wielki_czarownik 24.03.04, 13:15 I jak można twierdzić, że Polacy to antysemici? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: cadyk Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie. IP: *.sympatico.ca 24.03.04, 13:26 Bywaja tez tacy jak z Jedwabnego. Nie mozna od narodu oczekiwac, zeby mial samych bohaterow i nie mozna go winic za zbrodnie poszczegolnych jednostek. Ale Polska jest krajem gdzie publiczne gloszenie nawet najbardziej plugawej antysemickiej retoryki nie pociaga za soba prawie zadnych form oburzenia spolecznego. Wystarczy poczytac forum GW. Temu sie nie da zaprzeczyc. Codziennie czytam tu wielokrotnie "Zydzi do gazu" i tym podobne paskudztwa. Nie wyobrazam sobie, zeby na forum np. amerykanskiej gazety ktos, ogarniety nawet najwieksza niechecia do Polakow, pisal codziennie "Polacy na mydlo". To sie po prostu nie zdarza. W Polsce tolerancja dla zachowan antysemickich - a takze i rasistowskich w ogole - jest powszechna i prawie nieograniczona. A to wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wwkorab do cadyka IP: *.dpcdsb.org 24.03.04, 13:34 Masz w tym wypadku sporo racji. Niestety, stereotypy rozpowszechniane na Zachodzie, a szczegolnie w Ameryce Pln.(ostatni przyklad to znana Ci zapewne wypowiedz Corena w Toronto Sun) kompletnie pomija te prawde, a o Ulmach czy innych przykladach szlachetnych zachowan nikt nawet nie ma pojecia. I to w Polakach budzi reakcje agresywne, ktore potem wylewaja sie jak pomyje na rozmaite fora. Ludzie nie reaguja na szmatlawe wypowiedzi chorobliwie antysemickie, bo uznaja to za "odreagowywanie". Usprawiedliwic tego nie mozna ale zrozumiec chyba tak. z powazaniem WWKORAB Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 wiecej wyobrazni! 24.03.04, 13:35 w Ameryce sa rozne fora i tez mozna tam rozne rzeczy znalezc; znamienne np. ze europejscy neofaszysci zaopatruja sie z Ameryki w rozne broszury, ktore tam sa dozwolone (przesadnie rozumiana wolnosc slowa) a w Europie nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Basia Cadyk przesadzasz... IP: *.219-121-76.ppp.wakwak.ne.jp 24.03.04, 13:36 Na "wypowiedzi" typu "do gazu" to juz nikt szanujacy swoj czas nie odpowiada w tych czasach....To sie zostawia bez komentarza.A czy reagujesz, jak pies szczeka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogumiłł Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 13:38 oczywiścieże kanalie żydowskie będą wrzeszczały, że to ulmowie zamordowali żydów precz z tą pokrętną hołotą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyglupek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: 195.171.132.* 24.03.04, 13:46 Bogumil jest wlasnie przykladem podanym przez Cadyka - czlowiekiem gloszacym antysemickie, chore (glupie?) wypowiedzi, ktorych nikt nie pietnuje i ktorych wypowiadajacy sie nie wstydzi. Czasami wrecz uwaza je za godne pochwaly... Mysle, ze tak wlasnie mysleli tez ludzie, ktorzy w czasie wojny "pomagali" Zydom zejsc z tego swiata, posrednio lub bezposrednio. A gdzie jest "szanuj swego blizniego jak siebie samego". Uderzajace, ze takie opinie maja czesto Prawdziwi Polacy - Katolicy. Ha! Ale mi sie powiedzialo. Ale to fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezlodziej Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 14:01 koledzy, żydzi to bezwzględni rasiści, którz się cholernie boją prawdy o sobie, to śwat musi wiedzieć z kim ma do czynienia, inaczej, ta banda hochsztaplerów będzi dalej okradać inne narody, najlepiej to widać na przykładzie Rosji, tam kradnąjuż wmiliardach dolarów ico Rosja i śwat mają to złodziejstwo żydowskie tolerować dość tego bełkotu żydowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nath dosc belkotu...ale takich jak ty IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak Re: rozdwojenie jaźni bogumiła IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:05 a więc jednak schizofrenia. boje się o to państwo, skoro ministerstwo finansów zatrudnia chorych psychicznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.textalk.com 24.03.04, 13:48 Próbowałeś się leczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zmurek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.customer.telia.com 24.03.04, 19:47 Niekoniecznie, natomiast sąsiedzi którzy ich wydali... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak Re: faszysta z www.mofnet.gov.pl IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:03 czy w ministrerstwie finansow pracuja faszyści? (IP: *.mofnet.gov.pl) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogumiłł Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 13:40 oczywiścieże kanalie żydowskie będą wrzeszczały, że to ulmowie zamordowali żydów precz z tą pokrętną hołotą.rasiści to przedewszystkim żydzi na całym świecie Odpowiedz Link Zgłoś
slon2002 Cadyk-drogie dziecko,jak dorosniesz, to zrozumiesz 24.03.04, 15:30 na razie ucz sie, zebys ,moje drogie dziecko, moglo zdac mature. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak Re: matura? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:06 obawiam sie ze znasz to słowo z jakiegoś słownika Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nath Cadyk - mam cos dla Ciebie! badanie CBOS IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:26 Antysemicki belkot na tym forum tez mnie wnerwia. Ale jezeli posiedzisz tu troche to zorientujesz sie ze to sa ciagle ci sami ludzie. Poza tym nie wiadomo w jakim stopniu forum internetowe odzwierciedla poglady w calym spoleczenstwie. Kliknij na ten link ponizej. To jest badanie CBOS na temat stosunku Polakow do Zydow. Bardzo ciekawe i wnioski sa chyba bardziej optymistyczne. www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2000/KOM112/KOM112.HTM Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 13:29 w tekście jest też mowa o tym że Polacy wstuydz sie tego bohaterstwa...to zjawisko to niestety efekt Jedwabnego! (antypolska nagonka Grossa przyniosła własnie takie a nie inne skutki) i co bando lewaków! jesteście z tego zadowoleni? Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.ma.duzy.leb Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 14:01 Bo to jest tak z tym radyjomayjokatolickim umiłowaniem prawdy : Gdy ktos powie, że jacys Polacy coś złego zrobili (jak o mordercach z Jedwabnego) - to jest to antypolska nagonka. Bo Polacy to szlachetni bohaterowie. Co do jednego. A kto się nie zgadza - to Żyd i mason. I lewak. I pijak, bo wszyscy pijacy to lewacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nath Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:27 A moze sie bali sasiadow? Moze w ich otoczeniu ratowanie Zydow nie bylo mile widziane? ;( Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 20:14 wielu się dziś wstydzi tego kiedy widzi jak światowe żydowstwo szkaluje Polaków atakuje tych co z narażeniem życia ich ratowali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jagnieszka Rocznica mordu Ulmów??? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 24.03.04, 14:48 Czy "zamordowania Ulmów"? Czy mord popełnili Ulmowie, czy na nich mord popełniono - wszystko jedno: byli zamieszani w mord. (to uwaga dla tych, którzy najpierw czytają tytuły...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mirek z Kanady Markowa, ukorzyc sie!!! IP: 5.5R1D* / *.vc.shawcable.net 24.03.04, 14:54 Mysle, ze najwyzszy czas by soltys Markowej za to przeprosil. Najlepiej w swietle kamer CNN. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 15:06 Gość portalu: Mirek z Kanady napisał(a): > Mysle, ze najwyzszy czas by soltys Markowej za to przeprosil. Najlepiej w > swietle kamer CNN. -ładny kwiatek!.. przeprosić Żydów za to ze nieumiejętnie ich ukrywaliśmy... i znów jesteśmy winni my Polacy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.njit.edu 24.03.04, 15:33 A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gw00py Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.dsV.agh.edu.pl 24.03.04, 15:55 > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? za: www.kosciol.pl/content/article/20040112214904628.htm "(..)Z informacji IPN wynika, że na Ulmów wydali sąsiedzi, którzy zauważyli, że rodzina robi ogromne zakupy. W 1995 roku rodzina Ulmów otrzymała tytuł "Sprawiedliwych wśród narodów świata" Ogólnie niecierpie generalizacji, szufladkowania, etc. Człowiek ma polski paszport to już jest bohaterem? Albo w przeciwną stronę? (popatrz lepiej na ludzi, którzy Cię otaczają) Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 16:16 Gość portalu: jan napisał(a): > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? -niech no zgadnę..Polacy donieśli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.njit.edu 24.03.04, 16:38 Good guess. Mogles przeczytac gw00py. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 18:34 Gość portalu: jan napisał(a): > Good guess. Mogles przeczytac gw00py. -mógłbyś jaśniej sie wyrazić? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? IP: *.njit.edu 24.03.04, 21:55 > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? To jest ta informacja (od gw00..) za: www.kosciol.pl/content/article/20040112214904628.htm "(..)Z informacji IPN wynika, że na Ulmów wydali sąsiedzi, którzy zauważyli, że rodzina robi ogromne zakupy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markowiak Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.localdomain / *.markowa.sdi.tpnet.pl 24.03.04, 15:30 Byłem na tej uroczystości i to co czytam na forum jest nie do przyjęcia. Brak kultury i nieznajomości faktów. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 16:18 Gość portalu: markowiak napisał(a): > Byłem na tej uroczystości i to co czytam na forum jest nie do przyjęcia. Brak > kultury i nieznajomości faktów. -tak to jest gdy w tym temacie wypowiadają się Michnikowcy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.bb.online.no 25.03.04, 09:01 Straszna historia. A swoja droga pouczajace byloby dowiedziec sie kto sie Ulmom tak przysluzyl. Moze zachowaly sie jakies informacje. Niemcy sami az tak genialni nie byli, informacje otrzymywali od "zyczliwych","prawdziwych" Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś