Gość: pytajnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 22:07 kolejna czysta klecha.... a ciekawe czy na boku ma pania czy pana? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Lukasz Niedlugo w kazdym czolgu bedzie kaplica,kapelan IP: 195.116.133.* 02.09.04, 22:13 i dodatkowo wolne ndz.A jak wybuchnie wojna kler wejdzie jak zawsze w uklady z tymi co wiecej mu daja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia Kuter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.04, 22:28 Nareszcie jest jakaś korzyść z wojny w Iraku. Sokowirówka !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Kuter IP: *.core.lanet.net.pl 03.09.04, 00:14 Dobrze, że Szmaja nakazał sprawę wyjaśnić. Ale obawiam się, że z tym strzelaniem w niedzielę i opuszczaniem mszy, to może być prawda. Jeszcze się okaże, że w piątek mięso podawano. PS: a pomieszczenia na synagogę i meczet były? PS2: a co za różnica, czy ktoś sobie wział sokowirówkę, która i tak by zatonęła? Chyba że okręt tonął, bo ktoś chciał sokowirówkę. Jeśli tak, oznaczałoby, że mamy świetny wywiad. Potrafili wykryć sokowirówkę na morzu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obcy [...] IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.09.04, 22:31 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Kapelan na każdej łajbie, czarne jest piękne!!! 02.09.04, 22:56 "W swojej książce ksiądz ma więcej zastrzeżeń do ówczesnego dowódcy "Czernickiego" kapitana Grzegorza Okuljara. Zarzuca mu, że nie pojawiał się na mszach, w niedzielę zarządzał alarmy i nie wydzielił specjalnego pomieszczenia na kaplicę." To są bardo poważne zarzuty. W marynarce Irańskiej za takie przestępstwa, nawet ukamienowanie na morzu. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ubot Re: Kapelan na każdej łajbie, czarne jest piękne! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.04, 23:01 Mało tego, w niedziele kantyna była otwarta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Kapelan na każdej łajbie, IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 03:04 a kabinę sterowniczą prerobić na kaplicę ;(( Po jaką ch... zatrudniac jakichś tam kapitanów, nawigatorów i innych darmozjadów, skoro te wszystkie sprawy może załatwic kapelan i aniołstróą, który najlepiej wie, o co chodzi ;o)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: A niech se kapelan pływa za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 02.09.04, 23:06 Do Iraku mieli pojechać żołnierze a nie obciągacze ;o(( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polonus Re: A niech se kapelan pływa za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 01:30 Glodz ty pijaku za okradanie trupow na polu bitwy cywilizowane armie rozstrzeliwuja! Kapelan to uczciwy zolnierz, wspanialy duszpasterz a jak ty przy Nim wygladasz? Strzel duze piwo albo sete na klina to ci sie na chwile poprawi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Forecast88 Zakaz wojen w niedziele IP: *.skynet.net.pl / 80.72.37.* 03.09.04, 01:30 No i koniecznie musimy poinformowac naszych potencjalnych wrogow, ze w niedziele nie wolno prowadzic wojny, bo wszyscy nasi zolnierze sa wtedy w wydzielonych kaplicach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reforma Re: Kapelan za burtą IP: *.ipt.aol.com 03.09.04, 01:46 ja to bym go wywalil a zamiast niego zciagnal jakas porzadna lale na poklad , kaplice przerobil na burdel polowy i nie bylo by problemu. kapelanowi pewnie zaden nie chcial nadstawic .... to sie chlopisko wscieklo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Kapelan za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 01:49 Zakładasz, że chciał p;rzerobiś okręt w sminarium? :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HAL9000 Re: Kapelan za burtą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.04, 01:48 Jasne ! W przypadku wykazania sqrw..syństwa klechy zostanie on odwołany. Super ! A załoga okrętu i tak zostanie obsr...na na całe lata. Ot, qr...a symetria ! Może jednak ustawowo sytuować pokładowego klechę na torpedzie (jak nie wybuchnie - wróg i tak będzie miał przewalone) ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Kapelan za burtą IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 01:51 Symetria kościelna. Parafianie zawsze zmuszani są do sprzątania po swoim propboszczu ;(( Gość portalu: HAL9000 napisał(a): > Jasne ! > > W przypadku wykazania sqrw..syństwa klechy zostanie on odwołany. Super ! > A załoga okrętu i tak zostanie obsr...na na całe lata. Ot, qr...a symetria ! > > Może jednak ustawowo sytuować pokładowego klechę na torpedzie (jak nie > wybuchnie - wróg i tak będzie miał przewalone) ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOLINOGA MICHNIK PASTWI SIE NAD KS. JAWORSKIM IP: *.nyc.rr.com 03.09.04, 02:00 Znam ks. Jaworkiego z najlepszej strony. To czlowiek oddany marynarce wojennej i religii. Ks. Jaworski poswiecil trzy okrety: kuter torpedowy "Szybki", na ktorym potem wybuchla torpeda; nisczyciel "Dar Mlodziezy", na ktorym zlamal sie maszt zaglowy; oraz projekt lotniskowca "Sw. Wojciech Nawrociciel". Nieprawda jest, ze na okrecie nie mozna bylo wygospodarowac miejsca na kapliczke. Np. ubikacja byla zadko uzywana, bo wszyscy sikali za burte. Kapitan byl agnostykiem i specjalnie wymyslal zadania w niedziele. Zamiast dzien swiety swiecic, marynarze zmuszani byli patrzenia przez lornetki, a sternik do sterowania. Ks. Jaworski nawrocil na wiare chrzescijanska rozbitka islamskiego, rzucajac mu kolo ratunkowe w postaci krucyfiksu. Islamista zlapal krucyfiks, laczac sie w ten sposob duchowo z Panem Jezusem, niestety utonal. Ale to wyrok boski. Problemem nie jest ks. Jaworski, ale zbyt mala liczba duszpasterzy wojskowych. W marynarce wojennej jeden ksiadz przypada na jeden okret. To za malo, szcegolnie na jednostkach powyzej dziesieciu marynarzy. W lodziach podwodnych, ktore sa waskie i dlugie, powinno sluzyc dwoch duchownych, z przodu i z tylu. W piechocie, powinno byl tylu duchownych ilu sanitariuszy. Najtragiczniejsza sytuacja jest w lotnictwie, gdyz piloci, z powodu braku dodatkowych siedzen, lataja zupelnie sami pozbawieni opieki duchowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: A mnie boli biodro IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 03.09.04, 02:37 Gość portalu: BOLINOGA napisał(a): > Znam ks. Jaworkiego z najlepszej strony. To czlowiek oddany marynarce > wojennej i religii. Ks. Jaworski poswiecil trzy okrety Taaaak. Poświęcenie kropidłem trzech okrętów jest wyczynem godnym zapisania w Księdze Guines'a :)) Całe szceście, że święconej wody mu nie zabrakło, bo jeszce w tę badzo pożyteczną działalność wdał by się jakiś Rokita, Boruta czy też inny oszoł z tej przeklętej galerii antychrystów. Po raz któryś już katolicka #rp ma wręcz niebywale szcęście :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic No prosze to mozna juz zarzucac oficerowi.... IP: 195.205.254.* 03.09.04, 08:55 Prosze , prosze to mozna juz zarzucac oficerowi, ze nie chodzi na msze - pewnie awans tez bedzie opiniowany przez kleche - pamietam czasy jak moj awans szlag trafil bo nie bylem odpowiednio czerwony..... I tak oto powoli historia zatoczy kolo witaj Iranie i swieta rebubliko katolicka ...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbud Re: Kapelan za burtą IP: 212.160.138.* 03.09.04, 09:42 ile płacimy za utrzymanie tego brzuchatego towarzystwa kapelanów itp w wojsku i ich kaplic i głodziowej asysty i strojów kto wie? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.69 Kapelan za burtę! 03.09.04, 09:56 Wydawało mi się, że w wojsku bezpowrotnie minęły czasy oficerów politycznych - zastępców d-cy d/s szkolenia. Księżulkowi wydaje się, że on ze swoją misją jest na okręcie wojennym najważniejszy. A d-ca nie pomógł, to trzeba go opluć. Księża do kościołów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gone Re: Kapelan za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 10:41 dlaczego ksieza psuja reputacje naszego narodu!!!ten ksiadz nie powinien byc ksiedzem,on powinien siedziec gdzies na wsi i bawic sie w rolnika bo jest chamem!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mw Re: Kapelan za burtą IP: *.aster.pl 03.09.04, 10:45 Dobre sobie, jak nie zakaz handlu w niedzielę to taraz jeszcze zakaz alarmów bojowych w wojsku. Baczność szweje. W niedzielę do kościółka a nie na wojnę. Biedaczycko, nie dali mu kaplicy, a w maszynowni odprawiaj swoje gusła inteligentny inaczej klecho. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koko Re: Kapelan za burtą IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 10:47 moze sie msci ze nie dostal sokowirowki!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysztof Re: Kapelan za burtą IP: *.oepd.com.pl / 83.136.227.* 03.09.04, 15:09 Powinno się tego kapelana jak zresztą wszystkich innych wy...ć za burtę. Wojna to nie przygotowanie do pilegrzymki na Jasną Górę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aki a może to jest prawda- nie ma sie co pienić IP: *.protonet.pl 03.09.04, 15:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: serwer Re: Kapelan za burtą IP: *.icpnet.pl 03.09.04, 21:06 Klechy, wy nieroby! Won do kopania rowów! Poobsadzali stanowiska, zgarniają państwową kasę i jeszcze mieszają! Zgroza i skandal! Pieprzony "klechistan! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tjaaaa Re: Kapelan za burtą IP: *.dowco.com 03.09.04, 22:17 Klechy wydaly specjalny modlitewnik dla naszych olimpijczykow jak nam to pomoglo wiadomo. Jezeli chodzi o marynarke wojenna to inna historia. Uklad byl taki: ksiadz trzymal line ubezpieczajaca tego co wylawial sokowirowki, mial dostac swoja dole (sokowirowka plus krajalnica do jarzyn ewentualnie w przypadku braku krajalnicy mlynek do kawy) wojaki jak to wojaki wyruchaly kleche i jest problem. Z zalu napisal ksiazke. A wy wojaki sie wstydzcie, i zal wam bedzie tylki zciskal jak za zarobione na ksiazce pieniadze ksiadz se kupi taka sokowirowe ze wam oczy z orbit wyjda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus Kapelan za burtą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.04, 22:07 To wszystko to jest czysta rozrzutność. Nie lepiej zbudować i zwodować jedną pływającą bazylikę, katedrę albo sanktuarium i niech kolejno obsługuje nasze wszystkie (obydwie?) jednostki. Co bardziej zaangażowani marynarze będą mogli w chwilach wolnych od zajęć urządzać sobie morskie pielgrzymki. Motorówkami, szalupami, a najlepiej i najszlachetniej wpław. Natomiast wrogie jednostki (w tym nieprzyjacielskie) będzie się brało a b o r d a ż e m, matką chrzestną powinien zostać abp. Gocłowski, a przedsięwzięcie sfinansować oo. Paulini. Czy macie jakieś własne pomysły uzupełniające ten projekt? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nija ki Re: Kapelan za burtą IP: 81.21.202.* 04.09.04, 00:35 To już nie jest komiczne, to przerażające..! Odpowiedz Link Zgłoś