Dodaj do ulubionych

rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milczymy?!

16.06.10, 13:15
Na stronach internetowych PO znajduje się dokument "Polska
obywatelska - podstawy programu politycznego PO", w którym jest
zapisane m.in., że "konkurencja ma znaczenie fundamentalne dla
funkcjonowania każdego rynku, w tym medycznego, ważnym krokiem do
jej zwiększenia jest prywatyzacja służby zdrowia".
...
AUTOR: Bronisław Komorowski, wiceprzewodniczący PO,koordynator prac
programowych Konferencji Programowej PO RP
Obserwuj wątek
    • yoma Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:16
      A co to jest smol?
    • goldenwomen123 str. 69 programu PO ......POlecam! 16.06.10, 13:18
    • witoldzbazin Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:21
      POlszewia ujawniła soją sędzinę:-)
      • winnych_tragedi_smol_ujawnic Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:40
        witoldzbazin napisał:

        > POlszewia ujawniła soją sędzinę:-)


        -
    • 4_oddech_kaczuchy Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:26
      winnych_tragedi_smol_ujawnic napisał:

      > Na stronach internetowych PO znajduje się dokument "Polska
      > obywatelska - podstawy programu politycznego PO", w którym jest
      > zapisane m.in., że "konkurencja ma znaczenie fundamentalne dla
      > funkcjonowania każdego rynku, w tym medycznego, ważnym krokiem do
      > jej zwiększenia jest prywatyzacja służby zdrowia".
      > ...
      > AUTOR: Bronisław Komorowski, wiceprzewodniczący PO,koordynator
      prac
      > programowych Konferencji Programowej PO RP
    • marchefka9 Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:44
      Weźcie do łapy program wyborczy Komorowskiego i pokażcie fragment w którym jest
      napisane o prywatyzacji szpitali, wskażcie taką wypowiedź w której o tym mówi.
      Jak nie wskażecie - to znaczy, że posługujecie się kłamstwem i cyniczną propagandą.
      • invalid.cursor Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:46
        Przecież się posługują tak samo jak ich wódz.
      • winnych_tragedi_smol_ujawnic Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:51
        marchefka9 napisała:

        > Weźcie do łapy program wyborczy Komorowskiego i pokażcie fragment
        w którym jest
        > napisane o prywatyzacji szpitali, wskażcie taką wypowiedź w której
        o tym mówi.
        > Jak nie wskażecie - to znaczy, że posługujecie się kłamstwem i
        cyniczną propaga
        > ndą.

        ---------
      • anwad Czyny 16.06.10, 14:03
        Komorowski głosował za ustawą umożliwiającą prywatyzację szpitali!...
    • tadzap Re: "Sędzia jest rozgrzany"-jedziemy dalej. 16.06.10, 13:45
      Może 48h dla Jarka? Albo zakaz spotkań z wyborcami?
    • nieslusznie.zabanowany.kon Kłamstwa PiSu ws. służby zdrowia 16.06.10, 13:56
      Kłamstwo pierwsze

      W manipulowaniu opinią publiczną w sprawie służby zdrowia PiS ma
      niezły dorobek. W reklamowym spocie z 2007 r. PiS pokazał
      zrozpaczoną kobietę proszącą pogotowie o przyjazd do męża z zawałem.
      Na co bezduszny dyspozytor pytał o numer karty kredytowej. Przekaz:
      za rządów PO pacjenci bez złotej karty będą umierać pozbawieni
      pomocy.

      Naprawdę jednak ratownictwo medyczne jest państwowe, finansowane
      z budżetu. Pierwsza pomoc należy się każdemu, nawet ludziom
      nieubezpieczonym.


      Kłamstwo drugie

      Gdy premierem był Jarosław Kaczyński, sztandarowym projektem
      ministra zdrowia Zbigniewa Religi i wiceministra Bolesława Piechy z
      PiS była tzw. sieć szpitali publicznych. Była to zawoalowana
      prywatyzacja!
      Otóż projekt zakładał podział szpitali na pierwszo-
      i drugoligowe. Do ekstraklasy miały wejść szpitale niezbędne do
      leczenia pacjentów,
      które nie mogą zostać zlikwidowane.

      A co wobec tego miało stać się ze szpitalami, które - według rządu
      PiS - były "zbędne"? Miały zostać zlikwidowane, jakoś naprawione,
      albo... sprzedane przez samorząd. I właśnie samorządy się
      przeciwko temu buntowały, bo nie chciały likwidacji szpitali na
      swoim terenie.

      Minister Religa ogłosił, że resort planuje zamknięcie 200 z 750
      szpitali. Małe placówki, liczące mniej niż 150 łóżek, miały przestać
      istnieć. Wiceminister Bolesław Piecha tłumaczył zaś, że szpitali w
      Polsce jest za dużo, zajętych jest tylko 70 proc. łóżek na
      oddziałach
      .

      Religa jasno powiedział w "Newsweeku", że nie jest przeciwnikiem
      prywatyzacji szpitali
      (wcześniej, jak były strajki lekarzy,
      szefowie resortu grozili zamykaniem szpitali pracujących na pół
      gwizdka).



      Kłamstwo trzecie

      Dziś PiS atakuje PO za chęć prywatyzowania publicznych szpitali, bo
      tak odczytuje projekt minister Ewy Kopacz o przekształcaniu szpitali
      w spółki prawa handlowego. Samorząd rzeczywiście mógłby potem nawet
      sprzedać taką spółkę. Ale czy chciałby? Jako spółka szpitale miały
      być lepiej zarządzane, nie popadać w długi, o co dbałyby samorządy -
      bo inaczej musiałyby te długi pokryć. Samorządy od dawna
      przekształcają szpitale w spółki, bo mogą to robić, nie trzeba do
      tego specjalnej ustawy, choć jest to żmudne. Przekształcały się
      także za rządów PiS. A PiS tego nie zablokował. O ewentualnej
      prywatyzacji decyduje samorząd, a nie rząd.


      Mój Boże, któż dzisiaj pamięta, że gdy min. Kopacz zgłaszała swój
      projekt, wybuchła awantura o jego autorstwo? Bo to w rządzie PiS,
      pod kierunkiem prof. Religi, powstał projekt o... przekształcaniu
      ZOZ-ów w spółki prawa handlowego. Nie zdążył trafić do Sejmu, bo
      nastąpiły wybory.

      Zbigniew Religa, już jako były minister, mówił w Radiu TOK FM: -
      Ustawę przygotował mój zespół od początku do końca. Tam nie ma,
      zgodnie z moją wiedzą, nic nowego.

      Tezę o projekcie skradzionym przez Kopacz powtarzali politycy PiS.
      Kto zatem chciał otworzyć furtkę do uwłaszczania się na publicznym
      majątku?

      W tym samym czasie CBA Mariusza Kamińskiego puszczało podsłuchy
      rozmów posłanki PO Beaty Sawickiej o "kręceniu lodów" w służbie
      zdrowia.

      W 2007 r. także "Gazeta" tropiła autora tego projektu. Owszem,
      projekt Religi nie był dopracowany, nie przeszedł konsultacji
      międzyresortowych. Jednak były wiceminister Piecha powiedział nam
      wtedy: "Założenia były prezentowane na kierownictwie resortu
      zdrowia. Nam chodziło o dwie rzeczy, by samorząd pokrywał ujemny
      wynik finansowy ZOZ-u i by ZOZ mógł być przekształcony w spółkę
      prawa handlowego".

      A ówczesny wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek (PO)
      tłumaczył: "W projekcie Religi nie było żadnych ograniczeń przy
      sprzedaży szpitali. Samorząd mógł zbyć ponad 51 proc. udziałów w
      szpitalu".

      PO kontynuuje po prostu wiele pomysłów PiS; tak jak PiS przejął je
      np. od SLD.

      Kłamstwo czwarte

      Minister Religa pracował w pocie czoła nad przygotowaniem tzw.
      koszyka gwarantowanych przez państwo - w ramach składki na zdrowie -
      usług medycznych. Co się do koszyka nie zmieści - miało zostać
      sprywatyzowane. Za te usługi pacjenci mieli płacić z własnej
      kieszeni lub z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego (czyli także z
      własnej kieszeni).


      Nie twierdzę, że celem działań PiS była prywatyzacja czy "kręcenie
      lodów". Byłoby to absurdalne, tak jak absurdalne są zarzuty PiS
      wobec PO.

      Nie chcę też polemizować, czy zamiana szpitali w spółki lub
      stworzenie koszyka świadczeń gwarantowanych uzdrowią służbę zdrowia,
      czy nie (to wymagałoby osobnego tekstu). Chodzi mi tylko o metodę
      PiS.

      Jarosław Kaczyński twierdzi, że ważne sprawy, w tym reformę
      służby zdrowia, należy załatwiać ponad partyjnymi podziałami. Po
      czym dokonuje straszliwej manipulacji dla własnych korzyści
      politycznych. Ustawia Platformę w narożniku. Obce mu są zasady fair
      play.
      Nie sposób uwierzyć, że partii Kaczyńskiego zależy na poprawie w
      służbie zdrowia, a nie na politycznej nawalance.


      Więcej...
      wyborcza.pl/1,75248,8012314,Oklamac_zdrowych_i_chorych.html#ix
      zz0qvi6ocBB
    • anwad Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 13:59
      Co więcej, Komorowski głosował za ustawą umożliwiającą prywatyzację szpitali! Ustawę tę zawetował Lech Kaczyński.
      • winnych_tragedi_smol_ujawnic Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 14:06
        anwad napisała:

        > Co więcej, Komorowski głosował za ustawą umożliwiającą
        prywatyzację szpitali! U
        > stawę tę zawetował Lech Kaczyński.

        --------
    • wariant_b POlacy, czemu milczycie? 16.06.10, 14:16
    • jkiko Re: rozprawa pod dyktando - dlaczego polacy milcz 16.06.10, 14:18
      milczymy ale przy skrzynkach wyborczych powiemy im
      Prawdę!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka