Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orlenu

    • Gość: XY Nożyce się odezwały! IP: *.lubin.dialog.net.pl 06.11.04, 10:13
      .
    • Gość: ION Czysty bolszewizm w pis i lpr. IP: *.skierniewice.mediaclub.pl 06.11.04, 11:38
      .
      • Gość: Janek Amundsen zdobył biegun poudniowy a nie północny IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 06.11.04, 13:28
    • Gość: Magoo Zapomniano o podpisiePolNiem Izby PrzemHandl-KULCZ IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:14
      W imieniu Rady Przedsiębiorczośći dokument ten podpisała również organizacja,
      której szefem jest Kulczyk Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Onet
      podał wszystkie podpisy, a stronnicz Gazeta tylko wybrane. No i oczywiście
      zabrało na tej liście Izby Kulczyka. Prawda jest natomiast taka,że Kulczyk też
      podpisał się pod krytyką metod komisji, która chce mu się słusznie dobrać do
      skóry.

      NOTKA O PNIPH ze strony Rady Przedsiębiorczości

      Zgodnie ze swym statutem Izba wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze
      oraz reprezentuje i chroni interesy firm w obu krajach. PNIPH współpracuje
      ściśle ze Zrzeszeniem Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK), Izbami
      Regionalnymi w Niemczech i w Polsce oraz z Krajową Izbą Gospodarczą (KIG),
      pełniąc funkcję pośrednika między polskim i niemieckim kapitałem w celu
      dalszego polepszania wzajemnych możliwości inwestycyjnych.
      W lutym 2000 PNIPH jako pierwsza instytucja samorządu gospodarczego w Polsce
      otrzymała z TÜV Rheinland certyfikat ISO 9002, dokumentujący wysoką jakość
      oferowanych usług.

      Zresztą co to za zażuty. Komisji nie wolno

      NOTKA O LIDERZE ORGANIZACJI
      Jan Kulczyk, doktor prawa, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Holding S.A,
      założyciel i prezes Polsko-Niemieckej Izby Przemysłowo-Handlowej, reprezentuje
      ją na forum Rady Przedsiębiorczości.
      Z ramienia PRB w pracach Rady Przedsiębiorczości uczestniczy Hubert
      Janiszewski, doktor nauk ekonomicznych
      • Gość: magoo Re: Zapomniano o podpisie.... dokończenie IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:19
        Zreszta co to za zarzuty.
        Komisji wolno stawiać obciążenie, które sa ni mniej, ni więcej zwykłymi
        podejrzeniami, a te dopiero prowadzą do sformuowania formalnych oskarżeń, a
        Rada zarzuca komisji
        "obciążanie przez niektórych członków komisji zarzutami przed postawieniem
        formalnych oskarżeń".

        Ta wielka lista (s)tworów, które podpisały się pod tym oświadczeniem świadczy o
        rozległości korupcji i wskazuje na drogi, którymi podąża .... komisjo śledzić
        ich, śledzić, tych biznesmenów zrzeszonych, bo tylko wtedy będzie w Polsce
        lepiej..... dość już łatwego życia naszym kosztem .... komisjo macie ułatwione
        zadanie ...sami podali się na talerzu iwielu z nich spokojnego sumienia nie
        ma ..... toż to jawna kpina, jak oni mają czelność obwiniać komisje o to, że:

        "szczególnie groźne jest naruszanie podstawowych zasad właściwego procesu,
        które przejawiają się w obciążaniu przez niektórych członków komisji zarzutami
        przed postawieniem formalnych oskarżeń".

        od obciążeń - czyli od podejrzeń -bo o to wam chyba chodzilo, cały proces
        sądowy się zaczyna, więc poczekajcie chwilę oskarżenia formalne wkrótce będą
        mam nadzieję, tylko pozwólcie tym ludziom pracować .... wiem, wiem, to nie w
        Waszym interesie, ale to mnie już nie interesuje
        • Gość: Kicia Re: Zapomniano o podpisie.... dokończenie IP: *.wroclaw.mm.pl 06.11.04, 21:30
          Omawiane oświdczenie media (radio Tok Fm, GW i inne) omija wielkim kołem.
          Delikatnie sugerują, że to trochę jest nieprzyzwoite ale w sumie kolesie są OK.
          Chcą tylko dobra Polski a o ich pieniądze im nie chodzi. A wogóle chodzi im
          nagle o przestrzeganie prawa, praworządność, a głównie o moralność. Biedne
          ryjki.
    • Gość: magoo CAŁY TEKST OŚWIADCZENIA RADY IP: *.bielsko.msk.pl 06.11.04, 13:25
      3.11.2004 r. Oświadczenie Rady Przedsiębiorczości
      w sprawie naruszania zasad praworządności przez niektórych członków sejmowej
      Komisji Śledczej


      Środowiska gospodarcze uważnie obserwują pracę Komisji Śledczej powołanej ds.
      zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad
      przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu
      wykorzystania służb specjalnych (d.UOP) do nielegalnych nacisków na organa
      wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania
      presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A. (SORN).

      Wyjaśnienie tych kwestii jest ważne z punktu widzenia respektowania zasad
      praworządności. Niestety, w pracach komisji występują ostatnio bardzo
      niepokojące tendencje. Szczególnie groźne jest naruszanie podstawowych zasad
      właściwego procesu, które przejawiają się w obciążaniu przez niektórych
      członków komisji zarzutami przed postawieniem formalnych oskarżeń.

      Wypowiedzi niektórych członków komisji naruszają dobra osobiste świadków, mimo
      że respektowanie tych dóbr gwarantuje Konstytucja, Kodeks cywilny oraz Ustawa o
      komisji śledczej. Przykładem tak rażących naruszeń praworządności jest
      wypowiedź członka komisji, odradzająca świadkom stawianie się na przesłuchania
      oraz sugestie dotyczące zajęcia mienia świadka, któremu nie postawiono żadnych
      zarzutów.
      Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko takim wypowiedziom
      i wzywa członków Komisji do zaprzestania takich naruszających prawo praktyk w
      przyszłości.

      Rada Przedsiębiorczości zwraca z naciskiem uwagę, że komisja, której celem jest
      wyjaśnienie wątpliwości dotyczących nadużycia prawa przez organa ścigania, nie
      może sama popełniać rażących naruszeń prawa.

      Podkreślamy również, że komisja powinna nie tylko przestrzegać zasad uczciwego
      procesu, lecz również przestrzegać granic swoich kompetencji wyznaczonych przez
      uchwałę sejmową.

      Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Business Centre Club, Izba Przemysłowo –
      Handlowa Inwestorów Zagranicznych w Polsce, Konfederacja Pracodawców Polskich,
      Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska
      Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Polska Rada Biznesu, Polsko – Niemiecka
      Izba Przemysłowo- Handlowa, Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce, Związek
      Rzemiosła Polskiego


      zobaczcie co gazeta wycięła, jako informacje nieważne
      • Gość: HA HA HA !! ZLODZIEJSKA PRYWATYZACJA TO BYLA PRAWORZADNOSC !!! IP: *.phone.com / *.openwave.com 07.11.04, 15:33
        cytat:
        Wyjaśnienie tych kwestii jest ważne
        z punktu widzenia respektowania zasad
        praworządności.
        Niestety, w pracach komisji występują ostatnio bardzo
        niepokojące tendencje.....

        ha ha ha ha !
        na zlodziejach czapka gore !

        rozgrabienie 45leniego dorobku
        40milionowego narodu
        TO BYLA DOPIERO PRAWORZADNOSC !
    • mn7 co "źle świadczy" ? 06.11.04, 17:01
      Gość portalu: bum napisał(a):

      > Faktycznie ten apel żle świadczy o przedsiębiorcach.

      Co "źle świadczy"? Wezwanie do przestrzegania prawa żle świadczy? Rozumiem, ze
      gdyby to chodziło o jakieś prawo z czasów komunistycznych, niesłuszne albo
      utrudniające oczyszczenie Polski. Tu jednak chodzi o oczywistą zasadę, która
      jest akceptowana w każdym bez wyjątku państwie na świecie.



      A może to tzw. "czerwona
      > pajęczyna" się odezwała?
      • Gość: bum Re: mn7 co tak nerwowo zareagowałeś. IP: *.elknet.pl / 80.48.227.* 06.11.04, 19:18
        Komisja ma za zadanie wyjaśnić mi jako obywatelowi wszystkie okoliczności i
        niejasności związane z moją OCZYZNĄ. Jak widzisz nie trzeba czasów
        komunistycznych żeby było jak w "komunie".
      • Gość: Klak A czy protestowali jak skarbowka zalatwiala Kluske IP: *.dc.dc.cox.net 07.11.04, 04:33
        Czy moze wtedy "wadza" przestrzegala prawa?
        • Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm nie oddał mienia Zabużanom IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:16
          I oni śmią mówić o ochronie własności prywatnej.
          • Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm nie oddał znacjonalizowanej IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:19
            własności prawowitym spadkobiercom.
            • Gość: Janek Bolszewicki-kapitalizm sam sobie dał prawo ukraść IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 10:22
              majątek wypracowany prze powojenne pokolenie Polaków.
          • Gość: radek Re: Janek! Zbużanom niech oddadzą Niemcy i Ukraina IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 14:11
            To chory pomysł z tym obciążaniem Polski za grzechy Niemców. Dlaczego my młodzi
            polascy mamy komuś płacić odszkodowania za mienie pozostawione za Bugiem 60 lat
            temu. Po cholerę swoją ojcowiznę zostawialiście. Trzeba było walczyć i nie
            pozostawiać swojej ziemi. Nie dość, że Was Polska przygarneła, to teraz
            wyciagacie łapy po jakieś odszkodowanie. Pytam się gdzie tu sens gdzie logika.
            Adresatem mogą być tylko Niemcy , ewentualnie Wielka Czwórka, która taką
            decyzję podjęła.
    • Gość: Bogna Przedsiębiorcy boją się sprawiedliwości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.04, 20:44
      Większość przedsiebiorców ma nie czyste ręcę i teraz trzęsą się ze strachu
      przed zdemaskowaniem. Bo tu się gra rolę boważnego biznesmena, od czasu do
      czasu kapnie coś z ochłapów przy reflektorach i dużej reklamie na biednych, z
      których się czerpie wyzysk i myślało się,że tak bedzie wiecznie. A tu Komisja
      Sejmowa śmie zaglądać w legalność majątków nadludziom,prezesom, prawie bogom.
    • Gość: przedsiębiorca Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 11:43
      co was ludzie pokręciło? w Polsce jest ze 200-300 tysiecy ludzi prowadzących
      własne przedsiębiorstwa. Ilu jest Kulczyków? Smutne jest to że częśc
      przedsiębiorców ,głownie tych prowadzących interesy z rządem utworzyli
      organizacje lobbystyczne. I to ich rząd traktuje jako reprezentantów całości.
      Zastanówcie się co ma wspólnego właściciel sklepu w waszym miescie
      (zatrudniający pewnie z 5 osób) z topowymi złodziejami. Tylko tyle ze jak
      ptaszka bedą wsadzać do klatki to ,tak jak wy ,bedą bić brawo.
      Zdecydowana wiekszość z tych 200 tysięcy ciężko tyra i w terminach płaci
      podatki. To nie kulczyki czy chodorkowskie.
      • p.smerf Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle 07.11.04, 15:40
        Drogi przedsiębiorco. Rzecz w tym, że wykończyć milionera nie jest łatwo. Stać
        go na najlepszych adwokatów i rzeczoznawców lub na wyprowadzenie majątku za
        granicę.. A Ciebie nie.
        W latach 50. też chciano dobrać się do skóry "kapitalistycznym krwiopijcom i
        fabrykantom, żywiących się krwią robotnika". I co? Wykończono całe rzemiosło i
        drobny handel. W najbliższym środowisku, miełem przypadek, gdy puszczono z
        torbami człowieka bo nie miał rachuinku na.... popielniczkę którą dostał na
        Wystawie Ziem Odzyskanych.
      • Gość: Kicia Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.wroclaw.mm.pl 07.11.04, 15:47
        Pewnie, że masz rację. Zgadzam się z tym, że wiekszość przedsiębiorców jest
        OK. Ale, jak wszędzie, są i tacy którzy .................... Dlatego dla tych
        uczciwych przedsiębiorców i dla nas , społeczeństwa lepiej będzie jak to
        zielsko wyplewimy, póki jeszcze można. Nie dziw się oburzeniu ludzi, którzy
        widzą , że nagle najbogatszy Polak, koleś Miilerów, Kwaśniewskich i Królów z
        Tygodnika, nagle sie rozchorował. O czym to świadczy? Uczciwy człowiek, za
        jakiego ja się mam, stawiłby się czy to przed prokuratorem, czy przed KŚ. Ale
        może K. się wstawi (flaszka koniaku - czemu nie)lub stawi przed Komisją.
      • Gość: ann Re: Przedsiębiorcy zaniepokojeni komisją ds. Orle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 13:06
        Moi Drodzy! Cała sprawa jest całkiem prosta a Wy podniecacie się i nadal
        żyjecie przeszłością, ciągłym zwalaniem wszystkiego na poprzedni ustrój. Dajcie
        spokój, komuna upadła już 14 lat temu, a Wy ciągle rozdrapujecie ten temat jak
        małe dziecko strup na kolanie. A jak już tak chcecie cofać się pamięciom wstecz
        to największe akcje prywatyzacyjne były robione włśnie za czsów rządów
        postSolidarnościowych więc nie mam pojęcia do kogo tak naprawdę macie
        pretensje, do "komuchów", ogólnie polityków, biznesmenów czy może nieuczciwych
        ludzi, którym udaje się dojść do władzy (politycznej czy też finansowej)? A
        jeżeli chodzi o Kulczyka nikt nic mu nie skonfiskuje i nikt w tej sprawie nie
        pójdzie siedzieć, a jeśli podejmą procedurę zabezpieczenia jego majątku w
        ramach podejrzeń to tylko sami na siebie bata ukręcą.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka