lud naszego Kościoła. Lampa nieustannej modlitwy płonie na Świętej Górze Grabarce, dzięki Bogu, do dzisiaj. Rok 2007 jest jubileuszowym dla Świętego Monasteru, który ma sześćdziesiąt lat. Odpowiedz Link Zgłoś
romanpidlaszuk Re: raczej "patriarcha"- w PAKP skazali? 06.01.07, 13:48 Sporo jadu na tej stronce, polityki jeszcze więcej. ---------------------- Pokazhesz chocz odyn KONKRETNYJ pryklad, czy majemo tobi wiryty na slowo...? *** Potem się dziwisz, czemu żadna Cerkiew kanoniczna ich nie uznaje. --------------------- Poczytaj sobi w jakych "kanonicznych" obstawynach tsi kanoniczni cerkwy jak RPC czy PAKP zdobuly kanonicznist': forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=21261179&a=44816503 *** Jako że święta to czas miłości polecam raczej to: www.orthodox.pl/glowna.html ------------------------------ A szczoz to za lubow, szczozh to za polityka szczo relihijni swjaszczennyky widmowlajut ludiam slowa bozhoho na jich ridnij mowi? Odpowiedz Link Zgłoś
pawlozsiul świętuj po ukraińsku, ja będę w scs-ie 06.01.07, 13:59 Pohoworymo po świati. Wsioho dobroho Romek! Odpowiedz Link Zgłoś
romanpidlaszuk Re: świętuj po ukraińsku, ja będę w scs-ie 06.01.07, 14:14 Pohoworymo po świati. Wsioho dobroho Romek! ------------------------------- Wsioho dobroho! Pohowory na ti temy na spokijno pry swiatocznomu stoli, widkydajuczy emocji, nakyneni nam nedruhamy stereotypy, a ociniujuczu tulko fakty. Pozdorowlaju! Odpowiedz Link Zgłoś
bzik132 romanpidlaszuk 07.01.07, 13:37 panowie moze nie jestem w temacie ponieważ zadko odwiedzam to forum. ale wydaje mi sie że tematyka poruszana przez romanapidlaszuka ostro zaciąga ......hm nie wiem jak to dokładnie określić.moze inaczej zaczne: krytykuje sie np "radio maryja "że ingeruje w politykę, sprawy publiczne itp. ale gdy czytam wątki poruszane na publicznym forum przez tego pana to niekiedy aż mi sie słabo robi.przecież to jest forum dla wszystkich :prawosławnych ,katolików ,żydów itd..po co wchodzic na tematy religijne???? religia niech pozostanie naszą wewnetrzna sprawą.to w co wierzymy niech pozostaje w naszych sercach.nie musimy się tym chwalic na lewo i prawo religia nie jest po to zeby sie nia afiszować.ja sam jestem wyznania pprawosławnego i oczywiscie jestem za tym aby złożyc sobie świąteczne życzenia itd.ale sz.p. pidlaszuk bez przesadyzmu.niech sie pan modli w domu a nie na forum!!!! Odpowiedz Link Zgłoś