Gość: ION Czysty bolszewizm w pis i lpr. IP: *.skierniewice.mediaclub.pl 06.11.04, 11:38 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Amundsen zdobył biegun poudniowy a nie północny IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 06.11.04, 13:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magoo Zapomniano o podpisiePolNiem Izby PrzemHandl-KULCZ IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:14 W imieniu Rady Przedsiębiorczośći dokument ten podpisała również organizacja, której szefem jest Kulczyk Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Onet podał wszystkie podpisy, a stronnicz Gazeta tylko wybrane. No i oczywiście zabrało na tej liście Izby Kulczyka. Prawda jest natomiast taka,że Kulczyk też podpisał się pod krytyką metod komisji, która chce mu się słusznie dobrać do skóry. NOTKA O PNIPH ze strony Rady Przedsiębiorczości Zgodnie ze swym statutem Izba wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze oraz reprezentuje i chroni interesy firm w obu krajach. PNIPH współpracuje ściśle ze Zrzeszeniem Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK), Izbami Regionalnymi w Niemczech i w Polsce oraz z Krajową Izbą Gospodarczą (KIG), pełniąc funkcję pośrednika między polskim i niemieckim kapitałem w celu dalszego polepszania wzajemnych możliwości inwestycyjnych. W lutym 2000 PNIPH jako pierwsza instytucja samorządu gospodarczego w Polsce otrzymała z TÜV Rheinland certyfikat ISO 9002, dokumentujący wysoką jakość oferowanych usług. Zresztą co to za zażuty. Komisji nie wolno NOTKA O LIDERZE ORGANIZACJI Jan Kulczyk, doktor prawa, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Holding S.A, założyciel i prezes Polsko-Niemieckej Izby Przemysłowo-Handlowej, reprezentuje ją na forum Rady Przedsiębiorczości. Z ramienia PRB w pracach Rady Przedsiębiorczości uczestniczy Hubert Janiszewski, doktor nauk ekonomicznych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magoo Re: Zapomniano o podpisie.... dokończenie IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:19 Zreszta co to za zarzuty. Komisji wolno stawiać obciążenie, które sa ni mniej, ni więcej zwykłymi podejrzeniami, a te dopiero prowadzą do sformuowania formalnych oskarżeń, a Rada zarzuca komisji "obciążanie przez niektórych członków komisji zarzutami przed postawieniem formalnych oskarżeń". Ta wielka lista (s)tworów, które podpisały się pod tym oświadczeniem świadczy o rozległości korupcji i wskazuje na drogi, którymi podąża .... komisjo śledzić ich, śledzić, tych biznesmenów zrzeszonych, bo tylko wtedy będzie w Polsce lepiej..... dość już łatwego życia naszym kosztem .... komisjo macie ułatwione zadanie ...sami podali się na talerzu iwielu z nich spokojnego sumienia nie ma ..... toż to jawna kpina, jak oni mają czelność obwiniać komisje o to, że: "szczególnie groźne jest naruszanie podstawowych zasad właściwego procesu, które przejawiają się w obciążaniu przez niektórych członków komisji zarzutami przed postawieniem formalnych oskarżeń". od obciążeń - czyli od podejrzeń -bo o to wam chyba chodzilo, cały proces sądowy się zaczyna, więc poczekajcie chwilę oskarżenia formalne wkrótce będą mam nadzieję, tylko pozwólcie tym ludziom pracować .... wiem, wiem, to nie w Waszym interesie, ale to mnie już nie interesuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kicia Re: Zapomniano o podpisie.... dokończenie IP: *.wroclaw.mm.pl 06.11.04, 21:30 Omawiane oświdczenie media (radio Tok Fm, GW i inne) omija wielkim kołem. Delikatnie sugerują, że to trochę jest nieprzyzwoite ale w sumie kolesie są OK. Chcą tylko dobra Polski a o ich pieniądze im nie chodzi. A wogóle chodzi im nagle o przestrzeganie prawa, praworządność, a głównie o moralność. Biedne ryjki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magoo CAŁY TEKST OŚWIADCZENIA RADY IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:25 3.11.2004 r. Oświadczenie Rady Przedsiębiorczości w sprawie naruszania zasad praworządności przez niektórych członków sejmowej Komisji Śledczej Środowiska gospodarcze uważnie obserwują pracę Komisji Śledczej powołanej ds. zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d.UOP) do nielegalnych nacisków na organa wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A. (SORN). Wyjaśnienie tych kwestii jest ważne z punktu widzenia respektowania zasad praworządności. Niestety, w pracach komisji występują ostatnio bardzo niepokojące tendencje. Szczególnie groźne jest naruszanie podstawowych zasad właściwego procesu, które przejawiają się w obciążaniu przez niektórych członków komisji zarzutami przed postawieniem formalnych oskarżeń. Wypowiedzi niektórych członków komisji naruszają dobra osobiste świadków, mimo że respektowanie tych dóbr gwarantuje Konstytucja, Kodeks cywilny oraz Ustawa o komisji śledczej. Przykładem tak rażących naruszeń praworządności jest wypowiedź członka komisji, odradzająca świadkom stawianie się na przesłuchania oraz sugestie dotyczące zajęcia mienia świadka, któremu nie postawiono żadnych zarzutów. Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko takim wypowiedziom i wzywa członków Komisji do zaprzestania takich naruszających prawo praktyk w przyszłości. Rada Przedsiębiorczości zwraca z naciskiem uwagę, że komisja, której celem jest wyjaśnienie wątpliwości dotyczących nadużycia prawa przez organa ścigania, nie może sama popełniać rażących naruszeń prawa. Podkreślamy również, że komisja powinna nie tylko przestrzegać zasad uczciwego procesu, lecz również przestrzegać granic swoich kompetencji wyznaczonych przez uchwałę sejmową. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Business Centre Club, Izba Przemysłowo – Handlowa Inwestorów Zagranicznych w Polsce, Konfederacja Pracodawców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Polska Rada Biznesu, Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo- Handlowa, Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce, Związek Rzemiosła Polskiego zobaczcie co gazeta wycięła, jako informacje nieważne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HA HA HA !! ZLODZIEJSKA PRYWATYZACJA TO BYLA PRAWORZADNOSC !!! IP: *.phone.com / *.openwave.com 07.11.04, 15:33 cytat: Wyjaśnienie tych kwestii jest ważne z punktu widzenia respektowania zasad praworządności. Niestety, w pracach komisji występują ostatnio bardzo niepokojące tendencje..... ha ha ha ha ! na zlodziejach czapka gore ! rozgrabienie 45leniego dorobku 40milionowego narodu TO BYLA DOPIERO PRAWORZADNOSC ! Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 co "źle świadczy" ? 06.11.04, 17:01 Gość portalu: bum napisał(a): > Faktycznie ten apel żle świadczy o przedsiębiorcach. Co "źle świadczy"? Wezwanie do przestrzegania prawa żle świadczy? Rozumiem, ze gdyby to chodziło o jakieś prawo z czasów komunistycznych, niesłuszne albo utrudniające oczyszczenie Polski. Tu jednak chodzi o oczywistą zasadę, która jest akceptowana w każdym bez wyjątku państwie na świecie. A może to tzw. "czerwona > pajęczyna" się odezwała? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bum Re: mn7 co tak nerwowo zareagowałeś. IP: *.elknet.pl / 80.48.227.* 06.11.04, 19:18 Komisja ma za zadanie wyjaśnić mi jako obywatelowi wszystkie okoliczności i niejasności związane z moją OCZYZNĄ. Jak widzisz nie trzeba czasów komunistycznych żeby było jak w "komunie". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klak A czy protestowali jak skarbowka zalatwiala Kluske IP: *.dc.dc.cox.net 07.11.04, 04:33 Czy moze wtedy "wadza" przestrzegala prawa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm nie oddał mienia Zabużanom IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:16 I oni śmią mówić o ochronie własności prywatnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm nie oddał znacjonalizowanej IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:19 własności prawowitym spadkobiercom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm sam sobie dał prawo ukraść IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:22 majątek wypracowany prze powojenne pokolenie Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek Re: Janek! Zbużanom niech oddadzą Niemcy i Ukraina IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 14:11 To chory pomysł z tym obciążaniem Polski za grzechy Niemców. Dlaczego my młodzi polascy mamy komuś płacić odszkodowania za mienie pozostawione za Bugiem 60 lat temu. Po cholerę swoją ojcowiznę zostawialiście. Trzeba było walczyć i nie pozostawiać swojej ziemi. Nie dość, że Was Polska przygarneła, to teraz wyciagacie łapy po jakieś odszkodowanie. Pytam się gdzie tu sens gdzie logika. Adresatem mogą być tylko Niemcy , ewentualnie Wielka Czwórka, która taką decyzję podjęła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogna Przedsiębiorcy boją się sprawiedliwości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.04, 20:44 Większość przedsiebiorców ma nie czyste ręcę i teraz trzęsą się ze strachu przed zdemaskowaniem. Bo tu się gra rolę boważnego biznesmena, od czasu do czasu kapnie coś z ochłapów przy reflektorach i dużej reklamie na biednych, z których się czerpie wyzysk i myślało się,że tak bedzie wiecznie. A tu Komisja Sejmowa śmie zaglądać w legalność majątków nadludziom,prezesom, prawie bogom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przedsiębiorca Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 11:43 co was ludzie pokręciło? w Polsce jest ze 200-300 tysiecy ludzi prowadzących własne przedsiębiorstwa. Ilu jest Kulczyków? Smutne jest to że częśc przedsiębiorców ,głownie tych prowadzących interesy z rządem utworzyli organizacje lobbystyczne. I to ich rząd traktuje jako reprezentantów całości. Zastanówcie się co ma wspólnego właściciel sklepu w waszym miescie (zatrudniający pewnie z 5 osób) z topowymi złodziejami. Tylko tyle ze jak ptaszka bedą wsadzać do klatki to ,tak jak wy ,bedą bić brawo. Zdecydowana wiekszość z tych 200 tysięcy ciężko tyra i w terminach płaci podatki. To nie kulczyki czy chodorkowskie. Odpowiedz Link Zgłoś
p.smerf Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle 07.11.04, 15:40 Drogi przedsiębiorco. Rzecz w tym, że wykończyć milionera nie jest łatwo. Stać go na najlepszych adwokatów i rzeczoznawców lub na wyprowadzenie majątku za granicę.. A Ciebie nie. W latach 50. też chciano dobrać się do skóry "kapitalistycznym krwiopijcom i fabrykantom, żywiących się krwią robotnika". I co? Wykończono całe rzemiosło i drobny handel. W najbliższym środowisku, miełem przypadek, gdy puszczono z torbami człowieka bo nie miał rachuinku na.... popielniczkę którą dostał na Wystawie Ziem Odzyskanych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kicia Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.wroclaw.mm.pl 07.11.04, 15:47 Pewnie, że masz rację. Zgadzam się z tym, że wiekszość przedsiębiorców jest OK. Ale, jak wszędzie, są i tacy którzy .................... Dlatego dla tych uczciwych przedsiębiorców i dla nas , społeczeństwa lepiej będzie jak to zielsko wyplewimy, póki jeszcze można. Nie dziw się oburzeniu ludzi, którzy widzą , że nagle najbogatszy Polak, koleś Miilerów, Kwaśniewskich i Królów z Tygodnika, nagle sie rozchorował. O czym to świadczy? Uczciwy człowiek, za jakiego ja się mam, stawiłby się czy to przed prokuratorem, czy przed KŚ. Ale może K. się wstawi (flaszka koniaku - czemu nie)lub stawi przed Komisją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ann Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 13:06 Moi Drodzy! Cała sprawa jest całkiem prosta a Wy podniecacie się i nadal żyjecie przeszłością, ciągłym zwalaniem wszystkiego na poprzedni ustrój. Dajcie spokój, komuna upadła już 14 lat temu, a Wy ciągle rozdrapujecie ten temat jak małe dziecko strup na kolanie. A jak już tak chcecie cofać się pamięciom wstecz to największe akcje prywatyzacyjne były robione włśnie za czsów rządów postSolidarnościowych więc nie mam pojęcia do kogo tak naprawdę macie pretensje, do "komuchów", ogólnie polityków, biznesmenów czy może nieuczciwych ludzi, którym udaje się dojść do władzy (politycznej czy też finansowej)? A jeżeli chodzi o Kulczyka nikt nic mu nie skonfiskuje i nikt w tej sprawie nie pójdzie siedzieć, a jeśli podejmą procedurę zabezpieczenia jego majątku w ramach podejrzeń to tylko sami na siebie bata ukręcą. Odpowiedz Link Zgłoś