Dodaj do ulubionych

Kapelan za burtą

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 22:07
kolejna czysta klecha.... a ciekawe czy na boku ma pania czy pana?
Obserwuj wątek
    • Gość: Lukasz Niedlugo w kazdym czolgu bedzie kaplica,kapelan IP: 195.116.133.* 02.09.04, 22:13
      i dodatkowo wolne ndz.A jak wybuchnie wojna kler wejdzie jak zawsze w uklady z
      tymi co wiecej mu daja
      • Gość: Zuzia Kuter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 22:28
        Nareszcie jest jakaś korzyść z wojny w Iraku. Sokowirówka !!!
        • Gość: ja Re: Kuter IP: *.core.lanet.net.pl 03.09.04, 00:14
          Dobrze, że Szmaja nakazał sprawę wyjaśnić. Ale obawiam się, że z tym strzelaniem w niedzielę i opuszczaniem mszy, to może być prawda. Jeszcze się okaże, że w piątek mięso podawano.

          PS: a pomieszczenia na synagogę i meczet były?
          PS2: a co za różnica, czy ktoś sobie wział sokowirówkę, która i tak by zatonęła? Chyba że okręt tonął, bo ktoś chciał sokowirówkę. Jeśli tak, oznaczałoby, że mamy świetny wywiad. Potrafili wykryć sokowirówkę na morzu!
    • Gość: Obcy [...] IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.09.04, 22:31
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • kozaczek3 Kapelan na każdej łajbie, czarne jest piękne!!! 02.09.04, 22:56
      "W swojej książce ksiądz ma więcej zastrzeżeń do ówczesnego
      dowódcy "Czernickiego" kapitana Grzegorza Okuljara. Zarzuca mu, że nie pojawiał
      się na mszach, w niedzielę zarządzał alarmy i nie wydzielił specjalnego
      pomieszczenia na kaplicę."

      To są bardo poważne zarzuty.
      W marynarce Irańskiej za takie przestępstwa, nawet ukamienowanie na morzu.
      Amen.
      • Gość: ubot Re: Kapelan na każdej łajbie, czarne jest piękne! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.04, 23:01
        Mało tego, w niedziele kantyna była otwarta!
        • Gość: Ed Re: Kapelan na każdej łajbie, IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 03:04
          a kabinę sterowniczą prerobić na kaplicę ;((
          Po jaką ch... zatrudniac jakichś tam kapitanów, nawigatorów i innych
          darmozjadów, skoro te wszystkie sprawy może załatwic kapelan i aniołstróą,
          który najlepiej wie, o co chodzi ;o))
    • Gość: Ed Re: A niech se kapelan pływa za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 02.09.04, 23:06
      Do Iraku mieli pojechać żołnierze a nie obciągacze ;o((
      • Gość: polonus Re: A niech se kapelan pływa za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 01:30
        Glodz ty pijaku za okradanie trupow na polu bitwy cywilizowane armie
        rozstrzeliwuja! Kapelan to uczciwy zolnierz, wspanialy duszpasterz a jak ty
        przy Nim wygladasz? Strzel duze piwo albo sete na klina to ci sie na chwile
        poprawi.
    • Gość: Forecast88 Zakaz wojen w niedziele IP: *.skynet.net.pl / 80.72.37.* 03.09.04, 01:30
      No i koniecznie musimy poinformowac naszych potencjalnych wrogow, ze w niedziele
      nie wolno prowadzic wojny, bo wszyscy nasi zolnierze sa wtedy w wydzielonych
      kaplicach.
    • Gość: reforma Re: Kapelan za burtą IP: *.ipt.aol.com 03.09.04, 01:46
      ja to bym go wywalil a zamiast niego zciagnal jakas porzadna lale na poklad ,
      kaplice przerobil na burdel polowy i nie bylo by problemu.
      kapelanowi pewnie zaden nie chcial nadstawic .... to sie chlopisko wscieklo.
      • Gość: Ed Re: Kapelan za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 01:49
        Zakładasz, że chciał p;rzerobiś okręt w sminarium? :))
    • Gość: HAL9000 Re: Kapelan za burtą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.04, 01:48
      Jasne !

      W przypadku wykazania sqrw..syństwa klechy zostanie on odwołany. Super !
      A załoga okrętu i tak zostanie obsr...na na całe lata. Ot, qr...a symetria !

      Może jednak ustawowo sytuować pokładowego klechę na torpedzie (jak nie wybuchnie - wróg i tak będzie miał przewalone) ?
      • Gość: Ed Re: Kapelan za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 01:51
        Symetria kościelna. Parafianie zawsze zmuszani są do sprzątania po swoim
        propboszczu ;((

        Gość portalu: HAL9000 napisał(a):

        > Jasne !
        >
        > W przypadku wykazania sqrw..syństwa klechy zostanie on odwołany. Super !
        > A załoga okrętu i tak zostanie obsr...na na całe lata. Ot, qr...a symetria !
        >
        > Może jednak ustawowo sytuować pokładowego klechę na torpedzie (jak nie
        > wybuchnie - wróg i tak będzie miał przewalone) ?
    • Gość: BOLINOGA MICHNIK PASTWI SIE NAD KS. JAWORSKIM IP: *.nyc.rr.com 03.09.04, 02:00
      Znam ks. Jaworkiego z najlepszej strony. To czlowiek oddany marynarce wojennej
      i religii. Ks. Jaworski poswiecil trzy okrety: kuter torpedowy "Szybki", na
      ktorym potem wybuchla torpeda; nisczyciel "Dar Mlodziezy", na ktorym zlamal sie
      maszt zaglowy; oraz projekt lotniskowca "Sw. Wojciech Nawrociciel".

      Nieprawda jest, ze na okrecie nie mozna bylo wygospodarowac miejsca na
      kapliczke. Np. ubikacja byla zadko uzywana, bo wszyscy sikali za burte.
      Kapitan byl agnostykiem i specjalnie wymyslal zadania w niedziele. Zamiast
      dzien swiety swiecic, marynarze zmuszani byli patrzenia przez lornetki, a
      sternik do sterowania.

      Ks. Jaworski nawrocil na wiare chrzescijanska rozbitka islamskiego, rzucajac mu
      kolo ratunkowe w postaci krucyfiksu. Islamista zlapal krucyfiks, laczac sie w
      ten sposob duchowo z Panem Jezusem, niestety utonal. Ale to wyrok boski.

      Problemem nie jest ks. Jaworski, ale zbyt mala liczba duszpasterzy wojskowych.
      W marynarce wojennej jeden ksiadz przypada na jeden okret. To za malo,
      szcegolnie na jednostkach powyzej dziesieciu marynarzy. W lodziach podwodnych,
      ktore sa waskie i dlugie, powinno sluzyc dwoch duchownych, z przodu i z tylu.
      W piechocie, powinno byl tylu duchownych ilu sanitariuszy. Najtragiczniejsza
      sytuacja jest w lotnictwie, gdyz piloci, z powodu braku dodatkowych siedzen,
      lataja zupelnie sami pozbawieni opieki duchowej.
      • Gość: Ed Re: A mnie boli biodro IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 02:37
        Gość portalu: BOLINOGA napisał(a):

        > Znam ks. Jaworkiego z najlepszej strony. To czlowiek oddany marynarce
        > wojennej i religii. Ks. Jaworski poswiecil trzy okrety

        Taaaak. Poświęcenie kropidłem trzech okrętów jest wyczynem godnym zapisania w
        Księdze Guines'a :))
        Całe szceście, że święconej wody mu nie zabrakło, bo jeszce w tę badzo
        pożyteczną działalność wdał by się jakiś Rokita, Boruta czy też inny oszoł z
        tej przeklętej galerii antychrystów.
        Po raz któryś już katolicka #rp ma wręcz niebywale szcęście :))
    • Gość: kibic No prosze to mozna juz zarzucac oficerowi.... IP: 195.205.254.* 03.09.04, 08:55
      Prosze , prosze to mozna juz zarzucac oficerowi, ze nie chodzi na msze - pewnie
      awans tez bedzie opiniowany przez kleche - pamietam czasy jak moj awans szlag
      trafil bo nie bylem odpowiednio czerwony..... I tak oto powoli historia zatoczy
      kolo witaj Iranie i swieta rebubliko katolicka ......
    • Gość: zbud Re: Kapelan za burtą IP: 212.160.138.* 03.09.04, 09:42
      ile płacimy za utrzymanie tego brzuchatego towarzystwa kapelanów itp
      w wojsku i ich kaplic i głodziowej asysty i strojów kto wie?
    • jacek.69 Kapelan za burtę! 03.09.04, 09:56
      Wydawało mi się, że w wojsku bezpowrotnie minęły czasy oficerów politycznych -
      zastępców d-cy d/s szkolenia. Księżulkowi wydaje się, że on ze swoją misją jest
      na okręcie wojennym najważniejszy. A d-ca nie pomógł, to trzeba go opluć.
      Księża do kościołów!!!
    • Gość: gone Re: Kapelan za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 10:41
      dlaczego ksieza psuja reputacje naszego narodu!!!ten ksiadz nie powinien byc
      ksiedzem,on powinien siedziec gdzies na wsi i bawic sie w rolnika bo jest
      chamem!!!!!
    • Gość: mw Re: Kapelan za burtą IP: *.aster.pl 03.09.04, 10:45
      Dobre sobie, jak nie zakaz handlu w niedzielę to taraz jeszcze zakaz alarmów
      bojowych w wojsku. Baczność szweje. W niedzielę do kościółka a nie na wojnę.
      Biedaczycko, nie dali mu kaplicy, a w maszynowni odprawiaj swoje gusła
      inteligentny inaczej klecho.
      • Gość: koko Re: Kapelan za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 10:47
        moze sie msci ze nie dostal sokowirowki!!!
    • Gość: Krzysztof Re: Kapelan za burtą IP: *.oepd.com.pl / 83.136.227.* 03.09.04, 15:09
      Powinno się tego kapelana jak zresztą wszystkich innych wy...ć za burtę. Wojna
      to nie przygotowanie do pilegrzymki na Jasną Górę.
    • Gość: aki a może to jest prawda- nie ma sie co pienić IP: *.protonet.pl 03.09.04, 15:30
    • Gość: serwer Re: Kapelan za burtą IP: *.icpnet.pl 03.09.04, 21:06
      Klechy, wy nieroby! Won do kopania rowów! Poobsadzali stanowiska, zgarniają
      państwową kasę i jeszcze mieszają! Zgroza i skandal! Pieprzony "klechistan!
      • Gość: tjaaaa Re: Kapelan za burtą IP: *.dowco.com 03.09.04, 22:17
        Klechy wydaly specjalny modlitewnik dla naszych olimpijczykow jak nam to pomoglo
        wiadomo. Jezeli chodzi o marynarke wojenna to inna historia.

        Uklad byl taki: ksiadz trzymal line ubezpieczajaca tego co wylawial sokowirowki,
        mial dostac swoja dole (sokowirowka plus krajalnica do jarzyn ewentualnie w
        przypadku braku krajalnicy mlynek do kawy) wojaki jak to wojaki wyruchaly kleche
        i jest problem. Z zalu napisal ksiazke. A wy wojaki sie wstydzcie, i zal wam
        bedzie tylki zciskal jak za zarobione na ksiazce pieniadze ksiadz se kupi taka
        sokowirowe ze wam oczy z orbit wyjda!
    • Gość: krakus Kapelan za burtą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.04, 22:07
      To wszystko to jest czysta rozrzutność. Nie lepiej zbudować i zwodować jedną
      pływającą bazylikę, katedrę albo sanktuarium i niech kolejno obsługuje nasze
      wszystkie (obydwie?) jednostki. Co bardziej zaangażowani marynarze będą mogli
      w chwilach wolnych od zajęć urządzać sobie morskie pielgrzymki. Motorówkami,
      szalupami, a najlepiej i najszlachetniej wpław.
      Natomiast wrogie jednostki (w tym nieprzyjacielskie) będzie się brało a b o r
      d a ż e m, matką chrzestną powinien zostać abp. Gocłowski, a przedsięwzięcie
      sfinansować oo. Paulini.
      Czy macie jakieś własne pomysły uzupełniające ten projekt?
    • Gość: nija ki Re: Kapelan za burtą IP: 81.21.202.* 04.09.04, 00:35
      To już nie jest komiczne, to przerażające..!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka