06.08.06, 14:18
Niedawno mielismy okazje obserwowac, jak Jarek przecinal wstege na kawalku
nowej drogi, a jakis nawiedzony gosc odczytywal mu tekst wziety niemal zywcem
z poprzedniej epoki. Bylo to wydarzenie historyczne, o czym sam zapewnial.
Mozna powiedziec, ze historyczne, bo to byl chyba najjaskrawszy medialnie
powrot do starych zwyczajow, niemal cytat z PRL.
A teraz lze-media donosza (konkretnie Polsat i Radio Zet), ze drogi dojazdowe
do tych 100 kilometrow autostrady sa ledwo przejezdne (auta mijaja sie
zagarniajac przy okazji po pol metra nieutwardzonego pobocza) i sa zle
oznakowane lub nie oznakowane wcale. Samochody (w szczegolnosci TIRy) jezdza
na centymetry po wioskach wzbudzajac wscieklosc mieszkancow i gubia sie w
okolicach, a jakis odpowiedzialny za oznakowanie gosc wyjasnia, ze juz sa
projekty, ale nie ma na czym znakow zawiesic, bo istniejace konstrukcje przy
drogach nie wytrzymaja naporu bezlitosnej przyrody.
Mam wrazenie, ze oto dopelnia sie PRL'owski styl. Rzecz wyglada, jak
niedorobka otwarta przed czasem, specjalnie przy okazji pojawienia sie nowego
premiera naszego pieknego kraju.
Obserwuj wątek
    • bu2m Re: jak w PRL 06.08.06, 14:21
      Cała nadzieja dla mieszkańców tych dojazdowych wiosek, że może już w 2013
      autostrada dotrze do Warszawy! Tak powiedział sam Yaro. Zatem jeszcze tylko 7 lat!
      • inquisition Sukces budowniczych RP 06.08.06, 14:27
        3 km budowali 22 miesiące, choć IV RP nie ma jeszcze roku :-) 200% normy jak nic!
      • bryt.bryt Re: jak w PRL 06.08.06, 20:20
        bu2m napisał:

        > Cała nadzieja dla mieszkańców tych dojazdowych wiosek, że może już w 2013
        > autostrada dotrze do Warszawy! Tak powiedział sam Yaro. Zatem jeszcze tylko 7
        l
        > at!

        Czekali 16 lat cierpiac w III RP, to poczekaja jeszcze chwile. W koncu Jarek
        chcial dobrze, tylko moze ktos mu bruzdzi, jakis uklad. Oczywiscie pod
        warunkien, ze te doniesienia nie sa spreparowane, jak na lze-media przystalo.
        • p.smerf Re: jak w PRL 06.08.06, 20:34
          Kto mu bruździ? Jak to kto. Kazio M. przecież to on wbijał łopatę w autostradę.
          Krzywo wbił i wyleciał.
          • bryt.bryt Re: jak w PRL 06.08.06, 20:37
            p.smerf napisał:

            > Kto mu bruździ? Jak to kto. Kazio M. przecież to on wbijał łopatę w
            autostradę.
            >
            > Krzywo wbił i wyleciał.

            Ale pozostawil tam swoich ludzi, a ci robia co moga. Z milosci oczywiscie.
    • tojajurek Re: jak w PRL 06.08.06, 20:36
      bryt.bryt napisał:

      > Niedawno mielismy okazje obserwowac, jak Jarek przecinal wstege na kawalku
      > nowej drogi, a jakis nawiedzony gosc odczytywal mu tekst wziety niemal zywcem
      > z poprzedniej epoki. Bylo to wydarzenie historyczne, o czym sam zapewnial.

      Ten pyzaty w kasku, co przecinał, to był Maliniak z Trasy Łazienkowskiej, a
      przemówienie wygłaszał pierwszy sekretarz organizacji wojewódzkiej.
      Pewnie kręcili cd. "Czterdziestolatka".
    • frank_drebin No fakt "balet" koparek wykonany dla Millera przez 06.08.06, 22:48
      Kulczyka, gdy otwierano odcinek autostrady zarzadzany przez firme Kulczyka byl
      ladniejszy ;)
      • bryt.bryt Re: No fakt "balet" koparek wykonany dla Millera 07.08.06, 00:56
        frank_drebin napisał:

        > Kulczyka, gdy otwierano odcinek autostrady zarzadzany przez firme Kulczyka
        > byl ladniejszy ;)

        Tego nie twierdze. Twierdze jedynie, ze ci, ktorym najbardziej zalezy (?) na
        zlozeniu w grobie PRL sami siegaja do jego "skarbnicy" glebiej niz poprzednicy,
        ktorzy ten PRL kiedys realizowali. Dla porzadku przypomne, ze PiS szedl do
        wladzy z odnowa na sztandarach, z iscie rewolucyjnym zapalem. A jesli ktos
        glosi hasla radykalne, to i musi oczekiwac wnikliwszej niz dotad oceny wlasnych
        postepkow. Pelna jawnosc, pelna krytyka. A argumentowaniem, ze kiedys bylo
        podobnie do niczego nie prowadzi. Nie to jest chyba celem PiS.
    • gat45 Choc raz okazja, zeby sie nie spierac ! 06.08.06, 22:56
      Uczcijmy to !

      WSZYSTKIE kolejne rzady budowaly autostrady w systemie kabaretowym. Moje
      najwieksze przezycie w tym "obszarze" (zakresie ? zasobie ?) to pierwsza setka
      gdzies miedzy Poznaniem a Koninem. Z polnej prawie, siermieznej drogi polskiej
      wjezdzalo sie w AUTOSTRADE, a tam dumny napis, a jakze na granatowym
      przepisowym tle : zjazd NR 247. Potem byly 248, 249 itd (wcale zjazdow nie bylo
      i wciaz nie ma wiekszosci, ale numerki jak najbardziej). Metafizyczne pytanie
      jednak wciaz mnie gnebi : gdzie sa te nienarodzone od raz do 246 ??????

      Bede za kilka dni przemierzac znowu te trase, sprawdze i doniose
    • qqazz Ano 07.08.06, 01:52
      Cóż z poczatku mozna było miec jeszcze jakies nadzieje ale dzisiaj widac jak na
      dłoni ze poza paroma ciekawymi i moim zdaniem słusznymi decyzjami, rzady PiSu
      polegaja głównie na robieniu propagandy a Kaziu to był po prostu mistrz nad
      mistrze w dziedzinie topornej i prostej propagandy.


      pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka