26.05.09, 14:31
Chciałem się zorientować co myślicie o burmistrzu Miasta i Gminy Serock
Obserwuj wątek
    • cujas64 Re: burmistrz 28.05.09, 20:18
      Napewno nie jest doskonały - bo kto z nas nim jest ale kolejna
      kadencja i ostatnie wybory wygrane z przewadą 50% przewagą nad
      drugim kandydatem jest wymowne. Osobiście uważam ,że mieszkańcy
      powinni mu za życia pomnik postawic za zasługi dla miasta i gminy.
      Przyjeżdżam do Serocka od połowy lat 80 i zmiany jakie nastąpiły na
      korzyść a szczególnie za kadencji P.Sylwestra to coś co robi
      wrażenie. Proponuję popatrzeć na okoliczne gminy np, Zegrze,
      Nieporęt porównać i wyciągnąć wnioski
        • cujas64 Re: Zegrze podlega pod Serock 31.05.09, 19:42
          Połowicznie się z Tobą zgodzę. Zegrze Pólnocne należy do Serocka /do
          mostu/ale już południowe jest poza juryzdykcją Serocka. A propos -
          duża ilość mieszkańców Zegrza Połuniowego chciała być "wchłonięta"
          do serckiej gminy co może świadczyć na korzyść władz gminy.
              • spodeck Re: Zegrze podlega pod Serock 16.06.09, 13:53
                Oficjalna nazwa to Zegrze smile - jako taka widnieje na mapach jak również na
                stosownych oznakowaniach drogowych. Zegrze-Osiedle to bardziej umowna nazwa
                odnosząca się do części mieszkalnej Zegrza (sporą powierzchnię terenu w
                granicach administracyjnych zajmują obiekty wojskowe).
                Dokładny, niedokładny - skoro o burmistrzu mowa, to właśnie on wielokrotnie
                apelował do mieszkańców gminy o używanie właściwej nazwy miejscowości.

Pozdr,
                Spodek.
      • grazbed Re: burmistrz 31.05.09, 07:51
        Pod tekstem cujas64 podpisuję się w 100%. No, może bez pomnika dla burmistrzasmile.
        Pierwsze spotkanie z Serockiem w połowie lat 90-tych to było wrażenie: zapyziałe, senne miasteczko jakich wiele.
        Ale od tego czasu widać duuuuże zmiany. Wypiękniało, jest czyste, zadbane. Ma dobrą renomę, wyróżnia się na plus, słychać o nim w świecie. Codzienność mieszkańców może mieć też inne barwy, tego nie wiem nie mieszkam na stałe. W ostatnich latach zniknęło trochę sklepów, których mi żal: księgarenka, sklep z ciuchami dla dzieci. Ale to chyba nie wina burmistrza...
        • zulka01 Re: burmistrz 01.06.09, 13:53
          Ja również (nawet z pomnikiem).W Serocku bywałam już ponad 40 lat temu. Nie będę
          pisać jaki był,natomiast mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić,że Pan Burmistrz
          jest znakomitym gospodarzem swojego terenu.
          Mam nadzieję,że jeszcze długo będzie pełnił tę funkcję ponieważ mam zamiar
          przenieść się na stałe z Warszawy w okolice Serocka.
          • imicus Re: burmistrz 01.06.09, 15:34
            Jako ze duzo jezdze po mazowieckim to mam okazje posluchac sobie o Serocku.
            Ludzie generalnie chwala i stawiaja za przyklad jak to u nas fajnie i przyjaznie.
            Najciekwasze ze nijak sie to ma do wypowiedzi miekszancow na roznych forach.
            • serocczanin Re: burmistrz 01.06.09, 16:11
              Dlaczego tak jest? ano prosta przyczyna na forum ludzie są anonimowi mogą mówić
              otwarcie w rozmowach na żywo nikt nic nie powie bo by był skończony w Serocku
              takie już to jest miasteczko i władze, nie podskakuj bo po tobie, co do
              miasteczka też tak myślałem dopóki nie osiedliłem się, teraz bym tego nie
              zrobił, po pierwsze brak jakichkolwiek zajęć i rozrywek dla młodzieży (siedzą
              pod sklepami)dlaczego wszędzie mogą szaleć na dyskotekach tylko nie w Serocku?
              Po drugie wygląd to nie wszystko, gdzie miejsca pracy w okolicy? nie ma bo po co
              je tworzyć? lepiej tereny pod domy sprzedać a jak zbraknie terenów i będzie masa
              bezrobotnych niech się sami martwią, nie ma terenów inwestycyjnych w gminie i
              Serocku, mówi się o mieście turystycznym-kpina. Dlaczego? niech mi ktoś pokaże
              gdzie przy plaży można coś zjeść , wypić, co tylko plackiem leżeć na tym brudnym
              piachu? po drugie jaka łódka tu przycumuje jak nie ma podstawowego zaplecza
              związanego z turystyką. Powiecie są ośrodki, pytam dla kogo, dla bogaczy to tak
              a co z tymi co chcą tanio wypocząć, gdzie pola namiotowe by młodzież mogła tanio
              wypocząć, dalej gdzie kawiarenki które tak licznie powstają przy rynkach innych
              miast, dlaczego nie ma w Serocku bo nie wolno go tylko do 21-22 bo
              przeszkadzają, kto więc je otworzy, by stały puste wszak ruch w sezonie w takich
              punktach zaczyna się po 20, mógłbym dalej przytaczać fakt po fakcie, ale powiem
              tylko tyle nie tylko powinno się oceniać miasto po jego wyglądzie , choć to też
              istotne ale trzeba spojrzeć na wszystko głębiej, szkoda mi tylko tej młodzieży
              która po prostu się stopniowo stacza nie mając żadnych rozrywek , a taki ładny
              ośrodek kultury, sala widowiskowa. podobno ma się rozbudowywać ciekawe po co.
              • cujas64 Re: burmistrz 01.06.09, 23:27
                Widzę kolego ,że jesteś bardzo negatywnie nastawiony do Serocka i
                jego władz ,a może Ty już tak masz?. Widoczne jesteś jak 70%
                populacji społeczeństwa tego kraju - jak jest dobrze to i tak znajdą
                się wszystko wiedzący lepiej malkontenci co ich zawsze coś "uciska".
                Zazwyczaj tacy "obywatele" nie posiadaja u siebie w domach nawet
                encyklopedi
                bo i tak wszystko lepiej wiedzą. Mówisz o tym ,że młodzież nie ma co
                robić Serocku - gdzie w miasteczkach takich jak Serock jest
                możliwość korzystania z basenu, dobrego boiska szkolnego, ośrodka
                kultury itp?. Jeżeli chodzi o wytęsknione przez Ciebie dyskoteki -
                to kto miałby płacić za organizację i obsługę oraz jak często
                miałyby się odbywać żeby Ciebie zadowolić? Gmina? Dyskoteki wedle
                Twojej teorii są rozwiązaniem na wszystkie bolączki młodzieży? A
                gdzie tak szaleją bez szkody dla mieszkańców i miasta jak to
                opisujesz? Może na Teneryfie ? ale tam z całym szacunkiem dla Ciebie
                i podobnych są trochę inni uczestnicy niż w Serocku i pierwsze co
                ich wyróżnia to kultura.Pewnie jako zatwardziały dyskotekowiec byłeś
                na darmowej "potańcówie" organizowanej w latach ubiegłych na
                poczatek i zakończenie sezonu na wspomnianej przez Ciebie plaży -
                fajnie było? Mi osobiście kojarzy się z tabunami zachlanego
                gówniarstwa bijącego się między sobą i dewastującego co stanie im na
                drodze / żenada/. Zauważyłem ciekawe zjawisko. Jak trzeba zapłacić
                parę groszy za wejście to uczestników co kot napłakał - /dyskoteka w
                sezonie letnim na Kani i okolicznych ośrodkach/. Jeżeli chodzi o
                Twój pogląd na temat konsekwencji wyciąganych przez "władze" na
                słowa krytyki to już grubo przesadziłeś i chyba nie warto tego
                komentować. Chciałem Ci także nadmienić ,że bezrobocie o którym tak
                dramatycznie piszesz jest nie tylko zjawiskiem typowo serockim ale
                ogólnokrajowym i władze gminy tak przez Ciebie zajadle atakowane
                mają taki sam wpływ jak Ty na pogodę. Co mają wybudować fabrykę
                asfaltu? cementownie czy koksownie? i kto by tam pracował? - do
                drobnych prac porządkowych trudno kogoś tutaj znaleźć. Ciekawe ilu
                mieszkańców Serocka byłaby za w referendum za powstaniem takowego
                zakładu pracy?. Jeżeli tak bardzo tęsknisz za fabrykami oraz
                wszelakim życiem towarzyskim i tak bardzo żałujesz ,że Cię tutaj
                przygnało to proponuję wyprowadzić się w "bardziej cywilizowane"
                miejsce /masz prawo bo to wolny Kraj/ bo tutaj z własnej obserwacji
                widzę ,że raczej zamieszkują w nowo wybudowanych przez siebie domach
                ludzie , którzy maja dosyć zgiełku dużego miasta z wszelkimi
                jego "zaletami". Jeszcze na końcu odniosę się do godzin otwarcia
                wspomnianych przez Ciebie kawiarenek. Człowieku litości - wystarczy
                się przejść po tych kawiarniach, barach co już istnieją w godzinach
                18-20 nawet w sezonie i naszym oczom ukaże się wielka pustka a co
                dopiero po 22 - Serock to nie Majorka i długo jeszcze nią nie
                będzie /i chwała Najwyższemu/.
                P.S. A ,że młodzież sie stacza ?- znowu przesadzasz a nawet jeżeli,
                to świata nie uratujesz. Niech każdy będzie kowalem własnego losu.
                • serocczanin Re: burmistrz 02.06.09, 05:56
                  Widzę, że ktoś nie pojmuje po pierwsze co to jest miasto turystyczne, jak mówi
                  się o Serocku, bo jaki tu zawita turysta nie mając nic zapewnionego co wiąże się
                  z turystyką ( popatrz na prawdziwe miasta turystyczne) a nie tylko z nazwy, po
                  drugie podejście zakazać wszystkiego, bo jak coś się organizuje to zaraz kłopoty
                  też nie jest rozwiązaniem, a skoro traktujesz Serock jako sypialnię stolicy to
                  wnioskuję o zmianę nazwy na "SYPIALNIA", co do fabryk nigdzie nie pisałem że
                  mają powstać takie zakłady, jest wiele mniej uciążliwych zakładów, a przy takim
                  podejściu jak twoje mamy właśnie to co mamy: brak dróg i autostrad bo zaraz
                  komuś lokalizacja przeszkadza, protesty pod zakładami bo mieszkańcom
                  przeszkadzają, więc pozamykaj wszystko i kupujmy wszystko od sąsiadów.
                  • cujas64 Re: burmistrz 02.06.09, 08:12
                    Szanowny Omnibusie serocczaninie
                    Polemikę z Tobą uważam w tym temacie za zakończoną gdyz jest jałowa
                    i bezowocna. Pierwsze co daje sie wyczuć w Twoich wypowiedziach -
                    masz jakiś problem z pracą albo jej poprostu nienawidzisz i nie
                    umiesz podjąć decyzji o jej zmianie bo jest dalej niż 2km / to już
                    nie moja wina/. Jak jesteś taki nowoczesny i wszechwiedzący to
                    pewnie wiesz ,że przeciętny amerykanin zmienia pracę a co za tym
                    idzie miejsce zamieszkania ok 7 razy w swoim życiu. Do dzieła
                    Omnibusie.
                    P.S. Tak na przyszłośc - jak sie Kolego do kogoś zwracasz to forma
                    nakazuję wcisnąć caps lock. Nie piszę tego aby Cię pouczać ale juz
                    tak jest przyjęte i niech tak zostanie /to sie nazywa dobre
                    wychowanie/. Jeżeli wiesz o tym i chciałeś mnie tym sposobem
                    zdyskredytować to muszę Ciebie i Twoje wykształcenie oraz kulturę
                    osobistą rozczarować. Jest takie powiedzenie; i w Paryżu nie zrobisz
                    z owsa ryżu. Więc sie nie napinaj bo może Ci coś gdzieś popękać.
                    • serock2 Re: burmistrz 02.06.09, 09:24
                      No i właśnie to jest kultura wypowiedzi na forum. Jesteś anonimowy, więc możesz
                      jechać innym ile wlezie. cujas64 jeśli jesteś tak kulturalnym człowiekiem to nie
                      używaj argumentum ad personam, ale postaraj się wskazać dlaczego nie zgadzasz
                      się z przedmówcą. A jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu.

Osobiście zgadzam się, że Serock to miasto niewykorzystanych możliwości,
                      szczególnie jeśli chodzi o rzekę. To, co powszechnie nazywane jest molem jest
                      kpiną. Gdzie jest przystań, gdzie wypożyczalnie sprzętu wodnego (poza WOPREM),
                      gdzie możliwość aby pojeździć na nartach wodnych? Uważacie, że w
                      czterotysięcznym miasteczku nie można zorganizować więcej rozrywek?
                      Co do burmistrza, prawda jest taka że wszystko cokolwiek robi się w Serocku, od
                      chodników z kostki i klinkerowych kwietniczkach poczynając aż do imprez na rynku
                      i fajerwerków jest skierowane do turystów, albo raczej do mieszkańców Warszawy,
                      których chce się tu przyciągać. Pana Burmistrza nie obchodzą sprawy mieszkańców
                      i nie mówcie, że budowa drugiego bloku komunalnego jest zaprzeczeniem mojej
                      tezy. Przez lata w tej kwestii nic się nie działo, ale ludzie potrafili mieszkać
                      w namiocie przez zimę. Kolejna kwestia to wspomniana młodzież. W ośrodku kultury
                      dzieje się niewiele. Sam chodziłem jako dziecka dopóki cena jednego z zajęć nie
                      wzrosła z 20 do 100 zł. indifferent Szkoła w Serocku jest zamykana o 16-17, bo nie ma
                      pieniędzy na zajęcia dla dzieciaków, choćby koła teatralnego. Sala koncertowa
                      stoi przez większość dnia pusta. Stadion miejski jest ogrodzony równie mało się
                      na nim dzieje. Istnieje koncepcja budowy basenu przy plaży. I jak myślicie, kto
                      będzie z niego korzystał? Chyba nie serocka młodzież. Jeśli uważacie, że
                      młodzież wszędzie się stacza, to może warto się zorientować jak to jest w innych
                      małych miejscowościach? Osobiście wolałbym aby pieniądze na przekładanie kostki
                      szły na działania związane z mieszkańcami miasta. Bo owszem w Serocku można
                      spacerować do woli. Ale nic poza tym.
                      A jeśli chodzi o burmistrza, to Perfect kiedyś śpiewał tak: "... trzeba wiedzieć
                      kiedy ze sceny zejść (...)"

Pozdrawiam
                      Tomek
                  • mag461 Re: burmistrz 03.11.09, 14:30
                    Madzik.... przepraszam ,ale nie pieprz dziecino,bo jak sądzę jesteś
                    bardzo młoda.
                    Dyskoteka w Serocku dla pijanych dzieci???? Latem na dyskotekach na
                    plaży widac jaki jest przedział wiekowy... im później tym więcej
                    pijanego gówniarstwa,któremu po kilku piwach radośc sprawia
                    wyrywanie koszy na śmieci i tłuczenie latarni.
                    Zapewniam Cię,że restauracje,bary i kawiarnie nie są zamykane o 22
                    za sprawą burmistrza,ale raczej brakiem klientów,potrzebą wypoczynku
                    personelu i mieszkańców.Jak sądzę Ty jesteś w takim wieku,że snu
                    zbyt wiele jeszcze nie potrzebujesz a żeby posiedziec i pogadac
                    polecam wizytę u koleżnki w domu ,bo w restauracjach raczej należy
                    konsumowac a jedno piwo i sześc słomek to raczej kpina niż
                    konsumpcja.
                    Estetyka i gust są sprawą bardzo indywidualną dlatego nie będę
                    dyskutowac w imieniu innych.W swoim własnym powiem,że targ na rynku
                    jest jedną wielką szpetotą do której niestety wszyscy się
                    przyzwyczailiśmy.
                    Co do myśli jak napisałaś naszego a wiec i Twojego burmistrza
                    trudno wyczuc jakie są...?Sądzę jednak ,że dalekie od bycia
                    Bogiem,bo to ma związek z wyprowadzką do nieba, a chłopina jest
                    jeszcze młody i ma dużo spraw pewnie do załatwienia na ziemi.
                  • mag461 Re: burmistrz 03.11.09, 14:39
                    serocczanin napisał:

> Widzę, że ktoś nie pojmuje po pierwsze co to jest miasto
                    turystyczne,
                    No właśnie ... może wyjaśnisz kolego?
                    Dla mnie Serock nie jest miasteczkiem turystycznym ,bo i nie za
                    wiele do zwiedzania i brak bazy noclegowej.
                    Jeżeli już to raczej miasteczko rekreacyjne z powodu położenia nad
                    wodą i ogromnej ilości działek.
                    I kto tu nie pojmuje znaczenia ?????
    • amandaluiza Re: burmistrz 23.10.09, 22:02
      Wszyscy tutaj macie rację. Wszystko jest ważne, zarówno ładny wygląd miasta,
      miejsca pracy dla mieszkańców jak i zaplecze rozrywkowo - kulturalne. Nie jest
      tak źle ale oczywiście mogłoby być jeszcze lepiej. Byłoby dobrze gdyby nie
      trzeba było jeździć do pracy, kina czy na większe zakupy 30 km do warszawy.
      Muszę się koniecznie zgodzić z tym, że plaża jest źle zagospodarowana.
      Faktycznie piach jest brudny, nie ma porządnej wypożyczalni sprzętu
      turystycznego ani kafejek czy barów a to wszystko być powinno. Miejmy jednak
      nadzieję, że to się wkrótce zmieni.
    • amandaluiza Re: burmistrz 23.10.09, 22:13
      I rzeczywiście powinno być zdecydowanie więcej zajęć, kursów, warsztatów czy kół
      zainteresowań dla dzieci i młodzieży i nie mam tu na myśli dyskotek a raczej
      sport, teatr, plastykę, muzykę jak też edukację.
      Ogólnie rzecz biorąc jest wiele dużo gorszych burmistrzów w polskich miastach.
      • tomek7826 Re: burmistrz 24.10.09, 20:44
        nie ma zajęć? są.. piłka nożna, ręczna,siatkówka,koszykówka, tenis stołowy,tenis ziemny,
        zajęcia plastyczne, taneczne, śpiew, teatralne.
        Nawet Ochotnicza Straż Pożarna w Serocku przyjmie osoby zainteresowane.

Wszystko jest ale nie ma komu przychodzić. Gadacie i gadacie że nie ma zajęć a powiedzcie na jakie zajęcia WY chodzicie albo byście chcieli chodzić?? Przejrzyjcie na oczy.
        Nazwijcie rzeczy po imieniu DZIECIOM SIĘ NIE CHCE tylko komputer i komputer i nic więcej... na komputer czas ZAWSZE znajdą nawet i 2-3 godziny w ciągu dnia ale żeby iść pograć w jakąś gre chociaż RAZ w tygodniu na hali sportowej przy "sorbonie" to nie ma czasu.

Chcecie baru? wy chcecie. ciekawe kto z was by tam chodził i ile razy w tygodniu. Raz a może dwa? ale raczej w miesiącu. Każdy chce i na początku będzie wielkie BUM że jest bar a po 2-3 miesiącach żadko kto tam będzie chodził bo jak zwykle w naszym "miasteczku" to każdemu nic nie pasuje i nie dogodzisz każdemu.

Powstała restauracja KUCHNIA POLSKA, na rynku jest bar, zemsta, bar na przeciwko przystanku w stronę warszawy.. Ile razy tam byliście?

Mi nie pasuje obecna ulica WYZWOLENIA. Trwają tam prace jakieś ale została doprowadzona do takiego stanu że po deszczu tam jest BLOTO.. noga wpada aż a but do połowy brudny.. trzeba z gumowcami chodzić bo aż szkoda. Zapraszam na spacer ulicą wyzwolenia w stronę YACHT CLUBU po deszczu a najbardziej zapraszam nasze władze aby zobaczyły co tam się dzieje. Tamtędy chodzą dzieci DO i Z szkoły a takie warunki jakie tam panują są STRASZNE.
        Zastanawiam się też kiedy ZNÓW będą wymieniane krawężniki na mieście bo te co są teraz są w "opłakanym" stanie.

i jeszcze jedno.. SEROCKIM DZIECIOM zabrano miejsce do zjeżdżania na sankach... górka przy trakcie spacerowym była miejscem gdzie spotykały się WSZYSTKIE pokolenia i wszyscy się dobrze bawili zjeżdżając z tej "górki" i zamiast zrobić aby była bezpieczniejsza (usunąć to drzewo i ten murek na wprost żeby była górka która by zatrzymywała zjeżdżających) to wybudowano kwietnik na jakieś zbędne kwiatki.. naprawdę posunięcie super a dzięki temu serockie dzieci zaczną się bawić nad wodą wchodząc na lód bo nie będzie tej wielopokoleniowej górki na którą chyba KAŻDE chętnie przychodziło.

Nie zrozumcie mnie źle ale chciałbym aby w serocku działo się więcej DLA mieszkańców, aby działania nie były pochopne i nie przemyślane (fontanna) na których będziemy my tracić, wszyscy mieszkańcy i żeby pieniądze nie szły na marne bo to w końcu nasze miasto i nasze dobro.

pozdrawiam Tomek
        • madzik199210 Re: burmistrz 24.10.09, 20:59
          bo burmistrz robi wszystko na pokaz....dla turystów aby wszyscy mowili , ze
          serock to tak piekne i zadbane miasto...a w srodku jedno wielkie G****... nie ma
          normalnych miejsc zeby mlodziez mogla w srodku zimy posiedziec,
          zjesc,pogadac...dlaczego w innych miastach sa dyskoteki a w Serocku nie> bo
          burmistrz chyba by sie zsikał , nie wiadomo dlaczego..wszystkie bary ,
          restauracje zamykane o 22 i koniec..bo burmistrz nie pozwala..
          Nie ma miejsc parkingowych...a targ chcial przeniesc gdzies daleko za miasto a
          ze ludzie si enie zgodzili to porobil tak zeby nie bylo miejsc do
          parkowania...aki jest nasz Szanowny Pan Burmistrz...mysli ze jest Bogiem..
          • prymulkaserock Re: burmistrz 21.11.09, 14:21
            zgadzam sie w zupełności... tak miasto jest ładne trzeba sie z tym
            zgodzic ale centrum a reszta...? rozejrzyjcie sie!! na drogi...
            ciagla wymiana kostki? bez przesady.troche trawki wyrosnie i juz
            zmiana.a te pieniadze mozna by bylo przeznaczyc na inne cele-
            pozyteczniejsze! ja na tego burmistrza glosowac nie bede...dajmy
            szanse innym wykazania sie....!!!!!! WSZYSTKO JEST ROBIONE NA
            POKAZ A NIE DLA DOBRA LUDZI...!
        • akgserock Re: burmistrz 03.11.09, 16:43
          zgadzam się
          przejechać ulicą wyzwolenia graniczyło nieraz z cudem,wyrównali
          trochę ale i tak szara mgła piachu unosząca sie od wiosny po jesień
          jest nie do zniesienia,pora na asfalt...ale po co?ważniejsze
          tandetne wiszące kwiatki na warszawskiej lub kiczowate klomby z
          klinkieru ,one przynjamniej pokazuja jak u nas bogato...sama się
          nabrałam na ,,ładny Serock,,-owszem nikt nie odmawia mu
          Narwii,deptaka,drzew ale to nie wszystko.
          Nie ma co psioczyć na naszego Burmistrza bo sa tacy co nawet i
          klombów nie robią ale moim zdaniem generalnie pora dać komuś innemu
          porządzić,czy monopol ma jeden człowiek?
          • czarodziejka212 Re: burmistrz 22.11.09, 12:25
            wiecie co, obecnego burmistrza trzeba docenić, nie ma co. to, jak Serock
            wyglądał jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu, to był koszmar. W tej chwili
            konkurujemy z innymi miastami pod względem wybierania miejsc przez turystów na
            odpoczynek.

Niestety jednak, do Serocka wdarła się rutyna, konserwatyzm, małomiasteczkowość.
            Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, niepokonanym...
            Ktoś to wyżej zauważył, że obecnie władze kładą nacisk na to, żeby Serock był
            ładny, żeby przyciągał. Przyciąga. Ale na chwilę. Bo co tu robić na dłuższa metę?

Co mają robić dzieci - zgadzam się, są zajęcia w ośrodku kultury, ośrodku sportu
            - niestety jednak wielu rodzin nie stać na te zajęcia, choć są "tanie".
            Dzieciaki ze sławnych Napoleonek (nikomu nie umniejszając) błąkają się po
            mieście popołudniami bez pomysłu na zagospodarowanie czasu. Są dwa kiepskie
            place zabaw i tyle.

Odebrano im górkę na trakcie spacerowym, bo co, bo szpeciła śladami po sankach?
            Mamy w zamian śmieszną "fontannę", z której ledwo woda tryska. W tej chwili jest
            to miejsce schadzek młodzieży, gdzie za krzakami można bezpiecznie palić, pić, i
            co tam jeszcze.

Brak miejsc na zabawy dla dzieci. Brak miejsc na odpoczynek dla mam.
            Gmina nie jest też przyjazna dla przedsiębiorców, czym tak mocno się chwali, nie
            jest.

Jest za to atrakcyjna dla emerytów - co najlepiej widać latem.

Ale nie sądzę, żeby cokolwiek się zmieniło. Bo nie ma w Serocku osoby z
            pomysłami, która miałaby odwagę coś zmienić. A skoro nie ma dobrych kandydatów
            na burmistrza, to lepiej zostać przy tym, co znamy. I tak koło się zamyka.

Apeluję, żeby wziąć sprawy w swoje ręce.
            Nie wystarczy nowy burmistrz. Potrzebna jest też nowa Rada Miejska, która będzie
            robiła coś dla gminy, bo w tej chwili radnych widać tylko na sesjach, nigdzie
            indziej.
              • mag461 Re: burmistrz 24.11.09, 10:01
                czarodziejka napisała:
                "Co mają robić dzieci - zgadzam się, są zajęcia w ośrodku kultury,
                ośrodku sportu
                - niestety jednak wielu rodzin nie stać na te zajęcia, choć
                są "tanie".

Nic dodac nic ując.... co byś nie zrobiła to klapa.A czasy za darmo
                minęły bezpowrotnie.
                Nie możemy miec pretensji o to,że dzieci włóczą się po ulicach skoro
                sami nie jesteśmy w stanie zapłcic za zajęcia dodatkowe.
                Domyślam się,że gdyby byli chętni atrakcji w Pilawie też by
                przybywało.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka