to_ja8
01.05.07, 21:53
szpila555 napisał:
> Myslę, że może wprowadzenie przez SM ochroniarzy na teren zasobów
> mieszkaniowych poprawi sytuację. Ostatnio nawet doszło do tego, że pobito
> konserwatora SM podczas pracy.
> Gdyby do tego dodać monitoring miejsc szczególnie niebezpiecznych w
mieście ...
===
Żeby tak jeszcze wprowadzono np: na wzór 21 pkt. karnych kierowcom,
odpowiednią gradyfikację za łamanie zasad:
- normalnego współżycia z innymi członkami
a) za parkowanie na trawnikach SM - 10 pkt. karnych jednego zaparkowania
b) za pozostawianie śladów "rysich pazurów" - dożywotnie wykluczenie z Rady
Nadzorczej SM oraz odwieszenie poprzednich wyroków;
c) za chlanie ruskiej wody - j.w.
- normalnego współżycia z sasiadami zasobów:
a) za obszczywanie płotów/ogrodzeń - kastracja (dot. członków, członków SM,
psów członków SM)
b) za wrzucanie na prywatną posesję opakowań po alkoholach:
1. butelka po piwie - 1 pkt. karny
2. butelka po wódce 1/2 litra - 2 pkt. karne;
3. butelka po wódce 0,7 litra - 3 pkt. karne;
4. butelka po wódce 1,0 litra - 4 pkt. karne;
5. butelka po ruskiej wodzie (bez polskich znaków akcyzowych, czyli z
przemytu) - 10 pkt. karnych;
6. za wrzucenie kosza ze znakami SM - 21 pkt. karnych dla każdego z
uczesników ekscesu;
7. za niszczenie ogrodzenia np. płot ze sztachet drewnianych - 1 pkt. karny
od sztachety;
8. itd. wg. uznania zarządu SM;
c) za rzucanie kamieniami w kierunku budynków - 15 pkt. karnych;
d) za rzucanie kamieniami w kierunku ludzi:
- doniesienie do organów ścigania;
- podjęcie przez zarząd SM działań w celu pozbawienia członkowstwa;
- wydanie przez zarzad SM natychmiastowego nakazu eksmisji;
- podanie danych osobowych na: www.smbp.pl
e) itd. według uznania zarządu SM i Rady Nadzorczej;