Dodaj do ulubionych

jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urografii?

06.03.05, 22:14
Ciągle się waham,z jednej strony chciałabym aby postawiono diagnozę czy to
zaleganie moczu jest czymś powaznym czy nie a z drugiej boje się komplikacji
po podaniu kontrastu. Dlaczego to badanie jak wszędzie można wyczytać nie
jest obojetne dla organizmu dzecka. Czy mogą podczas jego trwania lub po
jakim czasie wystąpić komplikacje. Prosze o szybką odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • berem Re: jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urogr 07.03.05, 10:02
      Myślałam o tobie i twoich obawach przed badaniem. Wydaje mi się,że
      najrozsądniej byłoby porozmawiać z dobrym lekarzem nefrologiem, który dokładnie
      oglądnie USG (ewentualnie powtórzy)i który wyjaśni Ci wszystkie za i przew
      urografii w Waszym przypadku. Wiesz niekiedy badanie wnosi tyle korzyści, że
      nienależny się bać tak małego ryzyka powikłań. Bardzo proszę zanim zrezygnujesz
      z urografii skonsultuj się z dobrym lekarzem, aby twój strach nie zaszkodził
      dziecku, bowiem ewentualne wykrycie wady umożliwi leczenie choroby.
      Mocno 3mam kciuki i pozdrawiam gorąco
      Beata
    • twin2003 Re: jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urogr 08.03.05, 14:23
      Niestety ze względu na okropne warunki pogodowe na Podkarpaniu nie dojechaliśmy
      do Rzeszowa na badanie. Badanie przełożono nam na 22 marca, a więc znowu dwa
      tygodni nerwów. Ciągle zastanawiamy się z mężem czy nie zrobić przed badniem
      urograficznym USG tylko nie wiemy gdzie naszych okolicach przyjmują dobrzy
      nefrolodzy
      • berem Re: jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urogr 14.03.05, 20:15
        Cześć
        Zgadzam się, że najgorsze jest oczekiwanie, zawieszenie i niewiedza. Niestety
        ja mieszkam koło Krakowa i nie mogę polecić Ci lekarza z twojej okolicy. Mogę
        jedynie podpowiedzieć abyś zadała pytanie na forum może ktoś poleci
        sprawdzonego specjalistę .
        Bądź dobrej myśli, nie denerwuj się, bo być może nie jest źle i tylko
        niepotrzebnie się zadręczasz.
        Pozdrawiam
        Beata
    • twin2003 Re: jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urogr 15.03.05, 12:05
      Jednak zdecydowalismy się na USG przed urografią, co prawda nie u specjalisty
      (urologa)gdyż takowy w naszym mieście nie przyjmuje. Idziemy w czwartek, do
      lekarza który wykrył synkowi wadę (tzn. że ma poszerzone miedniczki nerkowe do
      5 mm, gdy miał 3 miesiące). Mam nadzieję że ma on lepszej klasy USG niż na
      przychodni w Rzeszowie, i dokładnie opisze mi nerki Kuby.
      • berem Re: jakie komplikacje mogą wystąpić podczas urogr 15.03.05, 22:55
        Ja jestem szczęściarą,bo USG możemy mieć wykonane w szpitalu przez nefrologa.
        Szkoda, że nie masz takiej możliwości, ale wydaje się,że ten lekarz o którym
        piszesz zna się na nereczkach dzieci i jego opis będzie wiarygodny. Przeczytaj
        post USG tam zamieściłam co powinno być opisane przy badaniu nerek.
        Czekam na wiadomość z wynikami
        Pozdrawiam
        Beata

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka