Dodaj do ulubionych

Podatki tylko przelewem

IP: *.3s.pl 16.01.08, 16:17
?? coż to za głupota, przeciez nie musi uiszczac podatku ze swojego zablokowanego konta - moze isc na Pocztę i zapłacic przekazem na wskazane konto US czyli praktycznie wpłacic gotówkę
Obserwuj wątek
  • Gość: Arton Re: Podatki tylko przelewem IP: *.przemet.sdi.tpnet.pl 18.01.08, 18:53
   ZUS podobnie zablokowane konto i nie można wpłacić składek przecież to chore, czyżby ZUS miał się tak dobrze, trzeba iść na pocztę wypeniać druki ,czas ,kolejki wielki absurd.Jeśli konto zostało zablokowane lub zajęte to dajcie możliwość ludzom dobrej woli zapłacic innym istytucjom, nie grzebcie tego przedsiębiorcę.
  • maruda.r Re: Podatki tylko przelewem 06.02.08, 06:56
   Komentarz MG jest nieco szokujący, bo wynika z niego, że państwo robi nam łaskę inkasując podatki. Jakie znaczenie ma mieć forma płacenia? Pieniądz jest pieniądz.

   Żeby było śmieszniej, sporo US nie korzysta z instytucji poborcy podatkowego, często, od razu zlecając egzekucję komornikowi. Dziwi ta niespójność w dochodzeniu swoich praw przez państwo, tym bardziej, że poborca kontaktuje się z dłużnikiem osobiście. Ma więc większą możliwość uwzględnienia wszelkich za i przeciw. Ale tu, żeby było jeszcze śmieszniej, okazuje się poborca konta nie ma, a więc trzeba mu zanieść gotówkę.

   Przy okazji: ze trzy lata temu był szum, jak US ukarał podatnika wysoką karą, bo ten się pomylił... na swoją niekorzyść. W tym samym czasie, ja popełniłem błąd w zeznaniu podatkowym na niekorzyść US, więc US do mnie zadzwonił, poszedłem do urzędu i tam od ręki (bez wypisywania nowego zeznania), przy pomocy urzędniczki, poprawiłem zeznanie - bez żadnych sankcji. Kiedy MG i MF określą jakieś standardy postępowania swoich urzędników wobec podatników?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka