Gość: Jurek IP: *.ne.client2.attbi.com 21.09.04, 05:41 Popieram zabezpieczanie samochodow, ale moze by jeszcze dorzucic garnki kuchenne? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xxx Re: Poczet majątków opolskich IP: 195.145.80.* 21.09.04, 07:06 > Prokuratura oskarża go o przyjęcie łapówek > na ponad 1,4 mln zł. Na poczet kary zabezpieczyła > jego samochody. Strasznie drogie te samochody... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AZ SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyborcza IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 09:41 SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyborcza. Nic więcej nie potrafią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koza NAKRADLI ZA SETKI TYSIĘCY-ICH MAJĄTEK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:44 OPIEWA NA SETKI TYSIĘCY, A PROKURATURA ZABEZPIECZA NA POCZET KARY SAMOCHODY I MEBLE KUCHENNE WARTE PAREDZIESIĘT TYSIĘCY. dLACZEGO NIE ZAREKWIRUJĄ DOMÓW, GDZIE PIWNICE MARMUREM WYKŁADANE????????????????????????PRZECIEŻ TO SĄ PIENIĄDZE PODATNIKÓW, KTÓRZY CZĘSTO NIE MAJĄ GDZIE MIESZKAĆ I ŚPIĄ KĄTEM U RODZINY LUB WYNAJMUJĄ KLITKI W OCZEKIWANIU NA MIESZKANIE GMINNE, SOCJALNE, BO NIE STAC ICH NA KUPNO WŁASNEGO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tzek odebracprzerobic piwnice na 2 mieszkania komunalne IP: *.dialup.sprint-canada.net 21.09.04, 13:57 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lilia Re: SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyb IP: 158.75.5.* 21.09.04, 15:54 Jak to nic wiecej?! A naklonic paredziesiat (jesli nie pareset) tysiecy idiotow, zeby glosowali na SLD to pryszcz? Przeciez Wielki Wodz Miller mial na poczatku ponad 40 % poparcie spoleczne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ukośnik Poczet majątków polskich IP: *.chello.pl 21.09.04, 07:15 Chętnie poczytam o analogicznych porządkach w innych miejscowościach, instytucjach i środowiskach oraz pazernych nadużyciach nie koniecznie w wykonaniu sił SLD-owskich... Czy Gazeta nie zechciałaby udostępnić bazy danych z nazwiskami bohaterów tej i podobnych afer? W okresie przedwyborczym - jak znalazł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Re: Poczet majątków polskich IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.09.04, 10:14 ukośnik, w żadnym innym środowisku, szczególnie post solidarnościowym, nie ma nadużyć. inni są czyści jak woda święcona. jeżeli coś się pojawia w mediach to jest to nagonka polityczna lewicy. enter. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Manuela Re: Poczet majątków polskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:16 Gość portalu: Ukośnik napisał(a): > Chętnie poczytam o analogicznych porządkach w innych miejscowościach, > instytucjach i środowiskach oraz pazernych nadużyciach nie koniecznie w > wykonaniu sił SLD-owskich... Ja też bym chętnie o tym poczytała. Np we Wrocławiu gdzie ciągle remontowane są drogi, a po takim remoncie za ok. dwa lata następny remont w tym samym miejscu. Które firmy i za jakie łapówki wygrywają takie przetargi, żeby zchrzaniać robotę i potem robić od nowa. Czy francuskie supermarkety te blisko centrum miasta - za jaką łapówkę np. pozwolono wybudować Le'Clerca, który "odciął" uczciwie zlokalizowanego Marino i wykończył parę okolicznych skrepików. To samo można powiedzieć o Carefourze. DLACZEGO NIKT ZA TAKIE PRZEKRĘTY NIE ODPOWIADA. DLACZEGO TAKIE ŁAPÓWKARSKIE TRANSAKCJE NIE SĄ UNIEWAŻNIANE, A MAJĄTKI WYROSŁE NA ŁAPÓWKACH POZOSTAJĄ W RĘKACH ŁAPÓWKARZY !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kass Re: Poczet majątków polskich IP: *.metrocafe.pl 21.09.04, 14:21 W Częstochowie dzieje się to samo! Ciągłe i niekończące się przebudowy dróg wybudowanych rok temu!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolo Re: Poczet majątków polskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:50 Chętnie zobaczyłbym podobne listy także polityków innych opcji. To zdaje się opcja ponadpartyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: Poczet majątków polskich IP: *.toya.net.pl 21.09.04, 11:14 myślę, że ta afera to tylko szczyt góry lodowej. ciekawe co dzieje się w innych miastach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zek to klasyczny schemat lapowkarski prosto z USA IP: *.dialup.sprint-canada.net 21.09.04, 13:59 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolanin Re: Poczet majątków opolskich IP: *.uw.gov.pl / 217.173.195.* 21.09.04, 07:43 Jak się ma wartość zabezpieczonych samochodów do wysokości łapówek, które wzięli? A co z kontami bankowymi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rybka a z czego maja zyc? IP: 62.225.152.* 21.09.04, 08:56 nie przeginaj, przeciez tak zasluzeni dzialacze musza z czegos zyc i przyzwoicie mieszkac. W innym przypadku moga dostac zespolu swirowego, tak bardzo zaawansowanego, ze w ogole nie beda zdolni do odpowiadania za swoje czyny. W tym czasie "zabezbieczone" rzechy, garnki oraz meble kuchenne nabiora taaaakiej wartosci, ze tzw. sad uzna przepadek tego mienia jako absolutnie wystarczajaca, bolesna a przede wszystkim SPRAWIEDLIWA kare. Ot takie sa "wysokie standarty" walki z korupcja i oczyszczania szeregow partyjnych z "nieuczciwych" towarzyszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yan Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ifd.uni.wroc.pl 21.09.04, 07:50 Szkoda, ze tylko w Opolu taka akcje przeprowadzono. Pomyslec, ze to trwalo ledwie kilka lat. Taka lewicowa wrazliwosc.... Odpowiedz Link Zgłoś
naiwna24 Re: Poczet majątków opolskich 21.09.04, 08:14 Pan profesor:D jak milo. moze mi zaliczy roczek za jakas mala sumke? paranoja!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: były student.... Re: Poczet majątków opolskich IP: *.local.net / *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 11:42 co ja z tym Dolatą miałem, osobiscie mi radził, żebym się w życiu za rachunkowość nie brał:) nie wiem, może mu paczkę posłać... z autem to mnie rozczarował, to dalej ta sama czarna 320i ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Not Re: Poczet IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.09.04, 08:20 b. dobry tytuł artykułu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antykwas Re: Poczet IP: *.czestochowa.cn.net.pl 21.09.04, 08:30 Polska to chyba jedyny kraj w którym nie rozlicza się polityków z ich programów, obietnic przedwyborczych i powyborczych oraz majątków.W cywilizowanych krajach prominentny polityk musi {w każdym przypadku zakupu mienia o większej wartosci} spodziewać się żądania udowodnienia legalności posiadanych na ten cel pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Manuela Re: Poczet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 17:29 Gość portalu: antykwas napisał(a): > Polska to chyba jedyny kraj w którym nie rozlicza się polityków z ich > programów, obietnic przedwyborczych i powyborczych oraz majątków. I co najbardziej rujnujące dla kraju - nie rozlicza się ich z decyzji, nagminnie podejmowanych za łapówki, które kosztują nas miliardy. Zwykły obywatel odpowiada ( i słusznie) za kradzież, władze samorządowe czasami (ale niezwykle rzadko 1:1000) - jak w Opolu - władza państwowa za nic nie odpowiada - jak dziecko !? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łysy Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 08:25 Facet lubi porządek, posegregował sobie osobno setki osobno dwusetki i trach zabrali mu. Ciekawe czy w zabezpieczeniu też są posegregowane i czy fakt posegregowania jest okolicznośćią łagodzącą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Re: Poczet majątków opolskich IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:18 No i ciekawe, czy zabezpieczyli tez gumki recepturki, ktorymi spiete byly banknoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysztof Re: Poczet majątków opolskich IP: *.oepd.com.pl / 83.136.227.* 21.09.04, 08:25 Tak naprawdę to ludzie na tak wysokich stanowiskach powinni móc dorobic się takiego majątku w sposób uczciwy. Ponieważ jednak Janosiki sejmowe wprowadziły ustawę kominową - to mamy jej odzew. Wstydźcie się panowie i panie posłowie. A tak naprawdę to majątki tych ludzi a zwłaszcza samochody to kupa złomu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kondorek Re: Poczet majątków opolskich IP: *.chomiczowka.waw.pl 21.09.04, 08:59 Nie przesadzajmy z tymi wysokimi stanowiskami. Moim zdaniem należy pójść w przeciwnym keirunku - zabrać urzędnikom mozliwość decydowania o lokalizacji supermarketów itp, wydawania licencji, zezwoleń, pozwoleń a wtedy nikt im nie będzie dawał łapówek, bo nie będzie za co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mecenas SLD W SANDAŁACH ? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 21.09.04, 09:05 Program SLD i tow. Janika dotyczący noszenia sandałów mogą zrealizować jedynie polskie Sądy. Ale czy starczy im odwagi ? Wątpię. Mafia jest wszędzie, a Polacy jednak mafię kochają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stan Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ols.vectranet.pl 21.09.04, 09:09 Jeżeli to są takie krociowe majątki to gratuluje GW manipulacji, bo wiele przeciętnych ludzi ma majątki większe od tutaj wskazanych, zdobyte uczciwie.A wyjazdy sponsorowane to nagminna praktyka i każdego można o nie oskkarżyć kto współprcuje z firmami handlowymi czy budowlanymi. Moim zdaniem trzeba sie dobrac do firm dających łapówki i sponsorujących wszelkiego rodzaju polityków i przedstawicieli władz różnej maści. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja zastanow sie czlowieku IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:20 co piszesz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rados co to za bzdura? IP: *.itpp.pl 21.09.04, 09:26 Na początku pisze się, że chce się odzyskać zagarnięty majątek, a chwilę potem czytam, że kolesiowi zabezpieczono dwa samochody (warte razem może z 50tys.) podczas kiedy ukradł 330tys.! Co to za kara? Powinno zabrać się dom i puścić w skarpetkach. Ani mniej ani więcej, ale równo 330tys. Dopiero wtedy da to jakiś przykład reszcie złodziejów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skarpetki Re: co to za bzdura? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 11:05 zabezpieczenie to nie jest jeszcze kara. Ile kary bedzie mial to dopiero sad oznaczy. Mysle ze w wyroku powinno sie walnac grzywne taka, zeby wszystko zabrac co nakradl. Wtedy pusci sie go w skarpetkach, czego mu zycze ku Twojej i mojej radosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lajkonik Re: co to za bzdura? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 15:16 Na domach czy mieszkaniach można było ustanowić hipoteki, bądź wydać zakazy zbywania. Dziwi co innego. Dlaczego wyjazd do Berlina przedstawia się jako zło. Czy inne sieci nie wzięłyby tej pani do Francji, gdzie jest ładniej, gdyby kupiły tą samą ziemię przed Realem ? Czyli, że nikt nie jest pokrzywdzony. Mało tego, gdy zmienia się przeznaczenie gruntu i jego wartość z tego tytułu wzrasta należą się pieniądze dla miasta od beneficjentów takiej zmiany. Tu chyba nikt tego nie wyegzekwował i w tym problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bydgoszczanka Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 09:41 Chciałabym wierzyć, że to tylko kilku urzędników i to tylko w Opolu. Prawda może być jednak porażająca. Brak uregulowań prawnych w dziedzinach wrażliwych na korupcyjne postawy, choćby brak planów zagospodarowania przestrzennego, rodzi możliwości wydawania postanowień, popartych nie paragrafem ustawy lecz odpowiednią kwotą. Myślę, że przykłady z życia mogłyby być ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jeż Jerzy Re: Poczet majątków opolskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 09:50 Nie zapomnijcie o tych co podobno mają walczyć z korupcją - www.policjainaczej.prv.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Poczet majątków opolskich IP: 195.205.121.* 21.09.04, 09:58 Taaa, Prokuratura zabezpieczyla sprzet na 60 tys. Koles oskarzony o wziecie 1 600 tys zl lapowy... Niezle. Wielkie halo robi gazeta, przeciez wszedzie jest tak samo, w kazdym jednym innym miescie. Czy to SLD czy cokolwiek innego. To tak jak spiewa Kukiz - to gorsze niz szarancza. Dorwie sie do zloba i zre, zre, zre... Bo przeciez pensyjki cieniutkie na panstwowym wikcie, oj cieniutkie. Szacunek dla politykow i urzedasow panstwowych??? A co to jest??? Ciekawe jaki bedzie tego final? Pozdr. AS Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Poczet majątków opolskich IP: *.babilon.ds.pw.edu.pl 21.09.04, 10:06 Ciekawe więc czemu wg rankingu Polityki [NUMER 26/2004 (2458)] Opole jest trzecim najlepszym do mieszkania miastem w Plsce (zaraz po Sopocie i Warszawie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zamyslony Re: Poczet majątków opolskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:09 a moze odcinac nie raczke, ale paluszek? oducza sie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja TAK SIE BAWI, TAK SIE BAWI IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:12 SLD. JUZ NA WAS CHYBA NIE ZAGLOSUJE. PAPA. PRZYJEMNEJ ODSIADKI. SMARUJCIE PUPCIE SMALCEM. A ZA CZTERY LATA PEWNIE DOLACZA DO WAS CI Z PRAWEJ STRONY. BO JAK TO SIE MAWIA NA STADIONACH: WSZYSTKO NAS DZIELI, JEDNO LACZY... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosoń Re: TAK SIE BAWI, TAK SIE BAWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:29 To bardzo dobrze, że wychodzą na światło dzienne SLD-owskie przekręty. Państwo powinno tak działać, aby nas przed takimi "włodarzami" bronić. Rzecz w tym aby ci z prawej po przejęciu władzy zrozumieli, że koniec ich będzie podobny jeśli będą kradli. A, że będą to mamy w banku. Pomyślcie co by było, gdyby nie dziennikarze, NIK i prokuratura ? Zastanówcie się czy taka Beger, czy Hojarska, czy Borowski czy Gertych byliby lepsi ? Dlatego trzeba ich skreślać !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
niewir A GDZIE JEST KRZYSZTOF WIECHEĆ? 21.09.04, 10:30 Jakoś brakuje mi w tej galerii gwiazd opolskiego działacza samorządowego i szefa opolskiego Unii Pracy. Czyżby Krzysztof Wiecheć nie załapał się? Poczekamy, zobaczymy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:38 A w innych miastach? Myślę że można zamknąć wszystkich urzedników i będzie ok 70% prawdopodobieństwa że trafiło się na łapówkarza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mrLusiek teraz to już niesmaczne, bez wyroku takie informac IP: *.smgr.pl / 195.136.126.* 21.09.04, 10:43 ksiądz, profesor, socjolog, prokurator, minister, to cała banda ? tylko gazetka i jej dzinikarze są ok. i to w mojej koszernej gazecie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niEdzWieDz" Sprzedać ich al Zarkawiemu. IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 10:50 Arab już będzie wiedział co z komuchami,złodziejami zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pit Re: Sprzedać ich al Zarkawiemu. IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / *.kghm.pl 21.09.04, 11:21 Niemożliwe, bo dla nikogo nie będą elementem przetargowym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piopiu TAK JEST - tych panów nie obsługujemy IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / *.kghm.pl 21.09.04, 11:11 pokazywać twarze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernard Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ipt.aol.com 21.09.04, 11:38 Te zabezpieczenia to jakis zarcik, ktos wziol 1,4 mln lapowek narazil podatnika na straty diesiec razy takie i mu sie zabezpiecza dwa stare auta????? Halo, Panie Prokuratorze, pobudka Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl Polakom gratulujemy... urzędników państwowych! 21.09.04, 11:41 Znany, kontrowersyjny sędzia sądu gospodarczego Dariusz Czajka jak podaje prasa ogłasza pośpiesznie upadłości firm, których wielomilionowe aktywa następnie trafiają do biznesów powiązanych z.. samym sędzią Dariuszem Czajką. Sędzia Dariusz Czajka jednak nadal sądzi, bo nie jest to zwykły sędzia. Jak podaje prasa jeździ volvo kombi (nowe kosztuje ponad 80 tys.), posiada dom w prestiżowej miejscowości pod Piasecznem k/Warszawy i jest założycielem i kanclerzem prywatnej uczelni prawniczej `Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji' właściciela największego w kraju jachtu, na pokładzie którego organizowane są prestiżowe imprezy pod patronatem J. Kwaśniewskiej.. To wszystko gdy średnia pensja sędziego na jego stanowisku wynosi około 3 tys. zł netto, a prawo wyraźnie ogranicze możliwości dodatkowego zarobkowania przez sędziów poza sądem. Jakoś jednak środowisko nie docieka jakim cudem udaje się młodemu sędziemu Dariuszowi Czajce godzić karierę w sądzie gospodarczym z takimi sukcesami biznesowymi, o czy więcej pod www.upadloscian.org.pl Odpowiedz Link Zgłoś