Gość: wkurzony do2
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
07.01.05, 13:26
Wieczerzak dał Po kilkaset tysięcy złotych na Kolejarska Solidarność i
fundacje związane z wpływowym posłem AWS Zygmuntem Berdychowskim. Radio ZET
dotarło do dokumentów ukazujących Co i kogo finansował z tak zwanego funduszu
prewencyjnego były prezes PZU Życie Grzegorz Wieczerzak. Nie chodzi o to, że
Wieczerzak w ogóle dawał pieniądze tylko komu dawał i co nim kierowało. Były
prezes PZU upodobał sobie bowiem rejon Nowego Sącza - okręg wyborczy Andrzeja
Chronowskiego - byłego ministra skarbu, który w wojnie z Eureko stał po
stronie Wieczerzaka. Tysiące złotych dostawały Stowarzyszenia: Społeczno -
Kulturalne Sołtysów Województwa Małopolskiego oraz Demokracja i Gospodarka z
Nowego Sącza.
Najciekawsze są jednak cztery fundacje, które dostały 480 tysięcy złotych.
Łączył je ten sam adres i osoba prezesa, posła Zygmunta Berdychowskiego,
szefa małopolskiego SKL - partii, do której należał też Wieczerzak - ale też,
a może przede wszystkim przewodniczącego sejmowej podkomisji do spraw sektora
bankowego i ubezpieczeń. Były prezes PZU Życie hojnie - kwotą pół miliona
złotych na działalność statutową - obdarował też kolejarską Solidarność.
Mniejsze pieniądze od 8 do 50 tysięcy wpływały na konta Sekcji Krajowej
Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność czy komisji zakładowych: w Świdniku
Gliwicach i Nowym Czarnowie. Wieczerzak nie zapomniał nawet o wsparciu kwotą
10 tysięcy złotych fundacji Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej.
Wewnętrzne przepisy PZU pozwalały by decyzje o wpłatach podejmował sam
prezes. Czy był to jeden ze sposobów na pozyskiwanie sobie przychylności
wpływowych osób i organizacji? - wyjaśnić ma to sejmowa komisja śledcza.
I NIE NALEŻY SIĘ DZIWIĆ ŻE SKŁADKI WRASTAJĄ NA UBEZPIECZENIA, GDZIEŚ NALEŻY
ZNALEŹĆ ŚWIEŻY DOPŁYW KASY.