Dodaj do ulubionych

Pytanie o Western Blot

14.09.06, 09:07
Moja przyjaciolka chce zrobic WB swojej corce. Ja gdzies czytalam, ze nie
wolno mrozic krwi i serum na to badanie, bo zmniejsza sie szanse na wynik
pozytywny. Czy to prawda?
We Francji wstzymano badania WB bo brakuje odczynnikow - zwiazane jest to z
duza iloscia skierowan na to badanie. Moze, wreszcie ktos sie obudzi i
stwierdzi, ze chorych jest o wiele wiecej niz w statystykach oficjalnych!
Przez to wstzymanie - laboratorium musi mrozic krew. Czy mimo to warto robic
badanie?
Obserwuj wątek
    • krystek67 Re: Pytanie o Western Blot 14.09.06, 09:56
      Ja oddałam krew w przeddzień badania, właśnie po to aby uniknąć mrożenia krwi.
      Wcześniej poinformowałam się telefonicznie, kiedy robią WB. Krew była wysłana z
      Bielska do Katowic kurierem (bo tam robią najbliżej mojego miejsca
      zamieszkania).
      Pozdrawiam Krystyna
      • kantyczka Re: Pytanie o Western Blot 14.09.06, 12:29
        Krystku, mam techniczne pytanie - jak przeprowadzić tę przesyłkę kurierem - czy
        za pośrednictwem laboratorium, bo we własnym zakresie to chyba trudne (a może
        wcale nie...)
        z góry dziękuję
        pozdrawiam
        • krystek67 Re: Pytanie o Western Blot 14.09.06, 13:01
          Ja oddawałam krew u Frydy w lab.w Bielsku i oni sami ja przesłali do swojego
          głównego lab. gdzie właśnie tam robią to badanie.

          Kiedyś również wysyłałam krew do badania przez firmę kurierską w celu badania
          haptenów(pisałam o tym na forum). Poszłam do lab. gdzie mi pobrano krew i dano
          w fiolki, a ja już sama zadbałam o właściwe zabezpieczenie i opisanie
          zawartości. Trzeba było przesyłkę dostarczyć chyba do godż 15.00. Nawet mi
          podano przybliżoną godzinę dostarczenia na miejsce.
          Pozdrawiam Krystyna

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka