Dodaj do ulubionych

Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj!

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 14:14
Obserwuj wątek
    • Gość: Ania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.upc.chello.be 15.04.02, 15:06
      Gość portalu: GMR napisał(a):

      Nie masz dzisiaj szczescia Palme gdzies sie zawieruszyl.Ale pewnie niedlugo sie
      zjawi to sobie podyskutujecie.
      • Gość: GMR Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 15:13
        Co do Palmego...mam wrażenie że jest ich dwóch..jeden chwali globalizację UE
        komunzm a drugi krytykuje..który z nich jest prawdziwy?
        • Gość: Ania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.upc.chello.be 15.04.02, 15:17
          Gość portalu: GMR napisał(a):

          > Co do Palmego...mam wrażenie że jest ich dwóch..jeden chwali globalizację UE
          > komunzm a drugi krytykuje..który z nich jest prawdziwy?

          Ja mam wlasna teorie na ten temat ale wole glosno o niej nie mowic bo mi sie
          znowu oberwie pare kocmoluchow.A co do kosmopolityzmu to Ty jestes ZA czy przeciw
          czy tez jak nasz byly prezydent za i przeciw.
        • Gość: Palme Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 172.16.1.* 15.04.02, 17:24
          Gość portalu: GMR napisał(a):

          > Co do Palmego...mam wrażenie że jest ich dwóch..jeden chwali globalizację UE
          > komunzm a drugi krytykuje..który z nich jest prawdziwy?

          GMR dlaczego klamiesz ? Ja nigdy i nigdzie nie promowalem komunizmu ani realnego
          ani teoretycznego.
          Co prawda powyzywalismy sie tez troche,ale nie wmawialem ci nigdy propagowania
          np. homosexualizmu.....
          Pokaz mi watki gdzie promowalem komunizm i cytaty z nich ??? Albo nie klam wiecej
          ( typowa zagrywka katolicka...)
          • Gość: GMR Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 17:28
            Może uściślę...propagowałeś marksizm. Ideologii lewicy jest sporo jak w tym
            nie siędzę i jeśli coś pokręciłem to przepraszam
            • Gość: Palme Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 172.16.1.* 15.04.02, 17:32
              Gość portalu: GMR napisał(a):

              > Może uściślę...propagowałeś marksizm. Ideologii lewicy jest sporo jak w tym
              > nie siędzę i jeśli coś pokręciłem to przepraszam

              Nie propagowalem marksizmu tylko wskazywalem na pozytywne aspekty tej
              ideologii ,ale ogolnie jej nie propagowalem......
              Przeprosiny przyjmuje i pozdrawiam.
    • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 15:21
      Czy to ma coś wspólnego z komsumpcją?
      Jeśli tak to jestem za.
      • Gość: Crotalus Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 157.25.121.* 15.04.02, 15:24
        Popieramy światowy super rząd itd. Kosmopolityzm to jakaś gigantyczna bzdura.
        Ludzie muszą łączyć się w stada i ten instynkt nigdy nie umrze. Takim
        ogrodzeniem dla stada jest granica kraju.
        • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 15:35
          A kiedyś była granica wioski, A kiedyś będzie granica galaktyki.
          • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 15:47
            Gość portalu: GP napisał(a):

            > A kiedyś była granica wioski, A kiedyś będzie granica galaktyki.

            A GMeRek, nadal nie powiedzial, czy komspolityzm, to komsomolska polityka, czy
            cos innego. Ja sie na takich skrotach nie rozumiem. Prawie jak KomDom u Bulhakowa.
            • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 16:02
              A to co znowu za bezeceństwo nowe?
              Ja też nie wiem co to ten komsopolityzm znaczy ale chyba nic złego skoro GMR za
              zgodą ojca przełożonego pisze (a może on nie potrzebuje zgody?).
              • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:12
                Gość portalu: GP napisał(a):

                > A to co znowu za bezeceństwo nowe?
                > Ja też nie wiem co to ten komsopolityzm znaczy ale chyba nic złego skoro GMR za
                >
                > zgodą ojca przełożonego pisze (a może on nie potrzebuje zgody?).

                To taka prowokacja moze? Zauwaz, ze nic wiecej poza tytulem watku nie napisal.
                • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 16:13
                  Słów mu brakło. Ze wzruszenia?
                  • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:14
                    Gość portalu: GP napisał(a):

                    > Słów mu brakło. Ze wzruszenia?

                    Nie, pewnie sie zaczal serial "Brzydula" na TVN i GMeRek oglada z pudelkiem
                    chusteczek higienicznych i solami trzezwiacymi.
                    • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 16:21
                      Brzydula? Podobne przyciąga podobne?
                      • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:23
                        Gość portalu: GP napisał(a):

                        > Brzydula? Podobne przyciąga podobne?

                        Jest takie przyslowie, ze przeciwienstwa sie przyciagaja, ale znajac logike
                        latynoamerykanskich seriali, ta Brzydula, to pewnie brzydkie kaczatko, co sie
                        zamieni w labedzia, wiec za jakies 134 odcinki sytuacja dopasuje sie do
                        przyslowia jak ulal!
                        • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 16:29
                          134 odcinki to dość długi okres wylęgu.
                          • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:38
                            Gość portalu: GP napisał(a):

                            > 134 odcinki to dość długi okres wylęgu.

                            GMeRek widac uwaza, ze warto poczekac na te labedzice.
                            • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 16:56
                              Może i sam zmieni się w łabędzia (nie takie rzeczy może chirurgia plastyczna) i
                              odleci do ciepłych krajów?
                              • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:57
                                Gość portalu: GP napisał(a):

                                > Może i sam zmieni się w łabędzia (nie takie rzeczy może chirurgia plastyczna) i
                                >
                                > odleci do ciepłych krajów?

                                On woli Szwajcarie albo Norwegie. Jak byl na Majorce, to mu sie nie podobalo i
                                teraz opowiada, ze w Hiszpanii jest bieda.
                                • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 17:01
                                  Bo na tej Majorce to zepsucie moralne i rozpusta a czy może być co gorszego?
                                  Norwegia to co innego. Klimat ostrzejszy to i mieszkańcy nie gorzą się
                                  toplesami czy innymi bikini.
                                  • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 17:06
                                    Gość portalu: GP napisał(a):

                                    > Bo na tej Majorce to zepsucie moralne i rozpusta a czy może być co gorszego?
                                    > Norwegia to co innego. Klimat ostrzejszy to i mieszkańcy nie gorzą się
                                    > toplesami czy innymi bikini.

                                    Grube swetry (wzorzyste), czapy welniane (wzorzyste), wielkie skarpety
                                    (wzorzyste) - to jest to!
                                    Ale nie wiem, skad w takim razie ta paska do seriali latino?
                                    Czyzby skandynawski chlod Bergmana mrozil umysl naszego drogiego GMeRka? Ach, juz
                                    wiem - Bergman to Szwed, Szwecja jest w UE, a Ameryka Lacinska nie. Jasne!
                                    • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 15.04.02, 17:13
                                      No i masz odpowiedź dlaczego GMeRek nie chce do unii. Tam nie robią TAKICH
                                      seriali. A cały ten Bergman, to jakaś unijna fanaberia.
                                      Ale z tymi skarpetami to chyba przesadziłaś. Co, oni tam w tej Norwegii na
                                      bosaka po śniegu biegają? To chyba niezdrowe.
                                      • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 15.04.02, 17:15
                                        Gość portalu: GP napisał(a):

                                        > No i masz odpowiedź dlaczego GMeRek nie chce do unii. Tam nie robią TAKICH
                                        > seriali. A cały ten Bergman, to jakaś unijna fanaberia.
                                        > Ale z tymi skarpetami to chyba przesadziłaś. Co, oni tam w tej Norwegii na
                                        > bosaka po śniegu biegają? To chyba niezdrowe.

                                        Na skarpety buciory (tym razem bez wzorkow).
        • Gość: GMR Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 17:34
          O! to jest własnie komsopolityzm. Najkrócje można powiedziec znanym
          powiedzonkiem z radiowej jedynki a właściwie z tytułem jednej z jej
          audycji "Cudze chwalicie swego nie znacie". komsopolityzm ostro piętnował
          w "Panu Tadeuszu" Mickiewicz a mistrz wajda po mistrzowsku.. wyciął tę scenę z
          filmu na podstawiej tej książki... widać temat TABU no i mógłby obrazić naszych
          europejskich przyjaciół
          • Gość: Hania O konsumpcyjnym kosmopolityzmie IP: 195.217.253.* 15.04.02, 17:42
            Gość portalu: GMR napisał(a):

            > O! to jest własnie komsopolityzm. Najkrócje można powiedziec znanym
            > powiedzonkiem z radiowej jedynki a właściwie z tytułem jednej z jej
            > audycji "Cudze chwalicie swego nie znacie". komsopolityzm ostro piętnował
            > w "Panu Tadeuszu" Mickiewicz a mistrz wajda po mistrzowsku.. wyciął tę scenę z
            > filmu na podstawiej tej książki... widać temat TABU no i mógłby obrazić naszych
            >
            > europejskich przyjaciół

            A ja konsumpcyjny kosmopolityzm bardzo lubie np. w kwestii win. Rowniez
            kulinariow wszelkiej masci, kosmetykow, butow, torebek, itd. Ale chodzilo Ci
            chyba o komsopolityzm, a ja nadal nie wiem, co to jest.
    • Gość: Hania Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: 195.217.253.* 15.04.02, 15:25

      GMeRek, czy to jakas odmiana polityki komsomolskiej?
      • Gość: Ewawa Re: Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: 217.153.32.* 15.04.02, 16:01
        Uważam że kosmopolityzm jest kosmiczną bzdurą. Według mnie jest sztucznym
        tworem i w obecnym wymiarze nie ma szans istnienia. Ja czuję przynależność
        narodową i jest mi z tym dobrze. Sądzę że fajnie jest mieć korzenie, rodowód i
        czuć sie z tym związaną. Daje to poczucie pewności i swoistego wsparcia.
        Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo chcą się tego pozbawić. Jeśli znikną
        narody w obecnym tego słowa znaczeniu to powstaną prawdopodobnie nowe oparte na
        innych kryteriach doboru. Jakie będą te kryteria nie wiem, ale aż się boję
        pomyśleć. Nie jestem konserwą ale w tej dziedzinie wolę tradycję.
        • Gość: Hania Re: Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: 195.217.253.* 15.04.02, 16:14
          Gość portalu: Ewawa napisał(a):

          > Uważam że kosmopolityzm jest kosmiczną bzdurą. Według mnie jest sztucznym
          > tworem i w obecnym wymiarze nie ma szans istnienia. Ja czuję przynależność
          > narodową i jest mi z tym dobrze. Sądzę że fajnie jest mieć korzenie, rodowód i
          > czuć sie z tym związaną. Daje to poczucie pewności i swoistego wsparcia.
          > Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo chcą się tego pozbawić. Jeśli znikną
          > narody w obecnym tego słowa znaczeniu to powstaną prawdopodobnie nowe oparte na
          >
          > innych kryteriach doboru. Jakie będą te kryteria nie wiem, ale aż się boję
          > pomyśleć. Nie jestem konserwą ale w tej dziedzinie wolę tradycję.

          Brawo, ale to o kosmopolityzmie, a GMeRek pisal o komsopolityzmie i tylko on wie,
          co to jest, ale zniknal nie udzielajac wyjasnien.
          • Gość: Jaceq Re: Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: *.szeptel.net.pl 15.04.02, 18:47
            Gość portalu: Hania napisał(a):

            > Brawo, ale to o kosmopolityzmie, a GMeRek pisal o komsopolityzmie i tylko on wie,
            > co to jest, ale zniknal nie udzielajac wyjasnien.

            Ja podejrzewam, że chodzi mu o coś, co ma związek z Komsomołem.
        • Gość: Paweł Re: Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 15.04.02, 18:23
          Gość portalu: Ewawa napisał(a):

          > Uważam że kosmopolityzm jest kosmiczną bzdurą. Według mnie jest sztucznym
          > tworem i w obecnym wymiarze nie ma szans istnienia.

          Nie byłbym taki pewien.Według mnie to on się rozwija.


          Ja czuję przynależność
          > narodową i jest mi z tym dobrze. Sądzę że fajnie jest mieć korzenie, rodowód i
          > czuć sie z tym związaną. Daje to poczucie pewności i swoistego wsparcia.
          > Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo chcą się tego pozbawić.

          Bo idea państw narodowych i tzw.patriotyzm doprowadziły do większości wojen w
          histori ludzkości.

          Jeśli znikną
          > narody w obecnym tego słowa znaczeniu to powstaną prawdopodobnie nowe oparte na
          >
          > innych kryteriach doboru. Jakie będą te kryteria nie wiem, ale aż się boję
          > pomyśleć.

          Nie powstaną nowe narody bo stare będą funkcjonować w obrębie jednego dużego
          państwa.Podziały oczywiście będą, ale teraz też są.

          Nie jestem konserwą ale w tej dziedzinie wolę tradycję.

          A pozwoliłabyś swojemu dziecku zginąć za ojczyznę?


          • Gość: Woland Re: Co to jest KOMSOPOLITYZM? IP: *.acn.pl / 10.135.129.* 15.04.02, 19:23
            "Kosmopolityzm"...taaak...fajne słowo. Pamiętam, nie miałem jeszcze wtedy 10
            lat. Zacięte, skamieniałe tworze przy radioodbiornikach. Niski łysoń w
            okularkach w telewizorze,który wrzeszczał "zatruli kosmopolityzmem dusze
            polskiej młodzieży" i "chwasty kosmopolityzmu trzeba wyrwać z korzeniami!".Na
            widowni banda facetów o świńskich gębach wyjąca "Kosmopolici w Kosmos" (tak,
            tak, były takie okrzyki na wiecu Gomułki) i "Syjoniści do Izraela". Dowcipy,
            które powtarzałem nie zdając nawet sobie sprawy z ich sensu "Towarzysz Wiesław
            powiedział, że Polacy mają mieć tylko jedną ojczyznę!Zgoda, ale dlaczego ma nią
            być Egipt?". Potem odjeżdżali, odjeżdżali...nie Żydzi, GMR, a może by należało
            powiedzieć - nie tylko Żydzi. Mnóstwo Polaków, którzy mieli dosyć tego chlewu i
            dintojry partyjnej na inteligentniejszych od pomocników masarskich (w BP
            ówczesnym był jeden taki). A najlepsze, że potem PZPR pozbyła sie tych gnojków
            od brudnej roboty...nawet płakali że dano im po prostu kopa w dupę bez żadnych
            faworów
            Potem człowiek dojrzał i teraz patrzę na to ze spokojem. Będą chcieli wypędzić?
            Prosze bardzo, niech wypędzają! Moja rodzina jest kurlandzko-niemiecka, więc
            sporo jest ludzi z takim samym nazwiskiem w Niemczech. Miałbym dokąd pojechać.
            Ale jeśli Polacy chca być zawsze rządzeni przez marionetki, których sznurki
            porusza jakiś animator 1200 km na Wschód stąd...
            Powiem więc tak: kto mówi w Europie Środkowej "Kosmopolityzm" - uwalnia demony.
            W 1992 roku byłem w Chorwacji. Brygada Arkana zabiła 30 wykształconych
            (inżynierów, profesorów uniwersytetu, lekarzy...) Serbów i Chorwatów. Gdyby
            zabiła tylko Chorwatów - nie byłoby problemu. Nie takich zbrodni tam
            dokonywano. Ale zabito Serbów posposłu z Chorwatami i to z tymi z małżeństw
            mieszanych. Trochę śmierdziało. Wymyślono więc powód: była to
            egzekucja "kosmopolitów, którzy swoimi zbrodnicznymi mizamatami zatruwali
            zdrowa duszę narodu serbskiego".
            Jeśli niczego innego nie rozumiesz, GMR, przemyśl sobie przynajmniej to
    • Gość: Yngling Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 172.16.1.* 15.04.02, 17:13
      Kosmopolityzm to przyszlosc ! Swiat sie skurczyl i jest globalna wioska. Swiat
      sie jednoczy : Unia Europejska,ONZ,NAFTA,panstwa narodowe znikaja ,a nawet
      takie jak Izrael lub Iran tez znikna ( bo przeciez nie zostana samotnymi
      wyspami w srodku zjednoczonego swiata ). Te wszystkie Plemienne mentalnosci
      takie jak : Ziemia,Krew,Patriotyzm,Nacjonalizm MUSZA isc i pojda na smietnik
      historii. Oczywiscie zawsze beda instynkty ludzkie pro wlasnej rasie lub
      narodowi ,ale trzeba je zepchnac do poziomu prywatnego jak religie ( baw sie w
      domu w wiare lub patriotyzm,powies sobie bialo-czerwona flage i krzyz w domu i
      celebruj .....) . ALE PANSTWO MUSI BYC KOSMOPOLITYCZNE i OBEJMUJACE CALA
      LUDZKOSC I SWIAT. JEDEN SWIATOWY RZAD . I tak bedzie bo swiat sie kurczy.....
      Mieszanka ras i kultur jak w USA lub Brazylii : OTO
      PRZYSZLOSC !

      ps. Panstwa narodowe prowadza tylko do barbarzynskich wojen totalnych
      tak jak teraz w Palestynie.......tam widac do czego prowadzi wypuszczenie z
      butelki DEMONA Patriotyzmu i Religii.
      • Gość: Ewawa Re: Zapraszam do debaty o kosmopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.32.* 16.04.02, 08:42
        Gość portalu: Yngling napisał(a):

        > Kosmopolityzm to przyszlosc ! Swiat sie skurczyl i jest globalna wioska. Swiat
        > sie jednoczy : Unia Europejska,ONZ,NAFTA,panstwa narodowe znikaja ,a nawet
        > takie jak Izrael lub Iran tez znikna ( bo przeciez nie zostana samotnymi
        > wyspami w srodku zjednoczonego swiata ). Te wszystkie Plemienne mentalnosci
        > takie jak : Ziemia,Krew,Patriotyzm,Nacjonalizm MUSZA isc i pojda na smietnik
        > historii. Oczywiscie zawsze beda instynkty ludzkie pro wlasnej rasie lub
        > narodowi ,ale trzeba je zepchnac do poziomu prywatnego jak religie ( baw sie w
        > domu w wiare lub patriotyzm,powies sobie bialo-czerwona flage i krzyz w domu i
        > celebruj .....) . ALE PANSTWO MUSI BYC KOSMOPOLITYCZNE i OBEJMUJACE CALA
        > LUDZKOSC I SWIAT. JEDEN SWIATOWY RZAD . I tak bedzie bo swiat sie kurczy.....
        >
        > Mieszanka ras i kultur jak w USA lub Brazylii : OTO
        > PRZYSZLOSC !
        >
        >
        >
        > ps. Panstwa narodowe prowadza tylko do barbarzynskich wojen totalnych
        > tak jak teraz w Palestynie.......tam widac do czego prowadzi wypuszczenie z
        > butelki DEMONA Patriotyzmu i Religii.



        Z tego co wiem nigdy takie molochy nie egzystowały spokojnie. Zawsze
        przynależności rasowe czy etniczne brały górę. Jest to naturalny LUDZKI odruch,
        grupowanie się według najprostszych kryteriów, czyli narodowości, podobieństwa.
        Jeśli chcemy wprowadzić nowe kraje, albo raczej jeden kraj, to albo zmieńmy
        człowieka na robo-człowieka czyli maszynę do sterowania, albo i tak wyodrębnią
        się inne rodzaje państw, dobrane według nowych zasad. Może będą to kraje
        biznesmenów, rządzących uboższymi, może komunistów czy kapitalistów albo może
        spryciarzy, dominujących nad niezdarami...tu masz pole do popisu obywatelu
        świata czyli "bez ziemi". Tylko poco? Co jest złego w narodowości? Przeżytek?
        Przcież ten przeżytek przeżył tysiące lat.
        • Gość: Ania Re: Zapraszam do debaty o kosmopolityzmie!! tutaj! IP: *.upc.chello.be 16.04.02, 09:09
          Bruksela jak juz kiedys pisalam to takie miasto ,w ktorym mieszkaja biali i
          czarni ,katolicy i muzulmanie .No i co z tego.Sami Belgowie dziela sie na
          Flamandow I Walonow ciagle sie kloca.Efekt jest taki,ze sa tu trzy rzady .Gdy
          przybedzie jeszcze troche muzulmanow byc moze powstanie i czwarty rzad bo
          muzulmanie mimo,ze to nie ich ojczyzna,zadaja specjalnych praw tylko dla siebie.
        • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o kosmopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 16.04.02, 10:19
          Gość portalu: Ewawa napisał(a):
          > Z tego co wiem nigdy takie molochy nie egzystowały spokojnie. Zawsze
          > przynależności rasowe czy etniczne brały górę. Jest to naturalny LUDZKI odruch,
          >
          > grupowanie się według najprostszych kryteriów, czyli narodowości, podobieństwa.
          > Jeśli chcemy wprowadzić nowe kraje, albo raczej jeden kraj, to albo zmieńmy
          > człowieka na robo-człowieka czyli maszynę do sterowania, albo i tak wyodrębnią
          > się inne rodzaje państw, dobrane według nowych zasad. Może będą to kraje
          > biznesmenów, rządzących uboższymi, może komunistów czy kapitalistów albo może
          > spryciarzy, dominujących nad niezdarami...tu masz pole do popisu obywatelu
          > świata czyli "bez ziemi". Tylko poco? Co jest złego w narodowości? Przeżytek?
          > Przcież ten przeżytek przeżył tysiące lat.

          Na ile tysięcy lat oceniasz narodowość plską?
          Czy w wyniku kosmopolityzmu niezbędne jest zarzucenie tradycji, kultury i tzw.
          dziedzictwa narodowego?

          • Gość: Hania Re: Zapraszam do debaty o kosmopolityzmie!! tutaj! IP: 195.217.253.* 16.04.02, 10:24
            Gość portalu: GP napisał(a):


            >
            > Na ile tysięcy lat oceniasz narodowość plską?
            > Czy w wyniku kosmopolityzmu niezbędne jest zarzucenie tradycji, kultury i tzw.
            > dziedzictwa narodowego?
            >

            Moze dla niektorych wyjazd na wakacje do Grecji zamiast do Jastarni, albo wypicie
            Pilsnera zamiast Zywca, ze o jezdzie volkswagenem zamiast polonezem, to zdrada
            narodowa?
            • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o kosmopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 16.04.02, 10:45
              Gość portalu: Hania napisał(a):

              > Moze dla niektorych wyjazd na wakacje do Grecji zamiast do Jastarni, albo wypic
              > ie
              > Pilsnera zamiast Zywca, ze o jezdzie volkswagenem zamiast polonezem, to zdrada
              > narodowa?

              Dolary przeciw orzeszkom, że sami jeżdżą mercedesami, ubierają się u armaniego a
              piją szkocką.

    • Gość: GMR Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 16.04.02, 09:47
      Kosmopolityzm to uwiellbianie wszystkiego co obce tzn w naszym przypadku
      wszystkiego co nie jest polskie czyli jest zagraniczne a zwłaszcza zachodnie.
      Kosmopolita gardzi swoim krajem wstydzi się własnej tradycji kultury i
      bezkrytycznie chwali obce tradycje i kultury. Gardzi patriotyzmem mówi że to
      niemodne...USA choc to bardzo nowoczesny gospodarczo kraj jednak to bardzo
      szanuje swoje zwyczaje swoją kulturę a Amerykanie zawsze byli patiotyczni i to
      nie tylko po 11 września ub.r.! W konsumpcji to się wyraża kupowaniem wyłącznie
      towarów, dóbr konsumpcyjnych zagranicznych , omijanie produktów polskich
      szerokim łukiem...a przecież my Polacy nie gęsi i też potrafimy produkować na
      światowym poziomie (no może z wyjątkiem samochodów)
      • Gość: Ania Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: *.upc.chello.be 16.04.02, 09:52
        Jezeli dla niektorych "Patriota"="Polk katolik" to mnie taki patriotyzm nie
        odpowiada.
      • Gość: Hania Do GMeRka IP: 195.217.253.* 16.04.02, 09:55
        Gość portalu: GMR napisał(a):

        > Kosmopolityzm to uwiellbianie wszystkiego co obce tzn w naszym przypadku
        > wszystkiego co nie jest polskie czyli jest zagraniczne a zwłaszcza zachodnie.
        > Kosmopolita gardzi swoim krajem wstydzi się własnej tradycji kultury i
        > bezkrytycznie chwali obce tradycje i kultury. Gardzi patriotyzmem mówi że to
        > niemodne...USA choc to bardzo nowoczesny gospodarczo kraj jednak to bardzo
        > szanuje swoje zwyczaje swoją kulturę a Amerykanie zawsze byli patiotyczni i to
        > nie tylko po 11 września ub.r.! W konsumpcji to się wyraża kupowaniem wyłącznie
        >
        > towarów, dóbr konsumpcyjnych zagranicznych , omijanie produktów polskich
        > szerokim łukiem...a przecież my Polacy nie gęsi i też potrafimy produkować na
        > światowym poziomie (no może z wyjątkiem samochodów)

        Bardzo dobre wina produkujemy rowniez - prawie tak dobre jak samochody.
        Dobrze, GMeRku - czy teraz mozesz mi powiedziec co to jest komsopolityzm, skoro
        juz tak pieknie o kosmopolityzmie sie wyraziles i o amerykanskim patriotyzmie
        (kurcze, ciekawe co te stada Amerykanek w butikach na Via Condotti albo na Bond
        Street robia - w ramach patriotycznego protestu pala ubrania na wieszakach?).
      • Gość: GP Re: Zapraszam do debaty o komsopolityzmie!! tutaj! IP: 217.153.60.* 16.04.02, 10:43
        Gość portalu: GMR napisał(a):

        > Kosmopolityzm to uwiellbianie wszystkiego co obce tzn w naszym przypadku
        > wszystkiego co nie jest polskie czyli jest zagraniczne a zwłaszcza zachodnie.
        > Kosmopolita gardzi swoim krajem wstydzi się własnej tradycji kultury i
        > bezkrytycznie chwali obce tradycje i kultury. Gardzi patriotyzmem mówi że to
        > niemodne...
        Pogarda? Skąd tem pomysł? Dziedzictwo, dorobek pokoleń należy szanować. Nie
        znaczy to jednak, że to co było dobre kilka wieków temu jest dobre i dziś. Gdyby
        tak było do dziś budowalibyśmy wały obronne drewniano-ziemne do ochrony miast
        (świetnie się sprawdzały za czasów Mieszka I).
        Kultura polska stale czerpała z zachodu właśnie (chrześcijaństwo przyjęliśmy z
        Czech). Takie wpływy są nieuniknione i twórcze. Z drugiej strony nic nie stoi na
        przeszkodzie abyśmy dzielili się swoim dorobkiem z zachodem (wschodem również).

        >USA choc to bardzo nowoczesny gospodarczo kraj jednak to bardzo
        > szanuje swoje zwyczaje swoją kulturę a Amerykanie zawsze byli patiotyczni i to
        > nie tylko po 11 września ub.r.! W konsumpcji to się wyraża kupowaniem wyłącznie
        >
        > towarów, dóbr konsumpcyjnych zagranicznych , omijanie produktów polskich
        > szerokim łukiem...a przecież my Polacy nie gęsi i też potrafimy produkować na
        > światowym poziomie (no może z wyjątkiem samochodów)

        No i może samolotów, komputerów, sprzętu elektronicznego, biurowego... słowem
        wszelkich produktów zaawansowanych technologicznie. I znowu: nie zmienimy tego
        stanu rzeczy izoluijąc się od świata. Tylko otwarcie, uczestnictwo w życiu
        kulturalnym, naukowym i ekonomicznym zachodu (głównie) da nam szansę na rozwój
        własny. Jasno z tego wynika, że kosmopolityzm może nam przynieść głównie korzyści.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka