kinskyart Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 07.02.05, 22:24 NIE dla FASZYZMU!!!GIERTYCH do PSYCHIATRY! Odpowiedz Link Zgłoś
himax STALINOWCY CHCA WYMORDOWAC WSZYSTKICH 07.02.05, 22:32 cyklistow i wielbladow. Lapac zlodzieja! krzyczy zlodziej A ja krzycze: Zdelegalizowac stalinowska i bolszewicka UW. Pozbawic stanowisk tych aparatczikow CCCP Odpowiedz Link Zgłoś
5.5stopy UW i LPR zajadle walczą o palmę pierwszeństwa 07.02.05, 22:47 UW i LPR zajadle walczą o palmę pierwszeństwa w faszyzacji kraju. Trzeba jednak najpierw zdefiniować sobie faszyzm. Nie jest to, jak wielu przypuszcza, synonim antysemityzmu, jakaś niechęć do "państwa otwartego" albo "wypieranie się ogólnoludzkich wartości". Nie. Najlepiej faszyzm zdefiniował Benek (Benito) Mussolini słynną maksymą "Wszystko w państwie, nic bez państwa i nic poza państwem". Tak więc zarówno LPR jak i UW są za gospodarką wolnorynkową ale "z zachowaniem w rękach państwa strategicznych sektorów" - o dziwo również tych, które dziś dobrze sobie radzą jako prywatne. A więc nacjonalizacja, powrót w ręce państwa. W drodze wykupu czy przez grabież? Obie partie są za daleko posuniętym interwencjonizmem państwowym, już to przez dopłacanie do "ekologicznej" kolei, żeby dalej woziła powietrze (prywatne minibusy wożą ludzi taniej, powietrza nie wożą. Czy benzyna w Polsce jest dotowana?!), już to przez "specjalne strefy ekonomiczne" i "ulgi dla pracodawców zatrudniających absolwentów". Najlepiej, żeby cała Polska była specjalną strefą ekonomiczną. I żeby pracodawca miał takie same warunki zatrudniając 21-letniego i 50-letniego (taki też coś kiedyś kończył) absolwenta. Obie partie brutalnie pakują się z butami w życie prywatne obywateli - UW poprzez zalegalizowanie "związków partnerskich" (bez których miliony ludzi żyją sobie spokojnie, przez nikogo nie kontrolowani na kocią łapę), LPR zaś chce leczyć gejów za NASZE pieniądze. W dodatku przymusowo. Obie partie, jeśli wsłuchać się w głosy ich co bardziej szczerych działaczy, są za ograniczaniem wolności słowa. UW chce przyciszyć "nietolerancyjnych", LPR zaś "liberałów". Wybór między tymi partiami to jak wybór między zgilotynowaniem a powieszeniem. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Bzdury 5.5stopy 08.02.05, 06:07 Nie pomyliło ci się coś? Jeżeli faszyzmem jest "gospodarką wolnorynkową ale "z zachowaniem w rękach państwa strategicznych sektorów"" to która partia w Polsce prócz UPR (i chwała im za to) głosi coś innego? Dalszy ciąg to samo... coś kiepsko się orientujesz w polskiej polityce. A już zalegalizowanie "związków partnerskich" jako zamach na wolność rozkłada w 100% buchachachacha. Odpowiedz Link Zgłoś
5.5stopy ? 08.02.05, 16:06 maaac napisał: > Nie pomyliło ci się coś? Nie, nic! > Jeżeli faszyzmem jest "gospodarką wolnorynkową ale "z zachowaniem w rękach > państwa strategicznych sektorów"" to która partia w Polsce prócz UPR (i chwała > im za to) głosi coś innego? Te partie to: PPS, Lewicowa Alternatywa, Nowa Lewica, Ofensywa Antykapitalistyczna. One głoszą, że gospodarki wolnorynkowej nie powinno być ani trochę. Czyli czysty komunizm. To trochę się od faszyzmu różni. > Dalszy ciąg to samo... coś kiepsko się orientujesz w polskiej polityce. Proszę o konkrety! Wydaje mi się wszakże, że mimo wszystko orientuję się lepiej, niż p. Hoffman z UW. Ale starczy złośliwości... > A już zalegalizowanie "związków partnerskich" jako zamach na wolność rozkłada w > 100% buchachachacha Tak! Ewidencjonowanie tego, że dwoje lub więcej ludzi chce mieszkać razem, o ile wszyscy są pełnoletni, jest podejrzane. Prawo spadkowe można uprościć, podatek spadkowy zlikwidować, a wszystkie naciągane argumenty (odwiedzanie tzw. partnera w szpitalu bądź więzieniu jest rzekomo niemożliwe bez ślubu) obalić poszerzając nieco kompetencje notariuszy. To, że w ogóle państwo kompromituje się, dając "śluby cywilne" paniom i panom, którzy zaraz potem się chcą brać rozwód i zamęczają sędziów szczegółami swojego pożycia, to już temat na odrębną dyskusję. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac 5.5 stopy bzdur ciąg dalszy 09.02.05, 07:22 > Te partie to: > PPS, Lewicowa Alternatywa, Nowa Lewica, Ofensywa Antykapitalistyczna. One > głoszą, że gospodarki wolnorynkowej nie powinno być ani trochę. Czyli czysty > komunizm. To trochę się od faszyzmu różni. Głupa rżniesz? Która partia bedąca w Sejmie nie ma "faszystowskiego" programu "gospodarką wolnorynkową ale "z zachowaniem w rękach państwa strategicznych sektorów"" tylko czysty liberalizm? > Proszę o konkrety! Wydaje mi się wszakże, że mimo wszystko orientuję się lepiej, niż p. Hoffman z UW. Ja też proszę o konkrety - wydaje mi się że jednak nie orientujesz się lepiej o de mnie a tym bardziej p. Hoffman z UW wypisując takie nielogiczności. > Tak! Ewidencjonowanie tego, że dwoje lub więcej ludzi chce mieszkać razem, o ile wszyscy są pełnoletni, jest podejrzane. Tak tylko jedna drobniutka, drobniuteńka sprawa - a kto Ci powiedział o przymusowości takiego rozwiązania? Jeżeli by było przymusowe to ok - żeczywiście byłby to faszyzm. Mam wrażenie, ze przymus urodził się wyłącznie w twojej wyobraźni. Z resztą się zgadzam że sprawę można rozwiazać od drógiego końca likwidując ograniczenia administracyjne, fiskalne itd dające przywileje rodzinie. Choć nie do końca... Ten partner w szpitalu czy więzieniu - jakoś w jednym i drugim wypadku nalezy ograniczać ilość odwiedzających, nieprawdaż? Podaj inne kryterium wyboru, zwłaszcza jak w wypadku szpitala, będziesz miał nieprzytomnego pacjenta. Co do ślubów - ślub jako sakrament (zresztą nie bardzo biblijny) to jedno, a ślub jako umowa cywilno-prawna to drugie. Miło by było to rozdzielić. Odpowiedz Link Zgłoś
5.5stopy Re: 5.5 stopy bzdur ciąg dalszy 11.02.05, 21:38 maaac napisał: > Głupa rżniesz? Która partia bedąca w Sejmie nie ma "faszystowskiego" > programu "gospodarką wolnorynkową ale "z zachowaniem w rękach państwa > strategicznych sektorów"" tylko czysty liberalizm? UPR już była. Oby jeszcze wróciła. > Tak tylko jedna drobniutka, drobniuteńka sprawa - a kto Ci powiedział o > przymusowości takiego rozwiązania? Jeżeli by było przymusowe to ok - > żeczywiście byłby to faszyzm. Mam wrażenie, ze przymus urodził się wyłącznie w > twojej wyobraźni. Może w wyobraźni. Po prostu nie rozumiem, po co "wspierać" państwowo coś, co dobrze radzi sobie samo. Wyczuwam w tym fałszywe intencje. > do końca... Ten partner w szpitalu czy więzieniu - jakoś w jednym i drugim > wypadku nalezy ograniczać ilość odwiedzających, nieprawdaż? Podaj inne nie! nigdy nie słyszałem o tym, żeby do kogoś w więzieniu albo w szpitalu ustawiła się kilometrowa kolejka do odwiedzin! Ustawiłaby się do Ojca Świętego, ale On, w trosce o swoje zdrowie, by mógł dłużej pełnić posługę kapłańską, usłuchał lekarzy i nie przyjmował gości. Natomiast nie wątpię, że gdyby znieść takie ograniczenia, to ustawiłbyś się w długiej kolejce wśród ludzi, którzy wolą się wygłupiać zamiast pracować, odpoczywać, zajmować się domem lub spać. > kryterium wyboru, zwłaszcza jak w wypadku szpitala, będziesz miał > nieprzytomnego pacjenta. typowe lewicowe szukanie argumentów na siłę. A jak będzie ktoś, kto się zgodzi na przyjęcie wszystkich na raz, ale będzie mieć przyjaciół grubasów i zaklinują się na korytarzu, to co? Ależ tak, potrzebne są specjalne ustawy na rzecz równouprawnienia grubasów klinujących się w ciasnych korytarzach! > Co do ślubów - ślub jako sakrament (zresztą nie bardzo biblijny) to jedno, a > ślub jako umowa cywilno-prawna to drugie. Miło by było to rozdzielić. śluby cywilne w wielu krajach do dziś nie funkcjonują! Jeszcze sto kilkadziesiąt lat temu nie było ich prawie nigdzie! I ludzie żyli. I żyją nadal. Przypadkiem tam, gdzie nie ma rozgorączkowanych postępowców, ludziom żyje się lżej. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: 5.5 stopy bzdur ciąg dalszy 12.02.05, 00:40 > śluby cywilne w wielu krajach do dziś nie funkcjonują! Jeszcze sto > kilkadziesiąt lat temu nie było ich prawie nigdzie! I ludzie żyli. > I żyją nadal. Przypadkiem tam, gdzie nie ma rozgorączkowanych postępowców, > ludziom żyje się lżej Nie żebym się włączał do całości ożywionej dyskusji, ale jak się czyta podobne argumenty ;-) Co do ślubów - pisząc o sytuacji tam, gdzie /nie ma/jeszcze niedawno nie było/ ślubów cywilnych rozumiem, że wskazujesz, że starczają/starczały tam śluby religijne. Otóż co do ślubów religijnych - ludzie są efektem trwającej od przynajmniej kilkuset milionów lat ewolucji organizmów dwupłciowych, więc jeszcze dłuższy (tak mi się lekko powiedziało) był okres, kiedy żadnych ślubów nie było, a twoi przodkowie też jakoś sobie dali radę. Oczywiście zakładając, że nie jesteś zwolennikiem poglądu o powstaniu Ziemi przed paroma tysiącami lat mogę się mylić, w końcu poglądy prezentujesz tu różne. I masz rację, że ludziom żyje się lepiej tam, gdzie nie ma rozgorączkowanych ... Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 07.02.05, 23:30 Towarzysze z dawnych PAX-ów(dla młodszych ,,katolicka''organizacja stworzona w PRL w czasach stalinowskich przez agenta NKWD p.B.Piaseckiego,wcześniej przywódcę tzw FALANGI -faszystowskiej organizacji ,,narodowej'' w końcu lat 30- tych w Polsce)+byłych komunistów ,,marcowych 1968''(dla młodszych :komuszki z tzw .,,nurtu narodowego''PZPR przywódca p. M.Moczar były funkcjonariusz UB w latach 50-tych przy okazji antysemita -uaktywnili się w 1968 w czasie walki o władzę dwu frakcji w PZPR(jedna była mocno zażydzona))+ starzy endecy to twórcy LPR i ,,młodzieży wszechpolskiej''.Antysemityzm ,ksenofobia,głupota to idea fixum dyrdum pogrobowców:Romana Dmowskiego,Bolka Piaseckiego czy Mietka Moczara i dalej rodziny Giertychów i innych LPR-ów. Odpowiedz Link Zgłoś
qwww [...] 07.02.05, 23:38 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
anna_rezner Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 07.02.05, 23:41 Bardzo mnie cieszy, że publicznie nazwano po imieniu to całe, hmm... przedsięwzięcie. Szkoda tylko, że tyle osób w Polsce nie potrafi dostrzec głupoty haseł tych, którym "kibicuje". Ekstremizmy w ciężkich czasach pozyskują sobie wiele poklasku. Pozdrawiam, może dzięki temu posunięciu trochę osób przejrzy na oczy. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodekbar Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 07.02.05, 23:58 Delegalizacja jest niebywale potrzebna, zas podstawy prawne naturalnie istnieja. Dziwilbym sie, jesliby sad odrzucil ow wniosek. Odpowiedz Link Zgłoś
margy A ja jestem za delegalizacją Unii Wolności :-)))) 07.02.05, 23:57 To jest szkodliwa dla Polski partia i powinna raz na zawsze zniknąć z horyzontu politycznego! :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
lortea a ja cię w pelni popieram. znam kilku wszechpolakó 08.02.05, 00:18 w krakowie, idealni to oni nie są ale są szczerymi patriotami. patriotyzm- oto pojęcie którego w wybiórczej i uw nigdy nie pojmą. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: patriotyzm obcy UW 08.02.05, 06:01 Wszystko opiera się na definicji patriotyzmu. Jeżeli za patriotyzm bierzemy ksenofobiczne hasła, rozrabictwo i jednopłciową organizację to coś takiego jest obce UW. Jestem pewien że gdyby trzeba było bronić ojczyzny i naprawdę poświęcić życie - kolegów z MW nikt tam by nie znalazł. Odpowiedz Link Zgłoś
platformiak Re: patriotyzm obcy UW 08.02.05, 16:25 LPR nigdy nie była patryiotyczna tylko nacjonalistyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
rosarugosa Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 00:23 Trzeba było wystąpić najpierw o delegalizację PZPR, SLD, Samoobrony. I tak "salonowcy" z Unii Wolności z właściwym sobie zadufaniem byliby jedynym słusznym autorytetem moralnym dla nas :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
obcy999 Zdecydowanie zaglosuje na LPR 08.02.05, 00:28 Histeria GW-na tylko mnie w tym utwierdza. Odpowiedz Link Zgłoś
mmm20 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 02:00 unia wolnosci nich nawet nie marzy o wejsciu do sejmu karaluchow nie potrzebujemy,mozecie co najwyzej prosic o jalmuzne na kolanach przed sejmem.mlodziez i lpr to walka z nieprawoscia i odszczepiencami z falszywymi genemi Odpowiedz Link Zgłoś
gietrzwald Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 00:48 to może spróbujecie czego innego - polecam wyciskanie soku z banana!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
gietrzwald Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 00:49 oprócz tego zawsze możecie spróbować gorzej płatnej pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
gietrzwald Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 00:50 no i jak tam, pajacyki? Odpowiedz Link Zgłoś
mmm20 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 02:03 walka do konca z tymi co genow nie maja. glosuje na lpr Odpowiedz Link Zgłoś
petrokles Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 02:04 A, ale judenzeitung podniosła giewałt! P.jwaj Odpowiedz Link Zgłoś
wesoly3 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 03:26 UW juz zdechla teraz beda dostawac tylko 3% od homosiow i to wsio Odpowiedz Link Zgłoś
zbigniew_lewandowski WLASNIE WSCIEKLY ZDYCHAJACY PIES JAK UW JEST 08.02.05, 04:19 wesoly3 napisał: > UW juz zdechla > teraz beda dostawac tylko 3% od homosiow i to wsio najbardziej niebezpieczny Odpowiedz Link Zgłoś
maxxim MLODZIEZY WSZECHPOSKA JESTESMY Z WAMI!!!!!!!!!!!!! 08.02.05, 04:12 oszolomi moga robic sobie tylko szum bo jest tylko ich kilku i bardzo krzykliwych. 90% polskiej mlodzierzy was popiera w slusznym dzialaniu w celu obrony naszego narodu przed zgnilizna moralna i Sodoma i Gomora. Trzymajcie sie i dziekujemy za wzorowy i bogaty wklad dla naszego narodu polskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
desspo10 Re: hehe zwlaszcze za tajne uklady z kulczykowymi 08.02.05, 05:29 wiecej takich rewelacji z dzialan giertycha i bedziemy mieli uw-bis members.iinet.net.au/~miroslaw/ZPI-ZK.htm#Ref:_Akt_oskarzenia Odpowiedz Link Zgłoś
zorro_online Re: hehe zwlaszcze za tajne uklady z kulczykowymi 08.02.05, 06:44 Odpowiadasz na : desspo10 napisała: > wiecej takich rewelacji z dzialan giertycha i bedziemy mieli uw-bis Chory jestes na glowe czy zolc ci pekla? Odpowiedz Link Zgłoś
platformiak Re: MLODZIEZY WSZECHPOSKA JESTESMY Z WAMI!!!!!!!! 08.02.05, 16:23 maxxim napisał: > oszolomi moga robic sobie tylko szum bo jest tylko ich kilku i bardzo krzykliwy > ch. > 90% polskiej mlodzierzy was popiera w slusznym dzialaniu w celu obrony naszego > narodu przed zgnilizna moralna i Sodoma i Gomora. > > Trzymajcie sie i dziekujemy za wzorowy i bogaty wklad dla naszego narodu polski > ego. 90% twojego mózgu przeżarte zostało przez gume turbo i nagminne tasowanie się. Osobiście nie znam zadnego sympatyka MW ale w sumie warszawa to niewielkie miasto.... Odpowiedz Link Zgłoś
marian5035 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 06:44 Popieram pana Jana Hoffmana toco wyprawia młodzież wszechpolska to się w głowie nie mieści oni są tak pewni siebie że obrażają wszystkich iwszystko to jest zalążek Hitlerjugen a ich popiera kościół ot to się nazywa katolicyzm. Odpowiedz Link Zgłoś
himax Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 06:46 marian5035 napisał: > Popieram pana Jana Hoffmana toco wyprawia młodzież wszechpolska to się w głowie > > nie mieści oni są tak pewni siebie że obrażają wszystkich iwszystko to jest > zalążek Hitlerjugen a ich popiera kościół ot to się nazywa katolicyzm. A to co ty wyrabiasz zakrawa na ateizm zmieszany z pedalstwem. Wez lekarstwa w dubeltowej dawce i idz spac. Odpowiedz Link Zgłoś
wal5 Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 07:19 bronmy tradycyjnych wartosci("BÓG HONOR OJCZYZNA")przed libertynami z UW Odpowiedz Link Zgłoś
sz.marchewka NIECH KTOS MI PODA PRZYKLADY... 08.02.05, 07:27 Niech ktos mi poda jakies przyklady z datami i opisem, kiedy Mlodziez Wszechpolska bila, ponizala lub zadala wywlaszczenia z majatkow Zydow, Cyganow itd. Zaskakujace jest w Polsce to, ze jak gazeta "NIE" czy inne brukowce oraz partie (np.Antyklerykalna "Racja") ublizaja ksiezom i Kosciolowi katolickiemu, wylewajac publicznie jad nienawisci, to nazywa sie to wolnoscia slowa, a jak ta sama taktyke stosuja ugrupowania prawicowe, to jest to faszyzm i najgorsze zlo, jakie na swiecie istnieje i koniecznie trzeba cos z tym zrobic. Genitala na krzyzu byly w porzadku, ale jakby ktos umiescil genitalia na gwiezdzie Dawida, to by byl antysemita i wystawe by zapewne zamknieto, czyz nie tak jest? P.S.1 Nie jestem zwolennikiem Giertycha, ale uwazam, ze nie jest gorszy niz wielu innych dzialaczy. P.S.2 Podpisze sie obiema rekami pod tym wnioskiem, jesli razem z nimi zostanie zdelegalizowana "Racja" oraz "NIE". Odpowiedz Link Zgłoś
dante-alighieri Re: NIECH KTOS MI PODA PRZYKLADY... 08.02.05, 07:43 Deklaracja ideowa Młodzieży Wszechpolskiej stawia na baczność. Młodzi nacjonaliści odwołują się w niej do kanonu zasad Jedynej, Prawdziwej, Świętej Wiary Katolickiej i uważają Boga za ostateczny cel człowieka. Awangarda narodowa zamierza dokonać odnowy moralnej i narodowej młodego pokolenia, wypowiadając wojnę doktrynom, głoszącym samowolę, tolerancjonizm i relatywizm. Odnowa może dokonać się jednak tylko wtedy, gdy powstanie katolickie państwo narodu polskiego, państwo stanowiące filar europejskiej cywilizacji łacińskiej. Do tego etyka katolicka obowiązująca w życiu prywatnym i publicznym i rządy Polaków zgodnie ze sprawdzonymi piastowskimi tradycjami zakorzenionymi w cywilizacji łacińskiej i w Kościele Rzymsko-Katolickim. Duch demokracji widoczny jest szczególnie w dziesięciu przykazaniach MW, gdzie możemy przeczytać, że bez hierarchii i karności naród jest bezwładnym ciałem, niezdolnym do jakiegokolwiek działania oraz bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego. Na miano zdrajców zasługują wszyscy, którzy z Giertychem czy Rydzykiem się nie zgadzają. * * * Młodzież wszechpolska współpracuje z organizacjami, których program nosi znamiona antysemityzmu czy innej nienawiści rasowej, ale Wszechpolacy niechętnie się taką współpracą chwalą. Dlatego na użytek konkretnych akcji powołują rozmaite komitety, w których działają niekoniecznie pod szyldem własnej organizacji. Na nieszczęście dla MW, tzw. faszyści beztrosko przyznają się do szeroko zakrojonej współpracy i tylko czasami narzekają, że garniaki na naszych plecach do Sejmu weszły. Chętnie pokazują filmy i zdjęcia ze wspólnych z MW akcji. Na stronach Narodowego Odrodzenia Polski przeczytamy o niezwykle owocnej współpracy z naszymi białymi braćmi z MW. Wszechpolacy mieli wesprzeć także finansowo NOP w akcji „Zakaz pedałowania”. W gazecie NOP „Szczerbiec” możemy przeczytać o niedawnej manifestacji w Krakowie, na którą nacjonaliści zostali osobiście zaproszeni przez działaczy MW. NOP to marginalna partia skrajnej prawicy. Nie kryje się z antysemityzmem czy rasizmem. Poglądy działaczy NOP mieliśmy nieprzyjemność poznać przy okazji kampanii do Parlamentu Europejskiego. Oto, co mogliśmy usłyszeć w wyemitowanej przez TVP 3 reklamówce tego ugrupowania: Odrzucamy koncepcję społeczeństwa tolerancyjnego. Koncepcję, która oznacza jedynie promocje zboczeń, homoseksualizmu, pedofilii, narkomanii. Zboczenia i patologie należy leczyć, nie zaś promować. Objęcie homoseksualistów, narkomanów i tym podobnych programem przymusowej specjalnej opieki medycznej mającej przywrócić ich na łono zdrowego społeczeństwa, oto środek na rozwiązanie tego problemu. Kończy to pogróżka: Wstąp do NOP, bo NOP wstąpi do Ciebie! * * * Kolejni przyjaciele MW to grupa Una Ecclesia, Una Fides, Una Lingua!, co po polsku oznacza – Jeden Kościół, Jedna Wiara, Jeden Język! chłopcy zapamiętują się w uwielbieniu dla Franco i Pinocheta. Marzą o kontrrewolucji i przywróceniu roli kościoła na całym świecie. Sen się niewątpliwie spełni, kiedy tylko zetrzemy liberałów, komunistów, ateistów i innych niewiernych w proch. Dał nam przykład Franco, jak wojować mamy. Grupa wydaje swoje pisemko, w którym publikują głównie działacze MW. O tym, jak i z kim bawią się młodzi narodowcy, możemy się dowiedzieć czytając choćby nieformalne narodowe ziny. W jednym z nich o wymownym tytule „Miecz” upajamy się ujęciami z obozu MW. Szczególnie urocze jest zdjęcie, jak znudzeni letnim słońcem narodowcy piszą na jednym z domów zamieszkanych przez Romów: Macie kosę w plecy. Polska dla Polaków. Z organizacją MW zaprzyjaźnione są także zespoły rockowe: Twierdza, Celtica czy NaRa (narodowy radykalizm). Twierdza to soft. Patetyczne przyśpiewki o patriotycznym charakterze mieszają się z ckliwym opisem piękna naszej ojczystej ziemi. Większy kaliber ma zespół Celtica. W czasopiśmie „Phalanx” członkowie tego zespołu przyrównują się do takich znakomitości jak Legion czy Konkwista. Legion to już narodowa klasyka. Skrajnie rasistowskie i antysemickie teksty plus idea rewolucji nacjonalistycznej i oczyszczenia białej rasy. O Konkwiście warto wspomnieć jedynie dlatego, że cieszy się dużym powodzeniem wśród europejskich faszystów. Zarówno Twierdza, jaki Celtica chętnie podkreślają swoje oddanie sprawie, o którą wspólnie walczymy. Sympatie polityczne zespół NaRa zdradza udzielając „Phalanksowi” wywiadu: Uważamy że trzeba walczyć o ideę Białej Europy. Jesteśmy gotowi poprzeć każdego kto będzie przeciw Unii Europejskiej, NATO i niemieckiej okupacji Śląska. NOP jest słaby, natomiast współpraca z wszechpolakami daje dobre efekty. „Phalanx” na polski przekłada się: falanga. * * * Dzieci Giertycha szkolą tacy specjaliści jak Franciszek Marek – autor „Tematów niebezpiecznych”, czy Dariusz Ratajczyk, znany propagator twierdzenia, że Holocaust to wymysł propagandy żydowskiej. Władze MW rżną głupa twierdząc, że nie mają nic wspólnego z rasistami, szalikowcami czy skrajnymi nacjonalistami. Po 1989 r. w Polsce działały zdecydowanie radykalniejsze i bardziej agresywne grupy nacjonalistyczne. Tyle że ich przedstawiciele nie zostawali burmistrzami miast ani posłami do parlamentu. O ile Polska Wspólnota Narodowa Tejkowskiego czy Polski Front Narodowy Bryczkowskiego wzbudzały najwyżej uśmiech politowania, o tyle Wszechpolacy nie wywołują już takiej beztroskiej radości. Odpowiedz Link Zgłoś
5.5stopy Re: NIECH KTOS MI PODA PRZYKLADY... 08.02.05, 19:24 >NOP to marginalna partia skrajnej prawicy. w Polsce NIE MA partii skrajnie prawicowych. Skrajna prawica z definicji sprowadza się do odrzucenia w całości koncepcji państwa, jako elementu przymusu i opresji. Przeciwstawia mu anarchokapitalizm, czyli ustrój, gdzie rolę państwa przejmą konkurujące ze sobą prywatne korporacje (wbrew pozorom nie jest to takie abstrakcyjne - agencje ochrony już teraz mają więcej funkcjonariuszy niż państwowa policja. Ponieważ są rozdrobnione, nie próbują jej się przeciwstawiać. Z resztą wojny są ZAWSZE nieopłacalne). Jeśli interesuje Cię skrajna prawica od strony innej niż propaganda Fundacji Batorego czy Schumana, poczytaj sobie książki J.H. Hoppego albo artykuły Tomasza Teluka. Dla ścisłości - nie identyfikuję się z tym poglądem, ale uważam, że należy sprawiedliwie zauważyć, że właśnie TO jest skrajna prawica. Pozdrawiam, 5.5 Odpowiedz Link Zgłoś
wasylzly Delegalizacja?? chyba towarzasze mylicie czasy 08.02.05, 15:07 jak latwo poznac komucha, od razu delegalizowac, spalowac, do kryminalu!! tych ktorzy stawiaja takie wnioski trzeba "zdelegalizowac" z demokratycznego zycia publicznego. Niektory m sini sie polskie Guantanomo!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
neofita_bm Re: Zdelegalizować UW 08.02.05, 22:12 wspomnienia M. Krupińskiego z więzienia w stanie wojennym: Gdzies na przelomie lat 82/83 przywieziono do Leczycy Wladyslawa Frasyniuka. Przez kilka dni trzymano go oddzielnie a nastepnie „dokwaterowano" do nas. Bylo nas juz wtedy ponad dziesieciu i od czasu do czasu zmieniano nam strategicznie cele. Po jednej z takich roszad znalazlem sie sam na sam z Frasyniukiem w malej celi z czterema pryczami. Zastanawialem sie nad celem takiej rozrzutnosci metrazowej - cele byly zwykle przepelnione a tutaj pomimo dwóch pustych prycz nie dokwaterowano nam nawet wtyczki (byli tacy). Najmniej machiawelicznym wytlumaczeniem moglo byc ze cela miala dobry podsluch i chciano posluchac naszych rozmów. Rozbawiony pomyslalem ze sluchajacych spotka raczej zawód bo Frasyniuka za tytana intelektu raczej nie uwazalem - przeto szans na ekstrawertyczne dyskusje z mojej strony raczej nie bylo. W jakims jednak stopniu sie pomylilem - Wladek mial dziwnie wiele do powiedzenia. Nie mówil wprawdzie wlasnym jezykiem tylko cytatami z Michnika, Kuronia & Co, ale mówil zadziwiajaco wiele i zadziwiajaco plynnie. Wrecz recytowal. Nie bylo w tym “prawie monologu" nic o “Solidarnosci" czlonkami KK której obaj bylismy, ani o sytuacji Polski której wykladnikiem byla nasza obecnosc w Leczycy. Bylo natomiast bardzo wiele o strategii dojscia do wladzy i o wladzy tej przyszlym skladzie. A ów referowany sklad byl z grubsza taki, jak to dzis bym okreslil, pomagdalenkowy - czyli Frasyniuka idole, Frasyniuk i ci co z nimi trzymac beda. Frasyniuk mówil, a mnie przed oczami rysowala sie scena z Sienkiewiczowego potopu, kiedy to ksiaze Boguslaw Kmicicowi o postawie czerwonego sukna referowal. Do tej pory nie jestem pewien co bylo powodem tej wylewnosci. Moze wczesniejsza ulotka Grunwaldu, która po storpedowaniu Zjazdu tej organizacji w Grunwaldzie w lipcu 1981 i zapobiezeniu druku materialów zjazdowych przez Zarzad Regionu Warminsko Mazurskiego, którego bylem wybranym wlasnie przewodniczacym, deklarowala mnie Zydem. Moze inspiracja Kiszczaka & Co, którzy mogli uwazac mnie za kandydata na przyszlego magdalenkowca. Moze wreszcie Frasyniukowe mniemanie ze nikt okazji przylaczenia sie do przyszlej waadzy sie nie oprze i bedzie o jej wzgledy czynem i lojalnoscia zabiegal. Najbardziej dzis prawdopodobna wydaje mi sie mieszanina wszystkich trzech powodów - bo przecie ktos musial nam to tet a'tet w pól pustej celi zorganizowac a mój „wykladowca teorii przyszlej waaadzy" mówil otwarcie jak do swojego. A ja go, nieszczesny, zbylem jak glupiego dzieciaka i wysmialem (nie próbujac nawet, z uwagi na spodziewany podsluch i Frasyniuka wlasne walory intelektualne, polemizowac) wywolujac najpierw zdziwienie i konsternacje, a nastepnie wyrazna wrogosc. Musi co jakis plan w stosunku do mnie sie wtedy rypnal… Czyj? Byla jeszcze pózniej jakas próba z jego strony podsuniecia mi do podpisania deklaracji ze “uwazam TKK za jedyna sile przewodnia i reprezentacje “Solidarnosci" i spoleczenstwa", a kiedy i to wysmialem - zostalismy wrogami. Wlasciwie - Frasyniuk zostal moim wrogiem, bo ja go po prostu lekcewazylem. Lekcewazylem nieslusznie - jak dowiodla pózniejsza Magdalenka, której prescenariusz bylo mi dane wysluchac w cztery oczy od Wladyslawa Frasyniuka w wiezieniu w Leczycy na poczatku roku 1983. Odpowiedz Link Zgłoś
brzozzzka Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 08.02.05, 21:07 powiem krótko...młodzieży wszechpolskiej za rzucanie jajami i innymi "przyborami" mowię stanowczo NIE!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
rolotomasi Re: PRECZ z GŁUPCAMI i HIPOKRYTAMI ! 08.02.05, 23:58 Unia Wolności już się wykazała jako mentor, orator i propagator - Czas na Młodzież - Na początek >> WszechPolską. Odpowiedz Link Zgłoś
iw.on.a Odwracanie kota ogonem 09.02.05, 00:28 Odczepcie Wy sie juz od tej unii wolnosci, nie o to przeciez chodzi w newsie, ze UW. Wszystko jedno, kto to zglosil, wazne ze w koncu ktos to zrobil - i dobrze, bo MW faktycznie przegina. Odpowiedz Link Zgłoś
rolotomasi Re:~ Uni wolności~ kota odwracanie ogonem: nazad ! 09.02.05, 01:38 kiedy to właśnie Łunia ustami przedpiszącego kota odwraca, a innych, np.MW ,się czepia. Więc>> sam się oddziel od tematu i MW(na przykład) to wtedy zobaczysz swoje i Łuni czepialstwo. To takie typowo unijne << >> Starców aeropag czepia się młodzieży bo ta do Macierzy bez Łuni, Woł! , bieży już-Dajemy radę rymowankę pozwalam użyć w celach ripostowych Młodzieżowcom vs UW Odpowiedz Link Zgłoś
roman.sworski Re: Wniosek o delegalizację Młodzieży Wszechpolsk 12.02.05, 00:47 DELEGALIZACJA! Odpowiedz Link Zgłoś