Dodaj do ulubionych

TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając w niepełnym

11.12.15, 10:54
składzie.

I to zarówno 3 jak i 9 grudnia.

Orzeczenia TK nie mogą wejść w życie.
Obserwuj wątek
    • pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 10:58
      W obu wypadkach orzekał w składzie prawidłowym.
      Rzecz oczywista TK nie może się dopuścić deliktu konstytucyjnego, ale tego i tak nie zrozumiesz.
      • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:01
        jak zwał tak zwał. niezgodne z prawem
        • wtop.ek giulia 11.12.15, 11:06
          a skąd wiesz, że niezgodnie z prawem?
          • pogromca_bzdury pewnie z sms-a 11.12.15, 11:08
    • alistair-p Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 10:59
      A ja widziałem,jak trzy krowy siedziały na drzewie i grały w pokera.Nawet koń tam przelatywał.
      • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:02
        a TK im karty rozdawał...

        no bo do tego się ten TK nadaje
        • alistair-p Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:24
          Karty miała rozdawać kaczka,ale pogonili obsrańca.O Żadnym TK nikt nie tam nie słyszał.
    • yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:08
      Pokaż dyplom.
      • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:16
        zobyczasz w swoim czasie ciekawsze dokumenty.... "pamiętniki" z IPNu o sędziech obecnego TK
        • religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:18
          Tak? Ile czasu zajmie ich fabrykowanie?
        • yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:21
          Pokaż dyplom, wybitny prawniku. I nie wal się w łeb, jak do ciebie mówię.
          • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:25
            obecnie walisz konia po próżnicy bo TK i tak jest już zaorany
            • religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:27
              To fajnie. Będzie można bez przeszkód zdelegalizować PiS. TK mógłby być tutaj wyłącznie hamulcowym.
            • yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:27
              Pokaż dyplom.

              Co to było, sławny jurysto? Sześć klas szkoły specjalnej? To zamknij dziób i nie zakładaj wątków, których znaczenia nie rozumiesz.
              • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:30
                nie egzaltuj się tak bo ci korytarz wystaje...
                • wtop.ek giulia 11.12.15, 11:39
                  przetłumacz na polszczyznę ten wolski idiom :)))
                  • pol_2015 Re: giulia 11.12.15, 11:53
                    polszczyzna z sowy i przyjaciół ?
                    • wtop.ek Re: giulia 11.12.15, 12:12
                      nie, giulja, z Pawłowicz :)))

                      wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/408766,poslanka-pis-krystyna-pawlowicz-w-sejmie-spie...j-co-uslyszal-posel-sld-marek-balt-od.html
    • jola.iza1 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:33
      1. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.

      Wniosek- GłupszyŚ, niż ustawa pozwala, na twe szczęście Konstytucja nie zabrania.
    • 3xp0 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:38
      Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. Jeśli do orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. I nie ma tutaj miejsca na spory.
      Póki co to jeszcze TK nie zastąpił sejmu i prezydenta choć wyraźnie ma na to ochotę.


      pol_2015 napisał(a):

      > składzie.
      >
      > I to zarówno 3 jak i 9 grudnia.
      >
      > Orzeczenia TK nie mogą wejść w życie.
      >
      >
      >
      >
      • pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:44
        3xp0 napisał:

        > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli.

        Urzędnicza nie jest z pewności uprawniona do takiej kontroli.

        > Jeśli do
        > orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy.

        Do orzekania w tej sprawie miał być jednak skład pięcioosobowy i dokładnie taki był, co dyskusję kończy.

      • religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:47
        TK nie zastępuje sejmu ani prezydenta i nie ma na to żadnej ochoty.
      • jureek Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:48
        3xp0 napisał:

        > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. Jeśli do
        > orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. I nie ma tutaj mie
        > jsca na spory.


        Według ustawy o TK w składzie pełnym Trybunał obligatoryjnie sądzi następujące sprawy:

        * o zgodności z konstytucją ustaw przed ich podpisaniem i umów międzynarodowych przed ich ratyfikacją,

        * o stwierdzenie przeszkody w sprawowaniu urzędu przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz powierzenie marszałkowi Sejmu tymczasowego wykonywania obowiązków prezydenta RP,

        * o zgodności z konstytucją celów lub działalności partii politycznych,

        * sporów kompetencyjnych między centralnymi konstytucyjnymi organami państwa, w których skład orzekający Trybunału zamierza odstąpić od poglądu prawnego wyrażonego w orzeczeniu wydanym w pełnym składzie,

        * szczególnej zawiłości lub doniosłości.

        Żaden z tych warunków nie jest spełniony, więc Kempa chyba nie przeczytała ustawy, jeśli twierdzi, że trybunał musiał orzekać w składzie 9-osobowym.
      • jola.iza1 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:54
        3xp0 napisał:
        > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli.
        1. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i
        podlegają tylko Konstytucji.

        >Jeśli do orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy.
        > Nie ma być, wystarczy pięciosobowy
        >I nie ma tutaj miejsca na spory.
        - Ano nie ma
        • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:57
          TK podlega konstytucja a na jej straży stoi prezydenr :))
          • pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:58
            Właśnie widać, jak "stoi".
            • pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:04
              subiektywne interpretacje nikogo nie interesują
              • religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:07
                Dlatego twoja i Kempy pisanina to zwykłe popiardywanie.
              • pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:11
                Subiektywne interpretacje jakiejś niedouczonej urzędniczki nikogo nie interesują. Nie ma ona uprawnienia do oceniania a tym bardziej niepublikowania wyroków TK.
          • jola.iza1 Re: A i owszem, podobno stoi 11.12.15, 12:05
            pol_2015 napisał(a):

            > TK podlega konstytucja a na jej straży stoi prezydenr :))
            Zmieniła się już Konstytucja , wiesz coś o tym ? Bo dopóki się nie nie zmieniła, to Duda może tylko stać,i wykonywać orzeczenia TK razem z szydłobusem i klempą

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka