Dodaj do ulubionych

Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik

28.02.13, 18:26
widzieliście to?

"Rząd, wojskowa prokuratura, Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych okazały się bezradne w zderzeniu z tą machiną smoleńskiego kłamstwa. Bardzo długo nikomu z władz państwowych nie przyszło do głowy, by te smoleńskie nieprawdy prostować. Za to Macierewicz i jego eksperci często i ochoczo głosili swoje prawdy.

Macierewicz aparat państwa rozłożył na łopatki. Okazał się być bardzo pracowity, niezwykle pomysłowy i imponująco wytrwały."

wyborcza.pl/autorzy/1,129154,12599685,Strona_Agnieszki_Kublik,,,403696.html

Jakby tego było mało Antek dziś przedstawił kolejnego, nowego eksperta - ktoś mówił, że w zespole nie ma nikogo, kto by się znał na lataniu i aerodynamice? Proszę bardzo, jest spec! I to aż z Kanady.

twitter.com/Marek_Dabrowskl/status/307152243096956928
twitter.com/Marek_Dabrowskl/status/307152407253639170

Mówcie sobie co chcecie, ale oni są naprawdę dobrzy w te klocki.
Obserwuj wątek
    • x2468 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 18:29
      Okazał się "machina kłamstwa"cieszysz się ?
      • indeed4 Pooglądaj sobie 28.02.13, 19:13
        www.youtube.com/watch?v=JCESqdGwQtw

        to B. Gajewski z Ottawy, szósty już z kolei "apolityczny" emigrancki ekspert. który spuszcza lanie oficjalnym instytucjom 40 mln kraju - cieszysz się, prawda?
        • indeed4 Proszę, jaki apolityczny - poz. 91 28.02.13, 19:23
          91. Dr. Bogdan Gajewski, działacz polonijny, Kanada

          jaroslawkaczynski.info/poparcie/Przedstawiciele_Polonii_popieraja_Jaroslawa_Kaczynskiego

          Ekspert Zespołu Nowaczyk pisze, że "jest też członkiem ISASI (International Society of Air Safety Investigators). Stowarzyszenie to zrzesza ekspertów badających katastrofy lotnicze z całego świata (około 1200 członków). Przyjętym można być do niego z rekomendacji dwóch członków stowarzyszenia i udokumentowaniu udziału w badaniach minimum 10 katastrof lotniczych."

          naszeblogi.pl/36675-nowy-ekspert-zespolu-parlamentarnego

          Ktoś to może sprawdzić?
          • dystans4 Re: Proszę, jaki apolityczny - poz. 91 28.02.13, 19:39
            Zgadzam się. Rząd winien.
            --
            buldog.
        • anwad A dlaczego to nagranie takie zaszumione? 28.02.13, 19:32
          • indeed4 Re: A dlaczego to nagranie takie zaszumione? 01.03.13, 11:40
            Bo to nielegal kręcony przez specsłużby Tuska - pełny zapis poznamy dopiero jak Rosja nam odda czarne skrzynki ;-)
      • dystans4 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 19:43
        Nie ma się z czego cieszyć, ale trzeba się zgodzić z tym, że rząd winien karygodnej bierności.
        Bo akcje Macierewicza pozwalały straszyć PiSem i lepiej w porównaniu z PiSem wyglądać.
        --
        buldog.
    • woda_woda Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 18:29
      indeed44 napisał:


      > Mówcie sobie co chcecie, ale oni są naprawdę dobrzy w te klocki.

      Ano. W domu wariatów też można nasłuchać się a nasłuchać różnych ciekawostek :)
      • bard333 Opowiedz, co ci tam naopowiadali...;) 28.02.13, 23:44

    • indeed4 Zobaczcie - eksperci PiS 28.02.13, 18:42
      jadą w następną trasę objazdową po Polsce

      wyborcza.pl/1,75478,13460888,Czterej_muszkieterowie_od_Macierewicza.html

      A tu macie tłitterowe produkcje Laska, od kilku miesięcy zapowiadającego powstanie zespołu, który ma "odkłamywać" Smoleńsk.

      twitter.com/LasekMaciej/status/307040914101112832

      Brawo Platformo, brawo! Dzięki wam w zamach wierzy już 30-40%, ale spokojnie, ta liczba wzrośnie i będzie jeszcze więcej.


    • cookies9 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 19:23
      >Macierewicz aparat państwa rozłożył na łopatki. Okazał się być bardzo pracowity, niezwykle pomysłowy i imponująco wytrwały." <

      Nic dziwnego:-) Nic nie robi tylko jak stachanowiec produkuje kłamstwa smoleńskie i wyszukuje kolejnych ekspertów,którzy za odpłatnością firmują jego kłamliwe tezy...

      • zayka Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 19:36
        cookies9 napisała:

        > >Macierewicz aparat państwa rozłożył na łopatki. Okazał się być bardzo prac
        > owity, niezwykle pomysłowy i imponująco wytrwały." <
        >
        > Nic dziwnego:-) Nic nie robi tylko jak stachanowiec produkuje kłamstwa smoleńsk
        > ie i wyszukuje kolejnych ekspertów,którzy za odpłatnością firmują jego kłamliwe
        > tezy...

        a jak ty rozróżniasz to od kłamstwa, kolorują ci do ctrl+c/ctrl+v ?
        • cookies9 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 19:43
          zayka napisała:

          > cookies9 napisała:
          >
          > > >Macierewicz aparat państwa rozłożył na łopatki. Okazał się być bard
          > zo prac
          > > owity, niezwykle pomysłowy i imponująco wytrwały." <
          > >
          > > Nic dziwnego:-) Nic nie robi tylko jak stachanowiec produkuje kłamstwa s
          > moleńsk
          > > ie i wyszukuje kolejnych ekspertów,którzy za odpłatnością firmują jego k
          > łamliwe
          > > tezy...
          >
          > a jak ty rozróżniasz to od kłamstwa, kolorują ci do ctrl+c/ctrl+v ?

          Kolejny znajomy Nowaczyka...


          "Ze strony Zespołu głos zabrali także dr. inż. Wacław Berczyński i niżej podpisany. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Ks. Biskup Stanisław Stefanek i S. Eugene Poteat, LL.D., Prezydent AFIO (Association of Former Inteligence Officers).

          Całe, ponad dwugodzinne spotkanie, nagrywała TV Niezależna Polonia z Kanady. Sprawozdanie, a także nagrane dodatkowo wywiady będzie można wkrótce obejrzeć na stronach internetowych pod adresem: www.tvniezaleznapolonia.org/


          Autor: Kazimierz NowaczykŻródło: niezalezna.pl
    • anwad Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie 28.02.13, 19:27
      Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie lotniczym badającym katastrofę smoleńską - dr. inż. Bogdanie Gajewskim, Senior Engineer w kanadyjskiej agencji rządowej – National Aircraft Certification, Transport Canada, i członku International Society of Air Safety Investigators 1.

      Nawet ja o tym jeszcze nie słyszałam.

      A po stronie kłamstwa smoleńskiego (Anodina, Miller) - ani jednego poważnego naukowca...
      • pollack5 Kolejny wielki ekspert 28.02.13, 19:34

        zbierający prawdę zza paznokcia po grzebaniu w doopie.
        • anwad Re: Kolejny wielki ekspert 28.02.13, 19:38
          Cóż za wyszukana metafora. Ale chyba na inną nie stać tzw. - przez Sowietów - gawnojedów...
          dr Rafał Brzeski, "Agentura wpływu i gawnojedy": niepoprawni.pl/blog/6078/agentura-wplywu-i-gawnojedy
          • obraza.uczuc.religijnych Re: Kolejny wielki ekspert 01.03.13, 08:28
            leż z tego Brzeskiego ruska agentura wpływu...
      • dystans4 Re: Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie 28.02.13, 19:50
        Widzisz, Anwad, nawet Ty o nim nie słyszałaś. A taki renomowany i poważny.
        Co kolejny autorytet ma do powiedzenia na temat wcześniejszych (przed aktulnie obowiązującą) teorii zamachu? Prawdziwi patrioci nigdy nie kłamali i wszystkie są prawdziwe. Tak?

        Dodam, w kanadyjskim parlamencie kilka tygodni temu poważnie omawiano środki obrony i zadania rządu w obronie przed inwazją UFO.
        A ja może Ci pokażę (wkleję) komentarz (mail do autorów) do wspomnianej wcześniej audycji w Radio Józef z wiosny 2010.
        --
        Miłego wieczoru, Anwad.
        buldog.
        • anwad Re: Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie 28.02.13, 19:58
          No ciekawe, co ma większe znaczenie: czy że jest Senior Engineer w kanadyjskiej agencji rządowej – National Aircraft Certification, i członkiem International Society of Air Safety Investigators 1, czy że Anwad go nie zna. Nie ośmieszaj się człowieku o mentalności Moskala:
          niezalezna.pl/37753-jakies-obce-smoki-rozmowa-z-prof-jaroslawem-markiem-rymkiewiczem
          niezalezna.pl/37775-jakies-obce-smoki-druga-czesc-rozmowy-z-prof-jaroslawem-m-rymkiewiczem
          • dystans4 Re: Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie 28.02.13, 20:47
            Anwad, Tobie też pokazuję:

            - broń elektromagnetyczna (prawdziwi Polacy z GP)
            - bomba objętościowa
            - impuls elektromagnetyczny (z bomby atomowej? - to nie zostało powiedziane)
            - sztuczna mgła
            - desant z samolotu na samolot
            - wytworzenie próżni pod samolotem prezydenckim przez Iła
            - otrucie załogi
            - rozpylanie helu
            - wybuchy w samolocie
            - próżnia sprężona
            [...]

            Czy nowy autorytet potwierdził wszystkie wyżej wymienione enuncjacje?
            Napisz, proszę, że Niezależna nie kłamie i że to wszystko prawda (za wyjątkiem próżni sprężonej).
            • anwad Re: Dzięki za informację o nowym ważnym ekspercie 28.02.13, 20:52
              Czy Ty w ogóle nie wiesz, na czym polega praca naukowa, czy praca śledcza? Na stawianiu hipotez i na ich weryfikowaniu. Na pewno nie na twierdzeniu od razu po katastrofie, że "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił" (sms, który 10 kwietnia 2010 r. otrzymywali politycy PO)...
              • piq Wądziu, że jesteś ruską agentką myślałbym,... 28.02.13, 21:25
                ...gdybyś nie była taka głupiutka. Prawda jest taka, że pilot wbił samolot w ziemię naruszając zasady bezpieczeństwa nie tylko w lotach VIP, ale nawet dla zwykłych lotów pasażerskich.

                Eksperci Macierewicza biorą ciężką kasę za szarganie swoich nazwisk bredniami, które wygłaszają na zlecenie Przemysłu Smoleńsk. A Przemysł Smoleńsk jest dla takich jak ty, którzy przynoszą mu kaskę, bo są naiwni lub durni, lub jedno i drugie.

                Ale nic to, na świecie są tacy, którzy mówią, że Elvis żyje - po to, by ci, co wierzą w Elvisa wiecznie żywego wpłacili im jakieś kwotki.
                • dystans4 Re: Wądziu, że jesteś ruską agentką myślałbym,... 28.02.13, 23:27
                  Pewna rzecz budzi tu moje zdziwienie. Obecność aż tylu ludzi podpisujących się pod bredniami Macierewicza. Rozumiem - jeden, dwóch, no kilku.
                  No bo za ile można sprzedać swoją godność? Przecież nie za 100 tys. dolarów - cenę przecież nie najdroższego seryjnego samochodu.
                  Z drugiej strony, dziesiątków milionów na ten cel Macierewicz nie miał (i za chytry, żeby tyle wydawać). Zyski przemysłu smoleńskiego nie wydają się aż tak duże, żeby taką promocję (ekscesy) wytrzymać.
                  Z drugiej strony wiadomo, że w poważnych sprawach wywiady przekupują ludzi za sumy nie przekraczające 100.000 dolarów (niekiedy płatnych lata całe). A ile mógł wziąć Zawisza za emitowanie antyreklam polskiego gazu łupkowego w Polsce? Ale jego, prawda, wszyscy traktują jak bezmózgie pomiotło, więc na wiele liczyć i tak nie mógł.

                  To - ja się pytam - za ile się oni sprzedają?
                  --
                  Pozdrowienia
                  bul.
                • platfusy.do.paki Ciebie po wsze czasy skompromitował taki tekst 01.03.13, 00:04
                  Cytuję:
                  "ja z kolei wzywam wszystkich smoleńszczyków, a zwłaszcza tow. Biniendę, żeby wsiedli w samochody osobowe (wykonane z blachy stalowej o grubości 3-4 mm), rozpędzili się do połowy prędkości lądowania tu154, czyli 135 km/h i uderzyli w jakąś brzozę. Nikt się nie zgłosił. Nawet tow. Binienda. Ale może ty... inaczej będziesz niewiarygodną ciotą smoleńską jak Jarosław."

                  Ten cytat dowodzi, że nie przebrnąłeś przez fizykę w szkole podstawowej, gdzie zapodawali wzór na energie kinetyczną.

                  Jesteś skompromitowany, a to tylko jeden z przykładów. Licznych przykładów. Całe szczęście jest na tym forum wyszukiwarka, można poczytać twoje teksty o Błasiku i inne rewelacje.

    • platfusy.do.paki Taaa 28.02.13, 19:35
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,134639214,134642655,Poki_co_oplacone_glupki.html
      • anwad Re: Taaa 28.02.13, 19:40
        Ale tu nie chodzi tylko o Tuska, ale też o najbliższych pomocników sprawców. Bo ktoś musiał to wszystko w Polsce organizować.
        • platfusy.do.paki Re: Taaa 28.02.13, 19:42
          Oczywiście. Tusk w tym wszystkim mógł być zupełnie nie znaczącą postacią.

          Ja obstawiam Komora i zaplecze, które za nim stoi.
          Tusk natomiast odpowiada za całkowite spieprzenie śledztwa i upokorzenie rodzin.
          • anwad Re: Taaa 28.02.13, 19:43
            Moje przypuszczenia są podobne.
            • indeed4 Anwad - to jest SHOW... 28.02.13, 20:48
              Nie rozumiesz tego? Pisałem już - to zorganizowany, skuteczny, świetny (i b. kosztowny) piarowski show. Uważasz się za inteligentną i dajesz nabierać na takie manipulacje?

              "W środowisku akademickim panuje już nie tyle obawa, co powszechne przekonanie, że wypowiadanie się w tej sprawie, od razu naznacza politycznie. I dlatego w świecie nauki zamiast mocnych merytorycznych argumentów dotyczących katastrofy, mamy z jednej strony ciszę, a z drugiej dobrze zorganizowane show. "

              www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/skrzydlo-trawa-i-profesor,307717.html
              • anwad No pewnie - światowej klasy naukowcy 28.02.13, 20:56
                Światowej klasy naukowcy czy inżynierowie kompromitują się dla show. Przecież to tłumaczenie dla lemingów. Polscy naukowcy nie chcą się wypowiadać, bo nie chcą się kompromitować w sprawach technicznych. Te łatwiej zweryfikować niż ględzenie politologów, socjologów itp. (tu za to mamy całą gromadę profesorów-humanistów popierających PO i żaden się nie boi, że zostanie posądzony o politykowanie:).
                • ponte_aronte czyli Polska ma kiepskich specjalistów 28.02.13, 21:58
                  lotniczych? i pewnie kiepskich pilotów, ponieważ żaden pilot nie podpisał się pod wytworami Macierewicza
                  A pan Gajewski czy Binienda, Szuladziński czy Nowaczyk nie są żadnymi naukowcami światowej klasy, są w świecie nauki drobnymi wyrobnikami. Pan Gajewski jest specjalistą od zdatności śmigłowców do lotu.
                  • anwad Re: czyli Polska ma kiepskich specjalistów 28.02.13, 22:14
                    Nie na tyle kiepskich, żeby się wypowiadali i wspierali komisję MAK i Millera.
                • indeed4 Polityczny SHOW... 01.03.13, 12:38
                  do którego drzwiami i oknami pcha się (jak to ujął dr. Krisk) niedopieszczony trzeciorzędny uniwersytecki garnitur, zwietrzywszy okazję do bezpłatnego medialnego lansu - identycznie jak nasze środowisko sędziowskie, które niedawno zgodziło się (prokurator wręcz żądał!) na filmowanie procesu nekrocelebrytki matki Madzi, uzasadniając to rzekomym "interesem społecznym".

                  Intencje? Różne, w przypadku emigranckich "naukowców" Biniendy, Nowaczyka etc. motywacje nie naukowe, ale polityczne. Inni znów (Artymowicz) to zbitka - też polityka (tradycja wysługiwania się Rosji) plus rozpaczliwe parcie niespełnionego zawodowo emigranckiego akademickiego szaraka na szkło.

                  Zauważyłaś, jak wypowiadają się w tym materiale normalni, szanujący się naukowcy? Uczciwie informują dziennikarza, że nie znają się (!) na badaniu katastrof i kategorycznie proszą, żeby ich nazwisk z tym smoleńskim cyrkiem w ogóle nie łączyć. Rozumiesz już? Wiidzisz - i to jest ta różnica, pomiędzy tymi o których pisałem wyżej, a przyzwoitym, szanującym się przedstawicielem świata nauki.
                  • indeed4 Tak na marginesie... 01.03.13, 12:48
                    dlaczego uważasz, że eksperci Macierewicza się kompromitują. Tak napisałaś - pomyłka?

                    • anwad Re: Tak na marginesie... 01.03.13, 12:52
                      Potrafisz odczytywać ironię... Nie. I dlatego też nie potrafisz czytać między wierszami, gdy profesorowie polskich politechnik twierdzą, że nie znają się na niczym i nie chcą się wypowiadać...
                  • anwad Re: Polityczny SHOW... 01.03.13, 12:50
                    O mamusiu, nikt w Polsce się nie zna! Na żadnej politechnice! Jasne:) Ale Ty inteligentny jesteś... Wielu powinno potrafić określić choćby rodzaj sił wpływających na określone uszkodzenia wraku samolotu. Jest w Polsce aparatura do prowadzenia podobnych badań, jakie przeprowadził prof. Binienda. Ale... nikogo to "nie interesuje"...

                    A tak btw - zgłosiła się około setka naukowców z Polski, którzy chcieli uzyskać dofinansowanie na badania dot. katastrofy smoleńskiej, ale żadna instytucja rozdzielająca środki na badania ich nie przyznała. Za to są pieniądze na takie badania jak np. "Instytucjonalny i indywidualny wymiar religijności osób "LGBT w Polsce"...
      • zbysio45 kłamstwa Anodiny,komisji Milera sa tak ewidentne 28.02.13, 19:43
        ze nie trzeba nic robic boi sie sami zaplatali w kłamstwach.Teraz nasza prokuratura wojskowa ma duzy problem jak z tego wybrnac.Uwazam ze Komisja Miedzynarodowa musi od poczatku zbadac ta katstrofe i wygac orzeczenie bez kłamstw i przeinaczen zrowno rosyjskich jak rowniez polskich.
        • dystans4 Re: kłamstwa Anodiny,komisji Milera sa tak ewiden 28.02.13, 19:57
          Zbysio, właśnie Ci pokazuję, kto się zaplątał w kłamstwach i w jakich:

          - broń elektromagnetyczna (prawdziwi Polacy z GP)
          - bomba objętościowa
          - impuls elektromagnetyczny (z bomby atomowej? - to nie zostało powiedziane)
          - sztuczna mgła
          - desant z samolotu na samolot
          - wytworzenie próżni pod samolotem prezydenckim przez Iła
          - otrucie załogi
          - rozpylanie helu
          - wybuchy w samolocie
          - próżnia sprężona
          [...]

          Teraz mi napisz, że nikt nie kłamał i że to wszystko prawda.
          --
          buldog.
          • dystans4 Re: kłamstwa Anodiny,komisji Milera sa tak ewiden 28.02.13, 20:00
            Jeszcze o odwróceniu wektora grawitacji zabrakło.
            Oczywiście, wektor został odwrócony osobiście (ręcznie) przez Tuska i Putina. Tow. Macierewicz wie, jak to się robi i osobiście pokaże w animacji prof. Biniendy.
            --
            buldog.
    • etta2 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 19:51
      A w co niby wygrał Macierewicz z Tuskiem? W palanta???
      Już się chce rzygać na te wieczne "nowe fakty w/g maciory", nowych ekspertów - którzy nawet na oczy Smoleńska nie widzieli, nie mówiąc o szczątkach tutki. Ile lat jeszcze Antek będzie opłacał zagranicznych cwaniaków, którzy za oceanem wiedzą i widzą lepiej od tych, którzy byli na miejscu, zrobili badania i napisali raport?
      • zayka [...] 28.02.13, 19:55
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 99venus Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 20:06
        pseudoekspertów nie opłaca ten psychopata.w znacznej części z nieznanych przyczyn opłaca ich kancelaria sejmu - i to jest dopiero skandal!
        • indeed4 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 20:32
          Jak Kancelaria to klasyfikuje - wydatki związane z działalnością zespołu sejmowego?
          • 99venus Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 23:05
            jakiego zespołu sejmowego?
            czy zespół powołany został przez sejm?czy są posłowie nie będący członkami PiS?
            jeden wielki przekręt.i z moich podatków hieny pisuarowe urządzają igrzyska.
            • indeed4 Nieno, bez przesady... 01.03.13, 08:50
              czwarty od dołu - co ciekawe, w zestawieniu z innymi wymysłami reprezentantów narodu wygląda na nie najgłupszy i nie najdziwniejszy...

              www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOLY&NrKadencji=7
    • niegracz głupkowaty tekst Kublik 28.02.13, 22:04

      niech raczej kobita
      porozmawia z ekspertami , specjalistami
      i to róznymi

      zdanie gawiedzi, propaganda
      nie sa tu w ogóle istotne

      • 99venus Re: głupkowaty tekst Kublik 28.02.13, 23:07
        własnie rozmawia.i słucha.ekspertów a nie psycholi pisuarowych.
        • niegracz Re: głupkowaty tekst Kublik 28.02.13, 23:17
          np.
          „eksperci Macierewicza”. Najsłynniejszy z nich prof. Wiesław Binienda z USA jest autorem hipotezy, że nawet gdyby skrzydło tupolewa uderzyło w brzozę, to samolot by na tym nie ucierpiał. Tyle razy to powtarzał, że wielu mu uwierzyło, choć przecież w Smoleńsku jest złamana brzoza z wbitymi w nią kawałkami skrzydła.
    • szwampuch58 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 22:09
      juz dawno i to zdecydowanie......w bredzeniu
      • x2468 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 28.02.13, 23:27
        Dzieci głodują a swołocz wydaje pieniądze na obstawę największego tchórza nowoczesnej europy i "ekspertów" którzy za odpowiednie opłaty są gotowi ogłosić ze ziemia jest plaska a rodzina Kaczyńskich wywodzi się w prostej lini od Mieszka I.
    • anwad Jak prokuratura kłamie w żywe oczy w sprawie sekcj 28.02.13, 23:46
      Jak prokuratura kłamie w żywe oczy w sprawie sekcji zwłok Anny Walentynowicz:

      "Nie za bardzo wiem, co posłużyło tym panom do stworzenia takiego właśnie opisu. Oglądałem mamę w czasie identyfikacji w Rosji oraz podczas sekcji w Polsce. Trudno stwierdzić obrażenia głowy, mózgu, skoro tego w trumnie po prostu nie było. Twarzy mamy nie było. A szereg osób, oprócz mnie, na moskiewskiej identyfikacji rozpoznało mamę po twarzy – m.in. pan Antoni Wolański, krewny pani Teresy Przyjałkowskiej, a także lekarz oraz psycholog, która nam towarzyszyła. Nie jest tak, że ja sobie coś wymyśliłem. Rozpoznaliśmy ją po twarzy, która była nienaruszona, z malutką ranką po ubytku pieprzyka pod nosem. To było jedyne obrażenie na całym ciele0, jakie zauważyłem. Siniaków, zadrapań, rozcięć – nie było. Gdy natomiast ciało zostało wyjęte z trumny (rzekomo mojej mamy) twarzy nie miało. Praktycznie nie było głowy. Wszystko, co zostało z kości czaszki mieściłoby się mniej więcej w jednej dłoni. Gdzie jest reszta? Nie wiem, skąd w ekspertyzie pojawił się „uraz mózgu”, skoro mózgu tam w ogóle nie było. Zupełnie nie rozumiem tej radosnej twórczości panów prokuratorów".

      Cały wywiad z Januszem Walentynowicz, synem śp. Anny Walentynowicz: wpolityce.pl/wydarzenia/48173-nasz-wywiad-janusz-walentynowicz-o-komunikacie-prokuratury-totalne-lekcewazenie-wszystkiego-i-wszystkich-najmocniej-w-leb-dostaja-rodziny
      • anwad To była wypowiedż syna, a teraz wnuka Anny Walenty 01.03.13, 00:40
        Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz:

        "Prokuratura napisała: Przyczyną zgonu obu ofiar katastrofy były rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe i obrażenia klatki piersiowej, co koresponduje z wnioskami zawartymi w opiniach wydanych po sekcjach zwłok przeprowadzonych w Moskwie.

        Piotr Walentynowicz: Nie wiem, jak prokuratorzy doszli do takiego wniosku, skoro podczas sekcji, jaka odbyła się we Wrocławiu po ekshumacji, ciało mojej babci nie miało nawet czaszki".

        Odpowiedzcie sobie na pytanie, komu wierzycie: prokuraturze i prof. Swiątek (która orzekła, że Stanisław Pyjas nie został zamordowany, tylko spadł ze schodów), czy najbliższej rodzinie - synowi i wnukowi - Anny Walentynowicz.
        • anwad Komu wierzycie? Synowi i wnukowi czy prokuratorom? 01.03.13, 08:21
          i prof. Świątek.
          • obraza.uczuc.religijnych Re: Komu wierzycie? Synowi i wnukowi czy prokurat 01.03.13, 08:29
            Ja tam za bardzo nie wierzę rodzince Walentynowicz, która za jej życia bardzo p. Annę olewała.
      • anwad Ważne 01.03.13, 11:23
        Należy dodać, że prokuratura nie zgodziła się na odsunięcie od prowadzenia sekcji zwłok Anny Walentynowicz prof. Świątek, która wydawała opinię w sprawie Stanisława Pyjasa i która w związku z tym przez rodzinę (jak również przez dużą część Polaków) uważana była za nieuczciwą. Co więcej, prokuratura nie wyraziła również zgody na udział w sekcji zwłok światowej sławy patologa, prof. Michaela Badena.
        • obraza.uczuc.religijnych To nie jest wazne 01.03.13, 11:29
          "Prawdziwi" zawsze znajda coś co im się nie spodoba. Bo rzeczywistość im skrzeczy.
        • szwampuch58 Re: Ważne:rzekni kobieto.. 01.03.13, 11:47
          Co spodziewasz sie po prawidlowo wykonanej sekcji zwlok znalesc:
          ruskich kul w czasce czy autografu Putina a moze jednak Tuska czy Komorowskiego?
          • anwad Re: Ważne:rzekni kobieto.. 01.03.13, 12:14
            W ciele śp. Anny Walentynowicz znaleziono nit z poszycia samolotu, który może "wystrzelić" z poszycia tylko w sytuacji, gdy działa duże ciśnienie wewnątrz samolotu, a dzieje się tak w sytuacji eksplozji - mówił o tym szczegółowo dr Wacław Berczyński (konstruktor Boeinga) - możesz wysłuchać jego wykładu podczas debaty smoleńskiej (znajdź sobie na youtube).

            Na co jednak szczególnie chciałam zwrócić uwagę, to fakt, że:

            - według prokuratury: Przyczyną zgonu obu ofiar katastrofy były rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe i obrażenia klatki piersiowej, co koresponduje z wnioskami zawartymi w opiniach wydanych po sekcjach zwłok przeprowadzonych w Moskwie,

            - podczas gdy i syn i wnuk śp. Anny Waletynowicz, którzy byli obecni podczas sekcji mówią, że ciało było pozbawione twarzy:

            Janusz Walentynowicz (syn): "Gdy natomiast ciało zostało wyjęte z trumny (rzekomo mojej mamy) twarzy nie miało. Praktycznie nie było głowy. Wszystko, co zostało z kości czaszki mieściłoby się mniej więcej w jednej dłoni". (A ciało to rozpoznał on w Moskwie po twarzy, podobnie jak inne osoby).

            Piotr Walentynowicz (wnuk): "podczas sekcji, jaka odbyła się we Wrocławiu po ekshumacji, ciało mojej babci nie miało nawet czaszki".

            Rozumiesz teraz skalę bezczelności prokuratury i jej "ekspertów"?
            • obraza.uczuc.religijnych Heheh jaka ty anwad ruska jesteś 01.03.13, 12:22
              Skoro nie było twarzy, nie było głowy (jak twierdzi kochany synuś olewający wcześniej mamusię) to znaczy że były rozlegle obrażenia czaszkowo-mózgowe. Chyba że synuś też jest na usługach ruskich bo to co mówi koresponduje z z wnioskami zawartymi w opiniach wydanych po sekcjach zwłok przeprowadzonych w Moskwie.
              dziwna była ta eksplozja skoro tylko jeden nit wyleciał. Berczyński niech się zajmie konstruowaniem bo na katastrofach się nie zna.
            • szwampuch58 Re: Ważne:rzekni kobieto.. 01.03.13, 17:52
              Sorry, zniklo mi jakos.
              Co tu komentowac: Wszystko juz bylo przerabiane,teoria" Laduj dziadu " stoi jak granit.
              • anwad Głupi, głupszy 01.03.13, 18:09
                Czasami odnoszę wrażenie, że bierzecie udział w jakimś wyścigu o to, kto jest głupi, a kto głupszy. Takiego nagromadzenia debili - jak to nazywają sowieci, gawnojedów - dawno nie widziałam.
                • obraza.uczuc.religijnych Re: Głupi, głupszy 01.03.13, 20:39
                  Nie obchodzi mnie jak nazywasz Polaków w swoim sowieckim slangu.
          • anwad Może jakoś skomentujesz to, co napisałam 01.03.13, 13:12
            • obraza.uczuc.religijnych Re: Może jakoś skomentujesz to, co napisałam 01.03.13, 13:25
              Ja skomentowałem, nie wystarczy ci to, Rosjanko?
    • indeed4 Zagadka - co łączy zespół Macierewicza 01.03.13, 09:12
      ... i Gabinet Cieni Glińskiego?


      Pytanie dodatkowe - jak się nazywał ten twór Platformy i ile czasu funkcjonował ;-)

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4614510.html
      • indeed4 "Zespół Rzeczników Platformy Obywatelskiej" 01.03.13, 13:53
        Tak się nazywał Gabinet Cieni PO, który działał ponad 1.5 roku, od stycznia 2006 do września 2007 - niespodzianka!

        pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Rzecznik%C3%B3w_Platformy_Obywatelskiej

        To może teraz ktoś przypomni ile czasu działa Gabinet Cieni prof. Glińskiego i ile ma jeszcze czasu ;-)

        Tutaj można porównać popularność jednego i drugiego www.google.com/trends/explore#q=gli%C5%84ski

    • podmiot_faktu Bzdura bzdurę goni i bzdurą pogania. 01.03.13, 12:30
      Fanatyczna wiara w urojone osoby i rzeczy oraz nielogiczne zdarzenia kwalifikuje pacjenta do intensywnej terapii psychiatrycznej. Prognozy pomyślnej terapii są mało optymistyczne.
      • indeed4 Wyżej pytałem, co łączy Zespół Macierewicza 01.03.13, 14:04
        z gabinetem cieni prof. Glińskiego (a dokładniej, co może łączyć, bo to się dopiero okaże), potrafisz odpowiedzieć?

        Podpowiedź - warto się zastanowić, jak był przez PO i mainstream traktowany Macierewicz i jakie efekty przyniosła praca jego zespołu.
    • zbysio45 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - a kiedy bedzie 01.03.13, 14:11
      Komisja Miedzynarodsowa aby obalic ostatecznie kłamstwa rosyjskie oraz niescisłosci Komisji Milera?
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - a kiedy bedzie 01.03.13, 14:29
        Już byla. przecież Berczyński, Nowaczyk, Binienda i Gargas to nie są Polacy.
      • anwad Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - a kiedy bedzie 01.03.13, 14:33
        W pierwszej kolejności komisja polska, ale nie taka, która jest w to wszystko uwikłana. Najpierw musimy sobie pomóc sami, a dopiero potem pomoże nam - może - świat.
        • obraza.uczuc.religijnych Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - a kiedy bedzie 01.03.13, 14:44
          Dlatego zespół Macierewicza nie spelnia tych warunków, bo ani to nie są Polacy, ani nie są nieuwikłani w to wszystko.
    • wikr82 Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 01.03.13, 14:29
      Przecież kretynowi lepiej ustąpić jak się ciągle z nim kłócić. A ci co mają taki sam poziom inteligencji jak i on będą i tak myśleli jak oni.
      Nikt nie przekona Experta od ścinania brzóz przez samoloty
    • anwad Przekazali dane najbliższych pilotów 01.03.13, 16:39
      "Jak podała NPW, Rosjanom przekazano m.in. "dane o imionach, nazwiskach, datach urodzenia, śmierci, stanie cywilnym, wykształceniu, wykonywanym i wyuczonym zawodzie członków załogi oraz ich rodziców, dziadków, rodzeństwa i małżonków".

      Kim są ci prokuratorzy? Tylko durniami nie dbającymi o bezpieczeństwo Polaków?

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13487066,Sledczy_przekazali_do_Rosji_dane_genealogiczne_pilotow.html#BoxWiadTxt
    • zgred-zisko Re: Macierewicz wygrał z Tuskiem - A. Kublik 01.03.13, 18:18
      Swoją drogą ciekawe, ile właściwie już wydaliśmy na tych ekspertów zza oceanu, i czy fundusze na te zabawy są jakoś ograniczone?
    • douglasmclloyd Maciora ze wszystkimi wygrywa 01.03.13, 19:04
      Ta sama machina kłamstwa działa od czasu nocnej zmiany. Wzorem Goebbelsa powtarza kłamstwo tysiąc razy, aż staje sie ono prawdą.
      • indeed4 A od kiedy wiadomo, że PiS gra 01.03.13, 21:01
        brutalnie, bezpardonowo i stosuje chwyty poniżej pasa - od wczoraj?

        "Szukanie haków i władza za wszelką cenę to naczelne zasady PiS w oczach Polaków". Tekst linka

        Jeśli zamiast systematycznie informować społeczeństwo rządzący zostawiają puste pole i pozwalają siać różne teorie, to im w to graj - wchodzą w lukę i mają efekty. Proste.
        • indeed4 Coraz więcej osób wierzy w zamach - ostatni sondaż 01.03.13, 21:22
          "Z każdym miesiącem w Polsce przybywa osób, które uważają, że prezydencki TU-154 rozbił się w Smoleńsku w wyniku zamachu."

          www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zamach-w-smolensku-sondaz-coraz-wiecej-dopuszcza-taka-mozliwosc,309297.html

          Taki właśnie jest efekt arogancji i olewania swoich obowiązków przez rząd i instytucje badające katastrofę.
          • douglasmclloyd Re: Coraz więcej osób wierzy w zamach - ostatni s 04.03.13, 19:03
            indeed4 napisał:

            > "Z każdym miesiącem w Polsce przybywa osób, które uważają, że prezydencki TU-15
            > 4 rozbił się w Smoleńsku w wyniku zamachu."

            Czyli jest dokłądnie tak, jak napisałem. Maciora i pisowska machina propagandowa stosując sprawdzoną metodę Geobbelsa osiągają zamierzone wyniki.
    • anwad Gdy wieje wiatr historii 02.03.13, 00:28
      GDY WIEJE WIATR HISTORII,
      LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
      ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
      TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
      • anwad Niereagowanie na zło, przymykanie oka na nie 02.03.13, 10:07
        To też zdrada.
        • obraza.uczuc.religijnych Re: Niereagowanie na zło, przymykanie oka na nie 04.03.13, 09:54
          Dlatego jesteś zdrajcą skoro nie reagowałaś na zło w kancelarii l. kaczyńskiego. Która całą elitę państwa wsadziła do jednego samolotu. Ale to w sumie już było dawno udowodnione, że jesteś zdrajczynią i antypolską świnią.
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Gdy wieje wiatr historii 04.03.13, 09:51
        Teraz juz wiem dlaczego zespołowi Macierewicza trzęsą się portki.
    • trevik To niestety nie jest problem tylko państwa... 04.03.13, 12:15
      Strona rządowa jest o tyle winna, że właściwie nie obsłużyła PRowo swoich potknięć przy badaniu katastrofy takich jak pomyłki, niechlujstwo itd. - z tym, że takie skazy przy badaniu wystąpiły nie było jak walczyć, bo jak podejrzewam, Smoleńsk badała najlepsza komisja jaka była osiągalna w krajowych warunkach na ten moment, ale skutki można było łagodzić a przede wszystkim pokazać, że rządowi zależy. Tego nie zrobiono dobrze.

      Na sukces Macierewicza złożyły się jednak jeszcze dwa ważne czynniki od rządu niezależne.

      1) relatywnie "poważne" media ( Rydzyka nie liczę ) - łapały każdą bzdurę Macierewicza, choćby po to, aby go wyśmiewać. Nie problem w tym, że wyśmiewano, ale w tym, że robiono to jak zwykle "po inteligencku", zamiast "po chłopsku". Te 30% wierzących w zamach w swej masie nie mówi językiem inteligenta.

      2) "tkanka", albo "substancja" narodowa - krajowa tłuszcza nie jest specjalnie bystra. Macierewicz i inni szpece od "zamachu" skompromitowali się doszczętnie rozmaitymi teoriami ( hele i inne bomby baryczne z dobijaniem tych, co przeżyli ) a nie przeszkadza to motłochowi, aby ci ludzie pozostali w swych chorych teoriach ciągle wiarygodni.

      T.
      • anwad Ciekawe, czy ci, którzy Wami manipulują 04.03.13, 12:35
        śmieją się teraz w głos (z Was inteligentów), czy - w związku z tym, że coraz mniej osób wierzy w wersję Millera - do śmiechu im jednak nie jest.
        • trevik Re: Ciekawe, czy ci, którzy Wami manipulują 04.03.13, 12:54
          Jak sądzę trudno będzie się nam porozumieć, ale spróbuję...

          Dla inteligenta wiara ma swoje granice a granica rozsądku jest tą pierwszą.
          Rozsądek to właśnie to, co różni myślącego od niemyślącego, który to (ostatni) jest podstawowym budulcem obozu "zamachowców".

          Oczywistym, że nie można powiedzieć na podstawie gadki kilku gadających głów, czy był zamach, czy go nie było, ale na pewno można dojść do wniosku, że podstawowe przyczyny katastrofy są bardzo racjonalnie wyjaśnione i udokumentowane i co może budzić wątpliwości co do rzetelności wykonania to poboczne wątki. Lądowanie przez pilota bez papierów na takie warunki atmosferyczne i lądowania oraz spóźniony prezydent z grupą pieniaczy na pokładzie i błędy, jakie zostały wtedy popełnione są naprawdę wyjaśnione racjonalnie. Każdy neutralny przynajmniej człowiek przyjmuje je do wiadomości, bo są rozsądnie przedstawione.
          W sumie te przyczyny są tak jasne, że nawet Macierewicz niechętnie o nich przypomina, bo i sam wie, że to jego sprawie nie służy. Myślenie (odbiorców) Macierewiczowi nie służy.

          Macierewicz w tym starciu z rządem (i generalnie stroną rozumową w Polsce) bynajmniej nie prowadzi w kryteriach logiki i rozumu - jemu pozostaje wyłącznie wygrać w kryterium ilości głosów "za" i "przeciw" jego teorii. PiSowi uznają równowagę głosu gościa spod budki z piwem, czy innej moherowej babeczki z głosem naukowca czy inżyniera, czy innego leminga. PiSowcy mogą tak sobie uznawać, jednak inteligencja tak nigdy nie pomyśli, bo wie, że motłoch nie myśli i stąd problemy w dogadywaniu się obu grup w kwestii zamachu. Sama rozumiesz....

          To zwycięstwo w "bitwie na głosy" to jest jedyne, o co Kaczyńskiemu z Macierewiczem chodzi, bo to wyniesie ich do władzy i współczuć pozostaje tym biednym zamachowym kiepom, którzy sądzą, że komuś w zespole Macierewicza zależy na wyjaśnieniu katastrofy. Wreszcie współczuć pozostałym obywatelom tego kraju, których PiSowscy fanboje mogą wynieść do władzy...

          T.
          • anwad Re: Ciekawe, czy ci, którzy Wami manipulują 04.03.13, 13:57
            Zobacz, posługujesz się kłamstwami (jak sądzę, nieświadomie), jakby były one prawdziwe...:

            - "lądowanie przez pilota bez papierów na takie warunki atmosferyczne i lądowania"

            Pilot nie lądował, tylko podchodził do wylądowania. Na przepisowej wysokości 100 m zrezygnował z lądowania - dowódca zarządził odejście na drugi krąg, co potwierdził nawigator, ale nie udało się odejść. Dlaczego?

            - "oraz spóźniony prezydent z grupą pieniaczy na pokładzie"

            "Feralny lot tupolewa do Smoleńska wyleciał z 27-minutowym opóźnieniem - powiedział w TVN24 szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki. Dodał, że kolumna BOR z prezydentem przyjechała na lotnisko w Warszawie zgodnie z planem". wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Rzadowy-tupolew-wylecial-z-27-minutowym-opoznieniem,wid,12769948,wiadomosc.html

            Widzisz, jak długo propaganda żyje w umysłach inteligentów?...

            A teraz powiedz, jak myślisz - dlaczego jestem w stanie wymienić ponad 100 nazwisk osób z tytułem profesora i doktora, które twierdzą, że raport MAK i Millera nadaje się do kosza, a najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy były wybuchy, a nie potrafię wskazać nawet 5 nazwisk profesorów popierających wersję Anodiny i Millera (a może Ty potrafisz?)?
          • anwad No i? 04.03.13, 18:51
            Czy porozmawiamy, czy żachniesz się i już dalej nie będziesz chciał rozmawiać? Bo zrobiło się niewygodnie... Czy na tym polega inteligenckość?
            • trevik Re: No i? 04.03.13, 20:47
              "Inteligenckość" polega m.in. na tym, że przedkłada się pracę nad pisaniem na forum internetowym. To jeden z objawów...

              Co do pozostałych: pilot chciał lądować i dlatego podszedł na tą wysokość z wyciągniętym podwoziem. Czy był to już fizyczny manewr, czy próbne podejście nie ma większego znaczenia - manewr wykonywali, bo chcieli się przekonać, jak wygląda sytuacja. Niestety na skutek błędów we wskazaniach przyrządów ( jeden z lotników pilotujących TU-154 wypowiadał się, dlaczego wysokościomierze bywały czasem tak ustawiane, jak ustawili to piloci w Smoleńsku ) oraz ogólnych problemów z funkcjonowaniem pewnych mechanizmów tego samolotu się rozbili. Chcesz to drążyć? Są wypowiedzi na ten temat i nie profesorów a praktyków, którzy takimi ( i podobnymi ) samolotami latają. Nie słyszałem też, aby ktokolwiek z tych praktyków mylił błędy w prowadzeniu samolotu pasażerskiego z wybuchami bomb.

              Co do spóźnienia to podtrzymuję: spóźniony prezydent z grupą pieniaczy na pokładzie. Nie mam nic do dodania - delegacja była spóźniona, pieniacze koncertowi siedzieli na pokładzie, rozpoczęcie kampanii wyborczej AD 2010 w telewizji zagrożone a kto i co było przyczyną tego stanu rzeczy to wuj mnie to interesuje ( czy spóźnił się Kaczyński, czy Kurtyka, czy zaspał kontroler lotów na Okęciu - nie istotne! ),

              T.
              • anwad Re: No i? 04.03.13, 21:26
                Teraz ja Ci nie mogę odpowiedzieć, bo usiłuję coś skończyć, ale... uwaga wstępna: jak na inteligenta, za którego się przecież uważasz, jesteś dość zacietrzewiony i zamknięty...
                • obraza.uczuc.religijnych Re: No i? 05.03.13, 07:56
                  Napisała otwarta i niezacietrzewiona anwad.
              • anwad Re: No i? 04.03.13, 23:38
                Pomijam wypowiedzi emocjonalne, niemerytoryczne psychologizowanie itp.

                "Niestety na skutek błędów we wskazaniach przyrządów ( jeden
                > z lotników pilotujących TU-154 wypowiadał się, dlaczego wysokościomierze bywały
                > czasem tak ustawiane, jak ustawili to piloci w Smoleńsku ) oraz ogólnych probl
                > emów z funkcjonowaniem pewnych mechanizmów tego samolotu się rozbili".

                Znowu powtarzasz tezy propagandy, które już dawno zostały obalone.

                Co do wysokościomierzy i ILS - te tezy propagandowe zostały wykorzystane m.in. w filmie National Geographic "Smierć prezydenta", na co odpowiedzieli dzinnikarze śledczy, Leszek Misiak i Grzegorz Wierzchołowski:

                "Zdaniem twórców filmu załoga wykorzystywała podczas podejścia radiowysokościomierz w miejsce wysokościomierzy barycznych i dlatego nie miała świadomości, na jakiej wysokości się znajduje. Zarzut ten oparto na ustaleniach komisji Millera, powołującej się na zapisy rozmów z kokpitu. Miało z nich wynikać, że załoga podawała dane niezgodne z faktyczną wysokością, a znajdujący się w kabinie pilotów gen. Andrzej Błasik, który korygował te wartości, nie był przez nich słyszany, gdyż ci mieli na uszach słuchawki.

                W „Śmierci prezydenta” nie wspomniano jednak, że analiza ekspertów z Krakowa, dowodząca, że na nagraniach rozmów z kokpitu Tu-154 nie zarejestrowano głosu gen. Andrzeja Błasika, obaliła ostatecznie nie tylko teorię o naciskach na załogę, lecz przekreśliła także oskarżenia wobec pilotów. Z opinii Instytutu Ekspertyz Sądowych im. dr. Jana Sehna w Krakowie wynika bowiem jednoznacznie, że komendy zawierające rzeczywistą wysokość wypowiadane są nie przez gen. Błasika, lecz przez II pilota Roberta Grzywnę. Można z tego wyciągnąć tylko jeden wniosek: załoga do końca tragicznego lotu odczytywała wysokość z prawidłowego, barycznego (a nie radiowego) wysokościomierza. Jest to także dowód na to, że piloci podjęli decyzję o odejściu na drugi krąg, czyli przerwaniu podejścia do lądowania, na przepisowej wysokości".

                Wytłumaczyli też kwestię ILS:

                "Autorzy filmu wyemitowanego przez National Geographic stwierdzili także, że załoga Tu-154 zrobiła błąd, próbując odejść na tzw. drugi krąg przy użyciu autopilota, chociaż lotnisko w Smoleńsku było pozbawione systemu lądowania ILS. To oczywiście kłamstwo. Możliwość tzw. odejścia w automacie na lotnisku pozbawionym ILS potwierdził eksperyment, jaki przeprowadzono w 2011 r. na bliźniaczym tupolewie (nr 102). Piloci wiedzieli też, jak to się robi. Sam Maciej Lasek – notabene jedna z głównych postaci filmu „Śmierć prezydenta” – odpowiadając na jedno z pytań na konferencji ekspertów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (28 maja 2012 r.), stwierdził wprost, że kpt. Arkadiusz Protasiuk kilkakrotnie wykonywał odchodzenie z autopilotem bez systemu ILS. W opracowaniu „28 miesięcy po Smoleńsku”, przygotowanym przez zespół parlamentarny pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, czytamy zaś: „Wbrew sugestiom członków KBWLLP, tzw. odejście w automacie nie było »sztuczką« nieznaną pilotom wojskowym Tu-154M. Zespół Parlamentarny dysponuje skryptem polskich pilotów szkolonych w ZSRS w latach osiemdziesiątych, z dokładnym opisem odejścia »w automacie« bez ILS. Z ustaleń Zespołu Parlamentarnego wynika, że major Arkadiusz Protasiuk miał ponadstandardową wiedzę o wyposażeniu awionicznym Tu-154, pochodzącą m.in. z oryginalnych rosyjskich instrukcji samolotu oraz wizyt w Samarze".

                A jeśli tak bardzo cenisz zdanie praktyków, to polecam wywiad z ppłk Stroińskim opublikowanym już w lisowym "Wprost":

                "Jak dowódca powie "odchodzimy” to jest to święte. A oni nie odeszli. Uważam, że musiało się zdarzyć coś tak niesamowicie ekstremalnego, że do tego nie doszło. Albo nastąpiła usterka techniczna samolotu - mówi o tym co wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku w pierwszym obszernym wywiadzie w polskich mediach ppłk Bartosz Stroiński, były dowódca eskadry w 36 pułku. Ppłk Stroiński jako ostatni wylądował w Smoleńsku tupolewem - 7 kwietnia 2010 roku z premierem Donaldem Tuskiem".

                www.wprost.pl/ar/388608/W-Smolensku-musialo-zdarzyc-sie-cos-ekstremalnego/
                Może za dużo pracujesz i dlatego tak łatwo wpajać Ci propagandowe tezy? Ty uznajesz te myśli za swoje, a ja czytam słowa człowieka posługującego się przygotowanymi przez innych szablonami.
                • obraza.uczuc.religijnych Re: No i? 05.03.13, 07:57
                  Nie ośmieszaj się już więcej anwad ustaleniami zespoły Macierewicza i ich propagandowymi szczekaczkami takimi jak Misiak czy Wierzchołowski. To są bzdury w które mają wierzyć takie głupole jak ty.
                • trevik Re: No i? 08.03.13, 21:12
                  Z uwagi na to, że uważam dyskusję na tematy związane ze zmydlaniem przyczyn katastrofy jako niegodziwą grę PiSowych nie będę wchodził w szczegółową polemikę, tylko przytoczę proste fakty.

                  > Można z tego wyciągnąć tylko jed
                  > en wniosek: załoga do końca tragicznego lotu odczytywała wysokość z prawidłoweg
                  > o, barycznego (a nie radiowego) wysokościomierza.

                  Wysokościomierz baryczny miał przestawiony alarm na 60m - minimum dla lotniska to 100m.
                  A dlaczego 100? Bo zawsze możliwy jest błąd wskazania takiego wysokościomierza, do tego dochodzi niewłaściwe wkazanie położenia samolotu przez wieżę / GPS i głęboki parów przed lotniskiem. Przyczyna nie jest jedna!

                  To wszystko to błędy pilota. Gadanie w tym kontekście o jednej pierdółce to ściema - zwykła PiSowska propaganda odwracająca kota ogonem. Przyczyn jest od metra i trochę.

                  > "Autorzy filmu wyemitowanego przez National Geographic stwierdzili także, że za
                  > łoga Tu-154 zrobiła błąd, próbując odejść na tzw. drugi krąg przy użyciu autopi
                  > lota

                  Być może błąd, być może nie - to w zasadzie nie tak bardzo istotne.

                  Aby zapanowała jasność: w lotnictwie panują ostre normy bezpieczeństwa i związane z nimi procedury zachowań, które niejako gwarantują, że przy pomniejszych błędach pilotów i awariach można uniknąć katastrofy. Każdy z błędów, który został popełniony przez pilotów był przyczyną katastrofy - czy pośrednią, czy bezpośrednią to może ma znaczenie dla ludzi o małym poziomie świadomości funkcjonowania pewnych rzeczy, ale dla ludzi nieco myślących nie ma między jednym i drugim aż takiej różnicy.

                  Jeszcze raz powtórzę, co kiedyś napisałem: jeśli ktoś pędzi samochodem 200km / h na wiejskiej drodze po czym wyląduje na drzewie i się zabije a przyczyną bezpośrednią będzie pęknięcie gałki kierowniczej i tak każdy rozsądny człowiek stwierdzi, że gość zabił się dlatego, że zapierd*alał jak wariat. Dziwne, że w przypadku TU-154 rozwalonego w Smoleńsku wielu pozornie rozsądnym ludziom odwraca się logika...

                  PiSowi może myślą, że wytykając drobniejsze błędy komisji Millera sprawi, iż elektorat pomyśli, że Macierewicz ma rację( zakładając, że w ogóle to, co bredzi Macierewicz w odniesieniu do raportów Millera / MAK jest jakąś prawdą ). Nadziei, że ta brednia Macierewicza zadziała jest paliwem całej ta PiSowskiej ściemy a prawdy w tym naprawdę nikt nie szuka,

                  T.
                  • anwad Re: No i? 08.03.13, 22:04
                    Jeśli to takie proste, to dlaczego tak wiele w tym śledztwie matactw? I to skrajnie ordynarnych. Jak ostatnio to o trotylu?
                    Prokuratorzy przyznali trzy razy "Wykryto trotyl": vod.gazetapolska.pl/2892-prokuratorzy-przyznali-trzy-razy-wykryto-trotyl
                    www.martynka78.salon24.pl/491791,komunikat-npw-rosjanie-klamia
                    • trevik Re: No i? 10.03.13, 10:24
                      W przypadku trotylu jest więcej do powiedzenia / napisania...

                      Sam trotyl jako substancja chemiczna ( w formie jaka jest składnikiem ładunków ) powinien bezdyskusyjnie zostać wykryty, bo wiadomo, co i kogo tym samolotem przewożono i fakt, że go nie wykryto świadczy o tym, że badanie nie zostało wykonane poprawnie, albo przyrządy pomiarowe były zbyt mało czułe. Z drugiej strony jeśli wykryto to trzeba wskazać ilość / stężenie TNT, bo to też od razu będzie wiadomo, czy ta ilość wskazuje na możliwą eksplozję w samolocie, czy też jakie było ew. inne źródło tej substancji.

                      Nie problem jest w samym trotylu - jak napisałem już rozsądek nakazuje, aby ten został w badaniu szczątków TU154 wykryty, bo na pewno tam był.

                      Problemem są krajowi durnie i PiS, który liczy na ich głos - już na drugi dzień po tekście Gmyza o trotylu prezes PiS będący nadzieją wszelakich nadwiślańskich życiowych nieudaczników zaczął bredzić, że pasażerów zamordowano. Taka to właśnie jest ta PiSowsko - Macierewiczowa prawda.
                      Czy Ty naprawdę chcesz prawdy, czy uczestniczysz tylko w PiSowskiej propagandzie?

                      T.
                      • anwad Re: No i? 10.03.13, 22:35
                        > Nie problem jest w samym trotylu - jak napisałem już rozsądek nakazuje, aby ten
                        > został w badaniu szczątków TU154 wykryty, bo na pewno tam był.

                        Widzę, mój inteligencie, że nie dałeś się nabrać na to, że TNT znaczy, że "to nie trotyl"...

                        No dobrze, to idźmy dalej. Trotyl wykryto na skrzydle samolotu - czy to znaczy, że tam trotyl też na pewno być powinien?
                        • trevik Re: No i? 16.03.13, 17:02
                          Wróćmy jednak do meritum, mianowicie:
                          Co było powodem, że TU154 10.04.2010 próbował lądować w tak paskudnych warunkach atmosferycznych na tak beznadziejnym lotnisku?
                          Czy którykolwiek z PiSowych szczekaczy odpowie kiedyś na to najbanalniejsze ze wszystkich pytań?
                          Zrobisz mi w końcu przyjemność i jasno odpowiesz na to proste pytanie?

                          Jak chcesz koniecznie napisać o trotylu to pisz tak, aby nie urągać rozumowi. Najpierw poproszę ilości, miejsca znalezienia oraz charakter znalezionej substancji oraz kto się pod tym podpisuje. Jeśli piszemy o TNT to również zakładam, że robimy to w kontekście ew. wybuchu. Prosiłbym o zapodanie materiałów, które świadczyłyby o wybuchu i to nie jakaś fotka ze spiskową teorią a profesjonalna analiza kawałka stali z kadłuba, która byłaby dowodem.

                          BTW - jeśli ktoś myśli, że można zdetonować materiał wybuchowy o takich właściwościach kruszących jak TNT aby mógł rozwalić samolot bez pozostawienia konkretnych i jednoznacznych śladów wybuchu po całym kadłubie samolotu, to znaczy tyle, że nie powinien mordować swojego mózgu analitycznym myśleniem. Przydałoby się przedstawić również analizę racjonalności przeprowadzenia skrytobójczego zamachu w ten sposób. W samolocie najeżonym elektroniką oraz wyposażonym w skomplikowane układy hydraulicznego serwo jest tyle możliwości skrytobójczego wykonania zamachu wyglądającego na wypadek, ale nic to - zdaje się, że dla PiSowych sławetny Putin to nie dosyć, że morderca Kaczyńskiego to jeszcze patentowy jełop ;-),

                          T.
                          • anwad Re: No i? 16.03.13, 17:26
                            trevik napisał:

                            > Co było powodem, że TU154 10.04.2010 próbował lądować w tak paskudnych warunkac
                            > h atmosferycznych na tak beznadziejnym lotnisku?

                            To, że samolot cztery razy podchodził do lądowania, było rosyjską propagandą, która do dzisiaj tkwi w umysłach. Jak to, że piloci lądowali. Nie, piloci nie lądowali. Tylko schodzili na przepisową wysokość 100 m, by sprawdzić, czy możliwe jest lądowanie. Na przepisowej wysokości 100 m zrezygnowali z lądowania, co zasygnalizowali komendą "Odchodzimy" (dowódca, potem nawigator). Tyle że samolot nie chciał odejść.

                            > Jak chcesz koniecznie napisać o trotylu to pisz tak, aby nie urągać rozumowi. N
                            > ajpierw poproszę ilości, miejsca znalezienia oraz charakter znalezionej substan
                            > cji oraz kto się pod tym podpisuje. Jeśli piszemy o TNT to również zakładam, że
                            > robimy to w kontekście ew. wybuchu. Prosiłbym o zapodanie materiałów, które św
                            > iadczyłyby o wybuchu i to nie jakaś fotka ze spiskową teorią a profesjonalna an
                            > aliza kawałka stali z kadłuba, która byłaby dowodem.

                            Nie wiem, czy materiałem wybuchowym, który został zastosowany był trotyl. Przecież trotyl równie dobrze mógł być podłożony później, żeby trudniejsze było ustalenie, jaki rzeczywiście materiał wybuchowy został użyty. Próbki wraku znajdują się w Rosji, więc nie oczekuj ode mnie analiz.

                            Mogę natomiast zaproponować Ci obejrzenie wykładu prof. Obrębskiego z Politechniki Warszawskiej, który analizuje sposób odkształcenia jednego z elementów wraku.

                            Proszę: www.youtube.com/watch?v=k2peugT9dDY
              • anwad Skuteczne zarządzanie emocjami przez komunistów 05.03.13, 21:13
                może być powodem, dla którego w sprawie Smoleńska odrzuciłeś - jak wiele innych osób - krytyczne myślenie.
                • obraza.uczuc.religijnych Re: Skuteczne zarządzanie emocjami przez komunist 06.03.13, 08:20
                  Kto niby tak jak ty odrzucił krytyczne myślenie i dał się tak jak ty ponieść emocjom na polecenie ruskich?
      • niegracz Sukces niezależnych blogerów..i opinii publicznej 04.03.13, 19:58
        nawet gdyby nie było komisji Maciarewicza
        ( przyznac trzeba że wokól niej ujawniło sie kilka osób ze świata nauki majacych inne zdanie niz MAk na temat katastrofy)

        opinia publiczna
        inicjatywy obywatelskie
        blogerzy
        etc
        nie pozwoliliby na to by kłamstwa Anodiny
        zwyciężyły

        wsród blogerów jest wiele osób z tytułami naukowymi

        polecam np.
        pmk.salon24.pl/485963,dr-inz-waclaw-berczynski-o-hipotezie-polbeczki
        notak którą wsparł prof. Czachor
        • anwad Re: Sukces niezależnych blogerów..i opinii public 04.03.13, 21:23
          Tylko nie pisz Maciarewicza, pls...
          Co do utytułowanych blogerów to prawda. Mój ulubiony, którego jasność myślenia zawsze mnie zadziwiała, okazał się profesorem fizyki:)
    • indeed4 Poseł PiS Piecha nie wierzy w zamach! 04.03.13, 22:11
      wyborcza.pl/1,75248,13499939,Boleslaw_Piecha__PiS___Nie_podzielam_hipotezy_o_wybuchu.html

      Anwad, jak Ty możesz z tym żyć...?!
      • indeed4 Ooo - a tu jeszcze gorzej... 05.03.13, 12:04
        "Według autorów badania o prawdziwości hipotezy zamachu najsilniej przekonani są wyborcy PiS (61 proc. uważa, że mogło dojść do zamachu, 23 proc. jest zdania, że była to katastrofa lotnicza)"

        Całe czterdzieści procent nie wierzy Biniendzie i ekspertom Zespołu! A więcej niż co piąty twój partyjny kolega uważa, że to była (tfu, tfu) zwykła katastrofa lotnicza - no i co teraz ;-)
    • anwad Już jutro - naukowcy pokażą jak rozpadał się tu154 09.03.13, 21:08
      Jutro - podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej - naukowcy, dr inż. Wacław Berczyński - doradca ICAO, główny inżynier Boeinga, doradca NASA i Pentagonu oraz dr inż. Bogdan Gajewski - doradca ICAO przedstawią jak rozpadał się w powietrzu samolot Tu-154.
      • anwad Polecam bliższe zapoznanie się z dr inż. Gajewskim 09.03.13, 22:16
        Polecam felieton dr. inż. Bogdana Gajewskiego - na pewno zrozumiecie, bo naukowiec wypowiada się ło pa to lo gicz nie.
        www.youtube.com/watch?v=38zBxpOE8EA
    • anwad Znakomity felieton dr. inż. Bogdana Gajewskiego! 09.03.13, 22:28
      To trzeba koniecznie obejrzeć. Znakomite!
      www.youtube.com/watch?v=-p-_VXIMOyY
      Oni za granicą to widzą, a Wy nie widzicie?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka