Dodaj do ulubionych

Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich Żydów

24.03.04, 13:15
I jak można twierdzić, że Polacy to antysemici?
Obserwuj wątek
    • Gość: cadyk Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie. IP: *.sympatico.ca 24.03.04, 13:26
      Bywaja tez tacy jak z Jedwabnego. Nie mozna od narodu oczekiwac, zeby mial
      samych bohaterow i nie mozna go winic za zbrodnie poszczegolnych jednostek.

      Ale Polska jest krajem gdzie publiczne gloszenie nawet najbardziej plugawej
      antysemickiej retoryki nie pociaga za soba prawie zadnych form oburzenia
      spolecznego. Wystarczy poczytac forum GW. Temu sie nie da zaprzeczyc.
      Codziennie czytam tu wielokrotnie "Zydzi do gazu" i tym podobne paskudztwa.
      Nie wyobrazam sobie, zeby na forum np. amerykanskiej gazety ktos, ogarniety
      nawet najwieksza niechecia do Polakow, pisal codziennie "Polacy na mydlo". To
      sie po prostu nie zdarza.

      W Polsce tolerancja dla zachowan antysemickich - a takze i rasistowskich w
      ogole - jest powszechna i prawie nieograniczona. A to wstyd.
      • Gość: wwkorab do cadyka IP: *.dpcdsb.org 24.03.04, 13:34
        Masz w tym wypadku sporo racji. Niestety, stereotypy rozpowszechniane na
        Zachodzie, a szczegolnie w Ameryce Pln.(ostatni przyklad to znana Ci zapewne
        wypowiedz Corena w Toronto Sun) kompletnie pomija te prawde, a o Ulmach czy
        innych przykladach szlachetnych zachowan nikt nawet nie ma pojecia. I to w
        Polakach budzi reakcje agresywne, ktore potem wylewaja sie jak pomyje na
        rozmaite fora. Ludzie nie reaguja na szmatlawe wypowiedzi chorobliwie
        antysemickie, bo uznaja to za "odreagowywanie". Usprawiedliwic tego nie mozna
        ale zrozumiec chyba tak.

        z powazaniem

        WWKORAB
      • toja3003 wiecej wyobrazni! 24.03.04, 13:35
        w Ameryce sa rozne fora i tez mozna tam rozne rzeczy
        znalezc; znamienne np. ze europejscy neofaszysci
        zaopatruja sie z Ameryki w rozne broszury, ktore
        tam sa dozwolone (przesadnie rozumiana wolnosc slowa)
        a w Europie nie.
      • Gość: Basia Cadyk przesadzasz... IP: *.219-121-76.ppp.wakwak.ne.jp 24.03.04, 13:36
        Na "wypowiedzi" typu "do gazu" to juz nikt szanujacy swoj czas nie odpowiada w
        tych czasach....To sie zostawia bez komentarza.A czy reagujesz, jak pies
        szczeka?
      • Gość: Bogumiłł Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 13:38
        oczywiścieże kanalie żydowskie będą wrzeszczały, że to ulmowie zamordowali żydów
        precz z tą pokrętną hołotą.
        • Gość: Antyglupek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: 195.171.132.* 24.03.04, 13:46
          Bogumil jest wlasnie przykladem podanym przez Cadyka - czlowiekiem gloszacym
          antysemickie, chore (glupie?) wypowiedzi, ktorych nikt nie pietnuje i ktorych
          wypowiadajacy sie nie wstydzi. Czasami wrecz uwaza je za godne pochwaly...
          Mysle, ze tak wlasnie mysleli tez ludzie, ktorzy w czasie wojny "pomagali"
          Zydom zejsc z tego swiata, posrednio lub bezposrednio. A gdzie jest "szanuj
          swego blizniego jak siebie samego". Uderzajace, ze takie opinie maja czesto
          Prawdziwi Polacy - Katolicy. Ha! Ale mi sie powiedzialo. Ale to fakt.
          • Gość: niezlodziej Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 14:01
            koledzy, żydzi to bezwzględni rasiści, którz się cholernie boją prawdy o sobie,
            to śwat musi wiedzieć z kim ma do czynienia, inaczej, ta banda hochsztaplerów
            będzi dalej okradać inne narody, najlepiej to widać na przykładzie Rosji, tam
            kradnąjuż wmiliardach dolarów ico Rosja i śwat mają to złodziejstwo żydowskie
            tolerować dość tego bełkotu żydowskiego.
            • Gość: Nath dosc belkotu...ale takich jak ty IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:28
            • Gość: polak Re: rozdwojenie jaźni bogumiła IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:05
              a więc jednak schizofrenia. boje się o to państwo, skoro ministerstwo finansów
              zatrudnia chorych psychicznie
        • Gość: antek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.textalk.com 24.03.04, 13:48
          Próbowałeś się leczyć?
        • Gość: zmurek Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.customer.telia.com 24.03.04, 19:47
          Niekoniecznie, natomiast sąsiedzi którzy ich wydali...
        • Gość: polak Re: faszysta z www.mofnet.gov.pl IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:03
          czy w ministrerstwie finansow pracuja faszyści? (IP: *.mofnet.gov.pl)
      • Gość: Bogumiłł Re: Bywaja rozni Polacy - bohaterscy, jak Ulmowie IP: *.mofnet.gov.pl 24.03.04, 13:40
        oczywiścieże kanalie żydowskie będą wrzeszczały, że to ulmowie zamordowali żydów
        precz z tą pokrętną hołotą.rasiści to przedewszystkim żydzi na całym świecie
      • slon2002 Cadyk-drogie dziecko,jak dorosniesz, to zrozumiesz 24.03.04, 15:30
        na razie ucz sie, zebys ,moje drogie dziecko, moglo zdac mature.
        • Gość: polak Re: matura? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 25.03.04, 10:06
          obawiam sie ze znasz to słowo z jakiegoś słownika
      • Gość: Nath Cadyk - mam cos dla Ciebie! badanie CBOS IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:26
        Antysemicki belkot na tym forum tez mnie wnerwia. Ale jezeli posiedzisz tu
        troche to zorientujesz sie ze to sa ciagle ci sami ludzie. Poza tym nie wiadomo
        w jakim stopniu forum internetowe odzwierciedla poglady w calym spoleczenstwie.
        Kliknij na ten link ponizej. To jest badanie CBOS na temat stosunku Polakow do
        Zydow. Bardzo ciekawe i wnioski sa chyba bardziej optymistyczne.

        www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2000/KOM112/KOM112.HTM
    • oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 13:29
      w tekście jest też mowa o tym że Polacy wstuydz sie tego bohaterstwa...to
      zjawisko to niestety efekt Jedwabnego! (antypolska nagonka Grossa przyniosła
      własnie takie a nie inne skutki) i co bando lewaków! jesteście z tego
      zadowoleni?
      • oszolom.ma.duzy.leb Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 14:01
        Bo to jest tak z tym radyjomayjokatolickim umiłowaniem prawdy :
        Gdy ktos powie, że jacys Polacy coś złego zrobili (jak o mordercach z
        Jedwabnego) - to jest to antypolska nagonka.

        Bo Polacy to szlachetni bohaterowie. Co do jednego. A kto się nie zgadza - to
        Żyd i mason. I lewak. I pijak, bo wszyscy pijacy to lewacy.
      • Gość: Nath Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 24.03.04, 18:27
        A moze sie bali sasiadow? Moze w ich otoczeniu ratowanie Zydow nie bylo mile
        widziane? ;(
        • oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 20:14
          wielu się dziś wstydzi tego kiedy widzi jak światowe żydowstwo szkaluje Polaków
          atakuje tych co z narażeniem życia ich ratowali
    • Gość: Jagnieszka Rocznica mordu Ulmów??? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 24.03.04, 14:48
      Czy "zamordowania Ulmów"?
      Czy mord popełnili Ulmowie, czy na nich mord popełniono - wszystko jedno: byli
      zamieszani w mord.
      (to uwaga dla tych, którzy najpierw czytają tytuły...)
    • Gość: Mirek z Kanady Markowa, ukorzyc sie!!! IP: 5.5R1D* / *.vc.shawcable.net 24.03.04, 14:54
      Mysle, ze najwyzszy czas by soltys Markowej za to przeprosil. Najlepiej w
      swietle kamer CNN.
      • oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 15:06
        Gość portalu: Mirek z Kanady napisał(a):

        > Mysle, ze najwyzszy czas by soltys Markowej za to przeprosil. Najlepiej w
        > swietle kamer CNN.

        -ładny kwiatek!.. przeprosić Żydów za to ze nieumiejętnie ich ukrywaliśmy...
        i znów jesteśmy winni my Polacy!
        • Gość: jan Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.njit.edu 24.03.04, 15:33
          A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow?
          • Gość: gw00py Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.dsV.agh.edu.pl 24.03.04, 15:55
            > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow?
            za: www.kosciol.pl/content/article/20040112214904628.htm

            "(..)Z informacji IPN wynika, że na Ulmów wydali sąsiedzi, którzy zauważyli, że
            rodzina robi ogromne zakupy.
            W 1995 roku rodzina Ulmów otrzymała tytuł "Sprawiedliwych wśród narodów świata"

            Ogólnie niecierpie generalizacji, szufladkowania, etc.
            Człowiek ma polski paszport to już jest bohaterem? Albo w przeciwną stronę?
            (popatrz lepiej na ludzi, którzy Cię otaczają)
          • oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 16:16
            Gość portalu: jan napisał(a):

            > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow?

            -niech no zgadnę..Polacy donieśli?
            • Gość: jan Re: Markowa, ukorzyc sie!!! IP: *.njit.edu 24.03.04, 16:38
              Good guess. Mogles przeczytac gw00py.
              • oszolom.z.radia.maryja Re: Markowa, ukorzyc sie!!! 24.03.04, 18:34
                Gość portalu: jan napisał(a):

                > Good guess. Mogles przeczytac gw00py.

                -mógłbyś jaśniej sie wyrazić?
                • Gość: jan skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow? IP: *.njit.edu 24.03.04, 21:55
                  > A moze odpowiesz skad Niemcy wiedzieli ze rodzina ukrywala Zydow?

                  To jest ta informacja (od gw00..)
                  za: www.kosciol.pl/content/article/20040112214904628.htm

                  "(..)Z informacji IPN wynika, że na Ulmów wydali sąsiedzi, którzy zauważyli, że
                  rodzina robi ogromne zakupy.
    • Gość: markowiak Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.localdomain / *.markowa.sdi.tpnet.pl 24.03.04, 15:30
      Byłem na tej uroczystości i to co czytam na forum jest nie do przyjęcia. Brak
      kultury i nieznajomości faktów.
      • oszolom.z.radia.maryja Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich 24.03.04, 16:18
        Gość portalu: markowiak napisał(a):

        > Byłem na tej uroczystości i to co czytam na forum jest nie do przyjęcia. Brak
        > kultury i nieznajomości faktów.

        -tak to jest gdy w tym temacie wypowiadają się Michnikowcy
    • Gość: Ewa Re: Rocznica mordu Ulmów i ukrywanych przez nich IP: *.bb.online.no 25.03.04, 09:01
      Straszna historia. A swoja droga pouczajace byloby dowiedziec sie kto sie
      Ulmom tak przysluzyl. Moze zachowaly sie jakies informacje. Niemcy sami az tak
      genialni nie byli, informacje otrzymywali od "zyczliwych","prawdziwych" Polakow.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka