Dodaj do ulubionych

Wprost prostuje klamstawa szczekaczy:

16.08.06, 22:27
"Krytykujący tygodnik +Wprost+ nie chcą zauważyć, że Jakub Urbański nie
napisał w swoim tekście, że Zbigniew Herbert był tajnym współpracownikiem SB.
Takie sformułowania tam nie padają, a są przypisywane temu tekstowi" -
powiedział Gabryel.

Sam Urbański uważa, że ostre reakcje na artykuł spowodowane są faktem,
że "burzy on mit ikony polskiej literatury"."Ja wyraźnie napisałem, że
Herbert nie był agentem - był źródłem informacji. Do czego SB wykorzystywała
te informacje i na ile one były jej przydatne - tego ani ja, ani historycy
IPN-u nie rozstrzygną" - powiedział w środę PAP Urbański.
"

Obserwuj wątek
    • leszek.sopot krętactwo 16.08.06, 22:32
      na tej zasadzie każdy kogo wzywała SB lub milicja na przesłuchania ("rozmowy")
      mógłby być uznany za źródło informacji, jak też i ci, którzy spotykali się z
      funkcjonariuszami partii bądź administracji państwowej.
      • dr.szfajcner Re: krętactwo 16.08.06, 22:35
        leszek.sopot napisał:

        > na tej zasadzie każdy kogo wzywała SB lub milicja na przesłuchania ("rozmowy")
        > mógłby być uznany za źródło informacji, jak też i ci, którzy spotykali się z
        > funkcjonariuszami partii bądź administracji państwowej.

        Tako rzecze nowe prawo, ktore z Boza Pomoca
        uchwalili Pisowscy hunwejbini.

        A wogole nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie kto lepszy,
        ten co podpisal ale nie kablowal, (Belka )
        czy en co nie podpisal ale kablowal? (Herbert)
        • leszek.sopot Re: krętactwo 16.08.06, 22:40
          przepraszam, ale napiszę wprost, że twoje pytanie jest durne.
          • dr.szfajcner Re: krętactwo 16.08.06, 22:49
            leszek.sopot napisał:

            > przepraszam, ale napiszę wprost, że twoje pytanie jest durne.

            Nie ma durnych pytan.
            Sa durne odpowiedzi ( tez przepraszam ) :-)
            ( moze dlatego ze pytanie nie bylo skierowane do Ciebie,
            tylko do tych co oskarzali Belke. I Frasyniuka ze sie kuma z agentami).
            • leszek.sopot Re: krętactwo 16.08.06, 22:51
              Po prostu mamy szajbniętych lustratorów:(
              • dr.szfajcner Re: krętactwo 16.08.06, 23:12
                leszek.sopot napisał:

                > Po prostu mamy szajbniętych lustratorów:(

                Chyba juz nawet najzagorzalsi powinni zrozumiec,
                ze _kazdemu_ mozna zarzucic wspolprace.
                I tylko w zaleznosci od aktualnej pozycji
                w hierarchi spolecznej zarzuty moga byc obalone(lub nie.)

                Prezes Kaczynski oddalil zarzuty _przed_ ich postawieniem.
                Minister Gilowska oddalila w ciagu 4 tygodni.
                Byla mnister Niezabitowska usiluje oddalic od klku lat.
                Panu Karkoszy, odmowiono rozpatrzenie oddalenia zarzutow.
                Pan Belka nasral na lustratorow i na Kraj ktory ich wydal...
        • eryk2 Re: krętactwo 16.08.06, 22:50
          dr.szfajcner napisał:

          > Tako rzecze nowe prawo, ktore z Boza Pomoca
          > uchwalili Pisowscy hunwejbini.

          Panie Doktorze! Takie prawo przygotowały te "złote bażanty", opisane swego
          czasu w GW - trzydziestolatkowie bez jakichkolwiek zahamowań. Stwierdzili, że
          ich starsi koledzy są "zbyt mocno emocjonalnie związani" z okresem komunizmu,
          więc oni, młodzi i bez niepotrzebnych skrupułów moralnych, powinni się wziąć za
          rozliczenia przeszłości. Ktoś ukradł czy jemu ukradli - nieważne, z perspektywy
          trzydziestolatka to wygląda tak, że był w coś zamieszany (i to m. in. teraz
          bije w Herberta). Dlatego kazali zlustrować nawet swoich starszych braci (aż do
          rocznika 1972), bo może jakiś siedemnastolatek w 1989 był wezwany na MO i teraz
          będzie można faceta zabić taką teczuszka jak muchę - był na milicji? zeznawał?
          to ma przes.ane na wieki wieków!
    • dr.szfajcner Re: Wprost prostuje klamstawa szczekaczy: 16.08.06, 22:33
      dr.szfajcner napisał:

      To jest link do calosci.

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3553855.html
      • 1normalnyczlowiek Mi jego znajomi mówili,że jest złodziejem 16.08.06, 22:58
        dr.szfajcner napisał:
        > To jest link do calosci.

        ---> Urbański stwierdził : "natomiast ja sięgnąłem dalej - rozmawiałem z jego
        znajomymi i ta publikacja jest też wynikiem tych rozmów" - dodał."

        A gdzie ci "znajomi" - jakieś nazwiska. Nie? Tajemnica dziennikarska?
    • wiewiorzasta Re: Wprost prostuje klamstawa szczekaczy: 16.08.06, 22:58
      Krętactwo, ale jakby skądś znane - "to nie moja wina, że mnie źle ktoś
      zrozumiał" ;)))

    • maaax Komunistyczno- ubecka szmata zalozona 16.08.06, 23:16
      przez ex sekretarza KC PZPR ds propagandy...
      o czym tu w ogóle mowic i sie podniecac

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka