Dodaj do ulubionych

Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS-u?

19.11.05, 10:13
Co nam - przeciwnikom PiS-u - w nowej władzy się nie podoba, wiemy. (wystarczy
spojrzeć na to i inne fora.) Jest tego sporo! Ale z pewnością, są też
rzeczy/poczynania tej władzy, które akceptujemy, bądż jesteśmy skłonni
zaakceptować. I na tym właśnie chciałbym się skupić. Co Waszym zdaniem, można
zaliczyć do "+" nowej władzy? Jakie poczynania, propozycje czy choćby
wypowiedzi, uważacie za krok w dobrym kierunku.

A oto moje "+":

1. Propozycja Ziobry, żeby zmienić kwalifikację prawną za śmiertelne pobicie
dziecka.
2. Oświadczenie Mellera (bez "owijania w bawełnę"), że to strona palska ponosi
odpowiedzialność, za nałożenie przez Rosję embarga na dostawy mięsa i
płodów rolnych z Polski.
3. Postawienie przez Religę jasno sprawy "in vitro", bez dorabiania do tego
ideologii.

To tyle. Więcej, mimo natężenia pamięci nie udało mi się znależć.

Ps. Zwolenników PiS, proszę o niewpisywanie się w tym wątku.
Obserwuj wątek
    • don.kichote Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 11:58
      Czyżby nikt nie znalazł więcej "+" w poczynaniach PiS-u?
    • elfhelm Z tym Ziobro żaden plus 19.11.05, 12:05
      Jeśli już coś robić - wymaga to zmian w prawie. Z takimi wytycznymi co najwyżej
      prokuratorzy będą się ośmieszać. A sąd zmieni kwalifikację na poprawną.

      Wystarczyłoby natomiast zaostrzyć karę w art. 156 par. 3 (dolną na 3, i
      dodatkowo możliwość 25 lat p.w.).

      Dla większości prawników poza Ziobrem istnieje różnica między zabójstwem a
      pobiciem ze skutkiem śmiertelnym. I choć początkowo mi też wydawało się to dość
      wątpliwe, to jednak zmieniłem w tym zakresie zdanie. Niemniej oczywiście
      zaostrzenie kar (czy też poszerzenie "widełek") byłoby pewnie zasadne.
      Ale o tym Ziobro jak zwykle milczy.
      • don.kichote Re: Z tym Ziobro żaden plus 19.11.05, 12:14
        Mnie głównie o "ideę" chodziło. Nie jestem prawnikoem, więc autorytatywnie nie
        mogę się wypowiadać co do szczegółów ale nadal uważam, że to krok w dobrym kierunku.
    • elfhelm A co do plusów: 19.11.05, 12:08
      1. Mikosz zapowiedział, że chce być ostatnim ministrem skarbu i krytykował
      umowy społeczne (tak chwalone przez Lecha K.). Minister jest więc ok, ale
      pewnie długo nie pociągnie.

      2. Pomysł Kryżego, by zlikwidować ławników. Oczywiście dobry pomysł nie
      przejdzie, bo Ziobrowski się temu sprzeciwia.

      3. Nominacje wiceministrów w MSZ, częściowo w resorcie zdrowia i finansów (poza
      Mechem i Piechą) wyglądają dość sensownie. Dobrze też że Jerzy Miller został
      szefem NFZ (choć Piecha go nienawidzi - ale widać, że Religa rządzi w resorcie).

      4. Odwołanie Barcikowskiego oraz nominacje dla Kaczmarka. Te dobre decyzje
      dyskredytuje jednak dymisja Ananicza na słabego Nowka (którego brat jest
      zresztą oskarżony w sprawie o oszustwa).
    • bebe3 Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 12:17
      Myślę i myślę i nic nowego niestety nie mogę dodać
    • synu Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 12:21
      > 1. Propozycja Ziobry, żeby zmienić kwalifikację prawną za śmiertelne pobicie
      > dziecka.

      Dla mnie to jest bzdura. Nie widze argumentow, ktore przemawialyby za tym aby
      kwalifikacja za pobicie ze skutkiem smiertelnym dziecka a nie-dziecka byla
      rozna.

      Jak na razie do '+' moge zaliczyc danie wolnej reki Relidze w sprawach zdrowia.
      Zobaczymy jak to bedzie wygladac przy glosowaniach za konkretnymi ustawami.

      K
      R
      • bebe3 Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 12:35
        Jest to problematyczne, bo jak określić kiedy dziecko, a kiedy już nie?
        Czy barierą ma być słynne 18 lat? Nie wydaje mi się to słuszne po ostatnim
        przypadku gdy 13sto latkowie zabili bezdomnego.
        Jak wykreślić linię pomiędzy klapsem, a pobiciem z narażeniem życia?
        Coś tam było o biciu pięścią i otwartą reką, ale gdy przynoszą dziecko do
        szpitala jak udowodnić,że była to pięść?
        Tyle i jeszcze więcej pytań ciśnie mi się na usta
    • andrzejg dam plusa 19.11.05, 12:37
      gdy Marcinkiewicz przepchnie nowelizacje budżetu z deficytem 30 mld zł
      (no, daje mu ten 1 mld na rozkurz)

      A.
      • bebe3 Re: dam plusa 19.11.05, 12:40
        andrzejg napisał:

        > gdy Marcinkiewicz przepchnie nowelizacje budżetu z deficytem 30 mld zł
        > (no, daje mu ten 1 mld na rozkurz)
        >
        > A.
        Co on przepchnie to jedno, a co zrealizuje drugie. Gdy zobaczą dno w kasie
        zacznie się zastanawianie jak skuteczniej zbobrować nasze kieszenie:(
        • andrzejg Re: dam plusa 19.11.05, 12:42
          bebe3 napisała:

          > Co on przepchnie to jedno, a co zrealizuje drugie. Gdy zobaczą dno w kasie
          > zacznie się zastanawianie jak skuteczniej zbobrować nasze kieszenie:(

          sądzę ,że pani minister będzie pilnowała dyscypliny finansowej


          A.
          • bebe3 Re: dam plusa 19.11.05, 12:46
            > sądzę ,że pani minister będzie pilnowała dyscypliny finansowej

            :):):):D Po jej ostatnich wypowiedziach?
            • andrzejg Re: dam plusa 19.11.05, 12:49
              bebe3 napisała:

              > > sądzę ,że pani minister będzie pilnowała dyscypliny finansowej
              >
              > :):):):D Po jej ostatnich wypowiedziach?

              W takim razie okaże sie ona kobyłką trojańską PO w rządzie PiSu


              :)

              A.
            • bebe3 Re: dam plusa 19.11.05, 12:52
              A co ona ma wspólnego z PO?
              • andrzejg Re: dam plusa 19.11.05, 12:55
                bebe3 napisała:

                > A co ona ma wspólnego z PO?

                Czy źle pamiętam?
                W rozmowach o koalicji rządowej pomiedzy PiS a PO była doradcą Rokity, czyli PO.
                Czytałem przechwałki (chyba nawet Marcinkiewicza) ,że w rządzie obsadzani sa
                ludzie związani z PO.Zaliczył do nich nawet Relge, który w kampanii prezydenckiej popierał Tuska

                A.
                • bebe3 Re: dam plusa 19.11.05, 13:01
                  Wiesz,że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.
                  Pani minister nigdy do PO nie należała, ale do Unii Wolności, więc bardziej
                  można ją kojarzyć z Demokratami
    • xtrin Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 13:00
      > 3. Postawienie przez Religę jasno sprawy "in vitro", bez dorabiania do tego
      > ideologii.

      Byłoby to i plusem, gdyby nie równoczesne wydanie sporej ilości pieniędzy (pi
      razy oko wystarczającej by dość znacznie wspomóc walkę z niepłodnością) na
      bzdurę pod nazwą "becikowe".
      • pies_na_czarnych Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 13:06
        Milczenie w sprawie wycofania polskiego wojska z Iraku.

        Milczac nie popelniaja szkolnych bledow, jak w innych sprawach. Moze to tylko
        zasluga obowiazku milczenia. :o)
        Milczenie daje im czas na rozpatrzenie wszystkich za i przeciw.
        • bebe3 Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 13:08
          Ej Pies jakie milczenie. Słyszałam ostatnio,że rząd chce byśmy zostali dłużej,
          chyba do kńca 06r
          • pies_na_czarnych Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 13:21
            bebe3 napisała:

            > Ej Pies jakie milczenie. Słyszałam ostatnio,że rząd chce byśmy zostali dłużej,
            > chyba do kńca 06r


            Nic oficjalnie nie mowia:o) Wiadomo jak to sie skonczy, ale to na razie
            nieoficjalnie. Moze Kaczor obrazi sie na Buscha, z nim nigdy nie wiadomo :o)
            • bebe3 Re: Tylko dla anty-PiS-owców. Jakie "+" dla PiS- 19.11.05, 13:35
              Ten rząd "wypuszcza balony próbne" Wczoraj rozległo się,że wiek emerytalny
              kobiet i mężczyzn ma być zrównany, a dziś już się chyba wycofują rakiem
              Może tak samo było z wojskami w Iraku. Pamiętam,jednak,że ktoś się śmiał,że
              nasze wojska zostaną nawet po wycofaniu wojsk USA. Może to było w szkle
    • bryt.bryt slabo jest 19.11.05, 13:22
      don.kichote napisał:

      > A oto moje "+":
      >
      > 1. Propozycja Ziobry, żeby zmienić kwalifikację prawną za śmiertelne pobicie
      > dziecka.
      > 2. Oświadczenie Mellera (bez "owijania w bawełnę"), że to strona palska ponosi
      > odpowiedzialność, za nałożenie przez Rosję embarga na dostawy mięsa i
      > płodów rolnych z Polski.
      > 3. Postawienie przez Religę jasno sprawy "in vitro", bez dorabiania do tego
      > ideologii.

      Z tej listy tylko Meller. Za caloksztalt i dla podniesienia go na duchu, bo
      czuje, ze facet bedzie musial jezdzic po swiecie i tlumaczyc sie z dzialan i
      wypowiedzi czlownkow naszego rzadu.
      Co do Ziobro - sprawa dotyczy skutecznosci wykrywania skutkow postepowania
      zwyrodnialych "rodzicow" i stosowania juz istniejacych kar. Ziobro robi show,
      jedzie na zbulwersowanej opinii publicznej dla zdobycia poklasku. Jedeyny plus
      to taki, ze ta opinia zacznie dostrzegac wokol siebie to, na co dotad
      przymykala oczy.
      A Religa nie zasluguje na plus, bo cala sprawa jest jakas dziwna, wzieta z
      sufitu. Mowa o jednej czlonkini rzadu, ktora cos tam powiedziala, obroncy zycia
      sie oburzyli i wybuchl skandal. Tylko co to ma wspolnego z rzeczywistymi
      dzialaniami rzadu? To tylko efekt uboczny przepychanki o obsade stanowiska.

      Generalnie plusow brak, bo te dzialania, ktore sa odbierane jako pozytywne, sa
      tak naprawde probami naprawiania popelnionych bledow. Takie mam ogolne
      wrazenie, ale chyba daloby sie to udowodnic na kolejnych przykladach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka