Dodaj do ulubionych

Poczet majątków opolskich

IP: *.ne.client2.attbi.com 21.09.04, 05:41
Popieram zabezpieczanie samochodow, ale moze by jeszcze dorzucic garnki
kuchenne?
Obserwuj wątek
    • Gość: xxx Re: Poczet majątków opolskich IP: 195.145.80.* 21.09.04, 07:06
      > Prokuratura oskarża go o przyjęcie łapówek
      > na ponad 1,4 mln zł. Na poczet kary zabezpieczyła
      > jego samochody.

      Strasznie drogie te samochody... :-)
      • Gość: AZ SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyborcza IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 09:41
        SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyborcza. Nic więcej nie potrafią.
        • Gość: koza NAKRADLI ZA SETKI TYSIĘCY-ICH MAJĄTEK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:44
          OPIEWA NA SETKI TYSIĘCY, A PROKURATURA ZABEZPIECZA NA POCZET KARY SAMOCHODY I
          MEBLE KUCHENNE WARTE PAREDZIESIĘT TYSIĘCY. dLACZEGO NIE ZAREKWIRUJĄ DOMÓW,
          GDZIE PIWNICE MARMUREM WYKŁADANE????????????????????????PRZECIEŻ TO SĄ
          PIENIĄDZE PODATNIKÓW, KTÓRZY CZĘSTO NIE MAJĄ GDZIE MIESZKAĆ I ŚPIĄ KĄTEM U
          RODZINY LUB WYNAJMUJĄ KLITKI W OCZEKIWANIU NA MIESZKANIE GMINNE, SOCJALNE, BO
          NIE STAC ICH NA KUPNO WŁASNEGO.
          • Gość: tzek odebracprzerobic piwnice na 2 mieszkania komunalne IP: *.dialup.sprint-canada.net 21.09.04, 13:57
        • Gość: Lilia Re: SLD = złodziejstwo, bezrobocie i kiełbasa wyb IP: 158.75.5.* 21.09.04, 15:54
          Jak to nic wiecej?! A naklonic paredziesiat (jesli nie pareset) tysiecy idiotow,
          zeby glosowali na SLD to pryszcz? Przeciez Wielki Wodz Miller mial na poczatku
          ponad 40 % poparcie spoleczne!
    • Gość: Ukośnik Poczet majątków polskich IP: *.chello.pl 21.09.04, 07:15
      Chętnie poczytam o analogicznych porządkach w innych miejscowościach,
      instytucjach i środowiskach oraz pazernych nadużyciach nie koniecznie w
      wykonaniu sił SLD-owskich...

      Czy Gazeta nie zechciałaby udostępnić bazy danych z nazwiskami bohaterów tej i
      podobnych afer? W okresie przedwyborczym - jak znalazł.
      • Gość: mm Re: Poczet majątków polskich IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.09.04, 10:14
        ukośnik, w żadnym innym środowisku, szczególnie post solidarnościowym, nie ma
        nadużyć. inni są czyści jak woda święcona. jeżeli coś się pojawia w mediach to
        jest to nagonka polityczna lewicy. enter.
      • Gość: Manuela Re: Poczet majątków polskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:16
        Gość portalu: Ukośnik napisał(a):

        > Chętnie poczytam o analogicznych porządkach w innych miejscowościach,
        > instytucjach i środowiskach oraz pazernych nadużyciach nie koniecznie w
        > wykonaniu sił SLD-owskich...
        Ja też bym chętnie o tym poczytała. Np we Wrocławiu gdzie ciągle remontowane są
        drogi, a po takim remoncie za ok. dwa lata następny remont w tym samym miejscu.
        Które firmy i za jakie łapówki wygrywają takie przetargi, żeby zchrzaniać
        robotę i potem robić od nowa. Czy francuskie supermarkety te blisko centrum
        miasta - za jaką łapówkę np. pozwolono wybudować Le'Clerca, który "odciął"
        uczciwie zlokalizowanego Marino i wykończył parę okolicznych skrepików. To samo
        można powiedzieć o Carefourze. DLACZEGO NIKT ZA TAKIE PRZEKRĘTY NIE ODPOWIADA.
        DLACZEGO TAKIE ŁAPÓWKARSKIE TRANSAKCJE NIE SĄ UNIEWAŻNIANE, A MAJĄTKI WYROSŁE
        NA ŁAPÓWKACH POZOSTAJĄ W RĘKACH ŁAPÓWKARZY !!!
        • Gość: kass Re: Poczet majątków polskich IP: *.metrocafe.pl 21.09.04, 14:21
          W Częstochowie dzieje się to samo! Ciągłe i niekończące się przebudowy dróg
          wybudowanych rok temu!!!!!
      • Gość: Bolo Re: Poczet majątków polskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:50
        Chętnie zobaczyłbym podobne listy także polityków innych opcji. To zdaje się
        opcja ponadpartyjna.
      • Gość: qwerty Re: Poczet majątków polskich IP: *.toya.net.pl 21.09.04, 11:14
        myślę, że ta afera to tylko szczyt góry lodowej. ciekawe co dzieje się w innych
        miastach.
      • Gość: zek to klasyczny schemat lapowkarski prosto z USA IP: *.dialup.sprint-canada.net 21.09.04, 13:59
    • Gość: opolanin Re: Poczet majątków opolskich IP: *.uw.gov.pl / 217.173.195.* 21.09.04, 07:43
      Jak się ma wartość zabezpieczonych samochodów do wysokości łapówek, które
      wzięli? A co z kontami bankowymi?
      • Gość: Rybka a z czego maja zyc? IP: 62.225.152.* 21.09.04, 08:56
        nie przeginaj, przeciez tak zasluzeni dzialacze musza z czegos zyc i
        przyzwoicie mieszkac. W innym przypadku moga dostac zespolu swirowego, tak
        bardzo zaawansowanego, ze w ogole nie beda zdolni do odpowiadania za swoje
        czyny. W tym czasie "zabezbieczone" rzechy, garnki oraz meble kuchenne nabiora
        taaaakiej wartosci, ze tzw. sad uzna przepadek tego mienia jako absolutnie
        wystarczajaca, bolesna a przede wszystkim SPRAWIEDLIWA kare.
        Ot takie sa "wysokie standarty" walki z korupcja i oczyszczania szeregow
        partyjnych z "nieuczciwych" towarzyszy.
    • Gość: yan Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ifd.uni.wroc.pl 21.09.04, 07:50
      Szkoda, ze tylko w Opolu taka akcje przeprowadzono. Pomyslec, ze to trwalo
      ledwie kilka lat. Taka lewicowa wrazliwosc....
    • naiwna24 Re: Poczet majątków opolskich 21.09.04, 08:14
      Pan profesor:D
      jak milo.
      moze mi zaliczy roczek za jakas mala sumke?
      paranoja!!!!!!!
      • Gość: były student.... Re: Poczet majątków opolskich IP: *.local.net / *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 11:42
        co ja z tym Dolatą miałem, osobiscie mi radził, żebym się w życiu za
        rachunkowość nie brał:) nie wiem, może mu paczkę posłać...
        z autem to mnie rozczarował, to dalej ta sama czarna 320i ?
    • Gość: Not Re: Poczet IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.09.04, 08:20
      b. dobry tytuł artykułu
      • Gość: antykwas Re: Poczet IP: *.czestochowa.cn.net.pl 21.09.04, 08:30
        Polska to chyba jedyny kraj w którym nie rozlicza się polityków z ich
        programów, obietnic przedwyborczych i powyborczych oraz majątków.W
        cywilizowanych krajach prominentny polityk musi {w każdym przypadku zakupu
        mienia o większej wartosci} spodziewać się żądania udowodnienia legalności
        posiadanych na ten cel pieniędzy.
        • Gość: Manuela Re: Poczet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 17:29
          Gość portalu: antykwas napisał(a):
          > Polska to chyba jedyny kraj w którym nie rozlicza się polityków z ich
          > programów, obietnic przedwyborczych i powyborczych oraz majątków.
          I co najbardziej rujnujące dla kraju - nie rozlicza się ich z decyzji,
          nagminnie podejmowanych za łapówki, które kosztują nas miliardy.
          Zwykły obywatel odpowiada ( i słusznie) za kradzież, władze samorządowe czasami
          (ale niezwykle rzadko 1:1000) - jak w Opolu - władza państwowa za nic nie
          odpowiada - jak dziecko !?
    • Gość: łysy Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 08:25
      Facet lubi porządek, posegregował sobie osobno setki osobno dwusetki i trach
      zabrali mu. Ciekawe czy w zabezpieczeniu też są posegregowane i czy fakt
      posegregowania jest okolicznośćią łagodzącą?
      • Gość: JA Re: Poczet majątków opolskich IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:18
        No i ciekawe, czy zabezpieczyli tez gumki recepturki, ktorymi spiete byly
        banknoty.
    • Gość: Krzysztof Re: Poczet majątków opolskich IP: *.oepd.com.pl / 83.136.227.* 21.09.04, 08:25
      Tak naprawdę to ludzie na tak wysokich stanowiskach powinni móc dorobic się
      takiego majątku w sposób uczciwy. Ponieważ jednak Janosiki sejmowe wprowadziły
      ustawę kominową - to mamy jej odzew. Wstydźcie się panowie i panie posłowie. A
      tak naprawdę to majątki tych ludzi a zwłaszcza samochody to kupa złomu.
      • Gość: kondorek Re: Poczet majątków opolskich IP: *.chomiczowka.waw.pl 21.09.04, 08:59
        Nie przesadzajmy z tymi wysokimi stanowiskami. Moim zdaniem należy pójść w
        przeciwnym keirunku - zabrać urzędnikom mozliwość decydowania o lokalizacji
        supermarketów itp, wydawania licencji, zezwoleń, pozwoleń a wtedy nikt im nie
        będzie dawał łapówek, bo nie będzie za co.
    • Gość: Mecenas SLD W SANDAŁACH ? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 21.09.04, 09:05
      Program SLD i tow. Janika dotyczący noszenia sandałów mogą zrealizować jedynie
      polskie Sądy. Ale czy starczy im odwagi ? Wątpię. Mafia jest wszędzie, a Polacy
      jednak mafię kochają.

    • Gość: Stan Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ols.vectranet.pl 21.09.04, 09:09
      Jeżeli to są takie krociowe majątki to gratuluje GW manipulacji, bo wiele
      przeciętnych ludzi ma majątki większe od tutaj wskazanych, zdobyte uczciwie.A
      wyjazdy sponsorowane to nagminna praktyka i każdego można o nie oskkarżyć kto
      współprcuje z firmami handlowymi czy budowlanymi. Moim zdaniem trzeba sie
      dobrac do firm dających łapówki i sponsorujących wszelkiego rodzaju polityków i
      przedstawicieli władz różnej maści.
      • Gość: ja zastanow sie czlowieku IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:20
        co piszesz...
    • Gość: rados co to za bzdura? IP: *.itpp.pl 21.09.04, 09:26
      Na początku pisze się, że chce się odzyskać zagarnięty majątek, a chwilę potem
      czytam, że kolesiowi zabezpieczono dwa samochody (warte razem może z 50tys.)
      podczas kiedy ukradł 330tys.!
      Co to za kara?
      Powinno zabrać się dom i puścić w skarpetkach.
      Ani mniej ani więcej, ale równo 330tys.
      Dopiero wtedy da to jakiś przykład reszcie złodziejów.
      • Gość: skarpetki Re: co to za bzdura? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 11:05
        zabezpieczenie to nie jest jeszcze kara. Ile kary bedzie mial to dopiero sad oznaczy. Mysle ze w
        wyroku powinno sie walnac grzywne taka, zeby wszystko zabrac co nakradl. Wtedy pusci sie go w
        skarpetkach, czego mu zycze ku Twojej i mojej radosci.
        • Gość: lajkonik Re: co to za bzdura? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 15:16
          Na domach czy mieszkaniach można było ustanowić hipoteki, bądź wydać zakazy
          zbywania. Dziwi co innego. Dlaczego wyjazd do Berlina przedstawia się jako zło.
          Czy inne sieci nie wzięłyby tej pani do Francji, gdzie jest ładniej, gdyby
          kupiły tą samą ziemię przed Realem ? Czyli, że nikt nie jest pokrzywdzony. Mało
          tego, gdy zmienia się przeznaczenie gruntu i jego wartość z tego tytułu wzrasta
          należą się pieniądze dla miasta od beneficjentów takiej zmiany. Tu chyba nikt
          tego nie wyegzekwował i w tym problem.
    • Gość: bydgoszczanka Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 09:41
      Chciałabym wierzyć, że to tylko kilku urzędników i to tylko w Opolu. Prawda
      może być jednak porażająca. Brak uregulowań prawnych w dziedzinach wrażliwych
      na korupcyjne postawy, choćby brak planów zagospodarowania przestrzennego,
      rodzi możliwości wydawania postanowień, popartych nie paragrafem ustawy lecz
      odpowiednią kwotą. Myślę, że przykłady z życia mogłyby być ciekawe.
    • Gość: Jeż Jerzy Re: Poczet majątków opolskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 09:50
      Nie zapomnijcie o tych co podobno mają walczyć z korupcją -
      www.policjainaczej.prv.pl
    • Gość: as Re: Poczet majątków opolskich IP: 195.205.121.* 21.09.04, 09:58
      Taaa,

      Prokuratura zabezpieczyla sprzet na 60 tys. Koles oskarzony o wziecie 1 600 tys
      zl lapowy... Niezle. Wielkie halo robi gazeta, przeciez wszedzie jest tak samo,
      w kazdym jednym innym miescie. Czy to SLD czy cokolwiek innego. To tak jak
      spiewa Kukiz - to gorsze niz szarancza. Dorwie sie do zloba i zre, zre, zre...
      Bo przeciez pensyjki cieniutkie na panstwowym wikcie, oj cieniutkie. Szacunek
      dla politykow i urzedasow panstwowych??? A co to jest??? Ciekawe jaki bedzie
      tego final?
      Pozdr.
      AS
    • Gość: Paweł Re: Poczet majątków opolskich IP: *.babilon.ds.pw.edu.pl 21.09.04, 10:06
      Ciekawe więc czemu wg rankingu Polityki [NUMER 26/2004 (2458)] Opole jest
      trzecim najlepszym do mieszkania miastem w Plsce (zaraz po Sopocie i Warszawie).
    • Gość: zamyslony Re: Poczet majątków opolskich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:09
      a moze odcinac nie raczke, ale paluszek? oducza sie?
    • Gość: Ja TAK SIE BAWI, TAK SIE BAWI IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.09.04, 10:12
      SLD. JUZ NA WAS CHYBA NIE ZAGLOSUJE. PAPA. PRZYJEMNEJ ODSIADKI. SMARUJCIE
      PUPCIE SMALCEM. A ZA CZTERY LATA PEWNIE DOLACZA DO WAS CI Z PRAWEJ STRONY. BO
      JAK TO SIE MAWIA NA STADIONACH: WSZYSTKO NAS DZIELI, JEDNO LACZY...
      • Gość: kosoń Re: TAK SIE BAWI, TAK SIE BAWI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:29
        To bardzo dobrze, że wychodzą na światło dzienne SLD-owskie przekręty. Państwo
        powinno tak działać, aby nas przed takimi "włodarzami" bronić. Rzecz w tym aby
        ci z prawej po przejęciu władzy zrozumieli, że koniec ich będzie podobny jeśli
        będą kradli. A, że będą to mamy w banku. Pomyślcie co by było, gdyby nie
        dziennikarze, NIK i prokuratura ? Zastanówcie się czy taka Beger, czy Hojarska,
        czy Borowski czy Gertych byliby lepsi ? Dlatego trzeba ich skreślać !!!!
    • niewir A GDZIE JEST KRZYSZTOF WIECHEĆ? 21.09.04, 10:30
      Jakoś brakuje mi w tej galerii gwiazd opolskiego działacza samorządowego i szefa opolskiego Unii Pracy. Czyżby Krzysztof Wiecheć nie załapał się?
      Poczekamy, zobaczymy...
    • Gość: mieszkaniec Re: Poczet majątków opolskich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 10:38
      A w innych miastach? Myślę że można zamknąć wszystkich urzedników i będzie ok
      70% prawdopodobieństwa że trafiło się na łapówkarza.
    • Gość: mrLusiek teraz to już niesmaczne, bez wyroku takie informac IP: *.smgr.pl / 195.136.126.* 21.09.04, 10:43
      ksiądz, profesor, socjolog, prokurator, minister, to cała banda ? tylko
      gazetka i jej dzinikarze są ok. i to w mojej koszernej gazecie
    • Gość: niEdzWieDz" Sprzedać ich al Zarkawiemu. IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 10:50
      Arab już będzie wiedział co z komuchami,złodziejami zrobić.
      • Gość: pit Re: Sprzedać ich al Zarkawiemu. IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / *.kghm.pl 21.09.04, 11:21
        Niemożliwe, bo dla nikogo nie będą elementem przetargowym
    • Gość: piopiu TAK JEST - tych panów nie obsługujemy IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / *.kghm.pl 21.09.04, 11:11
      pokazywać twarze
    • Gość: Bernard Re: Poczet majątków opolskich IP: *.ipt.aol.com 21.09.04, 11:38
      Te zabezpieczenia to jakis zarcik, ktos wziol 1,4 mln lapowek narazil podatnika
      na straty diesiec razy takie i mu sie zabezpiecza dwa stare auta????? Halo,
      Panie
      Prokuratorze, pobudka
    • prawopl Polakom gratulujemy... urzędników państwowych! 21.09.04, 11:41
      Znany, kontrowersyjny sędzia sądu gospodarczego Dariusz Czajka jak podaje prasa
      ogłasza pośpiesznie upadłości firm, których wielomilionowe aktywa następnie
      trafiają do biznesów powiązanych z.. samym sędzią Dariuszem Czajką.

      Sędzia Dariusz Czajka jednak nadal sądzi, bo nie jest to zwykły sędzia. Jak
      podaje prasa jeździ volvo kombi (nowe kosztuje ponad 80 tys.), posiada dom w
      prestiżowej miejscowości pod Piasecznem k/Warszawy i jest założycielem i
      kanclerzem prywatnej uczelni prawniczej `Europejska Wyższa Szkoła Prawa i
      Administracji' właściciela największego w kraju jachtu, na pokładzie którego
      organizowane są prestiżowe imprezy pod patronatem J. Kwaśniewskiej..

      To wszystko gdy średnia pensja sędziego na jego stanowisku wynosi około 3 tys.
      zł netto, a prawo wyraźnie ogranicze możliwości dodatkowego zarobkowania przez
      sędziów poza sądem. Jakoś jednak środowisko nie docieka jakim cudem udaje się
      młodemu sędziemu Dariuszowi Czajce godzić karierę w sądzie gospodarczym z
      takimi sukcesami biznesowymi, o czy więcej pod www.upadloscian.org.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka