Dodaj do ulubionych

Aniołek z trąbką

11.01.21, 12:02
Witajcie po dłuuuugiej przerwie. Wracam jako ta córa niemarnotrawna. Zauważyłam, że nadal jest tu sporo osób, które pamiętam z przeszłości. Przyjmiecie mnie z powrotem? Albo - jak się teraz powszechnie pisze - "spowrotem"?

Przynoszę dar - aniołka z trąbką.
Młodsza stażem część forumowiczów może nie wiedziec, że swego czasu odbyła się tu zażarta dyskusja, dotycząca właśnie aniołków z trąbkami, wycinanymi w okiennicach osobiście przez Adammmmma. Zastanawialiśmy się, jak to możliwe, bo przecież anioł z trąbką posiada fragment, który musiałby wisieć w powietrzu.
I oto w moim ukochanym filmie dostrzegłam okiennice z aniołem z trąbką! Widok ten tak mnie poruszył, że biegiem wróciłam na forum, na ktorym ostatnio gościłam w czasach gdy ukazał się "Feblik", czyli wieki temu.

Jeśli ktoś już tego anioła wstawiał, to wybaczcie.
A tak na marginesie - czy ktoś zgadnie, o jaki film chodzi?

Obserwuj wątek
      • pi.asia Re: Aniołek z trąbką 11.01.21, 18:12
        tt-tka napisała:

> Wrocilas !
        > I Dziabke widzialam znowu !

Dziabkę? Czyżby Dzidkę??? theDzidkę?

> Co do filmu, zielonego nie mam.
        "To właśnie miłość". Colin Firth, nikczemnie zdradzony przez dziewczynę, udaje się do swego letniego domku gdzieś na południu Francji, otwiera okiennice i TADAMMMM!!!

• m_y_q Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 02:06
            Pi Asia! Niespodzianka!
            Kilka lat temu czytałam Twoje posty o remoncie starego domu na wsi!
            Nie tutaj to było i nie na Kocim Zakątku - na publicznym wtedy forum przy kotach!
            Cieszę się! 😀
            Zawsze podziwiałam Twój styl, jeszcze w czasach warzywniaczka! 😀 💞
            • pi.asia Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 08:47
              m_y_q napisał(a):

> Pi Asia! Niespodzianka!
              > Kilka lat temu czytałam Twoje posty o remoncie starego domu na wsi!
              > Nie tutaj to było i nie na Kocim Zakątku - na publicznym wtedy forum przy kotac
              > h!
              > Cieszę się! 😀
              > Zawsze podziwiałam Twój styl, jeszcze w czasach warzywniaczka! 😀 💞

Za przemiłe słowa kłaniam się do ziemi :)
              Ale jeśli chodzi o remont starego domu na wsi, to jedyne chyba miejsce, w którym mogłaś o tym czytać, to fejsbuk, bo od bardzo dawna nie udzielałam się na żadnym forum. Chyba że była to Poczekajka (zamyśla się głęboko, ale z tego zamyślenia tak naprawdę g...o wynika).
              A domek mamy od dwóch lat , uroczą drewnianą Kocichatkę nieopodal Złotego Potoku na Jurze.

• m_y_q Re: Aniołek z trąbką 13.01.21, 01:10
                Pi. asiu - na Poczekajce to było i dom był kupiony - wklejałaś zdjęcia wnętrza, w kloszu żyrandola chyba jaskółki gniazdo miały!
                A R. zjeżdżał po spadzistym dachu - coś takiego pamiętam. Więcej niż trzy lata temu to się nie działo!
                FB wtedy nie miałam!
                Rozmawiałyśmy kiedyś o blogu DamyKier ze Szczecina - wtedy jeszcze ta cudowna kobieta żyła i bloga - najpiękniejszegi na świecie, według mnie - pisała!
                • pi.asia Re: Aniołek z trąbką 13.01.21, 13:35
                  m_y_q napisał(a):

> Pi. asiu - na Poczekajce to było i dom był kupiony - wklejałaś zdjęcia wnętrza,
                  > w kloszu żyrandola chyba jaskółki gniazdo miały!
                  > A R. zjeżdżał po spadzistym dachu - coś takiego pamiętam. Więcej niż trzy lata
                  > temu to się nie działo!
                  > FB wtedy nie miałam!
                  > Rozmawiałyśmy kiedyś o blogu DamyKier ze Szczecina - wtedy jeszcze ta cudowna k
                  > obieta żyła i bloga - najpiękniejszegi na świecie, według mnie - pisała!

Masz duuużo lepszą pamięć niż ja!
                  Faktycznie tak było. Kopciuszki w żyrandolu (co roku mają gniazdo gdzieś w czelusciach strychu i śpiewają na kominie).
                  Rumcajs istotnie bywał na dachu, który trzeba było uszczelnić.

Ale bloga DamyKier za Chiny Ludowe nie pamiętam. Cóż, lata swoje robią.
                  Buziaki gorące!
          • pi.asia Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 12:00
            Witaj Dziabko zza krzaczka :*
            Domek ma ponad 100 lat. Gdy go kupiliśmy, sąsiedzi myśleli, że go wyburzymy i postawimy nowy. A teraz przechodzący turyści zatrzymują się i pytają, czy mogą zrobić zdjęcie :D

Mamy nieco śniegu :) W ogrodzie jest zdeptany przez psy i niezbyt ciekawy, ale okolica wygląda tak, jak na zdjęciach. Kilka dni temu nie było jeszcze śniegu, tylko przepiękna szadź. Góra widoczna po prawej stronie na zdjęciu panoramicznym nazywa się Dupka :)

Cholera jasna psiakrew, miałabym ochotę założyć na opis tego domku, ogrodu i zwierzaków całkiem osobny wątek, no ale przecież to jest forum o książkach. Macie jakieś pomysły, jak z tego wybrnąć???
            • dziabka1 Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 12:41
              pi.asia napisała:

> Witaj Dziabko zza krzaczka :*
              > Domek ma ponad 100 lat. Gdy go kupiliśmy, sąsiedzi myśleli, że go wyburzymy i p
              > ostawimy nowy. A teraz przechodzący turyści zatrzymują się i pytają, czy mogą z
              > robić zdjęcie :D
              >
              [ciach]
              >
              > Cholera jasna psiakrew, miałabym ochotę założyć na opis tego domku, ogrodu i zw
              > ierzaków całkiem osobny wątek, no ale przecież to jest forum o książkach. Macie
              > jakieś pomysły, jak z tego wybrnąć???

A drewniany jest?
              Oczywiście. Pi.asia ma za zadanie napisanie wypracowania na temat:
              "Altanka Miłości w Gąszczu Iglaków a odrestaurowany Dom Pi.asi i dlaczego ten drugi jest ładniejszy". :D :D

• dziabka1 Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 12:42
                dziabka1 napisał(a):

[ciach]

> A drewniany jest?
                > Oczywiście. Pi.asia ma za zadanie napisanie wypracowania na temat:
                > "Altanka Miłości w Gąszczu Iglaków a odrestaurowany Dom Pi.asi i dlaczego ten d
                > rugi jest ładniejszy". :D :D
                >

Mój promotor bardzo uwrażliwił mnie na niestosowność i pokraczność powyższego sformułowania - coś A coś. Do dziś cierpię, jak widzę taki temat :)

• tt-tka Re: Aniołek z trąbką 12.01.21, 23:40
                    pi.asia napisała:

> Altanka Miłości versus Kocichatka :) Obiecuję, będzie. Na razie mam pomy
                    > sł na dwa inne, szalone wątki. Oj, dawno nie pisałam, muszę się wyszaleć :D

*spiewa pelnym glosem* Oooo, szalej, szalej, szalej, lej, szalej, szalej, szalej, lej, szalej, szalej !!!
              • pi.asia Re: Aniołek z trąbką 13.01.21, 13:32
                mika_p napisała:

> Och, to ostatnie zdjęcie z turkusem pośrodku przecudne! Prześlij mi większe na
                > maila, prooooooszę!!! <mrug mrug>
                > (gazetowy mi działa)

wysłane! Jeśli będziesz chcieć JESZCZE większe to daj znać :)
    • przymrozki Re: Aniołek z trąbką 11.01.21, 17:17
      Witamy, witamy! Jelitko dla tej pani!

A co realności aniołków. Tamten wycięty przez Adaaaaaama trzymał trąbkę przy ustach, więc fragment okiennicy rzeczywiście musiałby unosić się w powietrzu (oczywiście, co to dla nieeeeeego ryć laubzegą w latającym drewnie, patrzę z punktu widzenia mojego fatalnie sklepionego czoła dodatkowo pohańbionego brakiem grzywki).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka