Dodaj do ulubionych

Zwolnili dyrektorkę TVP3

23.05.26, 20:05
Ewa Wolniewicz nie jest już szefową TVP 3 Wrocław

"Z informacji "Presserwisu" wynika, że dyrektor generalny TVP Tomasz Sygut dostał raport o sytuacji w TVP 3 Wrocław, który miał być powodem dymisji Wolniewicz.

Jak informowaliśmy w kwietniu, TVP 3 Wrocław nie wyemitował materiału Roberta Jałochy o prezydencie Wrocławia Jacku Sutryku i aferze Collegium Humanum. TVP twierdziła, że dziennikarz nie chciał go zmienić i szefostwo redakcji nie zdecydowało się na emisję w pierwotnej formie. W obronie Jałochy stanęła część zespołu. Jałocha odszedł z redakcji."

Jakby tego było mało, TVP3 we Wrocławiu doskonale współpracuje z magistratem - dyrektorka wydziału komunikacji społecznej podpisuje umowy z TVP3 na montaż filmów propagandowych, które kleci jej konkubent:



— Agata Dzikowska, podpisując umowy sponsorskie z TVP Wrocław, w jakimś sensie zasila budżet własnego gospodarstwa domowego, bo jej życiowy partner produkuje w telewizji materiały sponsorowane przez miasto — mówi Onetowi informator z TVP Wrocław. Pytana przez nas o to rzeczniczka prezydenta Wrocławia nie widzi problemu. Podobnie jak jej przełożeni. — To jest ewidentny konflikt interesów. Mówienie, że go nie ma, jest zaklinaniem rzeczywistości — uważa medioznawca Adam Szynol, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego


A wiecie, dlaczego tak robi? Bo może:) Bo kto jej zabroni?:) Lokalna władza KO?:)
Obserwuj wątek
    • negativum Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 00:55
      No i?
      • no-popis Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 06:17
        negativum napisał:

        > No i?
        Czego tu nie rozumiesz?
        Podjęto decyzję usuwającą patologię....takich więcej!
      • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 06:24
        " No i?"

        Ach, zapomniałem, przecież Ty obecnie Ratuszowy:)
        • mapeta_3 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 10:40
          Kto by się przejmował telewizją w likwidacji i paroma widzami. Tak jak GW czyta miejscowa inteligencja. Od dwóch lat ilość osób czytających, oraz rozumiejących tekst o ile już czytają, drastycznie spadła. Ogłupiają nas za nasze pieniądze i tyle.
          • x2468 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 06.06.26, 23:47
            GW czyta więcej inteligencji niż wszystkich "prawicowych" kontynuatorów tradycji Volkische Beobachter" z Sakiewiczem na czele Karnowskimi i Rydzykiem razem wziętych.
            • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 07.06.26, 08:22
              "GW czyta więcej inteligencji niż wszystkich "prawicowych" kontynuatorów tradycji Volkische Beobachter" z Sakiewiczem na czele Karnowskimi i Rydzykiem razem wziętych."

              Może czyta, ale wniosków nie wyciąga, skoro i tak potem wybiera KO:))
        • negativum Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 12:19
          sverir napisał:

          > " No i?"
          >
          > Ach, zapomniałem, przecież Ty obecnie Ratuszowy:)

          Nie oglądam TV, więc nawet nie wiem kim jest owa Ewa.
          • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 14:11
            "Nie oglądam TV, więc nawet nie wiem kim jest owa Ewa."

            Też nie oglądam, bynajmniej nie powoduje to, że takie sytuacje mi się podobają.
            • negativum Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 22:59
              sverir napisał:

              > "Nie oglądam TV, więc nawet nie wiem kim jest owa Ewa."
              >
              > Też nie oglądam, bynajmniej nie powoduje to, że takie sytuacje mi się podobają.

              Mamy podobne odczucie lojalności. A palant w cylindrze na 27 letniej kobyle może robi na kimś wrażenie. Arab 3-5 letni i cylinder, by stracił. Zachciało mi się teraz piwa. Mamy Złotego Smoka. Teraz już zamknięty. Normalnie się pytają czy coś do picia. Ceny koło 10 zł za puszkę napoju. Kupuję żarcie za 35 zł i dostaję dwie puszki lemoniady. Gratis. Żyję w innym świecie. Złoty Smok jest genialny, tylko pierdzi się po nim podobnie, bez znaczenia na danie.
              www.zloty-smok.pl
              Przyprawy.
              Za ca 35 zł dostajesz ca. 1,5 kg strawy + 2 puszki napoju. Mnie to wystarczy na 2-3 dni.
      • opa34 Re: R.I.P 25.05.26, 11:37
        Stanislaw Janicki

        youtu.be/UIIbtSaI960?si=HVSteQ9-2x4YfHaz
    • no-popis Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 06:15
      Niby oczywiste ale godne pochwały.
      Niezła mafia biurWokratyczna w tym Poznaniu.
      Włatcy Móch z Wrocławia mają dosyć silną ochronę GW z uwagi na troskę o stabilność finansową budzętów rodzinnych zwalnianych dziennikarzy Gazety Wyborczej. Każdy z tych niezależnych dziennikarzy znajduje pracę w zasięgu władzy Gminy Wrocław. Przykładowo Jerzy Sawka, były dziennikarz i dyrektor oddziału GW, jest ustanowiony dtrektorem Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych (Partynice) . Sawka wiele publikował o niezależności dziennikarskiej od władzy politycznej i krytykował Tłuste Koty.
      • no-popis Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 06:34
        no-popis napisała:

        > Niby oczywiste ale godne pochwały.
        > Niezła mafia biurWokratyczna w tym Poznaniu.
        > Włatcy Móch z Wrocławia mają dosyć silną ochronę GW z uwagi na troskę o stabiln
        > ość finansową budzętów rodzinnych zwalnianych dziennikarzy Gazety Wyborczej. Ka
        > żdy z tych niezależnych dziennikarzy znajduje pracę w zasięgu władzy Gminy Wroc
        > ław. Przykładowo Jerzy Sawka, były dziennikarz i dyrektor oddziału GW, jest ust
        > anowiony dtrektorem Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych (Partynice) . Sawka wie
        > le publikował o niezależności dziennikarskiej od władzy politycznej i krytykowa
        > ł Tłuste Koty.
        Były dyrektor! Dziennikarzem "niezależnym" jest nadal.
      • negativum Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 13:03
        no-popis napisała:

        > Niby oczywiste ale godne pochwały.
        > Niezła mafia biurWokratyczna w tym Poznaniu.
        > Włatcy Móch z Wrocławia mają dosyć silną ochronę GW z uwagi na troskę o stabiln
        > ość finansową budzętów rodzinnych zwalnianych dziennikarzy Gazety Wyborczej. Ka
        > żdy z tych niezależnych dziennikarzy znajduje pracę w zasięgu władzy Gminy Wroc
        > ław. Przykładowo Jerzy Sawka, były dziennikarz i dyrektor oddziału GW, jest ust
        > anowiony dtrektorem Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych (Partynice) . Sawka wie
        > le publikował o niezależności dziennikarskiej od władzy politycznej i krytykowa
        > ł Tłuste Koty.

        Problem z Partynicmi polega na tym, że trzeba nadal wozić prowiant.
        Palant w kapeluszu tego nie zmieni. Liczą się stajnie. To tam żyją konie.
        Jeżdżenie na 27 letniej kobyle nie jest osiągnięciem. 3 leni arab i cylinder, by mu zwiało :)

        W latach 90, dyrektor dyrektorem, był trener Kamiński. Zajmował się stajnią Moszna. Kamiński pewnie już dziś nie żyje. Wtedy miał ponad 60 lat. Potem wyjechał do Pizy. Teraz miałby koło 100 lat. Już widzę, jak Sawka sprząta w tym stroju łajno :)

    • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 08:26
      Znaczy dobry objaw
      • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 14:11
        " Znaczy dobry objaw"

        Wolałbym, żeby żadnego objawu nie było, bo nie dochodziłoby do sytuacji, w której objaw musi wystąpić. Ale jasne, najważniejsze, że ktoś zareagował po kilku miesiącach - dobry objaw, to najważniejsze w sprawie.
      • no-popis Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 25.05.26, 11:02
        stasi1 napisał:

        > Znaczy dobry objaw

        Tak. Dobry ale nie przeceniałbym bo to "niski szczebel" drabiny partyjnej. Nad Lentzem myślano ze 2 tygodnie a już Grodzkiego i Giertycha się nadzwyczajnie chroni.
        ...jak to na drabinie partyjnej.
        • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 26.05.26, 12:49
          Ale za nimi nie zrobiono nowej ustawy jak w przypadku ochrony obajtka. A i nawet dali mu dodatkowe frukta że ci trzej mogli się schować wobec tego obajtka
          • no-popis Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 26.05.26, 14:17
            stasi1 napisał:

            > Ale za nimi nie zrobiono nowej ustawy jak w przypadku ochrony obajtka. A i nawe
            > t dali mu dodatkowe frukta że ci trzej mogli się schować wobec tego obajtka
            Daj sobie spokój z tą protuskową obsesją :)
          • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 26.05.26, 20:21
            "Ale za nimi nie zrobiono nowej ustawy jak w przypadku ochrony obajtka."

            Nie - za nimi po prostu umarzają postępowania:))
            • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 27.05.26, 18:57
              Jednak wbrew pozorom jest różnica. Aby obajtek nie odpowiadał karnie PiS przeprowadził odpowiednią ustawę. Giertychowi po próbie aresztowania prokuratura po prostu odpuściła. Niby dalej prowadziła jakieś postępowanie ale tylko prowadziła. Np Rosja nie oddaje naszego wraku samolotu bo podobno ciągle prowadzą postępowanie. Co robią poza prowadzeniem tego postępowania?. Fikcję wobec Giertycha też można było trzymać i 20 lat. Czy Polska by na tym coś zyskała?
              • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 27.05.26, 20:56
                "Jednak wbrew pozorom jest różnica. Aby obajtek nie odpowiadał karnie PiS przeprowadził odpowiednią ustawę. Giertychowi po próbie aresztowania prokuratura po prostu odpuściła. "

                Oczywiście, że jest różnica.

                Zmienisz ustawę - był Obajtek, nie ma Obajtka. Plus na ustawie korzystają jednak także uczciwi ludzie.

                A umorzonego postępowania nie wznowisz, jeśli nie wyjdą na jaw nowe okoliczności. Giertych w pewnych sprawach stał się już de facto nietykalny. Plus, na umorzeniu sprawy Giertycha korzysta tylko Giertych (i jego otoczenie polityczno-biznesowe).







                • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 04.06.26, 11:18
                  A był jakis uczciwy który skorzystał z ustawy napisanej dla obajtka? Gdyby Giertych skorzystał z ustawy Obajtka to proPis nie pisał by o Giertychu że coś mu koledzy załatwili?
                  • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 05.06.26, 18:40
                    "A był jakis uczciwy który skorzystał z ustawy napisanej dla obajtka? "

                    Sugerujesz, że wśród ok. 3 tysięcy fundacji rodzinnych są sami kanciarze czy nie masz świadomości o rosnącej liczbie takich rozwiązań? Może niewystarczająco znasz zagadnienie sukcesji przedsiębiorstwa, że uważasz to za kant?

                    "Gdyby Giertych skorzystał z ustawy Obajtka to proPis nie pisał by o Giertychu że coś mu koledzy załatwili?"

                    Nie bardzo rozumiem pytanie, więc na wszelki wypadek odpowiadam "nie wiem".

                    • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 06.06.26, 08:32
                      Bo nie o tej ustawie piszę. Obajtek miał postawione zarzuty o kradzież pieniędzy swojego wuja. Sprawa trafiła do sądu a jak trafiła to juz musiała być rozprawa. Wiadomo wtedy PiS nie miał swoich sędziów , mógł Obajtek przegrać. PiS zrobił ustawę że prokurator może wycofać wniosek do sądu aby uzupełnić dowody. I tak się stało, prokurator wycofał wniosek do sądu , póżniej umorzył sprawę Obajtka.
                      Gdyby w taki sposób prokuratura potraktowała Giertycha proPiS pisałby że giertych jest czysty jak łza? Dokładnie jak Obajtek
                      • sverir Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 06.06.26, 11:16
                        "PiS zrobił ustawę że prokurator może wycofać wniosek do sądu aby uzupełnić dowody. I tak się stało, prokurator wycofał wniosek do sądu , póżniej umorzył sprawę Obajtka. "

                        Ach, ok, przepraszam, myślałem, że piszesz o fundacjach rodzinnych.
                        No cóż, masz wiec porównywalną sytuację - umorzenie sprawy przez prokuratora. Dlaczego więc Giertych jest przez Ciebie oceniany łagodniej niż Obajtek?
                        • stasi1 Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 07.06.26, 17:32
                          Nie mamy porównywalnej sytuacji. Proces Obajtka mógł sie rozpocząć, tylko że PIS siłą swoich parlamentarzystów zmienił procedurę, pewnie Duda też w tym pomógł.
                          O Giertychu po jego ucieczce do Włoch prokuratura jakby zapomniała, po prostu w jego przypadku została postawiona kropka nad ,,i"
                          Giertycha ogólnie nigdy nie lubiłem, jakby co
    • wariant_b Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 24.05.26, 10:15
      Jak mawiają: "do trzech razy sztuka".
      Ciekawe czy i kiedy po raz trzeci wróci na to stanowisko.
    • negativum Re: Zwolnili dyrektorkę TVP3 06.06.26, 23:28
      Przecież to medium w likwidacji…

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka