don.kichote
19.11.05, 10:13
Co nam - przeciwnikom PiS-u - w nowej władzy się nie podoba, wiemy. (wystarczy
spojrzeć na to i inne fora.) Jest tego sporo! Ale z pewnością, są też
rzeczy/poczynania tej władzy, które akceptujemy, bądż jesteśmy skłonni
zaakceptować. I na tym właśnie chciałbym się skupić. Co Waszym zdaniem, można
zaliczyć do "+" nowej władzy? Jakie poczynania, propozycje czy choćby
wypowiedzi, uważacie za krok w dobrym kierunku.
A oto moje "+":
1. Propozycja Ziobry, żeby zmienić kwalifikację prawną za śmiertelne pobicie
dziecka.
2. Oświadczenie Mellera (bez "owijania w bawełnę"), że to strona palska ponosi
odpowiedzialność, za nałożenie przez Rosję embarga na dostawy mięsa i
płodów rolnych z Polski.
3. Postawienie przez Religę jasno sprawy "in vitro", bez dorabiania do tego
ideologii.
To tyle. Więcej, mimo natężenia pamięci nie udało mi się znależć.
Ps. Zwolenników PiS, proszę o niewpisywanie się w tym wątku.