Dodaj do ulubionych

Amerykański podarunek. Polacy w hummerach

IP: *.sympatico.ca 19.08.04, 03:33
czlowieku/?/piszacy tekst...czy ty wiesz co piszesz???bo o ...czym to zapewne
nie!
Nasi "sportowcy" z UB-e dostana wozki!Ale w podstawowej wersji...Teraz
beda ...hm...aneksy do podstawowej umowy i ...jak zwykle
PAN/np.koulczyk/wygra hmmm....przetarg!!!!I dorobi...hiiiii! wymagane
detale/kosztujace 4-5 X wiecej niz umowa przewiduje...hi,hi ,hi!/i
znowu...DOLOZY...hi.hi,hi.../Krajowym podatkom...
Obserwuj wątek
    • Gość: cebularz Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.ny325.east.verizon.net 19.08.04, 03:37
      czy amerykanie dali tez paliwo do hummerow w ramach bezzwrotnej pozyczki??
      • Gość: MACIEJ AMERYKANIE DALI HUMMERY ZA DARMO IP: *.ny325.east.verizon.net 19.08.04, 03:57
        Amerykanie dali hummery za darmo,ale w kraju ktos zarobi niezle na przerobkach
        tychze,by dostosowac je do polskich przepisow ruchu.

        A dlaczego polskich przepisow ruchu nie dostosowac do amerykanskich?
        Chyba za daleko w lesie jeszcze jestesmy.
        • Gość: USTA MARIANA POLACY POPRAWIAJA AMERYKANOW IP: *.sympatico.ca 19.08.04, 07:20
          To troche brzmi jak zlosliwy zart. Specjalisci mowia, zeby nie kombinowali i
          nie sluchali urzednikow od ruchu. To afera, ze te bezpieczne wozy nie jada do
          Iraku. Co na to powiedza matki, zony i dzieci naszych zolnierzy. To najlepszy
          samochod dla wojska, wielokrotnie odporniejszy od naszej hulajnogi. Mozna
          przeprowadzec prosta, lecz bolesna analize. Gdyby amerykanskim wozem jechal
          major K., to zylby do dzisiaj. Podobnie z wieloma z tej jedenastki. Zemke to
          nie autorytet i specjalista, to byly urzednik aparatu partyjnego.
          • Gość: wit Re: POLACY POPRAWIAJA AMERYKANOW IP: *.icpnet.pl 19.08.04, 09:24
            zgadzam się, gdyby wysłać do Iraku jak czerwoni obiecywali wcześniej choć
            opancerzone honkery ofiar byłoby mniej, w hummerach mogłoby ocaleć jeszcze
            kilku (choć może terroryści żadziej strzelają do honkerów?). A tak
            opancerzonymi hummerami bedą jeżdzić pewnie jacyś sztabowcy po waskich polskich
            drogach. Zemke - do iraku jako trał przeciwminowy - ze swoim pancernym łbem sie
            nada jak ulał.
            • piotr.kraczkowski Przydupasy USA i Izraela 19.08.04, 10:52
              Polska nie potrzebuje tych zbrojen.
              Militaryzacja Polski to zdrada narodowa,
              Wojsko Polskie moze sobie jezdzic chocby
              i Syrenkami i tak nie ma to zadnego znaczenia.
              Dlaczego USA nie podarowaly Polsce jakiejs
              cywilnej technologii?

              Podczas gdy w "starej" UE ludzie pasjonuja sie
              biotechnologia, robotami przemyslowymi, nanotechnologia,
              postepami w materialoznawstwie, metrem bez kierowcy,
              europejskim systemem satelitarnym Gallileo,
              przemyslem kosmicznym Ariane, przedluzeniem zycia,
              gdy pierwszy lepszy uniwersytet np. RFN ma
              wiecej komputerow niz wszystkie polskie szkoly
              wyzsze lacznie, Polacy powtarzaja bledy sprzed
              stuleci: odlaczaja sie od postepu naukowego
              i technologicznego Europy Zachodniej wyrzucajac
              ponad 10 mrd. Euro na wojskowe smiecie.

              Podczas gdy pseudo-polskie media wmawiaja Polakom
              zagrozenie militarne, USA stwierdzaja, ze ono
              nie istnieje i wycofuja z Europy okolo 90%
              z lacznie okolo 100.000 zolnierzy.
              Niezaleznie od niesnasek z UE na roznym tle
              USA nigdy nie pozwola na zagrozenie dla
              Europy bo maja z nia globalnie zbyt wiele
              wspolnego. I nie ma tu zatem zadnej polityki,
              poza obiektywna sytuacja wojskowa.

              Problemem Polakow jest zacofanie:
              w badaniach popularnosci instytucji
              Wojsko Polskie stoi wyzej niz
              polska nauka. Zupelnie na odwrot niz
              w "starej" UE, Japoni i USA.

              W wyborach trzeba odsunac od wladzy srodowiska
              Polityki, syjonistycznego pisma Michnika,
              i neofitow z Wprost. Zostaja pozornie
              nieciekawe partie, ale po wyborach rzeczywistosc
              zmusi je do zakupu specjalistow od rzadzenia -
              najwazniejsze by nie chcieli zerowac na Polsce
              jak obecne przydupasy USA i Izraela.
              Patrz:

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=521&w=14960667&a=14979097

              Piotr Kraczkowski
              www.geocities.com/pkraczkowski/evitae.htm
              www.geocities.com/pkraczkowski/europa/gpatent.htm
              www.geocities.com/pkraczkowski/politik/gisrael.htm#jaz
            • Gość: zb Re: POLACY POPRAWIAJA AMERYKANOW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 17:41
              to nie jest dobry pomysl. W Hummerach Polacy wygladaliby jak Amerykanie, co tylko zwiekszyloby ryzyko ataku. A tak Arabowie nie moga ich odroznic od swoich, ktorzy jezdza zlomem po wode do studni.
        • Gość: z Re: AMERYKANIE DALI HUMMERY ZA DARMO IP: *.qld.bigpond.net.au 19.08.04, 13:56
          Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

          > Amerykanie dali hummery za darmo,ale w kraju ktos zarobi niezle na przerobkach
          [...]

          Cos tutaj nie gra. Jak to dali za darmo ? Przeciez trzeba zaplacic VAT, tak samo jak od darmowego oprogramowania ! A co z podatkiem od darowizny ?

          A ci Amerykanie nic sie nie nauczyli od Naumana ? Oj, tepy to narod, tepy.
        • Gość: Hummer Za darmo to można dać dupy... IP: *.do.pl / *.generacja.pl 19.08.04, 18:31
      • hummer Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach 20.08.04, 01:43
        Gość portalu: cebularz napisał(a):

        > czy amerykanie dali tez paliwo do hummerow w ramach bezzwrotnej pozyczki??

        Paliwo paliwem teraz za drogie 48 parszywych dolarów zbrukanych krwią za barykłkę. Jednk tak sobie dumam i dochodzę do wniosku, że te hummery to są w wersji standard dla VIPów :-) Bez opancerzenia z kevlaru (no może to będzie) ale na pewno bez wyrzutni i karabinów maszynowych. A wszystko za bagatela prawie 400 000 zł za sztukę złomu.
    • Gość: Jan K. O znów ten oszołom z Kanady! IP: *.asm.bellsouth.net 19.08.04, 03:56
      Gość portalu: ouimet napisał(a):
      > czlowieku/?/piszacy tekst...czy ty wiesz co piszesz???bo o ...czym to zapewne
      > nie!
      > Nasi "sportowcy" z UB-e dostana wozki!Ale w podstawowej wersji...Teraz
      > beda ...hm...aneksy do podstawowej umowy i ...jak zwykle
      > PAN/np.koulczyk/wygra hmmm....przetarg!!!!I dorobi...hiiiii! wymagane
      > detale/kosztujace 4-5 X wiecej niz umowa przewiduje...hi,hi ,hi!/i
      > znowu...DOLOZY...hi.hi,hi.../Krajowym podatkom...

      Parafrazując powyższe:
      Oszołomie/?/ piszący ten tekst...czy ty wiesz co piszesz???bo o ...czym to
      zapewne nie!

      Widać, co się dzieje z biednym chorym na paranoidalną schizofrenię, jak nie
      bierze regularnie leków! (...hi.hi,hi.../)???????????????????

      Jan K.

      • Gość: Jan z Ameryki Polacy w hummerach IP: 69.149.106.* 19.08.04, 06:19
        ...Dewiza producentów brzmi: "Przewiozą cię przez piekło". ...
        A moze raczej powinno byc "...zawioza cie do piekla..."

        Amerykanskie jednostki usilnie opancerzaja hummery w Iraku "domowymi" sposobami
        dospawujac im wzmocnienia gdzie sie da. Zapewne nie poprawia to i tak
        rekordowego zuzycia paliwa.
        • Gość: Blago Re: Polacy w hummerach IP: *.crowley.pl 19.08.04, 13:34
          Chyba akurat paliwo to maja tam za frajer...
    • Gość: Olek51 Tylne drzwi do zamówień IP: *.teleton.pl 19.08.04, 07:01
      Ciekawe czy "GW" podniecając się amerykańską czy erefenowską pomocą wojskową
      zdaje sobie sprawę, że jest to metoda na zdobywanie nowych zamówień, tylnymi
      drzwiami, bez offsetu, z pominięciem prawa zamówień publicznych i praktycznie
      bezprzetargowo. Amerykańskie fregaty trzeba było zaopatrzyć, już za konkretne
      pieniądze, w określony typ śmigłowca, określone typy rakiet przeciwlotniczych,
      dostosować resztę floty do systemów dowodzenia i kierowania ogniem (czyli kupić
      zastosować amerykańskie), podobnie "Leopardy" strzelają amunicją firmy
      Rheinmetall, której u nas raczej nie będzie się produkować. A wszystko w
      odpowiednich ilościach, spełniających normatywy NATO. Naprawdę nie opłaca się
      być zbrojeniowym śmietniskiem całego świata.
      • Gość: xeno Dokształc się chłopie, z faktów IP: 213.134.140.* 19.08.04, 09:29
        Razem z fregatami w pakiecie dostaliśmy Seasprite'y, za któe rzeczywiście
        musieliśmy wyłożyć pełną kwotę. Ale jest ich razem 4 sztuki, i w dodatku są tak
        mocno zintegrowane z wyposażeniem fregat klasy Oliver Perry (wymiary
        hangarów!), że nie ma sensu robić przetargu (który i tak wygra jedyny pasujący
        do nich helikopter) i kupować nowe egzemplarze za pełną cenę. No, chyba, że
        lubisz dopłacać.

        Co do rakiet - nie podjęto jeszcze decyzji o ich zakupie w większych ilościach.
        A nawet jeśli, to w czym problem? Zakup ich jest tańszych niż przystosowanie
        ich do rakiet polskiej produkcji (zwłasza po uwzględnieniu kosztów opracowania
        własnej rakiety odpowiedniej klasy i jej integracji z systemami fregat).

        Systemy dowodzenia i kierowania muszą być zgodne ze standardami NATO - z
        oczywistych względów. Dostosowanie jest niezbędne i obejmie prędzej czy później
        całe nasze siły zbrojne. Nie ma jednak co płakać, bo polskie firmy m.in. Radwar
        robią elektronikę zgodną z tymi wymaganiami i na naprawdę światowym poziomie.

        Amunicja czołgowa kalibru 120 mm (standardowa NATO) jest produkowana również w
        Polsce, o ile dobrze pamiętam przez zakłady Pronit. A Rheinmetal jest
        producentem armaty, a nie amunicji do niej.

        Wniosek - robimy u siebie to, co opłaca się robić u siebie. Na więcej nas
        zwyczajnie nie stać.

        A ty niestety nie masz pojęcia o polskim przemyśle zbrojeniowym i zwyczajnie
        bzdury piszesz.
        • Gość: Olek51 Pozdrowienia dla zdolnego teoretyka IP: *.teleton.pl 19.08.04, 14:18
          Podejrzewam że w odróżnieniu ode mnie nie byłeś dowódcą kompanii czołgów
          średnich, więc teoretyzujesz, bo Rheinmetall oprócz armaty produkuje amunicję,
          Pronit Pionki robi proch, amunicję artyleryjską, w tym czołgową produkuje
          Mesko, które najprawdopodobniej nie dostanie od Rheinmetalla licencji.
          Podstawową zasadą logistyki jest minimalizacja ilości i unifikacja typów
          amunicji, również pocisków rakietowych.
    • Gość: pacyfista z USA do Polski 22 mln, z Polski do Iraku 1 mld US IP: *.222.62.81.cust.bluewin.ch 19.08.04, 07:07
      to wlasciwa proporcja "pomocy wzajemnej". Bez komentarza. www.panstwozla.pl
      • Gość: TReneR Re: z USA do Polski 22 mln, z Polski do Iraku 1 m IP: *.austriamicrosystems.com 19.08.04, 10:19
        No co Ty chlopie; to juz nie chcesz pomagac biednemu uciemierzonemu narodowi
        irackiemu?! Szkoda Ci kasy dla nich?!

        TReneR
    • Gość: Stanislaw S Strzez sie Amerykanskich "darow" IP: 148.81.190.* 19.08.04, 07:27
      • grba Honker 19.08.04, 08:04
        Przed chwilą usłyszałem, że zginęło dwóch polskich żołnierzy. Honker w którym
        jechali został ostrzelany, przewrócił się....
    • Gość: baby "Strzeżcie się Greków przynoszących podarunki" IP: 194.146.248.* 19.08.04, 08:55
      • Gość: amen ...i pier...cych polakow! /nt IP: *.utc.com 19.08.04, 15:09
    • Gość: Kuba Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 09:11
      A dewizą rolniczych Honekerów jest "zawiozę Cię aż do piekła"
      • Gość: KOMANDOS AMERYKANSKI BUBEL IP: *.proxy.aol.com 19.08.04, 10:42
        Hummer to "przeprojektowany", nieudany pojazd (jak wiekszosc samochodow
        amerykanskich), drogi w eksploatacji (paliwo i czesci) i na dodatek czesto sie
        psujacy. Zupelnie nie nadaje sie do uzytku w Europie ze wzgledu na duza
        szerokosc. Nabycie tych pojazdow przez WP to jeszcz jeden dowod glopoty
        pastuchow dowodzacych polskim wojskiem: nie moga sie ci ignoranci pozbyc
        cielecego zachwytu wszystkim co amerykanskie! Zmarnowana forsa....





        • Gość: !!! Re: AMERYKANSKI BUBEL IP: 195.152.54.* 19.08.04, 12:12
          prawdopodobnie ktos z mon-u dostal hamerykanska lapowke
          jak ktos wczesniej napisal teraz powinnismy zaczac sie obawiac co zawiera
          tzw "small print" tej umowy
          i to ze te pojazdy sa scierwa w zuzyciu paliwa 4/5 l. n 2 KM
          ale nasze generalki maja gest i rozumieja ze trzeba pomoc amerykanskiemu
          przemyslowi
          www.hummer.com nawet tam nie wspominaja jakie jest zuzycie paliwa
          • Gość: .. "nieczytaci" malkontenci!-...pisze "podarunek"! IP: *.utc.com 19.08.04, 15:18
            Nie chcecie barany brac? Dajcie mi, ja wezme...:-))
            Ech...Ten narod (PL), to jest chyba uposledzony genetycznie...
        • Gość: malaka Komandos jestes debilem i tyle IP: 208.247.54.* 19.08.04, 22:30
          ...a na sprzecie wojskowym sie nic nie znasz.

          strzel se w lep.
    • Gość: maruda Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.gdynia.mm.pl 19.08.04, 12:34


      Dewiza producentów brzmi: "Przewiozą cię przez piekło".
      **************************

      Raczej slogan reklamowy.

      **************************
      Jednak jak twierdzi wiceminister obrony Janusz Zemke, w Iraku honkery są
      samochodami wystarczającymi, bowiem nasza armia nie prowadzi tam działań
      ofensywnych.
      **************************

      Będą za to dobrze służyć naszym wodzom. Wcale się nie zdziwię, jeżeli je zobaczę
      w Juracie lub Jastarni obok rządowych ośrodków wypoczynkowych (oczywiście, jako
      ochrona prze terrorystami :| ).





      • Gość: !!! Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: 195.152.54.* 19.08.04, 13:29
        good one maruda
        • domix Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach 19.08.04, 14:02
          Zawsze tak samo marudzicie. Samoloty złe bo trzeba kupić, rakiety złe bo
          izraelskie, okręty złe bo za darmo, samochody złe bo zżywają paliwo. Panowie
          dziwię się, że dysponując taką zbiorową mądrością nie udało wam sie wymyśłić
          jak można być państwem w środku Europy, które nie wydając grosza na zbrojenia,
          nie rozwijając własnej myśli technicznej będzie partnerem dla reszty Europy i
          świata. Czy wam się podoba, czy nie jeszcze długo zbrojenia będą niezbędne,a
          skoro zbroją się inni to my też nie mamy wyjścia. Trudne do zrozumienia? I
          cieszcie się, że nie na wszystko trzeba wydawać kasę od razu, ale cóż za każdy
          obiad ktoś musi zapłacić.
          • Gość: !!! Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: 195.152.54.* 19.08.04, 14:27
            samoloty - mozna bylo kupic eurofighter(jestesmy w srodku europy jak dobrze
            zaznaczyles) a nie second hand stuff
            • Gość: Gosc Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: 62.29.137.* 19.08.04, 15:05
              Akurat te F16 tki C/D block 52 jesli sie nie myle beda nowe bo dopiero je
              zaczeli skladac....A to ze ktos nie pomyslal ze za eurofightera czy chociazby
              Grippena nie trzeba by placic cla to o tym faktycznie nikt nie pomyslal....
            • Gość: .. Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.utc.com 19.08.04, 15:05
              moze F16 sa "second hand" ale lepsze i sprawdzone w warunkach pola walki...
              Co Europejczycy moga powiedziec o swoich maszynach? Ze sa malolitrazowe i maja
              ladna linie?? :-))
              • Gość: domix Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:36
                Eurofigrtera zaczyła czas tak naprawdę nie ma- owszem są egzemplarze
                przedseryjne z jeszcze niezintegrowanym uzbrojeniem. Oprócz tego pierwszym
                odbiorcą będą kraje uczestniczące w programie a Polska w tej kolejce byłaby
                daleko. Samolot ma prawie dwudziestoletnią historię i już na strarcie jest do
                tyłu za F16 konsekwentnie modernizowanym od lat. A na końcu- kto jest poborcą
                cła w Polsce, czy aby nie nasze państwo?
          • Gość: maruda Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.gdynia.mm.pl 19.08.04, 15:37
            domix napisał:

            > Zawsze tak samo marudzicie. Samoloty złe bo trzeba kupić, rakiety złe bo
            > izraelskie, okręty złe bo za darmo, samochody złe bo zżywają paliwo. Panowie
            > dziwię się, że dysponując taką zbiorową mądrością nie udało wam sie wymyśłić
            > jak można być państwem w środku Europy, które nie wydając grosza na zbrojenia,
            > nie rozwijając własnej myśli technicznej będzie partnerem dla reszty Europy i
            > świata.

            **********************

            To może wyjaśnisz, jak rdzewiejące w bazie hummery przyczynią się do rozwoju
            polskiej myśli technicznej?

            • domix Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach 19.08.04, 20:45
              Gość portalu: maruda napisał(a):

              >> To może wyjaśnisz, jak rdzewiejące w bazie hummery przyczynią się do rozwoju
              > polskiej myśli technicznej?

              Dokładnie tak samo jak cały podarowany dotychczas sprzęt. Pogadaj z
              żółnierzami, którzy obsługują te "przestarzałe" maszyny to ci powiedzą, że jest
              to różnica kilku generacji. A różnica w generacji to byc może cena życia. Każdy
              sprzęt ( np. kupno licencji ) to nauka.
    • Gość: Marek Narodzie polski jestescie oszukiwani!!! IP: 68.168.111.* 19.08.04, 15:19
      te niby podarki , sa wliczone w koszt spszetu wojskowego ktory
      polska zakupila i zakupi po zawyzonych cenach , ( pozatym sa
      nafaszerowanie elektronicznymi mikroszpiegami , dzieki nim satelity
      pszekazuja wiadomosci do do USA , na biezaco co robicie i gdzie
      jestescie
      • Gość: .. Re: Narodzie polski jestescie oszukiwani!!! IP: *.utc.com 19.08.04, 15:21
        ..a ty czym sie koles nafaszerowales dzisiaj?
    • Gość: bolo Propaganda proamerykanska bez granic IP: *.dip.t-dialin.net 19.08.04, 15:34
    • Gość: Ukrainiec Niewiel IP: *.82.144.214.48.dyn.pool-1.broadband.voliacable.com 19.08.04, 15:47
      A w Kijowie juz sa 100 hummerow!!!
    • Gość: Ukrainiec Ha-ha-ha! ! ! IP: *.82.144.214.48.dyn.pool-1.broadband.voliacable.com 19.08.04, 15:49
      A w Kijowie na Ukrainie juz sa 100 hummerow!!!
    • wroc1 Do jakiej szybkości rozpędza się ten młot? 19.08.04, 18:23
      Bo nie mogę zrozumieć sformułowania: "Jego sześciolitrowy silnik rozpędza do go szybkości 130 km/godz".
      I po co ten entuzjazm, wraz z młotkami zakupiliśmy np. przestarzałe (na poziomie Mig 29) F-16 (nie ma to jak myśl techniczna sprzed 30-40 lat), do tego trochę latającego złomu zakupił nasz Wielki Przezydent podczas ostatniej libacji na ranczo.
      • Gość: malaka naucz sie angielskiego IP: 208.247.54.* 19.08.04, 21:15
        hAmmer=mlot
        hUmmer= to zupelnie co innego odsylam do slownika.
        • wroc1 A Ty greckiego 19.08.04, 22:41
          Gość portalu: malaka napisał(a):

          > hAmmer=mlot
          > hUmmer= to zupelnie co innego odsylam do slownika.

          Też młot, tylko za duże pieniądze. Prawie 400000 zł i to bez dostosowania do jazdy w Europie. Młoty sprowadzają młoty, ewentualnie kowadła. Na co to nam?
    • Gość: Sceptyk Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 18:46
      Wielkie halo :)))) Dajemy za nich d... w Iraku za darmo, powinni raczej
      wykopsnąć parę mld dolka. Niestety wystarczy Kwacha wziąc na kolację do Białego
      Domu i już kolo w skowronkach. Wstyd dawać dupy, jeszcze większy że tanio... za
      kilka przchodzonych hummerów.
      • Gość: jeden z czlonków Re: Amerykański podarunek. Polacy w trumnach IP: *.czajen.pl / *.czajen.pl 19.08.04, 21:23
        wracają do kraju. Czas chyba zakończyć te hucpę.
    • Gość: jack Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach IP: *.proxy.aol.com 19.08.04, 22:46
      Co to znaczy podarunek? Kupujemy nowe czy stare trupy? Jesli nowe to co oznacza:
      ...Wcześniej w polskich zakładach remontowych zostaną przystosowane do wymagań
      polskiego ruchu drogowego...
      Przeciez my tak zrozumialem KUPUJEMY (za udzielona nam bezzwrotna pozyczke).
      I nie widze tu informacji wg. onetu, ze musimy zaplacic 22% VAT od tej sumy
      tzn. ca. 4,8 mln $. Niech wiec GW nie pieorzy o podarunku.
      • domix Re: Amerykański podarunek. Polacy w hummerach 19.08.04, 23:14
        Gość portalu: jack napisał(a):

        , ze musimy zaplacic 22% VAT od tej sumy
        > tzn. ca. 4,8 mln $. Niech wiec GW nie pieorzy o podarunku.

        Z ciekawości spytam, czy nie aby nasze Państwo jest poborca podatku VAT za
        towary sprowadzone z zagranicy? Towar wywożony za granicę sprzedawcy (
        darczyńcy ) jest zwolniony z podatku VAT. Nalicza go dopiero i pobiera nasz
        U.Skarbowy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka