Dodaj do ulubionych

Kupiłem Bioton

07.07.06, 13:23
Cześć, kupiłem po 1,83. Obawiam się jednakże, że w poniedziałek, może być
cena około 1.73-4. W związku z tym rozważam możliwość sprzedaży tego papieru
po obecnej cenie (cenie kupna). Co o tym sądzicie? Jakie jest Wasze zdanie?
Pozdro.
Obserwuj wątek
      • wyzarty Re: Kupiłem Bioton 07.07.06, 17:34
        od kilku dni zauważyłem, że Bioton "powtarza" ten sam scenariusz - osuwa się.
        Jaki więc przewidujecie scenariusz na następny tydzień?

p.s. jeżeli spadek - to gdzie jest jego kres?... oczywiście to wszystko są
        przypuszczenia. Pozdro.
        • vem Re: Kupiłem Bioton 07.07.06, 17:40
          Ja mam zamiar za dość sporo kupić bioton , ale dopiero wtedy gdy wydadzą jakieś
          info które się spodoba publice.
          Np. jakieś z dupy wzięte przewidywania w rzepie czy parkiecie weekendowym ,
          wtedy ludzie najwięcej łykają opinii ekspertów i ktokolwiek by wspomniał z
          jakiegokolwiek DM , że na koniec kwartału spodziewa się ceny 12 , od razu
          zaczęłoby szybować.

Taka spółka.

W końcu to nastąpi , ale może jeszcze spadnie.
          • alinka102 Re: Kupiłem Bioton 08.07.06, 21:32
            owszem, dla biotonu - dzień bez komunikatu to dzień stracony
            jeszcze niedawno gdy publika je chwytała, bioton świetnie się nadawał do gry DT
            ostatnio wahania dzienne są już jednak niewielkie a papier staje się strasznie
            nudny
            nic tylko jednostajne, powolne osuwanie się w dół
            długo już czekam aż zacznie nim bujać, ale bardziej prawdopodobne jest teraz
            dalsze osuwanie się kursu przeplatane co najwyżej większymi zwałkami gdy
            wyskakiwać z niego będą kolejni zniecierpliwieni posiadacze większych pakietów

należy pamiętać że P/E ma ciągle kosmiczne, potencjał spadkowy wciąż ogromny, a
            potencjał wzrostowy dawno wyczerpany
            wprawdzie te wszystkie ostanie zabiegi ze splitami itd mogą sugerować
            niewtajemniczonym że jest tani ( i pewnie o to chodziło ) ale po tych zabiegach
            jego dawna cena wyjściowa 4 zł odpowiada teraz cenie 0,3 zł
            i każdy kto umie liczyć jest tego świadom
            tak więc teraz kurs powyżej 1 zł to już taniec na linie, ale taki mały -
            wyglądałby pozornie na atrakcyjny:)

zastanawia też fakt że biotek nie łapie się na te nasze ostatnie dziwne wzrosty
            król spekulacji a zamiast bujać sie mocno i wzrastać wraz wigiem20 lub mocniej
            to on ...się osuwa

rozczarowuje jednym słowem na całej linii
            długofalowo - beznadziejnie niepewny i niebezpieczny
            a do gry DT - przestał się nadawać
            • wyzarty Re: Kupiłem Bioton 09.07.06, 14:06
              Chciałbym, żeby Alinka nie miała racji - ale - 1,80 - cena atrakcyjna. A co
              jest pod spodem? Plany rozwoju, trochę sukcesów, ale przede wszystkim ogromna
              wiara akcjonariuszy w duży sukces. To są główne fundamenty, z których zbudowany
              jest obecny Bioton - mała fabryka, z gigantyczną ilością akcji. Czy te
              niematerialne fundamenty po podtknięciu Midasa zamienią się w złoto? Oby się
              tak stało - bo inaczej zamiast Biotonu będe miał Strzelca. Pozdro.
      • ahead1 Re: Kupiłem Bioton 09.07.06, 00:35
        Niestety musze sie zgodzic z alinka. Tzn lubie sie z nia zgadzac ale niestety
        bo sam mam go po uszy i juz jestem na garanicy... Nie zdziwilbym sie jak
        polecialby jeszcze kilkadziesiat groszy...:( Niby dalej pojawiaja sie dobre
        informacje ale jakos nie odbija sie to na cenie akcji... Moze lepiej z niego
        wyskoczyc i zainteresowac sie inna spolka...
        Jakie macie typy?
      • daisy2005 Re: Kupiłem Bioton 09.07.06, 08:57
        A dla mnie Bioton nie jest wcale balonem., to akurat jedna z lepszych spółek na
        giełdzie.Kupiłam go teraz / juz kilka razy dał mi zarobić / i wcale sie nie
        boje, ze cena akcji troche spadła.Poczekam kilka miesiecy i wierzę, że Bioton i
        tym razem mnie nie rozczaruje.
        • byczysko1 Re: Kupiłem Bioton 09.07.06, 14:10
          Czytajac Wasze posty widze utrate wiary w ten papier .Jeszcze nie tak dawno
          pojawialy sie w temacie BIOTON takie o to zdania:BIOTON king .Mam BIO bede
          bogaty.Inwestycja długoterminowa .Biotechnologia to przyszłość .A teraz co?Balon
          ,smiec ,rozwodniony papier ,sraczka.Powiem tak : mam ten papier w duzej ilosci
          ,wiele razy na nim zarobilem ,teraz tez jestem do przodu choc odsprzedajac go na
          gorce moglbym ostatnio podwoic swoje zyski.Lezy sobie spokojnie w sloiku
          ,zakopany w ogrodku i czeka.A co do ceny obecnie widzialbym ja w granicach 1,7
          -1,8 zl.Pamietacie sesje czwartkowa kiedy to szly kilkumilionowe pakiety pp na
          kupnie po 1,8 zl.
          Bez watpienia kupowaly go grubasy i na tej cenie w przyszlosci oczekiwalbym
          pojawienia sie popytu.Co do ilosci akcji to po asymilacji bedzie rzeczywiscie
          duza ale dla wszystkich musi starczyc.Czekamy teraz na podlaczenie sie grubasow
          amerykanskich.Przypominam o wejsciu w przyszlosci BIO na gielde amerykanska i o
          zagadkowej informacji o tematyce niematerialnej.Ci ktorzy sa stratni niech sie
          wstrzymaja .Pamietajcie ze dopoki makler nie wcisnie guzika i nie sprzeda Wam
          papieru to nie tracicie .na koniec jeszcze jedno-jest zasada na gieldzie ,jedna
          z wielu."Najwiecej zarabiaja cierpliwi"!
          Z parkietowym pozdro.Byczysko
            • mmisc Re: Kupiłem Bioton 10.07.06, 11:17
              Przepraszam ze sie wtracam ale widze ze nikt nie jest w temacie a kolega ktory
              jedzie na wakacje wroci do bardzo odchudzonego portfela. Ludzie czy wy wogole
              analizujecie swoje spolki ?? Bioton jest producentem insuliny i tylko z tego ma
              zyski, jednakze perspektywa rozwoju zadna, bowiem pewna firma amerykanska
              wprowadza wlasnie na rynek insuline w tabletkach. Narazie jest sprzedawana w
              stanach ale juz niedlugo ruszy na europe i wtedy co ?? Biotron lezy. Co teraz
              Bioton robi ?? Ucieka ze swoja insulina na wschod (zauwazcie gdzie ostatnio
              inwestowali : Chiny, Indie, a teraz proba ekspansji na Rosje)A wiecie
              dlaczego ?? Bo te Panstwa zapewniaja Biotonowi jakies utrzymanie ze wzgledu na
              chlodne stosunki z USA i amerykanska insulina jak i wszystko inne amerykanskie
              nie ma szans wprowadzic sie na te rynki. Mysles koledzy, myslec i analizowac
              • siurak20 Re: Kupiłem Bioton 10.07.06, 13:12
                insulina w tabletkach insulina w aerozolu... bioton juz dawno sprzedalem ale
                dobijac mnie zaczynaja te czarnowidztwa. Jestem gotow sie zalozyc ze a) nie
                kazdy bedzie mogl brac tabletke/wdech b) nawet jesli bedzie mogl to i tak
                strzykawka bedzie konieczna. Kolejna sprawa... ceny. Juz widze jak kazdy
                cukrzyk (zwlaszcza o niskich zarobkach typu polak, rosjanin itd) biega po ulicy
                z najnowszym biotechnologicznym cudem z ameryki. A tak w ogole... sa juz te
                cuda w sprzedazy czy dopiero je wymyslili? bo jest to duza roznica. Myslec
                kolego, myslec i analizowac.
                • siurak20 Insulina w aerozolu 10.07.06, 13:29
                  co do insuliny w aerozolu.
                  Nie powinni jej stosowac pacjenci o niskiej masie ciala (problem z
                  dostosowaniem odpowiedniej dawki).
                  Nie powinni jej stosowac pacjenci z chorobami pluc (np astma!)
                  Nie moga jej stosowac osoby palace papierosy!! (aby moc stosowac wdechy
                  konieczna jest polroczna przerwa w paleniu, kazdy papieros = powrot do
                  strzykawy)

Dla tych wszystkich osob wciaz pozostaje biotonowa strzykawa. Teraz jeszcze
                  pozostaje nam czekac na cene preparatu i kazdy sam moze sobie ocenic na ile
                  insulina do wdychania moze zagrozic biotonowej strzykawce.
                  • mmisc Re: Insulina w aerozolu 10.07.06, 13:48
                    Po pierwsze nie jest wazne kto moze a kto nie moze stosowac takiej a innej
                    insuliny bo liczy sie dochod kolego, a patrzac na to ze bioton wyznaczyl sobie
                    wysokie progi, a zawsze pewien odsetek klientow straci to ich prognozy napewno
                    beda nizsze od wyniku, co wplynie znaczaco na wycene spolki. Druga sprawa to
                    taka ze owa insulina jest juz w sprzedazy, fakt ze jest droga ale badzmy
                    powazni, nie tak dawno wiekszosc ludzi marzyla o commodore64, przy tak duzym
                    wzroscie gospodarczym, spadku bezrobocia, niskich stopach i inflacji kontra
                    znizkujace ceny lekow (nie mowiac o tym ze zawsze to co nowe jest drogie a z
                    czasem ceny padaja na ryj) odpowiedz sobie na pytanie czy przecietnego
                    kowalskiego bedzie stac na taka insuline czy nie ?? Poza tym za taki komfort w
                    leczeniu (chyba ze ktos lubi sioe kloc) duzo chorych zaplaci o wiele wiecej.
                    Zreszta nie ma co spekulowac wystarczy miec troche pojecia o analizie
                    technicznej i zerknac nieco jak sie zachowaly akcje chociazby juz po splicie.
                    Pomimo ze Bioton byl spolka dosc w duzym stopniu zalezna od wskaznika WIGu20 to
                    ostatniego trendu wzrostowego tego ostatniego nie zachowal i plynie sobie w
                    dol. Fakt ze wskazniki wskazuja sygnal kupna ale prosze zauwazyc ile to juz
                    trwa i przy najmniejszym wzroscie zostana przelamane po czym ponownie nastapi
                    albo trend boczny albo spadkowy. Podsumowujac : krotkoterminowo mozna sioe
                    pobawic, dlugoterminowo zdecydowanie nie polecam.
                • mmisc Re: Kupiłem Bioton 10.07.06, 13:51
                  Aha zapomnialem, na drugi raz czytaj uwaznie to co kto pisze,
                  "Juz widze jak kazdy cukrzyk (zwlaszcza o niskich zarobkach typu polak,
                  rosjanin itd) biega po ulicy z najnowszym biotechnologicznym cudem z ameryki"

Pisalem wczesniej ze Bioton UCIEKA ze swoja insulina m.in. do Rosji, bo
                  rosjanie nie wpuszcza do siebie amerykanskiego produktu i to jest oczywiste.
                  Poza tym nawet nasz polski insulinowy rynek to bedzie pchelka w rynku swiatowym
                  na jaki wejdzie insulina ze stanow.

Czytac i myslec kolego
                      • byczysko1 Re: Kupiłem Bioton 10.07.06, 18:52
                        Witam Cię Aśka, miło mi, znów się spotykamy. Adacco nie masz racji fundusze nie
                        pozbywają się BIO jest wręcz przeciwnie następuje prawdopodobnie skup akcji
                        przez fundusze polskie i częściowo, zagraniczne.To co pisalem wczoraj narazie
                        się sprawdza.Oby tak dalej. Ktoś tam na górze pisał że papier nie nadaje się do
                        DT dzisiaj można było na nim pograć na dwie ręce. Sam dokupiłem na dołku i
                        zapisałem się na nowe akcje pp. Trzymajcie się wszyscy przegrani i wygrani
                        Biotonowcy, jeszcze na nim zarobimy. Tylko spokój nas może uratować.

Z parkietowym pozdrowieniem, Byczysko.
                        • adacco Re: Kupiłem Bioton 10.07.06, 23:13
                          Skoro wszyscy tak kupuja ten bioton to nastepuje zaprzeczenie faktów. Z tego co
                          wiem przy kupnie akcje rosna, dlaczego wiec od splitu leca w dol ?? Tylko
                          dziaij bioton zanotowal lekki wzrost co bylo nastepstwem atrakcyjnej ceny i
                          zblizajacym sie koncem notowan PP. Gdyby jeszcze byly niskie obroty to ok ale
                          obroty na biotonie z reguly sa wysokie a przy tym spadaja co daje prosty
                          wniosek ze akcje sa sprzedawane. Nie wiem skad bierzesz informacje o kupnie
                          tych akcji przez fundusze ale sa one nieprawdziwe. Zreszta kupno wiekszego
                          pakietu jest wyraznie widoczne na wykresie, jakos przesledzilem caly okres po
                          splicie i takiego nie zauwazylem :)
                        • adacco Re: Kupiłem Bioton 12.07.06, 01:19
                          No i gdzie sa ci optymisci biotonu he?? Tak jak pisalem Bioton mial jedna sesje
                          wzrostowa (fakt niezle wzrosty) tylko po to zeby przebic wskazniki, teraz sa 2
                          opcje, albo spadki albo w dobrym przypadku trend boczny, jezeli trend boczny to
                          mozna sie pokusisc o kupno w dobrym momencie i na krotko. Lecz sadzac po
                          dzisiajszych notowaniach biotonu (spadek przy dosc duzych obrotach) bedzie
                          lekko gnal na poludnie. Byczysko, apropos kupna biotonu przez fundusze,
                          wygadujesz bzdury chlopie. Fundusze fakt obserwuja spolke ale ewentualne zakupy
                          planuja po nowej emisji, gdyz po tej operacji czesto akcje spadaja. A i te
                          zakupy nie sa wcale przesadzone. Spolka jest w OBSAERWACJI.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka