Dodaj do ulubionych

Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok

24.10.05, 23:17
do rpzodu w polskiej polityce.

Bo nareszcie krystalizuje sie prawdziwa partia lewicowa nieumoczona
komunizmem i konsekwentnie obstajaca za idealami socjaldemokracji. Dla tych
co nie znaja historii przypomne ze PPS przed wojna tez byl radykalnie
antykomunistyczny.

Kaczynscy tworza w Polsce lewice z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesna i
socjotechniczna. Nie oaprta na postpezperowskich niedobitkach przywyczajonych
do odgrywania roli kukielki Wielkiego Brata ale majaca wlasnie polskie
interesy na wzgledzie jako priorytet.

Teraz jako zagorzaly tradycjonalista, gratulujac Kaczynskim sukcesu, bede
oczekiwal na kogos kto stworzy w Polsce PRAWICE z prawdziwego zdarzenia
Obserwuj wątek
    • derduch Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:19
      Staliśmy nad przepaścią, dzięki pokurczowi zrobiliśmy spory krok do przodu.
    • lortea Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:21
      Ciekawa myśl, też czasem postrezgam PIS jako jedyną normalną lewicę, zajmującą
      się problemami uboższych a nie tyłkami pedalów. Niemniej PIS pozostanie na
      prawicy, pewnie jesteśmy skazani w Polsce na duze odmienności polityczne
      wynikające z duzego zacofania i kilkuset lat rozwoju innego niż na zachodzie.
      Stąd przykładanie do nas miary zachodniej nie ma za bardzo sensu, nie będziemy
      mieli w oczekiwalnej perespektywie partii typowo chadeckich czy typowo
      konserwatywnych, Partie powstają jako odpowiedź na zapotrzebowanie wyborców, a
      potrzeby polskich wyborców są inne niż niemieckich.
      • manny_ramirez Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:28
        lortea napisał:

        Niemniej PIS pozostanie na
        > prawicy, ================================

        a w czym jest na prawicy. Antykomunizm to nie wyznacznik lewicowosci tylko
        rozsadku. Oprocz antykomunizmu PiS to partia socjaldemokratyczna
        • lortea Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:31
          - wartości patriotyczne,
          - rola religii w życiu publicznym,
          - podkreślenie suwerennosci krajów członkowskich UE,
          - rozwój rodzimej klasy średniej (przede wszystkim kupieckiej),
          - rodzimy kapitalizm i suwerennosć kapitałowa.
          • idiotyzmy-kacze Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:33
            skrajnie lewacki program gospodarczy + "wartości patriotyczne" + zamordyzm = faszyzm
            • lortea Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:34
              Gwoli prawdy już mamy wyśledzony twój IP, jutro o poranku wpadamy do ciebie.
              • idiotyzmy-kacze Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:37
                na razie pisuary jeszcze nie rządzą
              • ritterausleidenschaft sledzimy, inwigilujemy, rozpracowujemy - brawo 25.10.05, 13:53
                oto IV RP!
          • manny_ramirez oprocz ostatniego punktu 25.10.05, 01:20
            to wszystko lansowalo tez PPS
          • paul_78 Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 25.10.05, 11:23
            lortea napisał:

            > - wartości patriotyczne,

            Szkoda tylko, że zamiast programu gospodarczego, a nie obok

            > - rola religii w życiu publicznym,

            Bzdura. Religia jest prywatną sprawą.

            > - podkreślenie suwerennosci krajów członkowskich UE,

            Akurat. Jeszcze nam po złości dokopią.

            > - rozwój rodzimej klasy średniej (przede wszystkim kupieckiej),

            O tak, to pisiory gwarantują. Zaczną od podwyższenia zus-u, żeby klasa średnia
            miała lepiej na emeryturze.

            > - rodzimy kapitalizm i suwerennosć kapitałowa.

            Bzdura. Ten kapitał to skąd wezmą? Dodrukują?
        • elfhelm PiS to taki ewenement... 24.10.05, 23:36
          nazijmy to katolickim socjalem. Albo socjalchadecją.
          Przypomina najbardziej skrajne skrzydła hiszpańskiej partii ludowej + mniejsza
          tolerancja + centralizm
          • lortea Re: PiS to taki ewenement... 24.10.05, 23:38
            Zrozumcie ze przykładanie miary krajów które miały przez kilkaset lat inną
            drogę rozwoju, jest głupotą. PIS to partia o prawicowych wartościach która nie
            ignoruje przeogromnych przepaści jakie sie nam porobiły w narodzie. I tyle,
            wasze szukanie nazw nic nie da.
            • manny_ramirez zgoda ze nie da sie zaszufladkowac 24.10.05, 23:40
              ale PiSowi i Kaczynskim duzo blizej do lewicy niz prawicy. Wlasnie tu widze
              wielka szansa. Ze to oni stworza ta lewice z prawdziwego zdarzenia.
              Niepodleglosciowa i socjaldemokratyczna i ze zmarginalizuja SLD i Samoobrone
              • lortea Re: zgoda ze nie da sie zaszufladkowac 24.10.05, 23:42
                Nie, nie i jeszcze raz nie. poza tym muszę kończyć, bo stukaniem w klawiaturę
                przeszkadzam współlokatorowi,pozdraiam forumowiczów i dobranic.
                • manny_ramirez czemu nie 25.10.05, 01:49
                  Gdyby oni zajeli lewa scena polityczna w Polsce to byloby bardzo dobrze dla
                  karju!!!
            • elfhelm Re: PiS to taki ewenement... 24.10.05, 23:42
              o prawicowych wartościach???
              To zobacz, jakie są wartości europejskiej prawicy skupionej np. w EPP-ED czy
              nawet u części sojuszników PiS: wolnorynkowość, tolerancja i szacunek (nawet
              dla pedałów i lesb), świętość prawa własności (a w PiSie są ciągoty z
              przyznawaniem mieszkań lokatorom), rozdział kościoła od państwa przy
              jednoczesnym stosowaniu się do zasad chrześcijańskiego solidaryzmu (ale bez
              udziału biskupa w poświęceniu każdego kilometra autostrady)
              • elfhelm I jeszcze jedna wartość 24.10.05, 23:43
                szacunek dla pracy. I dla tworzących miejsca pracy - stąd we Francji strajki
                służb komunalnych, bo tam rząd i parlament nie ugnie się przed nielegalną
                manifestacją górników.
          • manny_ramirez chrzesciajsnki socjalizm 24.10.05, 23:38
            a la Lamennais to takze lewica
            • manny_ramirez sorry za literowke 24.10.05, 23:41
              chrzescijanski socjalizm:)
              • elfhelm Re: sorry za literowke 24.10.05, 23:44
                czy w PiS nie jest jednak bardziej katolickie niż chrześcijańskie?
                chrześcijaństwo (szeroko pojęte) kojarzy mi się z wielonurtowością, tolerancją,
                dialogiem. PiS nie bardzo.
                • manny_ramirez Re: sorry za literowke 24.10.05, 23:46
                  W jednoreligijnym panstwie partia chrzescijanska z natury bedzie katolicka
                  • elfhelm Re: sorry za literowke 24.10.05, 23:49
                    manny_ramirez napisał:

                    > W jednoreligijnym panstwie partia chrzescijanska z natury bedzie katolicka

                    ale PiS mi się bardziej kojarzy z katolicką zaściankowością. Nie zaś z
                    katolicyzmem chrześcijańskim reprezentowanym przez Jana Pawła II (mimo jego
                    konserwatywnych poglądów) otwarciem na inne środowiska.

                    Nie wystarczy przynieść partyjny sztandar na Jasną Górę i biegać do kościółka.
                    Trzeba słuchać i przestrzegać. Dotąd katolicyzm na pokaz reprezentowały kolejno
                    ZChN i LPR. Ta pierwsza partia w całości jest dziś w PiSie...
                    • manny_ramirez mi sie z tym kojarzy LPR 24.10.05, 23:50
                      mozna Kaczynskich nielubic, ale to ludzie religijnie otwarci w porownaniu do
                      Giertychow i spolki
                      • kropekuk I - bez pomocy Kurskiego - nie wymachuja na pokaz 25.10.05, 00:07
                        ni krzyzem, ni rozancem; o ile pamietam to sa obaj za prywatnoscia religii.
                      • elfhelm Re: mi sie z tym kojarzy LPR 25.10.05, 00:10
                        manny_ramirez napisał:

                        > mozna Kaczynskich nielubic, ale to ludzie religijnie otwarci w porownaniu do
                        > Giertychow i spolki

                        nie no do końca nie porównuję. Ale w porównaniu z ich nietolerancją (patrz
                        skrajna homofobia prawie jak w LPR, niemieckofobia i jeszcze inne) to mam
                        wątpliwości.
                        • manny_ramirez Jesli Twoje wywody oparte sa na Paradzie Rownosci 25.10.05, 00:35
                          To ja tez jestem nietolerancyjny. Walka o rownouprawnienie to nie powod aby
                          demonstowac wobec wszystkich swoja golizne i czescie intymne. Heterosekualisci
                          nie laza po ulicach nadzy, nie ma powodu aby to robili geje
                          • elfhelm Re: Jesli Twoje wywody oparte sa na Paradzie Rown 25.10.05, 02:10
                            mnie naprawdę parady gejów mało obchodzą. Jednak wolność zgromadzeń należy do
                            podstawowych wolności konstytucyjnych, a jej ograniczenia są dość jasne. Gardzę
                            przy tym motłochem rzucającym w gejów kamieniami, czy też wykrzykujący hasła o
                            pedałach do obozów (były takie na jakiejś antydemonstracji).
                            I jestem jak najdalszy od porównywania homoseksualistów do pedofilów czy innych
                            zboczeń - które tym się różnią, że szkodzą innym.

                            Wydaje się też, że mimo psychicznych liderów (Niemiec, Szyszkowska, Biedroń) -
                            to nie zamierzali chodzić na paradzie z gołą d...

                            Odnośnie pis chodzi jeszcze o jedną sprawę. Jarosław powiedział, że nie będą
                            prześladować homoseksualistów, ale nie godzi się, by byli oni nauczycielami
                            (był taki wywiad).

                            Tymczasem dzieciom w szkołach bardziej zagrażają pedofile ukryci w zawodach
                            nauczyciela czy księdza. Symptomatyczna jest zresztą postawa PiS. Senatorem
                            został pan Piotrowicz - prokurator z Krosna, który UMORZYŁ sprawę księdza
                            pedofila z Tylawy. Dopiero prokuratura w Jaśle wznowiła postępowanie i sprawa
                            skończyła się skazaniem zboczeńca.
                            • manny_ramirez no to jakie masz dowody 25.10.05, 02:38
                              na nietolerancyjnosc kaczynskich??
                              • elfhelm Re: no to jakie masz dowody 25.10.05, 13:04
                                masz wywiad z Jarosławem, że homoseksualista nie powinien być nauczycielem.
                                Przecież to porażka. Skoro im nie przeszkadza ksiądz pedofil...
    • idiotyzmy-kacze Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:31
      PiS to nie do końca lewica. Ich program najbardziej przypomina faszyzm - z jednej strony dominacja związków zawodowych i silna obecność państwa w gospodarce, z drugiej granie na narodowych resentymentach i podkreślanie przywiązania do tradycji. Do tego dochodzi zamordyzm i chęć kierowania życiem obywateli
      • manny_ramirez Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:33
        to PPS tez bylo partia faszystowska
        • kropekuk Ale to bylo 3 pokolenia TEMU !!! 24.10.05, 23:50
          Juz tu wspomnialem, ze BBC nazwala Kaczynskiego "konserwatywnym socjalista",
          choc moze to tylko kurtuazja i chodzi tu po prostu o socjalizm w jego wersji
          sprzed jakiegos wieku, anachronizm innymi slowy:)))
          • manny_ramirez Dlaczego anchronizm?? 25.10.05, 01:21
            kropekuk przeciez cala dzisiejsza filozofia to ciagle Platon vs Arstoteles albo
            Stoicy vs Augustyn. Historia jest cykliczna i lubi sie powtarzac:)) Progres to
            wymysl lewicy aby przeslonic wlasne intelektualna miernote:)
            • kropekuk Historia to nadawanie sensu rzeczywitosci, Manny 25.10.05, 02:34
              Szukanie sensu dla status quo, nb. zreszta tylko w tzw. spoleczenstwach
              rozwinietych, w tzw. prymitywnych ow sens nadaje mit. A cyklicznosc tzw.
              historii to uniwersalny produkt ludzkiego umyslu: czy znasz jakikolwiek mit, w
              ktorym czas nie bylby cykliczny? Nie. Bo to jedyna ludzka recepta na
              niesmiertelnosc:)))
              Niemniej sie zgodze: ludzkosc "od zawsze" spiewa te sama czastuszke, i jak w
              czastuszcze wymienia tylko pewne elementy - sam przeciez robilem doktorat z
              modeli transformacyjnych tekstu.;)
              • manny_ramirez kropekuk, ja jestem tradycjonalista 25.10.05, 02:37
                wrogiem oswiecenia. Edmund Burke to moj mistrz.
                W linear history ani progress nie wierze.

                A jesli chodzi o potrzebe mitu. No coz bez pewnej dozy mitologii spoleczenstwo
                po prostu nie bedzie funkcjonowac
                • kropekuk To ja jestem jeszcze bardziej w wiekach srednich: 25.10.05, 02:42
                  ja wogole w historie nie wierze:))))
                  • manny_ramirez he, he jeszcze przedrenesansowy ha? 25.10.05, 02:46
                    Tylko w Piekle Dantego nie wyladuj:)
    • kropekuk Many, Kaczor zyskal w UK miano" konserwatywnego 24.10.05, 23:47
      socjalisty" - nareszcie czysto polskie novum w polityce swiatowej. I moze nie
      takie glupie, jak sie to na pierwszy rzut oka wydaje:))))
      • manny_ramirez wiem 24.10.05, 23:48
        Dzis na wykladzie pouczalem co to za fenomen ten "right-wing socialist":)))
        • mmkkll Re: wiem 25.10.05, 00:19
          Skoro może istnieć "left-wing libertarian"...
          • manny_ramirez a coz to za stwor?? 25.10.05, 01:48
            Nie slyszalem jeszcze?:))
            • mmkkll Re: a coz to za stwor?? 25.10.05, 02:04
              Niejaki Chomsky tak się określa ;).
              A propos:
              Obejrzyj sobie:
              www.archive.org/details/Michael_BadnarikWarto.
              • manny_ramirez dzieki znam go 25.10.05, 02:34
                ale liberterianinem nie jestem:))
                • kropekuk Gdyby to byl "liberal" to bym powiedzial Tony 25.10.05, 02:36
                  Blair i New Labour;)
                  • mmkkll Re: Gdyby to byl "liberal" to bym powiedzial Tony 25.10.05, 02:52
                    Czyżby? Amerykańscy libertarianie to chyba jednak coś innego.
                    • manny_ramirez pewnie ze cos innego 25.10.05, 02:53
                      na slowo socjalista trzesa sie jeszcze bardziej niz ja:)
                      • mmkkll Re: pewnie ze cos innego 25.10.05, 02:57
                        A czego oczekujesz od ludzi, którzy za socjalistę uznają m.in. Friedmana :)?
                        Swoją drogą podobają mi się te wykłady nt. konstytucji USA, choć na razie
                        obejrzałem 2 części(każda po godzinie).

                        Inna sprawa, że jeśli jakaś partia(a nie klub dyskusyjny) rzeczywiście prawicowa
                        miałaby szanse w Polsce, to musiałaby reprezentować opcję raczej
                        konserwatywno-liberalną.
                    • kropekuk I dlatego jest ten "gdyby liberal" n/t 25.10.05, 02:53

              • manny_ramirez Chomsky 25.10.05, 02:47
                to najinteligentniejszy idiota jakiego czytalem:))
                • kropekuk W "Gramatyce generatywnej"? Nie sadze... 25.10.05, 02:53
                  Dla mnie Manny on sie bawi odbiorca z pelna i cyniczna swiadomoscia, jak
                  zadzialaja na okreslona grupe jego "politologiczne" teksty. Widzisz: "Imie
                  Rozy" zrodzilo sie przeciez z zakladu Umberto Eco z innymi semiologami, ze
                  znalazl przepis na bestseller ( i - kurcze - niewatpliwie znalazl!), a Chomsky
                  mogl znalezc przepis na niezla socjotechnike (tym bardziej, ze na tym zarabia
                  lepiej, nizli na lingwistyce).Chomsky kreuje mity, Manny, o czym zreszta juz
                  wspominalismy tu w innym miejscu:)))
                  • manny_ramirez oczywiscie kropekuk 25.10.05, 02:55
                    bardzo genialne lecz idiotyczne mity

                    jego semiologia jest na najwyzszym poziomie ale jego teksty polityczne moglyby
                    byc pisane przez politruka.

                    Juz Vidal bardziej mi pasuje pod wzgledem krytyki Ameryki
                    • mmkkll Re: oczywiscie kropekuk 25.10.05, 03:00
                      > Juz Vidal

                      Nie znam. Ale czy różnica między nim a Chomskym jest mniej więcej jak między
                      "The power of nightmares" a "Fahrenheit 9/11"?
                  • a.adas Re: W "Gramatyce generatywnej"? Nie sadze... 25.10.05, 11:37
                    Sam Eco kilka lat temu stwierdził, że "Imię Róży" powstało bo, cytuję:
                    "profesor zbliżajacy sie do 50tki ma do wyboru dwie rzeczy: uciec ze
                    striptizerką albo napisać powieść". A Eco można określić mianem genialnego
                    nudziarza:)
                • mmkkll Re: Chomsky 25.10.05, 02:53
                  Coś w tym jest :).
                  Facet ma uznany dorobek naukowy, a i poglądy na wolność słowa jak najbardziej
                  słuszne(to trzeba mu przyznać.).
    • manny_ramirez a teraz bez literowek:) 24.10.05, 23:50
      --------------------------------------------------------------------------------
      do przodu w polskiej polityce.

      Bo nareszcie krystalizuje sie prawdziwa partia lewicowa nieumoczona
      komunizmem i konsekwentnie obstajaca za idealami socjaldemokracji. Dla tych
      co nie znaja historii przypomne ze PPS przed wojna tez byl radykalnie
      antykomunistyczny.

      Kaczynscy tworza w Polsce lewice z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesna i
      socjotechniczna. Nie oparta na postpezetperowskich niedobitkach przywyczajonych
      do odgrywania roli kukielki Wielkiego Brata ale majaca wlasnie polskie
      interesy na wzgledzie jako priorytet.

      Teraz jako zagorzaly tradycjonalista, gratulujac Kaczynskim sukcesu, bede
      oczekiwal na kogos kto stworzy w Polsce PRAWICE z prawdziwego zdarzenia
      • nielubiegazety2 Trzeba dobrze wypatrywać. Więcej niż zalążki 25.10.05, 00:37
        prawicy już są w UPR. Jak zostaną partią polityczną (bez dominujących cech
        sekty) wyciągną liberalne przyczółki z PIS i PO.
        I długa praca u podstaw. Kaczyńscy są przykładem, że upór, bez wiecznego
        obrażania wszystkich dookoła i serwowania mediom wyłącznie chwytliwych
        medialnie gezjzerków dają efekty. Polityka to sztuka zdobywania władzy, nie
        publicystycznej popularności, ani nachalnego wytykania wszystkim: jesteś głupi
        i masz wszy ja mam rację i nie oddam ani guzika.
        Konserwatywnym - liberałom trzeba jeszcze sporo czasu i jeszcze więcej
        cierpliwości. Efekty przyjdą. Spoko.
        • manny_ramirez aby UPR zaistnial potrzebuje 25.10.05, 00:38
          nowego przywodztwa

          Z Korwinem, Michalkiewiczem i Wojtera to bedzie zawsze polityczny plankton
    • hrabia.m.c Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 24.10.05, 23:53
      w przepaść!!
    • przycinek.usa "Nowoczesna i socjotechniczna" 25.10.05, 02:40
      "Nowoczesna i socjotechniczna"

      He he he. Zycie przeroslo kabaret!
      • manny_ramirez Lepsza taka 25.10.05, 02:41
        niz ta zyjaca w epoce Gomulki
        • ab03 Re: Lepsza taka 25.10.05, 03:11
          Moze po prostu przywrocmy stan z przed denominacji a bedziemy mieli pelny kraj
          milionerow. A Polska znowu bedzie krajem szczescia i dobrobytu...
    • mysz_polna5 Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 25.10.05, 03:13
      manny_ramirez napisał:


      > Kaczynscy tworza w Polsce lewice z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesna i
      > socjotechniczna. Nie oaprta na postpezperowskich niedobitkach przywyczajonych
      > do odgrywania roli kukielki Wielkiego Brata ale majaca wlasnie polskie
      > interesy na wzgledzie jako priorytet.
      >
      > Teraz jako zagorzaly tradycjonalista, gratulujac Kaczynskim sukcesu, bede
      > oczekiwal na kogos kto stworzy w Polsce PRAWICE z prawdziwego zdarzenia


      Dodam cos, na temat dawnej ~ SLD-owskiej lewicy. Postkomunisci przeszli na
      pozycje liberalow gospodarczych i przestali juz gadac o wrazliwosci spolecznej.
      Lepper zas, jest tworem postkomunistow, stworzonym po to, aby zatruc zycie
      Jerzego Buzka.

      Natomiast, prawicy jako takiej nie ma. Ta, ktora najbardziej sie sie pod ta
      nazwe podwiesza, czyli PO, to partia oligarchow.
      • manny_ramirez Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 25.10.05, 03:15
        ze wszystkim powyzszym zgadzam sie calkowicie
      • kropekuk Jakich oligarchow? Tusk jako oligarcha wlasnego 25.10.05, 03:16
        psa? Zamiast hasel moze cos blizej, moze jakies nazwiska....
    • andrzejg Zgoda.Dlatego miejsce PO jest po prawej stronie 25.10.05, 09:58
      i liderzy tej parti powinni z tego zdawać sobie sprawę i wykorzystac szansę na przełamanie chorego układu i podziału na postsolidarność i postkomunę.

      a.
      • n0str0m0 NIezgoda. 25.10.05, 11:52
        "przełamanie chorego układu i podziału na postsolidarność i postkomunę"

        dlaczego?

        postkomuna
        najpierw podzialami dumna
        teraz chce kamuflowac???

        nie ma nic za darmo
      • manny_ramirez Re: Zgoda.Dlatego miejsce PO jest po prawej stron 25.10.05, 12:41
        zgoda. Tylko ze w Po tez jest sporo osob z tendencjami socjaldemokratycznymi
    • patriota Narodowa i lewicowa? Cos na ksztalt NSDAP? 25.10.05, 10:33
      Oni tez byli lewicowi choc nie komunistyczni i wyznawali absolutny priorytet
      interesu narodowego......

      Oby ten "wielki krok" nie byl krokiem w wielka kupe.
      • manny_ramirez Nie raczej cos na ksztalt 25.10.05, 12:41
        przedwojennego PPS
    • ukos Dlatego, że stoimy nad przepaścią 25.10.05, 10:39
      A w tym miejscu niektórzy wykonują olbrzymi krok do przodu.
      • manny_ramirez to ocena wielce subiektywna 25.10.05, 12:42
        inni mysla ze Polska stala na krawedzi przepasci przez ostatnia dekade
        • ukos Czyli stoimy tam, gdzie staliśmy 25.10.05, 13:24
          Tylko teraz mamy wykonać ten krok naprzód!
    • natural7 Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok 25.10.05, 10:41
      Trafiłeś w 10. Prawica w Polsce to Korwin-Mikke.
    • homosovieticus Mim zdaniem jest odwrotnie. Kaczyńscy zbudują 25.10.05, 11:08
      w Polsce PRAWICĘ.
      Takie są obecnie polityczne tendecję nie tylko w Europie.
      Jeśli Polska chce zabiegać o swoje interesy wśród możnych tego Świata, to musi
      u Nas powstać silna partia prawicowa umiejąca się żegnać prawa ręką.
      • sam_sob Re: Mim zdaniem jest odwrotnie. Kaczyńscy zbudują 25.10.05, 11:17
        Też tak sądze i mogę dodać, iż żegnanie się Tuska na trzy zamiast cztery, tą
        opinię uwiarygadnia w sposób istotny.
        • homosovieticus Re: Mim zdaniem jest odwrotnie. Kaczyńscy zbudują 25.10.05, 11:23
          ;)
          ps
          Stanowisko mediów tez staje się jaśniejsze.
      • manny_ramirez Wytlumacz jak 25.10.05, 12:43
        bede budowac ta prawice gdy ich program gospodarczy jest calkiem lewicowy
        • homosovieticus Program gospodarczy nie zna podziału na lewicowy 25.10.05, 12:49
          lub prawicowy.Nie ma gospodarki lewicowej i prawicowej. Sa tylko rózne CELE
          gospodarowania.
          • manny_ramirez No dobrze wiec nie lewicowy-prawicowy 25.10.05, 12:56
            ale socjalizm vs kapitalizm
            • homosovieticus Re: No dobrze wiec nie lewicowy-prawicowy 25.10.05, 13:08
              manny_ramirez napisał:

              > ale socjalizm vs kapitalizm
              taki podział w godpodarce dotyczy JEDYNIE stosunku do własnosci tzw. środków
              produkcji.
      • ukos Skrajna prawica - 100 przedsiębiorstw państwowych 25.10.05, 13:29
        A nawet ponad 100! tzw. "strategicznych" - he, he, chyba w strategii obsadzania
        rad nadzorczych osieroconych po nieboszczce (no, jeszcze nie całkiem, dopiero
        schodzącej) PZPR.
        • homosovieticus Re: Skrajna prawica - 100 przedsiębiorstw państwo 25.10.05, 14:42
          A coż polityczne pojecie prawicy ma wspólnego z państwowymi czy prywatnymi
          przedsienbiorstwami. Gdzie Ty sie uczyłeś ekonomii politycznej? Chyba z ksiazek
          Belki, Kołodki, Baki, lub innego postkomunistycznego jełopy :((
    • a.adas PERONIZM? 25.10.05, 11:40
      ruch społ.-polit. w Argentynie, odmiana populistycznego korporacjonizmu,
      stworzony w poł. lat 40. przez J.D. Peróna i kierowany przez niego i jego
      charyzmatyczną żonę Evitę; stanowił sojusz różnych sił społ.: dużej części
      robotników skupionych w nowych związkach zaw. i Powszechnej Konfederacji Pracy
      (CGT), zdominowanej przez zwolenników Peróna, wielu grup klas średnich,
      licznych oficerów wojska i policji. Oparty na idei justycjalizmu
      (sprawiedliwości społ.) i nacjonalizmu oraz dążeniu do „wielkiej Argentyny”
      przez zajęcie „trzeciej pozycji” między kapitalizmem i komunizmem; w polityce
      gosp. program ekspansji sektora państw., zwł. w przemyśle, którego rozwój
      popierał, oraz silnego interwencjonizmu państwa i ograniczenia roli kapitału
      zagr.; w polityce społ. — paternalizm dla zapewnienia „pokoju klasowego” i
      symbioza państwa z korporacyjnymi związkami zaw.; w polityce zagr. — dążenie do
      utrzymania niezależnej postawy Argentyny wobec USA. Po dojściu Peróna do władzy
      1946 peronizm stanowił społ. i ideową podstawę jego rządów;
      encyklopedia.pwn.pl/56347_1.html
      Ale cos podobnego marzy się nie tylko PiSowi, praktycznie całaj polskiej scenie
      politycznej. No, ale teraz to PiS wysforował się na czoło:)
      • homosovieticus Bliżniaki górą! Zwyciezców trzeba popierać a nie 25.10.05, 11:50
        przegranych. Uczmy się polityki od ANGLIKÓW i ROSJAN
      • manny_ramirez Peronizm to byla raczej idea 25.10.05, 12:44
        ktora swiecila Michnikowi i towarzystwu w poczatkach transformacji
        • a.adas Re: Peronizm to byla raczej idea 25.10.05, 12:54
          manny_ramirez napisał:

          > ktora swiecila Michnikowi i towarzystwu w poczatkach transformacji

          No widzisz, jak to wszystko się ładnie zgadza:)
          Michnik nigdy nie ukrywał, że wywodzi się z lewicy - od pewnego momentu nawet
          niekoniecznie ateistycznej:)
      • ukos Chyba raczej pieronizm 25.10.05, 13:40
        Tow. Adam Gierek powiedział "pierona!" i cała Polska narodowo-katolicka jak
        jeden mąż zagłosowała za namaszczonym. Tow. Gierek jest, co prawda,
        Zagłębiakiem, a nie Ślązakiem, ale mimo to mógł powiedzieć "pierona!", bo on
        przecież łączy, a nie dzieli - w ten sposób odebrał Tuskowi jego hasło wyborcze.
    • xtrin ... szkoda, że staliśmy właśnie nad przepaścią. 25.10.05, 13:18

      • homosovieticus dlaczego i czego Ci żal? przecież Kwach pozostawia 25.10.05, 13:27
        Państwop w dobrej kondycji, wczoraj zapewniał Polaków o tym.
        • verbaveritatis Wolę KPP! 25.10.05, 13:50
          Jesli kaczyzm to lewica, to ja wolę Komunistyczną Patię Polski. Niestety,
          partię rozstrzelanych przez Stalina...
    • crazy.diamond Oczywiście - konieczna zamiana miejsc w Sejmie! 25.10.05, 13:55

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=30958238&a=30958238
    • joannabarska Ogromny krok w przepasć!!! 25.10.05, 14:17
      manny_ramirez napisał:

      > do rpzodu w polskiej polityce.
      >
      > Bo nareszcie krystalizuje sie prawdziwa partia lewicowa nieumoczona
      > komunizmem i konsekwentnie obstajaca za idealami socjaldemokracji. Dla tych
      > co nie znaja historii przypomne ze PPS przed wojna tez byl radykalnie
      > antykomunistyczny.
      >
      > Kaczynscy tworza w Polsce lewice z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesna i
      > socjotechniczna. Nie oaprta na postpezperowskich niedobitkach przywyczajonych
      > do odgrywania roli kukielki Wielkiego Brata ale majaca wlasnie polskie
      > interesy na wzgledzie jako priorytet.
      >
      > Teraz jako zagorzaly tradycjonalista, gratulujac Kaczynskim sukcesu, bede
      > oczekiwal na kogos kto stworzy w Polsce PRAWICE z prawdziwego zdarzenia
      -----------------------------------------------------------------------------
      "Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli
      nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i
      próbował przywrócić karę śmierci" - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
      "Komisja postraszyła arcykonserwatystę Lecha Kaczyńskiego, deklarując, że każde
      państwo UE musi stosować się do unijnych reguł ochrony mniejszości i zniesienia
      kary śmierci" - pisze gazeta.

      Według dziennika, nieprzestrzeganie tych zasad może uruchomić specjalną
      procedurę przewidzianą w traktacie z Nicei, która pozwala pozbawić
      państwo "poważnie naruszające" zobowiązania w sferze praw człowieka prawa głosu
      na spotkaniach ministerialnych."Będziemy obserwować sytuację bardzo uważnie" -
      mówi cytowany przez dziennik rzecznik Komisji Jonathan Todd.

      Także liberalny "The Independent" pisze, że po wygranej Lecha Kaczyńskiego,
      który próbował ograniczyć prawa homoseksualistów i jest zwolennikiem kary
      śmierci, Polska otrzymała kategoryczne ostrzeżenie, by przestrzegała zobowiązań
      związanych z prawami człowieka.

      "Mamy się na baczności. Mam nadzieję, że polski prezydent nie będzie próbował
      podważać niektórych podstawowych zasad i wartości europejskich" - mówi cytowany
      przez gazetę liberalny eurodeputowany brytyjski Chris Davies.

      Według dziennika, zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego, którego brat bliźniak będzie
      kluczowa figurą w przyszłej koalicji rządzącej, wywołało też alarm z powodu
      sprawy reparacji dla Warszawy za zniszczenia dokonane przez Niemców w czasie II
      wojny światowej. Gazeta cytuje słowa Lecha Kaczyńskiego, że Polska ma "moralne
      podstawy, by żądać odszkodowania" za zniszczenia wyrządzone przez nazistów.

      Za Onetem (chyba)












































      • dokowski Kaczorek musi oczywiście spoważnieć 25.10.05, 14:50
        joannabarska napisała:

        > manny_ramirez napisał:
        > pozbawić państwo "poważnie naruszające" zobowiązania w sferze praw człowieka
        > prawa głosu na spotkaniach ministerialnych

        jeśli od tego nie rozumie, to mu doradcy wytłumaczą, prezydent nie musi być
        inteligentny

        > alarm z powodu sprawy reparacji dla Warszawy za zniszczenia dokonane przez
        > Niemców w czasie II wojny światowej. Gazeta cytuje słowa Lecha Kaczyńskiego,
        > że Polska ma "moralne podstawy, by żądać odszkodowania" za zniszczenia

        A tu niech sobie alarmują, to bardzo dobrze, Niemcy nie powinni zapominać o
        swoich winach i braku zadośćuczynienia (dali trochę pieniędzy Ruskim a nie
        nam), szczególnie teraz, gdy neonaziści i rewizjoniści usiłują nazwać
        się "wypędzonymi" i żądają czegoś bezczelnie
    • dokowski Zgadzam sie z tym, też już o tym pisałem 25.10.05, 14:38
      SLD była partią o wiele dla Polski niebezpieczniejszą niż PiS, myślę, że PiS
      wyrządzi Polsce mniej szkód niż SLD.
      • dokowski Jeżeli utworzą rząd z PO to obiecałem, że nie... 25.10.05, 14:56
        ...będę pisać w godzinach pracy, żeby pokazać jak od razu w Polsce jest lepiej
        gdy zamiast rządu lewicowego mamy rząd centrolewicowy.
    • piotr33k2 Re: Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok wstecz 25.10.05, 14:55
      ogromny krok wstecz tak trzeba to traktować szczególnie w kontekście
      modernizacji kraju i dalszej lezacej w naszym strategicznym interesie
      integracji z unia europejską .
    • ave.duce Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok n/t 25.10.05, 15:33
      W tekstach przemówień Władysława Gomułki jest zdanie, brzmiace +/- tak:

      Towarzysze, stanęliśmy nad przepaścią i... zrobiliśmy krok naprzód!


      To zdanie jest analogią do tego, co napisał manny_ramirez:

      > Dlaczego zwyciestwo PiS to ogromny krok do rpzodu w polskiej polityce.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka