Dodaj do ulubionych

Tusk traci cierpliwość

28.09.22, 07:43
Pożyteczni propisowsy idioci robią wszystko, by PiS pozostało przy władzy. Donald Tusk w końcu stracił cierpliwość i oświadczył, że albo jedna lista opozycji albo Platforma idzie sama do wyborów. Najgorsze jest to, że niewielkie zwycięstwo opozycji uniemożliwi skuteczną sanację państwa. Jeśli dziś opozycja nie potrafi dogadać się, to dogada się po wyborach? Przecież rozbuchane ego Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza ogranicza się tylko do ustalenia ile stanowisk im się należy za to, że łaskawie wejdą do rządu. Co najmniej wicepremierzy oczywiście, choć jak pójdą osobno, to d'Hondt przetrzebi ich szeregi i zdobędą więcej głosów niż mandatów. Tym mniej mandatów im większe poparcie osiągnie PO i PiS. I to przy założeniu, że i tym razem wyborcy nie pójdą po rozum do głowy. Idąc razem mieliby wpływ na sprawy, idąc osobno dobrowolnie sobie ten wpływ ograniczają. W tej sytuacji najlepszym wyjściem, choć Tusk jest takiemu scenariuszowi niechętny, byłby wspólny start z częścią lewicy. Razem niech idzie z Hołownią, Kosiniakiem i Gowinem. Będzie śmiesznie jak Gowin zostanie posłem, a Zandberg nie.

wyborcza.pl/7,75398,28959493,zjednoczona-opozycja-tusk-chce-przyspieszyc.html
Obserwuj wątek
    • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:08
      Wszystko zależy od wyborców, a ci coraz wyraźniej okazują oznaki zniecierpliwienia pajacowaniem rządzącej ekipy.
      • prze.nick Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:13
        Owszem ale pamiętają również pajacowanie trampkarza Tuska i nieleczonej specjalistki od dinozaurów Kopacz.
        • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:24
          prze.nick napisał:

> Owszem ale pamiętają również pajacowanie trampkarza Tuska i nieleczonej specjal
          > istki od dinozaurów Kopacz.

Tak. A ponieważ maja wybór... Mają? Jest ktoś inny mający szansę na wygraną? Oprócz Kaczyńskiego oczywiście, ponieważ żadna katastrofa nie jest w stanie przekonać wyznawców, że czarne jest czarne jak smoła.
          • prze.nick Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:29
            Z całą pewnością nie zagłosuję na faceta w którego rządzie ministrem finansów był obcokrajowiec bez polskiego numeru pesel.
            Rozglądam się za jakąś normalną opcją ale takiej na razie nie widzę niestety.
            • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:33
              prze.nick napisał:

> Z całą pewnością nie zagłosuję na faceta w którego rządzie ministrem finansów b
              > ył obcokrajowiec bez polskiego numeru pesel.
              > Rozglądam się za jakąś normalną opcją ale takiej na razie nie widzę niestety.

Zdecydowanie lepszym kandydatem jest wuc paradujący w rozwalonych butach, który w ten sposób pragnie wyborcom dać do zrozumienia, że cały kraj doprowadzi do stanu, w jakim znajduje się jego obuwie.
              • prze.nick Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:36
                Pewnie to ci imponuje a mnie nie
                www.rmf24.pl/raporty/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-cygara-dla-tuska-posluchaj-nagrania-sikorskiego,nId,1447932
                • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:46
                  Eee tam. Respiratory, wybory kopertowe czy wybuchające parówki na Nowogrodzkiej, to są dopiero osiągnięcia godne dudkowych orłów :)
                • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 09:54
                  prze.nick napisał:

> Pewnie to ci imponuje a mnie nie

Nie imponuje Ci, że podsłuchiwali i podsłuchują? Poczytaj sobie maile Dworczyka. To samo źródło i równie pasjonujące.
                  • buldog2 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 23:20
                    Jeszcze bardziej pasjonująca jest ta rozmowa.
          • don.kichote Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 10:26
            oby.watel napisał:

> prze.nick napisał:
            >
            > > Owszem ale pamiętają również pajacowanie trampkarza Tuska i nieleczonej s
            > pecjal
            > > istki od dinozaurów Kopacz.
            >
            > Tak. A ponieważ maja wybór... Mają?

Jeszcze, póki co mają i póki co - korzystają, ale to nie jest wybór o którym ty myślisz bo twój, to dla wielu, wybór między kiłą a syfem!

> Jest ktoś inny mający szansę na wygraną? Oprócz Kaczyńskiego oczywiście,
            > ponieważ żadna katastrofa nie jest w stanie przekonać wyznawców, że czarne jest czarne jak smoła.

"Błyskotliwa" diagnoza. Brakuje tylko rzeczowej analizy przyczyn takiego stanu rzeczy.
            • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 10:42
              don.kichote napisał:

> Jeszcze, póki co mają i póki co - korzystają, ale to nie jest wybór o którym ty
              > myślisz bo twój, to dla wielu, wybór między kiłą a syfem!

A trzecia alternatywa? Za komuny były cztery.

> "Błyskotliwa" diagnoza. Brakuje tylko rzeczowej analizy przyczyn takiego stanu
              > rzeczy.

Chętnie zapoznam się z rzeczową analizą przyczyn takiego stanu rzeczy. Łatwiej będzi podjąć właściwą decyzję jeśli postawi się właściwą diagnozę.
    • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 10:13
      Dziś cenzor ewidentnie wstał lewa nogą. Ciekawe dlaczego na forum gazety nie można pisać o tym, o czym pisze gazeta?
    • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 11:33
      I dalej brak programu. Także tu w tym wątku widać, że chodzi tylko o krzesełka. Minęło 7 lat a totalni tylko się ze sobą żrą.

Uczmy się od Amerykanów. Biden jest kompletnym przeciwieństwem Trumpa, ale główne cele dla amerykańskich polityków są święte. Parafrazując Sikorskiego "dziękuję Ci Ameryko". Celem tym jest przywództwo całemu światu. Nie zmienia się np. takie postanowienie, że żołnierz Amerykański może być sądzony tylko przed amerykańskim sądem, nieważne czy kraje rządzi republikanin czy demokrata. Przed II wojną światową Amerykanie rozważali aneksję Kanady. Byłoby im łatwiej, jakby mieli całą Amerykę Północną. Zbadali jakie są szanse na powodzenie. Okazało się, że nie dadzą rady podbić Kanady i odpuścili sobie nieważne czy rządzi republikanin czy demokrata. Celem ich jest by dolar $ był walutą światową i nie ważne czy republikanin czy demokrata, celu tego przestrzega. Obecnie $/€ zmierza w kierunku 1.25. To daje niesamowitą zdolność finansową związaną z emisją własnego pieniądza akceptowanego na całym świecie. Wpływ na gospodarkę handlową świata.

Niedawno był wątek o innowacyjności. Jaką propozycję ma tu PO, PSL, Hołownia, Razem itd.? Propozycję na najbliższe 50-80 lat? Amerykanie wiedzą, że najbardziej innowacyjna jest armia. To ona wymusza na firmach zewnętrznych poszukiwanie rozwiązań, problemów które napotkała.
      PiS powoli ale uparcie realizuje inwestycję. Weźmy Rurę Kaczora. Pomysł, który ma chyba z 30 lat. W tym czasie co zmiana rządów dochodziło do dwukrotnego jej zaniechania. Czy tak robi poważna opozycja? Dziś bez tej rury, Polska byłaby w czarnej de. CPK jest potrzebne Polsce nie dla lotniska pasażerskiego, a o tym mówi cały czas opozycja mówiąc są przecież lotniska w Niemczech, ale dla ruchu CARGO i rozwoju sieci drogowo-kolejowej. Mamy szczególną pozycję geograficzną w UE. Czas to wykorzystać i czerpać z tego środki. Z podatków, z ceł towarów wpływających i wypływających z UE. Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla nich jest to oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niemiec). Przy korzystnych opłatach lotniskowych będą tam latać. Via Carpatia. Znów się opozycji nie podoba, a łączy przecież północ z południem Europy.

Co ma do zaoferowania totalna opozycja? Że Michał jest kobietą? A niech sobie będzie. To jego prywatna sprawa. Amerykańskie dzieci zaczynają lekcje od odśpiewania hymnu amerykańskiego, u nas totalni wyśmiewają wszystko co polskie. U Amerykanów prawo ziemi jest święte, by zostać prezydentem trzeba się urodzić na amerykańskiej ziemi. U totalnych ministrami zostają ludzie posiadający dwa obywatelstwa. Którego kraju interesy będą dla nich ważniejsze?
      • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 11:46
        Komu znowu skradłeś tekst spamerze?
        • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:18
          pies.na.czarnych napisała:

> Komu znowu skradłeś tekst spamerze?

Sobie kobieto. Bo chyba nie totalnym, którzy nie mają żadnego programu i pomysłu.
          Jestem za Polską suwerenną i świecką. Polska nie jest żadnym lennem ani Watykanu, ani Brukseli, ani nikogo innego.
          W instytucjach państwowych powinno tylko wisieć Godło Republiki. Mało tego jestem za zdjęciem z głowy Orła korony. Jako Republika nie jesteśmy żadnym królestwem. Królestwo narzuca styl życia króla poddanym. W republice każdy żyje tak jak uważa za słuszne, oczywiście w ramach prawa stanowionego w sejmie bez krzyża, ani żadnego innego totemu prócz Orła Białego.

Republikanin Zełeński (najbardziej wpływowy Żyd roku 2022) powiedział.

>>Nie chcę, żebyście wieszali w swoich gabinetach moje zdjęcie. Prezydent nie powinien być ikoną, bożkiem ani portretem. Lepiej powieście sobie zdjęcia swoich dzieci i zerkajcie na nie za każdym razem, kiedy przyjdzie wam podjąć jakąś decyzję<<
          • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:10
            > Sobie kobieto.

To co, ze kobieto seksisto?

>>Nie chcę, żebyście wieszali w swoich gabinetach moje zdjęcie.

Mam plakat jego kabaretu. Mam zdjąć?
            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:30

> > Sobie kobieto.
              >
              > To co, ze kobieto seksisto?

Mamy jeszcze rodzaj nijaki, stosowany domyślnie przez Agorę. By być kobietą sama musiałaś wybrać tę opcję.

> >>Nie chcę, żebyście wieszali w swoich gabinetach moje zdjęcie.
              >
              > Mam plakat jego kabaretu. Mam zdjąć?

wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-zolnierz-trafil-w-rece-ukraincow-zaledwie-trzy-dni-po-mobilizacji/hqtmkf1
              • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:38
                > Mamy jeszcze rodzaj nijaki,

Krocze nopopisa już obwąchałeś?

W tej niedorzecznej ankiecie, która kiedyś łamiąc wszelkie zasady prywatności była obowiązkowa przy pierwszej rejestracji numer buta również wpisałeś? Kmiot nigdy nie wyjdzie ze swego stanu. Nawet założenie krawata nie pomoże bo i tak słomą z butów wylezie.
          • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:40
            pozytonium napisał(a):

> Sobie kobieto. Bo chyba nie totalnym, którzy nie mają żadnego programu i
            > pomysłu.

Dzięki Bogu, a zgodnie z postulatem na szczęście rządzący mają program. Niestety ich program nie zakłada Polski suwerenne i świeckiej. Polska ma być lennem Watykanu, ale nie Brukseli, ponieważ z Moskwą ma więcej wspólnego.

> W republice każdy żyje tak jak uważa za słuszne, oczywiście w ramach
            > prawa stanowionego w sejmie bez krzyża, ani żadnego innego totemu
            > prócz Orła Białego.

W republice każdy tak żyje. Dlatego Polska nie była, nie jest i nie będzie republiką. Chyba, że totalni dojdą do władzy, to jest słaba nadzieja, że będzie.
            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:48
              oby.watel napisał:

> pozytonium napisał(a):
              >
              > > Sobie kobieto. Bo chyba nie totalnym, którzy nie mają żadnego prog
              > ramu i
              > > pomysłu.
              >
              > Dzięki Bogu, a zgodnie z postulatem na szczęście rządzący mają program. Niestet
              > y ich program nie zakłada Polski suwerenne i świeckiej. Polska ma być lennem Wa
              > tykanu, ale nie Brukseli, ponieważ z Moskwą ma więcej wspólnego.

I to jest już wspólny punkt dla wszystkich partii. Punkt strategiczny nr. 1.

> > W republice każdy żyje tak jak uważa za słuszne, oczywiście w ramach
              > > prawa stanowionego w sejmie bez krzyża, ani żadnego innego totemu
              > > prócz Orła Białego.
              >
              > W republice każdy tak żyje. Dlatego Polska nie była, nie jest i nie będzie repu
              > bliką. Chyba, że totalni dojdą do władzy, to jest słaba nadzieja, że będzie.

Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – przekonywał Donald Tusk

Niestety nie dla Tuska powołującego się na Boga i wiarę.
              • margit49 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 17:46
                pozytonium napisał(o):

> > pozytonium napisał(a):

> Niestety nie dla Tuska powołującego się na Boga i wiarę.
                >
                I dlatego jako niewierzący głosujesz na pis.
                • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 17:51
                  margit49 napisała:

> pozytonium napisał(o):
                  >
                  > > > pozytonium napisał(a):
                  >
                  > > Niestety nie dla Tuska powołującego się na Boga i wiarę.
                  > >
                  > I dlatego jako niewierzący głosujesz na pis.

A na kogo głosować? Na poślice Spurek, czy Jachirę?
                  Mądrzy inaczej wybrali te poślice.
                  • margit49 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 18:09
                    pozytonium napisał(o):

> A na kogo głosować? Na poślice Spurek, czy Jachirę?
                    > Mądrzy inaczej wybrali te poślice.
                    >

Tak, faktycznie mądrzy inaczej wybrali (euro)poślicę Kempę, Zalewską czy Szydło, że o Mazurkowej nie wspomnę, (p)osłów Czarneckich, Suskiego, Żałka czy Żyndę et consortes
                    • pozytonium argumentum ad hominem 28.09.22, 18:21
                      margit49 napisała:

> pozytonium napisał(o):
                      >
                      > > A na kogo głosować? Na poślice Spurek, czy Jachirę?
                      > > Mądrzy inaczej wybrali te poślice.
                      > >
                      >
                      > Tak, faktycznie mądrzy inaczej wybrali (euro)poślicę Kempę, Zalewską czy Szydło
                      > , że o Mazurkowej nie wspomnę, (p)osłów Czarneckich, Suskiego, Żałka czy Żyndę
                      > et consortes

Nie wiem czy wiesz, ale przegrałaś z nie mojej winy dyskusję w tym wątku.
                      argumentum ad hominem

Wymyśl jakiś argument od siebie, a nie powielaj moje.
                      • oby.watel Re: argumentum ad hominem 28.09.22, 19:08
                        pozytonium napisał(a):

> Nie wiem czy wiesz, ale przegrałaś z nie mojej winy dyskusję w tym wątku.
                        > argumentum ad hominem
                        >
                        > Wymyśl jakiś argument od siebie, a nie powielaj moje.

Pozwolę sobie podpowiedzieć wygrywające argumentum:

> A na kogo głosować? Na poślice Spurek, czy Jachirę?
                      • margit49 Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 20:00
                        pozytonium napisał(a):

> Nie wiem czy wiesz, ale przegrałaś z nie mojej winy dyskusję w tym wątku.
                        > argumentum ad hominem

O! Nie wiem, że nie wiem:D Ale dzięki za uświadomienie. Symetryzm, niestety jest tu konieczny, a nawet niezbędny, bo swoim wyborem poparłeś - i popierasz - zbiór niebywałej niekompetencji (eufemizm!)
                        Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
                        >

> Wymyśl jakiś argument od siebie, a nie powielaj moje.
                        >
                        • pozytonium Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 20:17
                          margit49 napisała:

> pozytonium napisał(a):
                          >
                          > > Nie wiem czy wiesz, ale przegrałaś z nie mojej winy dyskusję w tym wątku.
                          > > argumentum ad hominem
                          >
                          > O! Nie wiem, że nie wiem:D Ale dzięki za uświadomienie. Symetryzm, niestety jes
                          > t tu konieczny, a nawet niezbędny, bo swoim wyborem poparłeś - i popierasz - zb
                          > iór niebywałej niekompetencji (eufemizm!)
                          > Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dost
                          > rzegasz?
                          > >

>
                          > > Wymyśl jakiś argument od siebie, a nie powielaj moje.

Czy jeśli ktoś wybierze głupka, to na zasadach symetryzmu należy wyprać 20 totalnych głupków?
                          W PiS są głupki, ale nie są oni gloryfikowani, tak jak totalni. Czytałaś/widziałaś wystąpienia poślicy Spurek i jej podobnych? Na Bałtyku rozpukły się rury. Do atmosfery leci metan, który ma 30 razy większy efekt cieplarniany od CO2, a jego życie nie kończy się po roku, ale po 100 latach. Gdzie są zieloni? Gdzie jest poślica Spurek, gdzie jest poślica Jachira?

Sabo, nie idź to drogą.
                          • oby.watel Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 20:51
                            pozytonium napisał(a):

> Czy jeśli ktoś wybierze głupka, to na zasadach symetryzmu należy wyprać 20 tota
                            > lnych głupków?
                            > W PiS są głupki, ale nie są oni gloryfikowani, tak jak totalni. Czytałaś/widzia
                            > łaś wystąpienia poślicy Spurek i jej podobnych? Na Bałtyku rozpukły się rury.
                            > Do atmosfery leci metan, który ma 30 razy większy efekt cieplarniany od CO2, a
                            > jego życie nie kończy się po roku, ale po 100 latach. Gdzie są zieloni? Gdzie j
                            > est poślica Spurek, gdzie jest poślica Jachira?

Jest akcja trujmiasto? Jest! Kaczyński wprost wezwał do trucia miast. Na a teraz zrobiono pierwszy krok w kierunku trujmorza. Ciekawe kiedy nieznani sprawcy to podpalą.
                            • pozytonium Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 20:56
                              oby.watel napisał:

> Jest akcja trujmiasto? Jest! Kaczyński wprost wezwał do trucia miast. Na a tera
                              > z zrobiono pierwszy krok w kierunku trujmorza. Ciekawe kiedy nieznani sprawcy t
                              > o podpalą.

óóó
                              Podpalić to cholerstwo powinna osobiście Greta. Oczywiście z bezpiecznej odległości. Raz że CH4 zostanie wyeliminowany, dwa w rok dwa zostanie pochłonięty przez rośliny.
                              CH4 30 razy szkodliwszy od CO2 i fruwający sobie przez 100 lat jak bardzo musi drażnić Niemców i inne nacje zmuszone do redukcji spalin.
                              • oby.watel Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 21:17
                                pozytonium napisał(a):

> Podpalić to cholerstwo powinna osobiście Greta. Oczywiście z bezpiecznej odległ
                                > ości. Raz że CH4 zostanie wyeliminowany, dwa w rok dwa zostanie pochłonięty prz
                                > ez rośliny.
                                > CH4 30 razy szkodliwszy od CO2 i fruwający sobie przez 100 lat jak bardzo musi
                                > drażnić Niemców i inne nacje zmuszone do redukcji spalin.

Tak. Podpalić powinna Greta, ale podpali jakiś prawicowy oszołom bliski sercu władzy.
                                • pozytonium Re: essentialis symmetriarum 28.09.22, 22:34
                                  oby.watel napisał:

>
                                  > Tak. Podpalić powinna Greta, ale podpali jakiś prawicowy oszołom bliski sercu w
                                  > ładzy.

Znaczy ekolog?
      • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 11:48
        pozytonium napisał(a):

> I dalej brak programu. Także tu w tym wątku widać, że chodzi tylko o krzesełka.
        > Minęło 7 lat a totalni tylko się ze sobą żrą.

Prawda, amerykanie realizują politykę korzystną dla Ameryki. Polscy politycy po wygraniu wyborów nie popierają niczego, co zaproponowali lub rozpoczęli poprzednicy. W obecnej sytuacji brak programu jest programem. W przeciwnym razie PiS dołącza do swojego programu to, co zgłasza opozycja.

> Niedawno był wątek o innowacyjności. Jaką propozycję ma tu PO, PSL, Hołownia, R
        > azem itd.? Propozycję na najbliższe 50-80 lat? Amerykanie wiedzą, że najbardzie
        > j innowacyjna jest armia. To ona wymusza na firmach zewnętrznych poszukiwanie r
        > ozwiązań, problemów które napotkała.

PiS też wie, że najbardziej innowacyjna jest armia. Dlatego intensywnie inwestuje w przemysł zbrojeniowy. Głównie amerykański, ale także koreański.

> CPK jest potrzebne Polsce nie dla lotniska pasażerskiego, a o tym mówi cały czas
        > opozycja mówiąc są przecież lotniska w Niemczech, ale dla ruchu CARGO i rozwoju
        > sieci drogowo-kolejowej. Mamy szczególną pozycję geograficzną w UE. Czas to
        > wykorzystać i czerpać z tego środki. Z podatków, z ceł towarów wpływających i
        > wypływających z UE. Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla nich jest to
        > oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niemiec).

Doprawdy? Będą lądować w Polsce, żeby wypakować towar z samolotów i zapakować do pociągów? Po co, skoro mogą polecieć bezpośrednio do Niemiec, skąd bliżej do Francji i Anglii? Na czym polega oszczędność na kilkusetkilometrowej trasie? Specjaliści policzyli, że korzyści są niewielkie, a wręcz żadne, więc skończy się tak, jajk z lotniskiem w Radomiu, które też przecież miało sie opłacać, bo znajduje się o wiele bliżej Afryki niż Okęcie.
        >
        > Co ma do zaoferowania totalna opozycja? Że Michał jest kobietą? A niech sobie b
        > ędzie. To jego prywatna sprawa. Amerykańskie dzieci zaczynają lekcje od odśpiew
        > ania hymnu amerykańskiego, u nas totalni wyśmiewają wszystko co polskie. U Amer
        > ykanów prawo ziemi jest święte, by zostać prezydentem trzeba się urodzić na ame
        > rykańskiej ziemi. U totalnych ministrami zostają ludzie posiadający dwa obywate
        > lstwa. Którego kraju interesy będą dla nich ważniejsze?

No i dlatego polskie dzieci mają religię w szkołach, śpiewają Bogurodzicę, uczą się prawdziwej historii i w ogóle są w czołówce światowej jeśli chodzi o wykształcenie. Dzięki Zalewskiej i Czarnkowi.
        • privus Polityka PiS 28.09.22, 11:59
          Widzę to tak:

Róbmy swoje, bałamućmy naiwnych, rzucajmy kłody pod nogi wszystkim mającym inne zdanie, a problemy same się rozwiążą. Stąd też trudno się dziwić, że ciągle wyciągają ręce z nocnika szukając winnych własnej "udolności".
        • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:00
          oby.watel napisał:

> pozytonium napisał(a):
          >
          > > I dalej brak programu. Także tu w tym wątku widać, że chodzi tylko o krze
          > sełka.
          > > Minęło 7 lat a totalni tylko się ze sobą żrą.
          >
          > Prawda, amerykanie realizują politykę korzystną dla Ameryki. Polscy politycy po
          > wygraniu wyborów nie popierają niczego, co zaproponowali lub rozpoczęli poprze
          > dnicy. W obecnej sytuacji brak programu jest programem. W przeciwnym razie PiS
          > dołącza do swojego programu to, co zgłasza opozycja.

Tak się nie da bo ciągle będzie naparzanka. Nie zmienia się koni na środku rzeki

> > Niedawno był wątek o innowacyjności. Jaką propozycję ma tu PO, PSL, Hołow
          > nia, R
          > > azem itd.? Propozycję na najbliższe 50-80 lat? Amerykanie wiedzą, że najb
          > ardzie
          > > j innowacyjna jest armia. To ona wymusza na firmach zewnętrznych poszukiw
          > anie r
          > > ozwiązań, problemów które napotkała.
          >
          > PiS też wie, że najbardziej innowacyjna jest armia. Dlatego intensywnie inwest
          > uje w przemysł zbrojeniowy. Głównie amerykański, ale także koreański.

Od czegoś trzeba zacząć. Planowane zakupy są nie tylko przedmiotów, ale także wszystkich rozwiązań i dokumentacji. Od czegoś trzeba zacząć. Mamy potężny potencjał i kadrę, mam na myśli fizyków, chemików, informatyków. Mamy niewykorzystane możliwości ITME. O tym, jakich mamy "fachowców" niech świadczą badania polskich astronomów. Jest ich w kraju około 100, a są najlepszymi w całym świecie. Maciej Konacki odkrył planetę z 3 słońcami. Coś co zdawałoby się nie istnieć. Wcześniej uważano, że takie coś musi zostać rozerwane przez siły grawitacyjne, lub posłane w Kosmos.

> > CPK jest potrzebne Polsce nie dla lotniska pasażerskiego, a o tym mówi ca
          > ły czas
          > > opozycja mówiąc są przecież lotniska w Niemczech, ale dla ruchu CARGO i r
          > ozwoju
          > > sieci drogowo-kolejowej. Mamy szczególną pozycję geograficzną w UE. Czas
          > to
          > > wykorzystać i czerpać z tego środki. Z podatków, z ceł towarów wpływający
          > ch i
          > > wypływających z UE. Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla nich je
          > st to
          > > oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niemiec).
          >
          > Doprawdy? Będą lądować w Polsce, żeby wypakować towar z samolotów i zapakować d
          > o pociągów? Po co, skoro mogą polecieć bezpośrednio do Niemiec, skąd bliżej do
          > Francji i Anglii? Na czym polega oszczędność na kilkusetkilometrowej trasie? Sp
          > ecjaliści policzyli, że korzyści są niewielkie, a wręcz żadne, więc skończy się
          > tak, jajk z lotniskiem w Radomiu, które też przecież miało sie opłacać, bo zna
          > jduje się o wiele bliżej Afryki niż Okęcie.

Transport lotniczy jest najdroższym transportem jaki istnieje. Samolot na godzinę lotu pali 6 tys. litrów paliwa, w dwie godziny 12 000 litrów. Dla przewoźnika to już nie byle co. Przewozi niewiele towaru. 100 ton, to 2-3 wagony lub 5 tirów. Praktycznie w całej Europie poza Półwyspem Iberyjskim masz jeden rozstaw torów. Problemem z którym trzeba się uporać i który blokują cały czas Niemcy jest konieczność zmiany obsługi pociągu co kraj. To ma być Unia? Dobrze, że Niemcy nie wpadły na to, że poniemieckich drogach mogą jeździć tylko Niemcy. Bodajże 1/4 cła pobranego w Polsce pozostaje w kraju, reszta zasila budżet UE. To są niemałe pieniądze. Należy cisnąć na UE, by zniosła wymóg zmiany personelu co kraj. By to jednak nastąpiło totalni nie mogą wygrać. Taka poślica Spurek nie interesuje się kolejarzami.

> > Co ma do zaoferowania totalna opozycja? Że Michał jest kobietą? A niech s
          > obie b
          > > ędzie. To jego prywatna sprawa. Amerykańskie dzieci zaczynają lekcje od o
          > dśpiew
          > > ania hymnu amerykańskiego, u nas totalni wyśmiewają wszystko co polskie.
          > U Amer
          > > ykanów prawo ziemi jest święte, by zostać prezydentem trzeba się urodzić
          > na ame
          > > rykańskiej ziemi. U totalnych ministrami zostają ludzie posiadający dwa o
          > bywate
          > > lstwa. Którego kraju interesy będą dla nich ważniejsze?
          >
          > No i dlatego polskie dzieci mają religię w szkołach, śpiewają Bogurodzicę, uczą
          > się prawdziwej historii i w ogóle są w czołówce światowej jeśli chodzi o wyksz
          > tałcenie. Dzięki Zalewskiej i Czarnkowi.

Jestem za pełną świeckością szkół. Jeśli taka jest wola rodziców, niech posyłają dzieci do szkół gmin wyznaniowych. Ale publiczna szkoła ma być areligijną. Zgodnie z regułą falsyfikacji Karla Poppera w szkołach powinno się uczyć wszystkiego co jest falsyfikowalne. Religia falsyfikowalną nie jest. Nie można potwierdzić, ani obalić teorii o jakimś mzimu. Nauczanie szacunku do wszystkiego co polskie w publicznej szkole nie jest złe. To jest coś co nas łączy. Kto ty jesteś.... Zgodnie z naszą Konstytucją nikt nie może być dyskryminowany. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.. W szkole publicznej, ateista i człowiek jakiegoś Mzimu, muszą być traktowani równo. A nie da się w klasie zawierającej dzieci różnych wyznań nauczać tylko jednej niefalsyfikowanej teorii.
          Jestem też za wypowiedzeniem Konkordatu. Ogranicza suwerenność. Polska to nie żadne lenno Watykanu. Bierzmy przykład z Włoch. Giuseppe Garibaldi czuwa, by Włochy były Włochami, a Watykan Watykanem i nie rozlał się na cały kraj.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/Garibaldimonument.JPG
          • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:16
            pozytonium napisał(a):

> Jestem za pełną świeckością szkół. Jeśli taka jest wola rodziców, niech posyłaj
            > ą dzieci do szkół gmin wyznaniowych. Ale publiczna szkoła ma być areligijną.

Pełna zgoda. Zawłaszczenie świeckiej szkoły na cele i działalność religijną jest najzwyklejszym przestępstwem przeciwko szkole mającej na celu kształcenie kadr świeckich a nie religijnych.
            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:34
              privus napisał:

> pozytonium napisał(a):
              >
              > > Jestem za pełną świeckością szkół. Jeśli taka jest wola rodziców, niech p
              > osyłaj
              > > ą dzieci do szkół gmin wyznaniowych. Ale publiczna szkoła ma być areligij
              > ną.
              >
              > Pełna zgoda. Zawłaszczenie świeckiej szkoły na cele i działalność religijną jes
              > t najzwyklejszym przestępstwem przeciwko szkole mającej na celu kształcenie kad
              > r świeckich a nie religijnych.

Najlepiej brak falsyfikowalności widać na przykładzie Jezusa.
              Dla jednych jest mesjaszem objawionym, dla innych nie.
              Kto ma rację? Żyd, czy chrześcijanin, lub muzułmanin?

Teorii Darwina, falsyfikowalnej, nie udało się obalić, a istnieją jej same potwierdzenia. Choćby od badań nad wywilżną karłowatą, którą chyba każdy zna :) W zamkniętym pojemniku, gdzie są wszelkie warunki do rozwoju życia, wywilżny karłowate się nie rodzą. Moc Mzimu tam nie działa? Wystarczy kawałem gumy, i moc Mzimu przestaje działać? Ale jeśli wsadzimy choćby parę wywilżn karłowatych to tego pojemnika, to po pewnym czasie będziemy mieli mnóstwo wywilżn karłowatych, o różnych fenotypach i genotypach.
              • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:57
                Do rozstrzygnięcia wojny religijnej nawet w "rodzinie" potrzebny jest rozsądek a nie fanatyzm. A tego nie widać od wielu tysiącleci.
                • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 14:49
                  privus napisał:

> Do rozstrzygnięcia wojny religijnej nawet w "rodzinie" potrzebny jest rozsądek
                  > a nie fanatyzm. A tego nie widać od wielu tysiącleci.

Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.
                  • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:15
                    > Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.

Katolicy nikogo nie oskarżają?
                    • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:18

> > Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.
                      >
                      > Katolicy nikogo nie oskarżają?

Nie wiem, nie jestem katolikiem, natomiast po matce jestem, co by nie mówić, jak Zełeński.
                      • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:29
                        Nie przeszkadza to spojrzeć trochę szerzej na te rodzinne waśnie religijne.
                        • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:32
                          privus napisał:

> Nie przeszkadza to spojrzeć trochę szerzej na te rodzinne waśnie religijne.

Niby tak, ale Pikuś nie może zapomnieć o babci. Jak jebać to wszystkich.
                      • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:30
                        > Nie wiem, nie jestem katolikiem, natomiast po matce jestem, co by nie mówić, jak Zełeński.

Acha. Wypowiadasz się o Arabach. Po ojcu jesteś Arabem?

Przytoczę, abyś zrozumiał dlaczego o tym wspomniałem:
                        >> > Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.
                        • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:40

> > Nie wiem, nie jestem katolikiem, natomiast po matce jestem, co by nie mów
                          > ić, jak Zełeński.
                          >
                          > Acha. Wypowiadasz się o Arabach. Po ojcu jesteś Arabem?
                          >
                          > Przytoczę, abyś zrozumiał dlaczego o tym wspomniałem:
                          > >> > Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antyse
                          > mityzm.

Aż tak głęboko nie grzebałem choć ponoć moi ziomkowie wierzą w to.
                          Jam jest Pan, Bóg twój, który Cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli
                          • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:44
                            Teraz grzebiesz nopopisowi w kroczu i dlatego nie masz czasu?
                            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 17:01

> Teraz grzebiesz nopopisowi w kroczu i dlatego nie masz czasu?

Do kogo to stwierdzenie?
                              • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 17:05
                                Jak to do kogo ornitologu? To ty kontrolujesz płeć forumowiczów i nikt inny. Kiedyś dottore z kropką się tym zajmował, ale chyba gdzieś poległo bo dawno go tu nie było. Przejąłeś po nim funkcję kontrolera płci?
                                • pozytonium Widziałaś gdzieś ptaka z dwoma głowami? 28.09.22, 17:20

> Jak to do kogo ornitologu? To ty kontrolujesz płeć forumowiczów i nikt inny. Ki
                                  > edyś dottore z kropką się tym zajmował, ale chyba gdzieś poległo bo dawno go tu
                                  > nie było. Przejąłeś po nim funkcję kontrolera płci?
                                  >
                  • margit49 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 18:23
                    pozytonium napisał(o):

> Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.
                    >
                    A obywateli USA nazywa się Amerykanami, choć to nazwa mieszkańców kontynentu
                    • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 18:28
                      margit49 napisała:

> pozytonium napisał(o):
                      >
                      >
                      > > Żydzi i Arabowie są Semitami. Jedni oskarżają drugich o antysemityzm.
                      > >
                      > A obywateli USA nazywa się Amerykanami, choć to nazwa mieszkańców kontynentu

Tu jednak chodzi o zbieżność fenotypów i genotypów, oraz tradycji rodzinnych.
                      Weźmy chociażby zwyczaj obrzezania. Gdy Mzimu nie chciał, by chłopcy rodzili się z napletkami, a dziewczynki z łechtaczkami to by ich nie było.
                      • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 19:15
                        pozytonium napisał(a):

> Tu jednak chodzi o zbieżność fenotypów i genotypów, oraz tradycji rodzinnych.
                        > Weźmy chociażby zwyczaj obrzezania. Gdy Mzimu nie chciał, by chłopcy rodzili si
                        > ę z napletkami, a dziewczynki z łechtaczkami to by ich nie było.

Mzimu nie miał wyjścia, musiał zgodzić się by chłopcy rodzili się z napletkami, a dziewczynki z łechtaczkami, ponieważ nie wszyscy podzielają jego pogląd, że zarówno psie ogony, jak i te elementy wyposażenia człowieka należy odcinać względnie wycinać. Nie wiem jak jest z napletkiem, ale trzeba być wybitnym wyznawcą boga w trójnasób pojedynczego, żeby się kochać z kobietą pozbawioną łechtaczki. Toż to gumowa lalka ma więcej ikry.
                        • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 19:40
                          oby.watel napisał:

> pozytonium napisał(a):
                          >
                          > > Tu jednak chodzi o zbieżność fenotypów i genotypów, oraz tradycji rodzinn
                          > ych.
                          > > Weźmy chociażby zwyczaj obrzezania. Gdy Mzimu nie chciał, by chłopcy rodz
                          > ili si
                          > > ę z napletkami, a dziewczynki z łechtaczkami to by ich nie było.
                          >
                          >
                          > Mzimu nie miał wyjścia, musiał zgodzić się by chłopcy rodzili się z napletkami,
                          > a dziewczynki z łechtaczkami, ponieważ nie wszyscy podzielają jego pogląd, że
                          > zarówno psie ogony, jak i te elementy wyposażenia człowieka należy odcinać wzgl
                          > ędnie wycinać. Nie wiem jak jest z napletkiem, ale trzeba być wybitnym wyznawcą
                          > boga w trójnasób pojedynczego, żeby się kochać z kobietą pozbawioną łechtaczki
                          > . Toż to gumowa lalka ma więcej ikry.

Kobiety mają ponoć orgazm pochwowy. Nie współżyłem jednak nigdy z kobietą obrzezaną, więc się nie wtrącam.
                          Jednak obrzezanie wbrew Naturze. Bo ta gdyby chciała, obrzezałaby nas przed narodzeniem, tak jak pozbawia nas ogona.
          • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:57
            pozytonium napisał(a):

> Tak się nie da bo ciągle będzie naparzanka. Nie zmienia się koni na środku r
            > zeki

Prawda. A jeśli nie są w stanie pociągnąć wozu, to się czeka, aż woda rozwiąże problem.

> Od czegoś trzeba zacząć. Planowane zakupy są nie tylko przedmiotów, ale także w
            > szystkich rozwiązań i dokumentacji. Od czegoś trzeba zacząć. Mamy potężny poten
            > cjał i kadrę, mam na myśli fizyków, chemików, informatyków. Mamy niewykorzystan
            > e możliwości ITME.

Racja najracjejsza. Mamy potężny potencjał i kadrę — fizyków, chemików, informatyków. Mamy niewykorzystane możliwości ITME, więc po co mamy płacić swoim naukowcom, rozwijac polska naukę, zlecać polskim firmom produkcję, skoro Amerykanie, Koreańczycy, producenci Pegasusa też potrzebują kasy, a my jej mamy nieprzebrane ilości?

> Transport lotniczy jest najdroższym transportem jaki istnieje. Samolot na godzi
            > nę lotu pali 6 tys. litrów paliwa, w dwie godziny 12 000 litrów. Dla przewoźnik
            > a to już nie byle co.

I dlatego, że Niemcy coś blokują cały czas my wpakujemy miliardy w przedsięwzięcie, które może nigdy się nie zwrócić, ponieważ transport lotniczy jest najdroższym transportem jaki istnieje. Ale nie będziemy inwestować w koleje ogromnych prędkości, bo zawsze musimy być trzy kroki z tyłu, gdzieś na poziomie Rosji czy Białorusi.

> Należy cisnąć na UE, by zniosła wymóg zmiany personelu co kraj
            > . By to jednak nastąpiło totalni nie mogą wygrać. Taka poślica Spurek nie inter
            > esuje się kolejarzami.

Korzeniami interesuje się Sasin z Morawieckim. Oni to załatwią. Nie w tym stuleciu, to w następnym.

> Jestem za pełną świeckością szkół. Jeśli taka jest wola rodziców, niech posyłaj
            > ą dzieci do szkół gmin wyznaniowych. Ale publiczna szkoła ma być areligijną.

Świeckość szkół gwarantuje tylko PiS, Zalewska, Czarnek. Totalsi, a zwłaszcza lewica chcą ze szkoły zrobić narzędzie katolickiej indoktryacji religijnej.
            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 16:39
              oby.watel napisał:

> pozytonium napisał(a):
              >
              > > Tak się nie da bo ciągle będzie naparzanka. Nie zmienia się koni na śr
              > odku r
              > > zeki

>
              > Prawda. A jeśli nie są w stanie pociągnąć wozu, to się czeka, aż woda rozwiąże
              > problem.

Marek Jurek to wymodli.

> > Od czegoś trzeba zacząć. Planowane zakupy są nie tylko przedmiotów, ale t
              > akże w
              > > szystkich rozwiązań i dokumentacji. Od czegoś trzeba zacząć. Mamy potężny
              > poten
              > > cjał i kadrę, mam na myśli fizyków, chemików, informatyków. Mamy niewykor
              > zystan
              > > e możliwości ITME.
              >
              > Racja najracjejsza. Mamy potężny potencjał i kadrę — fizyków, chemików, informa
              > tyków. Mamy niewykorzystane możliwości ITME, więc po co mamy płacić swoim nauko
              > wcom, rozwijac polska naukę, zlecać polskim firmom produkcję, skoro Amerykanie,
              > Koreańczycy, producenci Pegasusa też potrzebują kasy, a my jej mamy nieprzebra
              > ne ilości?

Problemem Polski jest to, że mamy doskonałą kadrę od badań podstawowych. Nie ma gdzie jednak robić wdrożeń. Załóżmy, że stworzyłem odkurzacz, spełniający wymagania już EURO4255, dający moc ssącą z wata 2000 razy większą, niż obecne stosowane w UE (praw fizyki się nie oszuka, ale niech tak będzie). Mucha nie siada, bo porywa ją z pięciu metrów. Drzewiej mogłem taki projekt zgłosić w Rzeszowie i po sprawdzeniu by go pewnie wdrożyli. Teraz muszę lecieć do Chin, bo Zelmer ma fabryki w Chinach, a nie w Rzeszowie.

Odkurzacz jest tu dobrym przykładem. Producentów na świecie jest wielu. Przeważnie dochodzili do wniosku, że typowa moc to 1500-2000 W. Konkurowali ze sobą za pomocą ceny i wydajności (sprawności). Nagle UE , pewnie Spurek maczała w tym palce, stwierdziła że maksymalna moc odkurzacza to ma być coś koło 700 W i kropka.
              Nie biorąc pod uwagę uwarunkowań fizycznych.

> > Transport lotniczy jest najdroższym transportem jaki istnieje. Samolot na
              > godzi
              > > nę lotu pali 6 tys. litrów paliwa, w dwie godziny 12 000 litrów. Dla prze
              > woźnik
              > > a to już nie byle co.
              >
              > I dlatego, że Niemcy coś blokują cały czas my wpakujemy miliardy w przedsięwzię
              > cie, które może nigdy się nie zwrócić, ponieważ transport lotniczy jest najdroż
              > szym transportem jaki istnieje. Ale nie będziemy inwestować w koleje ogromnych
              > prędkości, bo zawsze musimy być trzy kroki z tyłu, gdzieś na poziomie Rosji czy
              > Białorusi.

Pamiętaj o trzech rzeczach.
              Nadzieja umiera ostatnia.
              Kup wreszcie los mówi bóg do rabina modlącego się o główną wygraną.
              By wyciągnąć trzeba włożyć.

Jak będzie za 10-20 lat tego nie wie nikt. Ba, nikt nie jest pewien czy przeżyje jutrzejszy dzień. Baranowice są bliżej Azji o 800 km (i to jest fakt) od niemieckiego lotniska CARGO. Strefa celna ta sama. Do Baranowic jeszcze dodatkowo idzie pociągnąć szeroki tor. tego nikt nie będzie robił 800 km dalej. Jakby to rozwiązanie nie przeszkadzało totalnym, to nikt by nie mówił - są lotniska w Niemczech. CPK byłoby jedną klapą PiS, i już by władzy nie odzyskało.
              Co do kolei dużych prędkości, nie zawsze liczy się prędkość, bo dochodzą jeszcze koszty. Linię Szanghaj-Pekin sztucznie ograniczono, jeśli chodzi o prędkość z racji na pobór energii, który wzrasta wykładniczo. Zadowolono się czasem przejazdu 5 godzin z kawałkiem, na trasie ponad 1200 km. Dzięki temu nie ma pustych miejsc. A przecież można byłoby ograniczyć czas przejazdu do 4 godzin. W Maglev mknącym z Pu Dong do miasta z prędkością ponad 400 km na godzinę są wolne miejsca. Jest to atrakcja głównie turystyczna. Jak wesołe miasteczko, sam byłem ciekaw, czy wyczuję moment, gdy pociąg odrywa się od szyn, a potem gdy na nie siada. Chińczyk jednak wybierze metro za 5 juanów, zamiast już nie pamiętam, 80 juanów, by się porajcować.

> > Należy cisnąć na UE, by zniosła wymóg zmiany personelu co kraj
              > > . By to jednak nastąpiło totalni nie mogą wygrać. Taka poślica Spurek nie
              > inter
              > > esuje się kolejarzami.
              >
              > Korzeniami interesuje się Sasin z Morawieckim. Oni to załatwią. Nie w tym stule
              > ciu, to w następnym.

Nie wiem kim jest Sasin, ale Morawiecki to historyk. Historycy nie żyją przyszłością.

> > Jestem za pełną świeckością szkół. Jeśli taka jest wola rodziców, niech p
              > osyłaj
              > > ą dzieci do szkół gmin wyznaniowych. Ale publiczna szkoła ma być areligij
              > ną.
              >
              > Świeckość szkół gwarantuje tylko PiS, Zalewska, Czarnek. Totalsi, a zwłaszcza l
              > ewica chcą ze szkoły zrobić narzędzie katolickiej indoktryacji religijnej.

To się na dłuższą metę nie da. Wypisałem dziecko z religii. Mogłoby na nią uczęszczać, gdyby to nie było Wstępem do Katechezy Kościoła Rzymskokatolickiego (pełna nazwa). sam bym się pytał jakie są bóstwa na Gwinei, w co tam wierzą, jakie mają zasady itp. Religioznawstwo jest nauką. Religia nie.

Fascynuje mnie Bronisław Malinowski ze swoimi badaniami nad Życiem Seksualnym Dzikich. Pomimo, że jak sam to określił, badania dotyczyły Dzikich, to jednak odbyły się za pomocą naukowych metod. A od Dzikich możemy się sporo nauczyć także w dzisiejszych czasach.
              • margit49 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 19:00
                pozytonium napisał(a):

> Nie wiem kim jest Sasin, ale Morawiecki to historyk. Historycy nie żyją przyszł
                > ością.
                >
                Sasin jest po historii, 10 lat mu to zajęło, b.wnikliwie studiował. Jak nie historyk, to politolog :D
                Działkowiec Morawiecki jak najbardziej żyje przyszłością! Swoją osobistą, jak i wszyscy pisowcy.

> To się na dłuższą metę nie da. Wypisałem dziecko z religii.

W przyszłym roku nie będziesz miał wyboru. Zamiast religii może być etyka w wykonaniu kościółkowych nauczycieli. Dużo mówisz o naukach przyrodniczych, rozwoju nauki, a jednocześnie wybierasz państwo teokratyczne, które prowadzi do zapaści cywilizacyjnej.Bóg stworzył, bóg dał, prawo boże nad prawe stanowionym.
                I nie pleć, że coś blokują Niemcy. Zasady są jasne. Poza tym - nie Niemcy, a rumianolicy absolwent wydziału prawa.
                • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 19:56
                  margit49 napisała:

> > To się na dłuższą metę nie da. Wypisałem dziecko z religii.
                  >
                  > W przyszłym roku nie będziesz miał wyboru. Zamiast religii może być etyka w wyk
                  > onaniu kościółkowych nauczycieli. Dużo mówisz o naukach przyrodniczych, rozwoju
                  > nauki, a jednocześnie wybierasz państwo teokratyczne, które prowadzi do zapaśc
                  > i cywilizacyjnej.Bóg stworzył, bóg dał, prawo boże nad prawe stanowionym.
                  > I nie pleć, że coś blokują Niemcy. Zasady są jasne. Poza tym - nie Niemcy, a r
                  > umianolicy absolwent wydziału prawa.

Da się, bo jak powstanie lud to czym nam Watykan zagrozi? Że weźmie mniej dziesięciny?
                  Obie sprawy idzie pogodzić patrz Włochy. Przeważnie są katolickie, ale ich katolickości nie strzeże Franciszek, a Giuseppe Garibaldi spoglądający gniewnie na Watykan. Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie.

Nauki przyrodnicze nie podważają, ani nie potwierdzają Boga. Część ludzi jest zadziwiona pięknem Kosmosu. Nawet większość fizyków czuje jakąś nieznaną energię, rządzącą Kosmosem, są wierzący. Przykładem jednych jest Kepler (zapomniany geniusz, sprawdź sobie czym się zajmował), innych Hawkins. Ja jestem rozdarty. Nie czekam na wieczne zbawienie.

Sprawdź definicję słowa kosmos.
              • oby.watel Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 19:29
                pozytonium napisał(a):

> Marek Jurek to wymodli.

Co wymodli? Żeby woda porwała sam wóz, koniom darowała?

> Problemem Polski jest to, że mamy doskonałą kadrę od badań podstawowych. Nie ma
                > gdzie jednak robić wdrożeń. Załóżmy, że stworzyłem odkurzacz, spełniający wyma
                > gania już EURO4255, dający moc ssącą z wata 2000 razy większą, niż obecne stoso
                > wane w UE (praw fizyki się nie oszuka, ale niech tak będzie). Mucha nie siada,
                > bo porywa ją z pięciu metrów. Drzewiej mogłem taki projekt zgłosić w Rzeszowie
                > i po sprawdzeniu by go pewnie wdrożyli. Teraz muszę lecieć do Chin, bo Zelmer m
                > a fabryki w Chinach, a nie w Rzeszowie.

Fakt. Kompletny imposybilizm. Zdecydowanie lepiej lecieć z tym do Chin, albo zarżnąć kurę znoszącą złote jajka i nagotować rosołu niż zainwestować w produkcję u siebie. Dobrym przykładem, nie wyssanym z palca, niestety, jest grafen. Władzę tak sparaliżował strach przed pismakami, zwłaszcza z Gazety Wyborczej, że nie odważyła się zainwestować w produkcję. Bo zakup licencji czy gotowego wyrobu zagranicą to według pismaków, zwłaszcza z Gazety Wyborczej, to nie jest strata, więc nie jazgoczą.

> Jak będzie za 10-20 lat tego nie wie nikt. Ba, nikt nie jest pewien czy przeżyj
                > e jutrzejszy dzień. Baranowice są bliżej Azji o 800 km (i to jest fakt) od niem
                > ieckiego lotniska CARGO. Strefa celna ta sama. Do Baranowic jeszcze dodatkowo i
                > dzie pociągnąć szeroki tor. tego nikt nie będzie robił 800 km dalej.

Samolot, który sobie leci mniej zużywa paliwa niż samolot, który sobie ląduje. Koszt transportu towaru Chin do z Baranowa, a potem koleją dalej do Niemiec będzie wyższy niż koszt lotu od razu do Niemiec. Nie mówię już o stracie czasu — rozładowanie z samolotu w Baranowie, załadowanie na pociąg w Baranowie, rozładowanie z pociągu w Niemczech.

> Fascynuje mnie Bronisław Malinowski ze swoimi badaniami nad Życiem Seksualnym D
                > zikich. Pomimo, że jak sam to określił, badania dotyczyły Dzikich, to jednak od
                > były się za pomocą naukowych metod. A od Dzikich możemy się sporo nauczyć także
                > w dzisiejszych czasach.

Najwięcej możemy się nauczyć o pożyciu od tych, którzy nigdy nie założyli rodziny, ponieważ zamiast zakochać się w realnej kobiecie zakochali się w wyimaginowanym stwórcy.
      • margit49 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:20
        pozytonium napisał(a):

> PiS powoli ale uparcie realizuje inwestycję. Weźmy Rurę Kaczora. Pomysł, który
        > ma chyba z 30 lat. W tym czasie co zmiana rządów dochodziło do dwukrotnego jej
        > zaniechania. Czy tak robi poważna opozycja? Dziś bez tej rury, Polska byłaby w
        > czarnej de.

Przy tej wyliczance pisowskiej innowacyjności przeoczyłeś Rów Kaczyńskiego i i geotermalną rurę Rydzyka. A CPK nie ma i nie będzie. Pis niczego nie zbudował, poza Ostrołęką, którą zaraz rozwalił, bo akurat w tym jest dobry. Dlatego też udał się przekop. Specjalnością pisu jest drenaż państwowej kasy, nepotyzm i kolesiostwo w patologicznym wymiarze.

Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla n
        > ich jest to oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niemiec).

O co chodzi? tam i na tył? czy tam i z powrotem, czyli nazad, a po ślunsku - nazod :D
        No, ale dla Kaczyńskiego Ślązacy to zakamuflowana opcja niemiecka

... u nas totalni wyśmiewają wszystko co polskie.

Tak? udowodnij.
        Raczej Pis robi wszystko, by Polskę ośmieszyć. Vide prezessimus w Opolu i brednie o niemieckiej kolei. Chyba, że dotyczy pewnego eurodeputowanego oskarżonego niegdyś o kolejowy rozbój. Może ktoś go rozpoznał.
        Na Opolszczyźnie niemal każdy był choć raz w Niemczech. I nie chodzi wcale o mniejszość niemiecką. Wiele osób, potomków kresowych przesiedleńców, tam pracuje i mieszka, jest wiele mieszanych małżeństw.
        Wystąpienie Kaczyńskiego to kompromitacja.

U totalnych ministrami zostają ludzie posiadający dwa obywate
        > lstwa. Którego kraju interesy będą dla nich ważniejsze?
        >
        W pisowskim totalnym rządzie stanowiska obejmują ludzie niekompetentni, miernota-bierna, ale wierna. Dla nich ważniejsze są osobiste korzyści niż interes kraju.
        W USA minister, w którego resorcie wykryto nieprawidłowości, podałby się do dymisji.
        Pisowski totalny rząd udaje, że problemu nie ma. A wszystkiemu jest winny Tusk.
        • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 13:39
          margit49 napisała:

> W USA minister, w którego resorcie wykryto nieprawidłowości, podałby się do dy
          > misji.
          > Pisowski totalny rząd udaje, że problemu nie ma. A wszystkiemu jest winny Tusk.

Nie potrzeba przykładu urzędnika niskiego szczebla pokroju ministra.
          Tam ustępują prezydencji. Choćby Nixon, za złamanie prawa.

Duda podjął decyzję o odznaczeniu OB Macierewicza ze złamaniem prawa. Jest jeszcze wiele do zrobienia w Republice Polskiej. Niestety.
          • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 14:00
            Czym szybciej, tym lepiej. Będzie to mniej kosztowało.
            • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 14:58
              privus napisał:

> Czym szybciej, tym lepiej. Będzie to mniej kosztowało.

Sam mam odwołać prezydenta? Tusk jest zajęty dyscyplinowaniem totalnej opozycji.

Jestem poślednim obywatelem. Jakiś list publiczny organizacji by się przydał. Podpiszę go. Ale nie ma takiego. Opozycja nie ma kandydata lepszego od Dudy? Bo z tym wiąże się ustąpienie Dudy. Nowe wybory prezydenckie, trzeba mieć kandydata chociaż.

Tylko proszę nie reanimujcie poślicy specjalnej od kamieni rzucanych przez ludzi w dinozaury.
              Wotum nieufności to przedstawienie własnego kandydata.
              • privus Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:37
                Nie musisz być sam. Takich mających już dosyć bezczelnego naigrawania się z całego społeczeństwa jest coraz więcej. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie.
                • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:41
                  privus napisał:

> Nie musisz być sam. Takich mających już dosyć bezczelnego naigrawania się z cał
                  > ego społeczeństwa jest coraz więcej. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie.

Rozglądanie jest dobre przy przejściu dla pieszych.
        • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:24
          > Pomysł, który
          > ma chyba z 30 lat.

Rura to jest prywatna inwestycja duńskiego inwestora, który uzyskał dużą pomoc finansową od EU. Pis przykleił się do tego projektu. Wcześniej nie było takiej okazji i nie jest ważne czy to byłby PiS, czy PO.

> Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla n
          > ich jest to oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niemiec).

No tak, oczywiście. DHL na ten przykład aby zrobić przyjemność pisiemu rządowi przekieruje swoje samoloty na łąkę w Baranowie, towar przeładuje na wagony kolejowe i ciężarówki aby mogły bez problemu zawieźć ładunek do Niemiec i okolic. Ten plan jest genialny.
          • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:38

> > Pomysł, który
            > > ma chyba z 30 lat.
            >
            > Rura to jest prywatna inwestycja duńskiego inwestora, który uzyskał dużą pomoc
            > finansową od EU. Pis przykleił się do tego projektu. Wcześniej nie było takiej
            > okazji i nie jest ważne czy to byłby PiS, czy PO.
            >
            > > Przewoźnicy będą na to lotnisko latać, bo dla n
            > > ich jest to oszczędność paliwa (dwie godziny tam i na zad łącznie do Niem
            > iec).
            >
            > No tak, oczywiście. DHL na ten przykład aby zrobić przyjemność pisiemu rządowi
            > przekieruje swoje samoloty na łąkę w Baranowie, towar przeładuje na wagony kole
            > jowe i ciężarówki aby mogły bez problemu zawieźć ładunek do Niemiec i okolic. T
            > en plan jest genialny.

Tym się różni gospodarka Niemiec od wolnego rynku. Będą musieli działać poniżej kosztów. 12000 litrów paliwa piechotą nie chodzi.
            • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:42
              > Będą musieli działać poniżej kosztów.

Musi to na Rusi i u twoich braci i sióstr. Teraz wszyscy muszą iść do wojska "kak popało". Ty możesz ukryć się w wrocławskiej synagodze i jesteś bezpieczny.
              • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:44

> > Będą musieli działać poniżej kosztów.
                >
                > Musi to na Rusi i u twoich braci i sióstr. Teraz wszyscy muszą iść do wojska "k
                > ak popało". Ty możesz ukryć się w wrocławskiej synagodze i jesteś bezpieczny.

Biały Bocian jest symbolem Ukrainy, prócz sokoła.
                • pies.na.czarnych Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:51
                  Co ty? W ornitologii robisz?
                  • pozytonium Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 15:56

> Co ty? W ornitologii robisz?

Jedyna wrocławska synagoga co się ostała jest pod Białym Bocianem.

pl.wikipedia.org/wiki/Synagoga_Pod_Bia%C5%82ym_Bocianem_we_Wroc%C5%82awiu
                    pl.dreamstime.com/bocian-symbol-mi%C5%82o%C5%9Bci-na-ukrainie-ukrai%C5%84cy-wierz%C4%85-%C5%BCe-ka%C5%BCdy-podw%C3%B3rku-b%C4%99dzie-mia%C5%82-rodzin%C4%99-bocienk%C3%B3w-szcz%C4%99%C5%9Bcie-image149005432
    • pozytonium Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 15:04
      PAN będzie za was walczył, a wy będziecie milczeć.
      Wyjścia 14:14

Nieskory do gniewu jest bardzo roztropny,
      lecz porywczy wywyższa głupotę.
      Przysłów 14:29
      • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 15:41
        A gdyby co, to Dolina Modlitwy wg. św. Łukasza (Łk 19: 27).
        • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 15:43
          privus napisał:

> A gdyby co, to Dolina Modlitwy wg. św. Łukasza (Łk 19: 27).

Nowego Testamentu staram się unikać, gdyż jest tendencyjny. Stary Testament jest wspólny przynajmniej dla ludów Księgi. Księgę tę można czytać jak Mity Greckie.
          • pies.na.czarnych Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 15:50
            Nowy Testament jest nudny jak flaki w oleju, tego nie da się czytać.
            Stary Testament czyta się jak dobry horror, a to komuś łeb utną, a to kogoś zgwałcą i te wspaniałe opisy tortur na dokładkę. Palce lizać, panie:)
            • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 15:52

> Nowy Testament jest nudny jak flaki w oleju, tego nie da się czytać.
              > Stary Testament czyta się jak dobry horror, a to komuś łeb utną, a to kogoś zgw
              > ałcą i te wspaniałe opisy tortur na dokładkę. Palce lizać, panie:)

Nie wiedziałem, że Putin jest twórcą Starego Testamentu.
              • oby.watel Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 16:09
                pozytonium napisał(a):

> Nie wiedziałem, że Putin jest twórcą Starego Testamentu.

No to teraz już wiesz.
              • pies.na.czarnych Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 16:10
                Nie wiedziałem, ze twoje umiłowanie Putina sięga aż tak daleko. Putin jest nieśmiertelny tak jak twój Jahwe? Dobrze zrozumiałem?
                • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 16:45

> Nie wiedziałem, ze twoje umiłowanie Putina sięga aż tak daleko. Putin jest nieś
                  > miertelny tak jak twój Jahwe? Dobrze zrozumiałem?

Istnieje coś takiego jak entropia. Nic nie jest wieczne bo każde działanie zwiększa entropię. A gdy entropia wzrasta na nieskończoności byt staje się zerem.
                  Za około 20 mld lat nasz Wszechświat przestanie istnieć. No może nie zupełnie. Entropia będzie nieskończona, czyli każdy punk będzie miał taki sam stan jak punkt obok niego. Gdy nie ma różnicy to po co przepłacać. Na swój sposób będzie to Raj. Życie bez żadnych pokus i przemian. Słowem Nuda.
                  • pies.na.czarnych Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 17:08
                    Czyli twój ulubiony, nieśmiertelny Putin jest przeciwwstawieniem/odwrotnością entropii? To chciałeś powiedzieć.
                    • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 17:19

> Czyli twój ulubiony, nieśmiertelny Putin jest przeciwwstawieniem/odwrotnością e
                      > ntropii? To chciałeś powiedzieć.

To że wiesz kim jest Putin nie ulega wątpliwości. Ale to, że zdajesz sobie sprawę czym jest entropia już tak.
          • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 17:44
            Czytać obydwa warto. Zresztą Stary i Nowy Testament są siebie warte, z tym, że Nowy jest może nieco mniej katastroficzny. Co prawda różni propagatorzy i hierarchowie judaistycznej spuścizny mogą zaraz uderzyć w swoje dzwopny, że że ST się już nie liczy, bo ... Jezus przyszedł przecież na świat po to, by znnieść ztare zakazy. Nie jest to prawda a przynajmniej nie do końca. W różnych fragmentach biblii Jezus twierdzi zgoła zupełnie co innego. Jest to zresztą bardzo dobry dowód na logiczne sprzeczność w Biblii.
            Jezus w NT jest przecież takim samym charakterem osobowościowym co w ST., choć nie wszyscy kojarzą faktu, że ten malutki słodki betlejemski Jezusek nie jest miodem ich serc. Z delikatniejszych zapisów bardzo znamienny jest w NT fragment opisujący, gdy Jezus przeklął drzewo, ponieważ nie znalazł na nim fig (a nie była to bowiem odpowiednia pora roku na te owoce), drzewo miało następnego dnia uschnąć (Mt 21, 18-19; Mk 11,13-14; 20-21).

A tak na marginesie, nie interesuje mnie czyja nacja czy pochodzenie pod warunkiem, że ta czy inna religia nie będzie mi wyjadała mi z talerza czy zaglądała do łóżka. Religie traktuję jako pewne środowiska kulturowe z własnymi tradycjami i przyzwyczajeniami. Chodzi tu o fakty a nie ich sekciarską interpretację. Ponieważ nawet w samym chrześcijaństwie chrześcijanin nie jest równy chrześcijanowi, patrzę na te mitologiczne zjawiska z dystansu.
            • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 18:12
              privus napisał:

> Czytać obydwa warto. Zresztą Stary i Nowy Testament są siebie warte, z tym, że
              > Nowy jest może nieco mniej katastroficzny.

[...]

> Z delikatniejszych zapisów bardzo znamienny jest w NT fragment
              > opisujący, gdy Jezus przeklął drzewo, ponieważ nie znalazł na nim fig (a nie by
              > ła to bowiem odpowiednia pora roku na te owoce), drzewo miało następnego dnia u
              > schnąć (Mt 21, 18-19; Mk 11,13-14; 20-21).

A co powiesz o Dz 5, 11
              Czy jest to za mało przerażające?

> A tak na marginesie, nie interesuje mnie czyja nacja czy pochodzenie pod warunk
              > iem, że ta czy inna religia nie będzie mi wyjadała mi z talerza czy zaglądała d
              > o łóżka. Religie traktuję jako pewne środowiska kulturowe z własnymi tradycjami
              > i przyzwyczajeniami. Chodzi tu o fakty a nie ich sekciarską interpretację. Pon
              > ieważ nawet w samym chrześcijaństwie chrześcijanin nie jest równy chrześcijanow
              > i, patrzę na te mitologiczne zjawiska z dystansu.

Dlatego zginęli Katarzy?
              Dz 5, 11 znów to samo.

Od samego początku byli ci co mogli brać i ci co musieli dawać, nie zostawiając ani części dla siebie. Rozmawiałem niedawno ze Świadkiem Jehowy. Właśnie o tym przypadku. Wiesz jak go wyjaśniają, że oszukiwanie Apostołów jest równoważne z oszukiwaniem Jahwe. Ergo Apostołowie = Jahwe. Dalej tematu już nie drążyłem. Nie chciałem, by miła rozmową przekształciła się w kłótnię.
              Dz 5, 2-3.
              • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 19:54
                Wszystko to się mieści w tej "jedynie słusznej" moralności ;((
                • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 20:05
                  privus napisał:

> Wszystko to się mieści w tej "jedynie słusznej" moralności ;((

Nie istnieje coś takiego jak moralność, bo moralność nie jest nauką. Etyka jest.
                  Etyka jest nauką o zachowywaniu się człowieka (moja definicja, bo się za chwilę pani pies przypląta).
                  Na etykę można się powoływać, ale na moralność już nie.
                  • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 23:00
                    pozytonium napisał(a):

> Nie istnieje coś takiego jak moralność, bo moralność nie jest nauką. Etyka jest

Jestem podobnego zdania. Swoją moralność ma zarówno bandyta jak i złodziej. A to nie ma nic wspólnego z etyką.
                    • pozytonium Jest etyka zawodu :( 28.09.22, 23:09
                      privus napisał:

> pozytonium napisał(a):
                      >
                      > > Nie istnieje coś takiego jak moralność, bo moralność nie jest nauką. Etyk
                      > a jest
                      >
                      > Jestem podobnego zdania. Swoją moralność ma zarówno bandyta jak i złodziej. A t
                      > o nie ma nic wspólnego z etyką.

Etykę można powiązać z człowiekiem.
                      Mona też z profesją. Np. etyka lekarska.
                      Strażak nie kieruje się etyką zawodową. Jak trzeba idzie w ogień, by ratować szczura. Mógłby etycznie oświadczyć, że on składając przysięgę nie ślubował ratować gryzoni. Bo takiej przysięgi nie składał.

To są problemy na oddzielne wątki.
                      • pozytonium Ratujemy zawsze i wszędzie! 28.09.22, 23:22
                        pozytonium napisał(a):

wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/gdynia-strazacy-ratuja-kazde-zycie-6551365612518208a
                        Nie wahali się ani chwili, weszli do mieszkania, znaleźli przestraszone i wyczerpane zwierzęta i wynieśli je na zewnątrz. Pod budynkiem koty zostały objęte specjalną troską, strażacy podali im tlen oraz wodę i tym samym uratowali obu czworonogom życia.

Mieszkanie było bez ludzi, natomiast była informacja o kocie.
                        • privus Re: Ratujemy zawsze i wszędzie! 29.09.22, 05:03
                          Poruszasz problemy krytycznego naświetlenia osądów moralnych wymagających intelektualnej niezależności od sztambucha złudzeń tzw. jedynie słusznej racji. Problemem jest tu uświadomienia sobie faktu, że inni ludzie mogą mieć odmienne preferencje światopoglądowe. Etyka w takim ujęciu polega (przynajmniej w moim przekonaniu) na pokazywaniu takich rozbieżności i świadomym przybliżeniu sztuki osiągania racjonalnego kompromisu. Stąd też - jak wyżej wspomniałeś - mamy do czynienia z etyką zawodową a nie moralnością zawodową. I nie chodzi tu o to, co kto co lubi czy uznaje, ale na sposób oddziaływania na swoje otoczenie. W takim ujęciu trudno jest nie przyznać racji Mateuszowi.
      • oby.watel Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 16:05
        pozytonium napisał(a):

> PAN będzie za was walczył, a wy będziecie milczeć.
        > Wyjścia 14:14
        >
        > Nieskory do gniewu jest bardzo roztropny,
        > lecz porywczy wywyższa głupotę.
        > Przysłów 14:29

Lepiej, żeby pan nie walczył za innych. Wystarczy, że inni w jego imieniu grabią, gwałcą, palą i mordują od stuleci.
        • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 16:50
          oby.watel napisał:

> pozytonium napisał(a):
          >
          > > PAN będzie za was walczył, a wy będziecie milczeć.
          > > Wyjścia 14:14
          > >
          > > Nieskory do gniewu jest bardzo roztropny,
          > > lecz porywczy wywyższa głupotę.
          > > Przysłów 14:29
          >
          > Lepiej, żeby pan nie walczył za innych. Wystarczy, że inni w jego imieniu grabi
          > ą, gwałcą, palą i mordują od stuleci.

Ale to są zagadnienia na ETYKĘ. W szkole powinna być etyka, religii nie. Ewentualnie j. polski. Można zadać przecież pytanie co sądzisz o cytacie "PAN będzie za was walczył, a wy będziecie milczeć." ? Temat na maturę jak znalazł. Delikwent może się wykazać znajomością faktów, etyki itd.
          • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 17:49
            Problem polega na tym, że nie wszyscy odróżniają etykę od moralności. A to nie jest to samo,
            • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 17:56
              privus napisał:

> Problem polega na tym, że nie wszyscy odróżniają etykę od moralności. A to nie
              > jest to samo,

Etyka jest uniwersalna. Z moralnością bywa różnie.
              Rdz. 34, 30-31

Czy zabiłbyś bez wstrętu moralnego do siebie, kogoś, kto ci się poddał i ci zaufał, jak barana? To pytanie etyczne.
              • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 19:48
                Powiem więcej. Jestem zdanie, że moralność co poniektórych ugrupowań czy środowisk należy traktować wręcz jako zbrodnię.
                • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 20:01
                  privus napisał:

> Powiem więcej. Jestem zdanie, że moralność co poniektórych ugrupowań czy środo
                  > wisk należy traktować wręcz jako zbrodnię.

"Jest wysoce niemoralne, dawać innym wskazówki moralne".
                  Cytat z pamięci sprzed 30-35 lat. Jak chcesz możesz odszukać, jak nie chcesz to odszukam osobiście.
                  • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 22:57
                    Nie znam tego cytatu. Ale skoro jesteś taki uprzejmy, to wyjaśnij mi, co to Twoim zdaniem jest moralność?
                    • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 22:58
                      privus napisał:

> Nie znam tego cytatu. Ale skoro jesteś taki uprzejmy, to wyjaśnij mi, co to Two
                      > im zdaniem jest moralność?

Nie czyń innemu co tobie nie miłe.
                      • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 22:59
                        pozytonium napisał(a):

> privus napisał:
                        >
                        > > Nie znam tego cytatu. Ale skoro jesteś taki uprzejmy, to wyjaśnij mi, co
                        > to Two
                        > > im zdaniem jest moralność?
                        >
                        > Nie czyń innemu co tobie niemiłe.
                        >
                        >
                      • privus Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 23:06
                        pozytonium napisał(a):

> Nie czyń innemu co tobie nie miłe.

Chyba jedyne słowa Mateusza mające związek z etyką w dobrym tego słowa rozumieniu. Szkoda tylko, że Łukasz widzi to zupełnie inaczej. Taka moralność zmieniająca się pod własne potrzeby i na każdą okazję mnie nie interesuje.
                        • pozytonium Re: Cierpliwość w Księdze 28.09.22, 23:11
                          privus napisał:

> pozytonium napisał(a):
                          >
                          > > Nie czyń innemu co tobie nie miłe.
                          >
                          > Chyba jedyne słowa Mateusza mające związek z etyką w dobrym tego słowa rozumien
                          > iu. Szkoda tylko, że Łukasz widzi to zupełnie inaczej. Taka moralność zmieniają
                          > ca się pod własne potrzeby i na każdą okazję mnie nie interesuje.

A co cię interesuje?
                          • privus Re: Cierpliwość w Księdze 29.09.22, 04:19
                            W tej kwestii bardziej mnie interesuje refleksja oparta na przemyśleniach, a nie psychozie dogmatycznych natręctw.
    • buldog2 Re: Tusk traci cierpliwość 28.09.22, 23:16
      Pełna zgoda. Razem może iść z Hołownią i Gowinem.
      Albo Razem z PISem.
      Ja to wiem i kropka.
      Kropka:
      .
      • pozytonium Tu chodzi o Polskę ... 28.09.22, 23:26
        buldog2 napisał:

> Pełna zgoda. Razem może iść z Hołownią i Gowinem.
        > Albo Razem z PISem.
        > Ja to wiem i kropka.
        > Kropka:
        > .

A nie o to kto z kim może iść

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka