Dodaj do ulubionych

Ocieplenie klimatu to fakt.

04.08.18, 12:36
Kraj powinien pracować nad walką z nim.
www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23749152,zmiany-klimatu-moga-spowodowac-problem-z-woda-ekspert-radzi.html
wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-na-forum-onz-walka-z-globalnym-ociepleniem-to-sprawa-calego-swiata-6025250801820289a
www.youtube.com/watch?v=HwELajFteTo
Obserwuj wątek
    • inocom Albedo 04.08.18, 14:44
      superspec napisał:

      Wbrew pozorom powszechne stosowanie ogniw słonecznych powoduje podwyższenie temperatury na Ziemi.
      • erte2 Re: Albedo 04.08.18, 15:08
        inocom napisał:
        Wbrew pozorom powszechne stosowanie ogniw słonecznych powoduje podwyższenie temperatury na Ziemi.

        A niby skąd taki wniosek mój ty Eisteinie? Ogniwa słoneczne nie tworzą nowej energii i nie zatrzymują jej tak jak gazy cieplarniane (bez których zresztą nie byłoby życia na Ziemi), a powierzchnia wszystkich ogniw jest - w porównaniu z całą powierzchnią Ziemi jest pomijalna.
        • inocom Re: Albedo 04.08.18, 17:37
          erte2 napisał:

          > inocom napisał:
          > Wbrew pozorom powszechne stosowanie ogniw słonecznych powoduje podwyższenie
          > temperatury na Ziemi.

          >
          > A niby skąd taki wniosek mój ty Eisteinie? Ogniwa słoneczne nie tworzą nowej en
          > ergii i nie zatrzymują jej tak jak gazy cieplarniane (bez których zresztą nie b
          > yłoby życia na Ziemi), a powierzchnia wszystkich ogniw jest - w porównaniu z ca
          > łą powierzchnią Ziemi jest pomijalna.

          Na razie tak, ale czarna ziemia to gorąca ziemia.
          albedo = I odbite / I padające.

          Obecnie dla Ziemi = 0.367

          Topnienie lodowców to obniżenie albedo. Jeśli zamiast łąki postawimy blok pokryty papą, to albedo zmieni się w lecie z około 0.3 w lecie do 0.05.

          Na każdy m2 pada z grubsza około 1 kW (stała słoneczna).
          • manhu Ogniwa? 04.08.18, 17:56
            A co mają do rzeczy ogniwa czy albedo?

            Tu chodzi o MANIPULACJĘ lewactwa, a mają łatwo bo:
            1. Mamy globalne ocieplenie
            2. Mamy wpływ człowieka

            Tyle, że:
            AD2. Wpływ człowieka jest minimalny (wg nich 3%, walcząc o redukcję o 1/3 walczą o max 1%). Słoń i mrówka idą mostem, mrówka do słonia: ale tupiemy.
            AD1. Globalnych ociepleń było miliony w 4,5 mld lat istnienia świata (w króciutkim okresie 4,5 tys lat jest ich 5: pl-pl.facebook.com/koza.sherwood/videos/500108973776910/ ). Są też wykresy w miliona lat itp. też śmiesznie krótki okres, ale przynajmniej wykresy bez manipulacji (gdzie osi x i y mają równe podziałki, gdzie nie są zestawiane dane uśrednione z realnymi, a wtedy malusie zmiany kursów walut z 1 dnia wyglądają na ogromne, takie wykresy giełdowe też mają sens, ale nie na jednym wykresie długi okres uśredniony z krótkim realnym itd).

            Tak więc z ociepleniem nie ma co walczyć. Nasz wpływ jest zerowy, byle malusia mrówka (planetoida czy Słońce czy galaktyka, ot maleństwo) ze Wszechświata zrobi z nami to co z dinozaurami: pl.wikipedia.org/wiki/Wymieranie_kredowe
            • erte2 Re: Ogniwa? 04.08.18, 18:14
              manhu
              Dodam jeszcze że ilość gazów cieplarnianych będących wynikiem działalności człowieka (w tym osławionego CO2) jest pomijalna w stosunku np. do ilości emitowanej przez oceany i mieści się w granicach błędu pomiaru. Z tym że nie mieszałbym do tego lewactwa, prawactwa czy środkowactwa; kasę na tym biją manipulatorzy którym udało się przekonać polityków (a o to nie trudno, zważywszy na poziom intelektualny naszych suskich, jakich czy pięt) do handlu "kwotami emisji CO2").
              • pies_na_czarnych Re: Ogniwa? 04.08.18, 18:29
                Krowy, ktore kazdy pisi zre kilogramami produkuja metan. Metan w atmosferze jest bardziej szkodliwy niz CO2.
                • xystos Re: Ogniwa? 04.08.18, 18:34
                  metan produkują również pola ryżowe i ..oceany

                  problemem jest przeludnienie,bez szkody dla
                  ekosystemu na naszej plsnecie niepowinno żyć
                  więcej niż pół miljarda ludzi,módlmy się o
                  następny potop,ja mogę być Noe.
            • rzewuski1 Re: Ogniwa? 04.08.18, 18:28
              Tak manhu a ziemia jest płaska a nad nią kopula, pod Smoleńskiem był zamach na Kaczyńskiego,Egipt sprzedał Rosji mistrale za dolara czy szczepionki to zło i inne brednie dla potłuczonych .
              Żądna instytucja naukowa nie kwestionuje globalnego ocieplenia i odpowiedzialności człowieka za to.
              To jest fakt udowodniony i nie podlegający dyskusji bo z faktami się nie dyskutuje.
      • buldog2 Re: Albedo 04.08.18, 15:15
        Hummer, ile tych ogniw na powierzchni Ziemi jest?
        A w nocy, czy w chłodny dzień dzień, w ogóle poza kilkoma godzinami na dobę więcej promieniują w podczerwieni, bo albedo.
    • yoma Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:19
      No fakt. Dlatego mądry rolnik z nim nie walczy, lecz sadzi winnicę.
      • superspec Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:25
        Wolę Jabole.:))
        www.youtube.com/watch?v=Nifm477tPUc
        • yoma Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:36
          Nie mówię o tobie, słonko.
          • superspec Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:41
            A skąd wiesz że nie jestem rolnikiem?:)))
            • yoma Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 16:26
              Z twojej sygnaturki ;)
    • pies_na_czarnych Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:49
      Co ty nam tytaj pierwdzielisz za farmazony o jakims ociepleniu klimatu? Nie slyszales co wasze bozyszcze Trump powiedzial? Znowu narazasz sie na obciecie premii.
      • superspec Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:54
        Mi płaci MOPR!
        mopr.lublin.eu/
        • pies_na_czarnych Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 15:58
          To wyjasnia wiele. Na wschodnie zadupie wiadomosci docieraja z kilkumiesiecznym opoznieniem.
          • superspec Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 16:17
            W Lublinie rządzi PO.
            • yoma Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 16:25
              Jakieś porządne miasto.
              • taniarada Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 16:38
                yoma napisała:

                > Jakieś porządne miasto.
                >
                Tak wszyscy we Włoszech.
            • pies_na_czarnych Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 17:55
              superspec napisał:

              > W Lublinie rządzi PO.
              >

              Dlatego od czasu do czasu masz przebłyski normalności.
              • lech1966 Re: Ocieplenie klimatu to fakt. 04.08.18, 22:36
                Hahhahahahhahahh kundelku. Skoro w Brukseli siedzi ( bo przecież nic innego nie robi) Tusk to ty też powinieneś mieć przebłyski,,,,,a ja jakoś ich nie obserwuję...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka