sawa.com
28.08.10, 07:17
gospodarkę.
Każdy nowy podatek lub jego zwiększenie to zło konieczne. Lepiej jednak
opodatkować "tłuściutkie" banki niż ledwo wiążących koniec z końcem miliony
polskich rodzin. Zresztą jak zauważa szef Instytutu Sobieskiego banki są
zwolnione z płacenia VAT. Wszystkie firmy płacą a banki nie.
Jak podają politycy PiS - mówił to Błaszczak. Nowa twarz PiSu. Gość sensowny i
elegancki. Niesiołowski przy nim to burek - na podatku od banków budżet
zarobi więcej o 2 miliardy. Podatek ten tak bardzo nie zdusi konsumpcji jak to
będzie jeśli rząd podniesie nam wszystkim VAT.
W ogóle z niecierpliwością czekam na jesienne wyłożenie kart na stół. Chcę
zobaczyć co tam ma PO w szufladach i jakie ustawy PiSowskie poupychane zostały
przez marszałków z PO w zamrażarkach.
To może być jesień prawdy... jeśli oczywiście ta prawda zawarta w projektach
ustaw przebije się przez mur milczenia lub zagłuszania "reżimowych" dziennikarzy.