Dodaj do ulubionych

Do zwolenników PO

25.09.06, 11:31
Z kim władza?

Dlaczego PO jest tak bierna w czasie przesilenia parlamentarnego i rządowego i
nie próbuje nawet tworzyć większości?

Liczenie na wygraną 50% we wcześniejszych wyborach to mrzonki. Układ sił
zmieni się niewiele i z kimś koalicję trzeba będzie zawiązywać.

Chyba, że PO władzy się brzydzi.
Obserwuj wątek
    • marcus_crassus po wyborach pozycja PO bedzie raczej 25.09.06, 11:33
      mocniejsza.

      odpadnie na pewno LPR. wejdzie raczej samoobrona - chyba ze kwity sa tak mocne ze cala pojdzie siedziec.

      najwieksza partia po PO i PiS bedzie przypuszczalnie SLD

      PO bedzie wiec mogla uzyskac wiecej - bo i lewuchow i PiS bedzie mogla szantazowac mozliwoscia wejscia w koalicje z druga strona.

      obecnie to PiS rozdaje karty

      *******************************************************************************
      • leje-sie Taaa, 25.09.06, 11:42
        jak byłem niewinną dzieweczką to sobie z płatków stokrotek wróżyłam - będzie
        większość, czy nie będzie?

        Po wyborach? - a dlaczego nie teraz? Możliwych koalicjantów innych nie będzie.

        Jak (gdy?) się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - czy ktoś ma tekst tego
        szlagieru do zadedykowania p Tuskowi i Herr Rokicie?
        • sierzant_nowak Re: Taaa, 25.09.06, 11:54
          > Po wyborach? - a dlaczego nie teraz? Możliwych koalicjantów innych nie będzie.

          bedzie mandat dany przez spoleczenstwo wygranym. Jezeli spoleczenstwo da solidna przewage PO (a o to zalozylem sie z marcussem ;-)) to tym samym powie PiSowi "przeginacie, to co robicie NIE jest emanacja woli narodu".

          Nie mowiac o tym - tu sie z marcussem nie zgadzamy ;-) - ze moim zdaniem jest szansa na to, ze PO z SLD/SDPL/PL bedzie mialo 50+ w parlamencie a taka koalicja bylaby - wg mnie - o niebo lepsza niz zwiazek z PISem. Tylko ze PO tego na glos nie powie w trakcie kampanii :D
          • leje-sie To jakiś zabobon, 25.09.06, 11:57
            że partia, która zdobyła najwięcej (ale poniżej 50%) głosów tworzy rząd.
            • sierzant_nowak ale rozdanie chocby takie, jak sie teraz w sondaza 25.09.06, 12:04
              ch rysuje (a moim zdaniem bedzie lepiej dla PO po kampanii, bo PIS nie bardzo moze powtorzyc cokolwiek ze swoich wyborczych hasel :D) byloby dla PO lepsze. PiS nie urósł, tylko przesunal sie na miejsce LPRu (sam brak Giertycha w sejmie bylby miodem dla mojej duszy :D) i na czesc elektoratu Samoobrony. Przy okazji - trwale spalil sie u duzej czesci ludzi wyksztalconych, ktorzy odnowe moralna wczesniej popierali. Przez to przesuniecie sie na miejsce LPR i SO poszerzyla sie przestrzen dla PO i lewicy. Ten uklad musi byc dla PO lepszy :]
              • leje-sie LPR lepszy w Sejmie, 25.09.06, 12:10
                niż poza. Reprezentacja bardzo zawiedzionych i skrajnych nacjonalistów choć
                nieco się cywilizuje.

                > (sam brak Giertycha w sejmie b
                > ylby miodem dla mojej duszy :D)

                > trwale spalil sie u duzej czesci ludzi wyksztalconych, ktorzy odnowe moralna w
                > czesniej popierali.

                Nie rozumiem, jak można własną moralność w łapy polityków oddawać. Toć to
                przecieź sprawa prywatna i intymna.
          • marcus_crassus Re: Taaa, 25.09.06, 11:58
            osobiscie jednak wole koalicje z kaczorami niz z biedroniem i szynszylem.

            natomiast kunktatorsko biorac sprawe rozdanie takie byloby jednak lepsze - PiS musialby pojsc na duze ustepstwa.

            tutaj PiS nie chce isc na zadne ustepstwa. to jest problem. z tym ze sytuacja wyglada tak ze moga sobie pozwolic na taka postawe
        • idiotyzmy-kacze Dlatego, że po wyborach PiSs będzie miał 25.09.06, 11:57
          20% czyli ok. 90 posłów (jeżeli wybory odbędą się jesienią) lub 15% i 65 posłów (wybory na wiosnę)
          • leje-sie Mrzonki 25.09.06, 12:04
            Rozkład głosów będzie podobny do obecnego, być może z niewielką przewagą PO.

            PiS swoim programem, a głównie hasłami (lustracja, dekomunizacja, rozliczanie,
            renacjonalizacja, walka z układami, ciasno rozumiany "interes narodowy") apeluje
            do emocji bardzo dużego odłamu społeczeństwa, a tam PO nie ma czego szukać.
            • idiotyzmy-kacze Coraz więcej ludzi widzi, że to są tylko hasła 25.09.06, 12:48
              lustracja - przez rok PiS nie zrobiło nic
              dekomunizacja - PiS już się z niej wycofało
              rozliczanie - zamiast tego zero Ziobro chorni aferzystów
              walka z układami - zamiast tego PiS buduje swoje układy
              "interes narodowy" - PiS zgodziło się na fuzję PeKaO z BPH z którą tak walczyło, czyżby dlatego że pieniądze poszły pod stołem?

              Ludzie zazwyczaj tylko raz dają się oszukać
    • belkot_belkot_belkot Słusznie 25.09.06, 11:36
      Powinna już dawno buldożerem zepchnąć PiS do zsypu
    • cics Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 11:41
      leje-sie napisał:

      > Dlaczego PO jest tak bierna w czasie przesilenia parlamentarnego i rządowego i
      > nie próbuje nawet tworzyć większości?
      > Chyba, że PO władzy się brzydzi.

      PO nie ma szans na realną władzę. Nawet jeśli uzbiera większość w Sejmie to i
      tak ma przeciwko sobie Senat i Prezydenta. Oznacza to,że mogliby w jakiejś
      egzotycznej koalicji administrować, ale bez możliwości uchwalenia nawet
      wlasnego budżetu. Prościej jest siedzieć z boku i skazać miotający się PiS na
      kompromitację ,niż miotać się i kompromitować samemu
      • kubala11 Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 11:47
        cics napisał:

        > leje-sie napisał:
        >
        > > Dlaczego PO jest tak bierna w czasie przesilenia parlamentarnego i rządow
        > ego i
        > > nie próbuje nawet tworzyć większości?
        > > Chyba, że PO władzy się brzydzi.
        >
        Prościej jest siedzieć z boku i skazać miotający się PiS na
        > kompromitację ,niż miotać się i kompromitować samemu

        Jakże to odpowiedzialna postawa:))
        • cics Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 11:59
          kubala11 napisał:

          > Jakże to odpowiedzialna postawa:))

          Wolałbyś,żeby wysłali emisariuszy do posłów i senatorów PiS z propozycjami
          utworzenia nowej partii o nazwie WyPiS ?.
          To ja już wolę sytuacje,gdy jedni sie miotają, a drudzy czekają ( choćby z
          ironicznym uśmieszkiem na twarzy)
          • latryna.latryna Re: jedni sie miotają, a drudzy czekają 25.09.06, 15:04
            Kaczyńscy czekali 15 lat - PO też chwilę może ;)
        • zirby Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 12:00
          kubala11 napisał:

          > Jakże to odpowiedzialna postawa:))

          W porównaniu z wynoszeniem do władzy ubeków i kryminalistów, o których wszyscy
          poza kartoflami wiedzieli ze narobią poruty?? :))
      • leje-sie Sytuacja prezydenta - czyli 25.09.06, 11:49
        nec Hercules contra plures.

        Poawanturuje się trochę, to zostanie spacyfikowany. Może sobie zakładać veto ze
        dwa razy w sprawach marginalnych, ośmieszy się i przestanie.

        Jeśli nie chce zostać zmarginalizowany to musi płynąć z prądem. A przecież
        bardzo mu zależy na tabliczce "mąż stanu" i kilku pochlebnych linijkach w
        książkach historycznych.

        Senat to stado wyleniałych lwów i czcigodny klub dyskusyjny.
    • ella115 Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 12:31
      Bedzie z kim stworzyc koalicje... na pewno beda chetni, a PO rozwazy, z kim
      mozna wspolpracowac i wspolnie rzadzic krajem. Spokojnie...
      • jack20 Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 12:55
        Tzn. z kim bedzie rzadzic?
        Wobec zblizonej do zera mozliwosci tzw. wielkiej koalicji (do chwili wymiany
        obu szefow parti, co jest malo prawdopodobne) pozostaje tylko dla PO mozliwosc
        rzadow w koalicji z SO i Sld.
    • frank_drebin No przeciez PO teraz nie przyzna sie, ze jakby co 25.09.06, 13:03
      pojdzie w objecia SLD bo to by im w kampanii wyborczej zaszkodzilo.
    • pralinka.pralinka Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 14:58
      Nie czarujcie się - PO jesli będzie rządzić to tylko z SLD i SO - innych
      możliwosci nie ma!
      • cics Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 15:17
        pralinka.pralinka napisała:

        > - innych możliwosci nie ma!

        W polskiej polityce wszystko jest możliwe.Za tydzień może z PiSu lub PO powstać
        15 kanapowych partyjek, które będą się układać po nowemu.
      • pamiec.leszka Re: Do zwolenników PO 25.09.06, 18:20
        pralinka.pralinka napisała:

        > Nie czarujcie się - PO jesli będzie rządzić to tylko z SLD i SO - innych
        > możliwosci nie ma!

        nie czaruj sie, cukiereczku - innych mozliwosci to nie ma PiS. jak PO wygra
        wybory, to POPiS bedzie mozliwy - skarly Jarus na wiele sie zdodzi:)))
    • pandada czekają na możliwość tworzenia POPiS 25.09.06, 15:26

    • manny_ramirez Czesc Lejek:))) 25.09.06, 16:36
      SPojrz na "leadership" partii. Tam lezy Twoja odpowiedz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka