Dodaj do ulubionych

Amnesty International

15.10.21, 20:35
Przed chwilą (godz. 20) był w TVN wywiad z Szefową Amnesty International. Dziennikarz Kraśko pytal ją jak ona widzi tych uchodźcow idących do Polski, ok. 700 osób wczoraj. Ona mówi, że to żaden problem dla takiego państwa jak Polska przyjąć te 700 osób, dać im opiekę - zakwaterowanie, wyżywienie, opieke lekarską. Kraśko pyta dalej: ale wtedy nastepnego dnia przybedzie ich więcej, może nawet tysiace. Ona odpowiada; nie wiemy co będzie w nastepnych dniach, na razie powinnismy przyjąc te 700 osob co nie powinno stanowić żadnego problemu.
W innym miejscu tego wywiadu: Krasko mówi, że ci migranci to zemsta Łukaszenki na naciski ws aresztowań na Białorusi opozycjonistów to odpowiedziała, że ta migracja jest konsekwancja takich działań wobec Białorusi. Kraśko zapytal ją, czy zatem zaprzestać tych nacisków na Bialoruś. Odpowiedziała, że nie, nalezy dalej naciskać i jednocześie liczyc sie z konsekwancjami w posraci wzmozonej migracji.
Uważam, że tan pani Szefowa AI żyje w jakims wyimaginowanym, wyidealizowanym świecie, gdzie wszyscy mają wszelki prawa.

Obserwuj wątek
      • szwampuch58 Re: Amnesty International 15.10.21, 20:51
        Polski rząd jest odpowiedzialny za śmierć migrantów na granicy? Szefowa AI: Oczywiście, że tak.......bo polska granica,cywilizowany kraj nie pozwla na takie zbydlecenie....sprawa imigrantow ogolnie to inna para kaloszy
      • albwu Re: Amnesty International 15.10.21, 21:20
        Problem nie w tych 700 osobach, ale w tym, że w świat pójdzie informacja, że Polska przyjmuje migrantów. Szefowa AI nie odpowiedziała co będzie jak przybeda tysiące migrantow, powiedziała, że nie wiadomo co będzie potem po przyjęciu tych 700.
          • kod_matrixa Re: Amnesty International 16.10.21, 15:54
            Aha, zmiana klimatu.... I to całkowicie zmienia postać rzeczy. Nie można budować muru bo to populizm. Trzeba w takim razie przyjąć pół mld ludzi do Europy. Wtedy to nie będzie populizm.

Niewątpliwym plusem istot nie obciążonych inteligencją jest życie pozbawione trosk.
            • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 16.10.21, 16:09
              kod_matrixa napisał:

> Aha, zmiana klimatu.... I to całkowicie zmienia postać rzeczy. Nie można budowa
              > ć muru bo to populizm. Trzeba w takim razie przyjąć pół mld ludzi do Europy. Wt
              > edy to nie będzie populizm.
              >
              > Niewątpliwym plusem istot nie obciążonych inteligencją jest życie pozbawione tr
              > osk.
              >

Gdzie wy pisowcy schowacie się jak Europa zamarznie. W Afryce macie przejebane. W innych miejscach na świecie również. Wszyscy się was brzydzą.
            • szwampuch58 Re: Amnesty International 16.10.21, 16:33
              1/2 miliarda ludzi kwaczesz kartofel,buhahaha
              Jak podaja statystyki w roku 2020 na swiecie bylo 82,4 milionow ludzi na tzw emigracji
              de.statista.com/statistik/daten/studie/384982/umfrage/fluechtlinge-binnenfluechtlinge-und-asylsuchende-weltweit/
        • buldog2 Re: Amnesty International 16.10.21, 20:46
          700 ludzi na pewno nie stanowi problemu dla państwa. 7 tysięcy też nie.
          Co innego jednak, jeśli za nimi przybędzie, powiedzmy, 70 tysięcy, a szykować będzie ileś razy tyle. Wtedy to będzie ciężar którego to państwo nie udźwignie.
          Można powiedzieć, z perspektywy AI jest to sytuacja odległa o setki lat świetlnych.
          • x2468 Re: Amnesty International 16.10.21, 21:53
            W Mediolanie żyje około 430 tysięcy obcokrajowców i jakoś nie słychać aby chcieli kogoś odsyłać na bagna do lasu itp tak jak to robi zdziczały reżym nad Wisłą.
            • buldog2 Re: Amnesty International 16.10.21, 22:18
              W Mediolanie, przemysłowym centrum Włoch? Przykład nieadekwatny. Nawet milion i więcej przybyszów, którzy by tam pracowali, nie stworzy nic prócz bogactwa własnego i regionu. Dlatego są przyjmowani.
              Co innego poszukiwacze życia na cudzy rachunek, których przybycie Włosi zwalczają, czasem skrajnie ostrymi metodami.
              Podajesz przykłady nieadekwatne.
              • horpyna4 Re: Amnesty International 16.10.21, 23:12
                Przecież nie wiadomo, kim są ludzie na granicy, jakie mają wykształcenie i zawód. A nie wiadomo, bo SG nie robi nic, żeby się dowiedzieć.

Tymczasem wśród uchodźców z Afganistanu mogą być ludzie wykształceni, którzy mają obecnie tam przechlapane (zwłaszcza kobiety). Bo głównie tacy mają powody do ucieczki, więc może być ich nawet większość. A u nas mogliby zamieszkać, znaleźć zatrudnienie i płacić podatki, ale dla pisiej władzy wszyscy oni są bezrozumnym bydłem i tak właśnie ta władza ich traktuje. Obrzydliwe i w dodatku głupie.
              • x2468 Re: Amnesty International 16.10.21, 23:13
                Skąd wiesz ze ci którzy cach się dostać do Polski są "poszukiwaczami życia na cudzy rachunek"? Tak długo jak pozostaną w lasach i na bagnach nikt nie będzie wiedział kim są przybysze.Np Niemcy przyjmują wszystkich i starają się wybadać kim są i czego oczekuj. W ten sposób w niemieckiej "służbie zdrowia" pracuje ponad 6000 świetnych lekarzy s Syrii. Lekarzy których tak brakuje w Polsce.
                • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 00:50
                  Ile razy mam powtarzać, że nie wiem, kim oni są i że postulowałbym wpuszczenie ich (tych znad granicy).
                  Jeśli chodzi o lekarzy z Syrii, jest to kolejny przykład od czapy (nieadekwatny). Syria to jedyny i wyjątkowy kraj arabski (pomijam emiraty itp.) z tak wysokim poziomem wykształcenia. Może jeszcze Irak, ale tam to już od dawna po ptokach. Wszystkie inne nawet się nie zbliżają.
                  Co wpis, to insynuacja.
                    • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 01:44
                      Nieprawda. To co napisałem nie zawiera rozszczepienia. Jest spójne.
                      Napisałem, że przykład Syrii jest niemiarodajny, bo Syria jest wyjątkowa. Z Syrii mogą przyjeżdżać lekarze, bo tam są.

Gdzie indziej prawie ich nie ma. Nie ma lekarzy, inżynierów itd. itp. Kiedy Sowieci weszli do Afganistanu, mułłowie mówili im, że mają ogony i słuchacze wierzyli, tak mówiło RWE. Nawet jeśli to przesadzone, daleko od prawdy nie odbiega.
                      • sverir Re: Amnesty International 18.10.21, 09:12
                        "Napisałem, że przykład Syrii jest niemiarodajny, bo Syria jest wyjątkowa. Z Syrii mogą przyjeżdżać lekarze, bo tam są. Gdzie indziej prawie ich nie ma."

Napisałeś tez, że "Syria to jedyny i wyjątkowy kraj arabski (pomijam emiraty itp.) z tak wysokim poziomem wykształcenia. Może jeszcze Irak, ale tam to już od dawna po ptokach. Wszystkie inne nawet się nie zbliżają."

Syria jest rzeczywiście wyjątkowa, nawet i bez porównywania do Afganistanu, który krajem arabskim nie jest. Nie jest jednak jedyna i to nawet jeżeli pominiesz "emiraty itp.". Więcej lekarzy na 1000 mieszkańców mają Jordania i Algieria, a porównywalnie Tunezja. Wszystkie trzy nacje także mają swoich uchodźców, którzy wprawdzie wolą Włochy i Hiszpanię niż Polskę, ale pewnie też mogliby pojawić się na Podlasiu.
            • sverir Re: Amnesty International 18.10.21, 08:57
              "W Mediolanie żyje około 430 tysięcy obcokrajowców i jakoś nie słychać aby chcieli kogoś odsyłać na bagna do lasu itp tak jak to robi zdziczały reżym nad Wisłą."

Jeśli nie słychać, to widocznie dlatego, że to Włosi. Włosi politykę push-back wdrożyli w 2009 roku, wobec uchodźców docierających do nich z Libii. Zamiast bagien woleli wypchnąć na pustynię. Dostali połajankę od ETPCz, więc od 2017 wrócili do wspierania libijskich służb, żeby to one utrudniały życie migrantom, a nie Włosi.

www.theguardian.com/global-development/2021/may/05/revealed-2000-refugee-deaths-linked-to-eu-pushbacks

Jak przeczytamy w powyższym linku, od 2017 roku, libijskie służby - wspierane finansowo i operacyjnie przez Włochów - zadbały w ten sposób o zdrowie i życie 15,5 tysiąca osób.

A tutaj:
              www.theguardian.com/global-development/2021/apr/25/a-mayday-call-a-dash-across-the-ocean-and-130-souls-lost-at-sea

Można przeczytać o tym, że Włosi tak bardzo milczeli w sprawie "swoich" imigrantów, że pozwolili na utonięcie 130 osób, których wezwania pomocy zignorowali.

Tutaj zaś:
              asylumineurope.org/reports/country/italy/asylum-procedure/access-procedure-and-registration/access-territory-and-push-backs/

jest o "readmisji" co najmniej 1300 osób z Włoch do Słowenii.
        • sverir Re: Amnesty International 18.10.21, 08:07
          "Problem nie w tych 700 osobach, ale w tym, że w świat pójdzie informacja, że Polska przyjmuje migrantów."

Ale to wiadomo od dawna, że Polska przyjmuje migrantów i nie jest to żadna nowa wiadomość.
    • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 15.10.21, 21:01
      Agnes Callamard, sekretarz generalna Amnesty International, skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Stwierdziła, że "można sobie z nią poradzić zarówno w kontekście odpowiedzi politycznej, jak i humanitarnej".
      tvn24.pl/polska/agnes-callamard-sekretarz-generalna-amnesty-international-o-sytuacji-na-granicy-z-bialorusia-5453702
      • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 01:47
        Tu mogę się z nią zgodzić, cieszyłbym się jeszcze bardziej, gdyby powiedziała, co konkretnie mamy robić. Bo że nie budować obozów koncentracyjnych, to wiem i bez niej (czego nie wolno). Ale co powinno się robić, tego nie wiem.
        Pewną wskazówką jest to, że Niemcy (pewnie nie tylko oni) tych ludzi sobie nie życzą.
    • kawa_poranna11 Re: Amnesty International 15.10.21, 21:08
      Przecież opracowane są międzynarodowe procedury postępowania w takich przypadkach z uchodźcami.
      Pisowcy znowu łamią procedury, znowu niepotrzebna śmierć.
      Co oni mają z tym nieprzestrzeganiem procedur?
      Ludiej u nich mnoszko?
      Zabili wtedy całą wycieczkę do Smoleńska.
      Dziś zabijają uchodźców.
      I z różańcem w ręku i modlitwą na mordach.
      Chrześćjanie - taka polska zdegenerowana odmiana.
              • buldog2 Re: Amnesty International 16.10.21, 23:23
                Odpowiadałem na pytanie o Polaków w GB i Niemczech.
                O tych w lesie nie wiem nic, dlatego nie mówię nic poza tym, że proponowałbym wpuścić ich i zobaczyć co dalej.
                Za to kiedy red. Wroński mówi, że posiadanie dziecka powinno być równoznaczne z prawem do wizy, to się z nim nie zgadzam. Takich rozwiązań prawnych nie znał dotąd świat i nie będę nawet tego komentował.
                Dalej, jeśli red. Wroński utrzymuje, że pedofilia nie jest w Afganistanie powszechna, akceptowana i jest świadectwem wysokiego statusu społecznego, to tych jego enuncjacji też nie uznam za warte rozmowy czy choćby sprostowania.

Odnośnie niedawnych wypowiedzi red. Wrońskiego na temat zoofilii polecam wpis:
                forum.gazeta.pl/forum/w,567,172209354,172209354,Afgqnistan_dlaczego_wyjezdzaja_tylko_mezczyzni_.html?p=172220078

W wątku jest także sporo informacji na temat bachabazi.

Na temat konkretnych ludzi na granicy nie wiem nic. Wiem natomiast, że w swojej masie ludzie stamtąd reprezentują postawy wspomniane we wpisie, całym wątku i że takich ludzi w Polsce nie pragnę. Dodam, jeśli są uchodźcami, od swoich prześladowców różnią się tym tylko, że nie oni zarzynają przeciwników (czy po prostu innych), ale przeciwnicy zarzynają ich. Ludobójstwo jest w Afganistanie uznaną tradycją.
                • yoma Re: Amnesty International 16.10.21, 23:32
                  Ludobójstwo, jak sama nazwa wskazuje, to wytłuczenie całych ludów. Nie jestem pewna, czy to, co się dzieje na granicy, już podpada czy jeszcze nie.

A w ogóle miej ty trochę wstydu i lepiej siedź cicho. Wystarczająco narozrabiałeś ściągając kapral na forum. Siostrę w strachu sobie znalazł, tfu!

Siostra w strachu, hmmm... to się da wykorzystać...
                  • buldog2 Re: Amnesty International 16.10.21, 23:52
                    Ludobójstwo, kiedy o tym piszę, mam na myśli to co robią u siebie. Etnografowie nazywają to walkami plemiennymi mieszczącymi się w tradycji tych stron. Wyludniają się tamtejsze prowincje czy jak tam.
                      • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 00:23
                        Jeśli wyludniają się całe prowincje, to tak, jest pewien.
                        Jeśli w Afganistanie rewolucjoniście chcą wystrzelać kilka czy kilkanaście (nie pamiętam) tysięcy protestujących na placu, to też.
                        Jeśli w Chinach jednego dnia w Wuhan (tym samym, o którym mówi się na okoliczność koronowirusa) przy użyciu karabinów maszynowch masakruje się demonstrację, to tak, to też ludobójstwo.
                          • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 00:44
                            Przecież napisałem, że wpuściłbym (nie że wpuszczę, bo przecież nie mam nic do powiedzenia). Pomimo to, że w tej części Europy nie czeka ich śmierć. Ale pod warunkiem, że będą szanować polskie prawo, obyczaj. Jeśli nie, to natychmiastowa ekstradycja.
                            • yoma Re: Amnesty International 17.10.21, 01:41
                              Co do prawa, to chyba kwestii nie ulega? Jedziesz do Jemenu i szanujesz tamtejsze prawo, jemeńskie więzienia do luksusowych nie należą.

Co do tradycji, hm... jak pomalują sobie jajka na Wielkanoc, wystarczy?
                            • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 17.10.21, 12:24
                              > Ale pod warunkiem, że będą szanować polskie prawo

Przecież zawsze i wszędzie się tego wymaga również od turystów.
                              O jakich obyczajach piszesz? Czy ja jako ateista mam prawo wjazdu do Polski skoro wiszą mi obyczaje polskich katolików. Jeszcze mam takie prawo, ale nie wiadomo co przyniesie jutro;)
                              • yoma Re: Amnesty International 17.10.21, 12:31
                                Lecieć twoje prawo do wjazdu, ja jestem ateistką zamkniętą tu w środku. Przerąbane po całości.

A w moim wątku z apelem o prawo do edukacji jakoś Buldoga nie ma. Przypadek?
            • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 17.10.21, 01:31
              buldog2 napisał:

> Nie to nie migranci "socjalowi", tylko cenieni pracownicy, dzięki którym bogacą
              > się także ich pracodawcy i państwa, w których oni pracują. Przykład nieadekwat
              > ny.
              >

Dawno się tak nie ubawiłem.
              • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 10:40
                To mniej więcej tak jak u nas śmiano się z Ukraińców, a w tej chwili są bardzo cenionymi pracownikami.
                Jeszcze o schizofrenii. Na okoliczność zdjęcia z zamachu w Bostonie powiedziałeś, że zdjęcie które wkleiłem, to fejk. A to były najbardziej rozpowszechniane zdjęcie i filmik przez ileś miesięcy po tym wydarzeniu i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś korzystający z komputera nie oglądał go wielokrotnie. Zresztą, przypomnijmy:

https://earth-chronicles.ru/Publications_2/36/kuku.jpg

Szersza relacja fotograficzna z tej imprezy jest tu:
                earth-chronicles.ru/news/2013-04-21-42631
                Zdjęć jest tyle i takiej jakości, że mowy nie ma o podróbce.

Tak samo schizofreniczne jest argumentowanie, że nagranie rozmowy z samolotu z roku 2001 mogło być niezaszumione, bo kilkanaście lat później istniały takie możliwości. Z odległości kilkudziesięciu kilometrów zaszumiony jest odbiór stacji nadających z mocą 100 i więcej kilowatów, statek powietrzny może mieć nadajnik o mocy maks. 50 W, a telefon to chyba 3W (nie pamiętam). I z takiego 3-watowego czy słabszego nadajnika uzyskano natychmiastowe połączenie jakości studyjnej. To dopiero schizofrenia.
                • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 17.10.21, 12:39
                  Jeszcze raz:
                  > Nie to nie migranci "socjalowi", tylko cenieni pracownicy, dzięki którym bogacą
                  > się także ich pracodawcy i państwa, w których oni pracują. Przykład nieadekwat
                  > ny.
                  >

Przez generalizowanie pieprzysz głupoty. Tych cenionych jest garstka, a tych, którzy przyczyniają się do bogacenia pracodawców i państw jest jeszcze mniej. Tak jest było i będzie zawsze.
                  Często przechodzę obok socjalnych domów. W Belgii to nie jest niecodzienne ponieważ tutaj według prawa zapobiegającego tworzenia się gett nawet przy luksusowych kompleksach mieszkalnych stawia się domy socjalne. Conajmniej jedna trzecia ludzi tam mieszkających mówi po polsku. Kiedyś poznałem przypadkowo dwóch facetów, którzy przyznali mi, że mieszkając trzydzieści lat w Belgii przepracowali tu max jeden tydzień. Sam się dziwie jak to jest możliwe, ale nie miałem powodu aby im nie wierzyć.

Co do zdjęcia to jest FAKE. Kiedyś było głośno o tym zdjęciu. Poszukaj sobie na angielskich stronach i znajdziesz dokładne analizy.
                  • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 17.10.21, 12:54
                    Jeszcze jedna twoja teoryjka nie mająca nie wspólnego z rzeczywistością i mająca jedynie za zadanie uwiarygodnienie twoich nieprzyzwoitych tez.

W Mediolanie, przemysłowym centrum Włoch? Przykład nieadekwatny. Nawet milion i więcej przybyszów, którzy by tam pracowali, nie stworzy nic prócz bogactwa własnego i regionu. Dlatego są przyjmowani”.

Nowoczesne, uprzemysłowione państwo nie potrzebuje ludzi do produkcji. Gdyby nie polityczne naciski i niemożliwość w obecnych czasach rozwiązania socjalnych problemów związanych z bezrobociem to pracodawcy pozbyliby się conajmniej 75% pracowników.
                    • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 14:42
                      Nowoczesne, uprzemysłowione państwo nie potrzebuje ludzi do produkcji. Gdyby nie polityczne naciski i niemożliwość w obecnych czasach rozwiązania socjalnych problemów związanych z bezrobociem to pracodawcy pozbyliby się conajmniej 75% pracowników.

Co najmniej 3/4, tzn. zostałby co piąty, albo mniej?
                      Poproszę o dowód tej odważnej tezy.

A to zdjęcie to widziałem nie raz na stronach z całego świata, kolportowane przez największe agencje. Oczywiście prócz tego, że sytuacja udawana przez aktorów, zawiera kłamstwo w sugerowaniu, że człowiek po urwaniu obydwu nóg może normalnie utrzymać się na wózku inwalidzkim. To zdjęcie rozpowszechniały światowe portale, tak jak nagrania rozmów pasażerów z rodzinami z samolotu porwanego przez terrorystów w 9/11, w 2001 roku.
                    • snajper55 Re: Amnesty International 17.10.21, 15:55
                      pies.na.czarnych napisała:

> Nowoczesne, uprzemysłowione państwo nie potrzebuje ludzi do produkcji. Gdyby ni
                      > e polityczne naciski i niemożliwość w obecnych czasach rozwiązania socjalnych p
                      > roblemów związanych z bezrobociem to pracodawcy pozbyliby się conajmniej 75% pr
                      > acowników.

Czyli co, właściciel restauracji przyjmuje 4 razy więcej kucharzy niż potrzebuje? I 4 razy więcej kelnerów? Gdyż?

S.
                      • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 16:42
                        Czyli co, właściciel restauracji przyjmuje 4 razy więcej kucharzy niż potrzebuje? I 4 razy więcej kelnerów? Gdyż?

Pełna zgoda.
                        Ludzi w usługach zatrudnia się tylu ilu trzeba, ich praca jest wysokopłatna, nie do zastąpienia przez roboty.
                        W USA (już kilka lat temu) w usługach pracowało 73% zatrudnionych, w GB - 75%. To ilu z produkcji jeszcze zwolnią, jak tam została już tylko obsługa robotów, biura konstrukcyjne, działy wdrożeniowe, dział personalny, zakupów, sprzedaży itp.?
                  • buldog2 Re: Amnesty International 17.10.21, 12:58
                    Fake w tym sensie, że z użyciem aktorów i charakteryzacji. Przez długi czas było rozpowszechniane jako w relacjach mediów z zamachu. To nie podróbka relacji z mediów, które były prawdziwe, to fragment ich relacji, które były skłamane. Tak samo jak filmik, który zniknął, sam kilka razy go widziałem. Później kiedy kłamstwo się wysypało, zaczęto usuwać, filmik i zdjęcia.

A że wszędzie są kombinatorzy, to nic dziwnego. Mówię o przecietnej. Mam znajomych, jeden nawet pracował nie w Belgii, a w Holandii, czyli tuż obok. A żaden nie opieprzał się nawet przez tydzień.
          • sverir Re: Amnesty International 18.10.21, 09:19
            " 800000 tysięcy Polaków w Wielkiej Brytanii, pol milina w Niemczech to są jednostkowe przypadki?"

800 milionów Polaków w Wielkiej Brytanii z pewnościa nie jest jednostkowymi przypadkami, ale buldog ma połowicznie rację. Połowicznie, ponieważ procedury zostały ustalone dokładnie na potrzeby wędrówki ludów w powojennym świecie, więc tu się myli. Ale ma rację, że procedury są stare i coraz więcej państw, w tym wielce dla uchodźców zasłużonych, próbuje już coś zmieniać na własną rękę. Dopóki są częścią międzynarodowych zobowiązań, Polska powinna je wypełniać i w drodze wyjątku odmawiać (nigdy odwrotnie).
            • buldog2 Re: Amnesty International 18.10.21, 11:38
              Może się mylę i nie chcę stawiać się w roli wyroczni, ale jakie wędrówki ludów miały miejsce w okresie powojennym? Wracali ludzie z niemieckiej niewoli, co jeszcze?
              Nie było dużej migracji z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej, tym bardziej z odległych państw. No to na jakie wędrówki ludów szykowano prawodawstwo?
              • sverir Re: Amnesty International 18.10.21, 12:31
                "Może się mylę i nie chcę stawiać się w roli wyroczni, ale jakie wędrówki ludów miały miejsce w okresie powojennym? Wracali ludzie z niemieckiej niewoli, co jeszcze?"

12 mln Niemców, ponad milion Japończyków, ponad milion Polaków. tysiące Serbów, Chorwatów i innych narodowości. Administracja Narodów Zjednoczonych do spraw Pomocy i Odbudowy - protoplasta UNHCR - powstała w 1943 roku, taki to już wówczas był problem.
                UNHCR - nie rozróżniający bezpaństwowców, uchodźców, osób ubiegających się o azyl czy osób powracających - twierdził, że w 2020 roku w całej Europie było 12 milionów takich osób. Możesz więc spokojnie przyjąć, że powojenne migracje ludności były taką samą wędrówką ludów, jaką masz obecnie.
    • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 16.10.21, 09:03
      „Gdyby ktoś poszedł z tym do europejskiego sądu , Straż Graniczna nie byłaby taka pewna siebie”.

Dziennikarzowi holenderskiego dziennika "De Telegraaf" nie mieści się to w głowie. - Mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym. Od ochrony granic Unii Europejskiej jest Frontex, który ma nawet siedzibę w Warszawie. Jest to więc zaskakujące, że nie ma go na granicy. Nie rozumiem, dlaczego polski rząd zamiast poprosić o wsparcie, zamknął ten teren. To łamanie prawa, czego nie robi żaden kraj Unii Europejskiej poza Polską - dodaje Rob Savelberg.
      Dziennikarzowi holenderskiego dziennika "De Telegraaf" nie mieści się to w głowie. - Mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym. Od ochrony granic Unii Europejskiej jest Frontex, który ma nawet siedzibę w Warszawie. Jest to więc zaskakujące, że nie ma go na granicy. Nie rozumiem, dlaczego polski rząd zamiast poprosić o wsparcie, zamknął ten teren. To łamanie prawa, czego nie robi żaden kraj Unii Europejskiej poza Polską - dodaje Rob Savelberg.
    • ktos_z_kosmosu Re: Amnesty International 16.10.21, 09:53
      Kolego albwu, od dziesięcioleci ktoś usiłuje przedstawić Polaków jako morderców i grabieżców. Jak dotąd ten ktoś działał metodą splatania faktów, legend i pomówień z okresu II WŚ, prawniczego nękania i tworzenia wokół tego medialnej wrzawy. Dziś trafiła mu się kolejna okazja na dokopanie Polakom. Do wymienionego powyżej oręża dołączył organizacje tzw. społeczne, które za kasę gotowe są na wiele i co najgorsze, on i ci wynajęci potrafili części Polakom zrobić wodę z mózgów i dziś ci spazmują i wyją jak on i jego najemnicy im zagrają.
      Tu na tym forum masz tego przykład. Ty im argumenty dla rozsądnie myślących nie do zbicia. Oni ci swoja chorą, bo szkodzącą krajowi i im samym mantrę.
      Ps. Psie, niech ten holenderski "dziennikarz" to co mu się w głowie nie mieści wsadzi sobie w d..ę.
      Na pytanie mi nie odpowiedziałeś. Ty tak sam z siebie, czy ci za to płacą?
    • pies.na.czarnych Re: Amnesty International 17.10.21, 14:35
      Kwestia zapory, która ma powstać na granicy Polski z Białorusią, była głównym tematem rozmowy polityków w "Kawie na ławę". Poseł PiS Jarosław Sellin przekonywał, że będzie to "bardzo zróżnicowana konstrukcja pod względem technicznym". - Każdy wie, jak to się skończy. Skończy się po prostu kompromitacją - ocenił Cezary Tomczyk z KO. Zdaniem Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy "żaden mur nie zastąpi odpowiedzialnej polityki migracyjnej".

tvn24.pl/polska/mur-na-granicy-polski-z-bialorusia-dyskusja-politykow-w-programie-kawa-na-lawe-5455168
    • a.jej.rkoniak Re: Amnesty International 18.10.21, 01:13
      klepcie sić dalej po plecach
      UK, Grecja, Chorwacja, Rumunia, Dania, Włochy, Hiszpania w różny sposób próbuj
      problem rozwiązać, niekoniecznie zgodnie z prawem i waszymi opiniami
      tak że tego
      Australia daje wzór

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka