polazrski 20.10.10, 22:02 o obecnej sytuacji w Polsce? To poczatek konca, czy koniec poczatku? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yagnik Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 20.10.10, 22:15 A co Polazrski ma do powiedzenia oprócz durnych pytań? Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 20.10.10, 23:25 A co Yagnik ma do powiedzenia oprocz durnych pytan zadawanych mnie? Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 09:14 Mam Ci do powiedzenia tylko tyle że majowie nie zajmowali się Polską tylko badaniem nieba głównie oraz w wolnych chwilach uprawiali krwawe sporty. Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 09:52 No nie! I nawet pytania Yagnik nie rozumie. Nie pytam konkretnie co Mayowie mysla o Polsce, ale co wynika z ich przemyslen o kosmosie dla Polski. Co ty taka bezumna ateistka? Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 10:28 Ty mi tu od głupich nie wyjeżdżaj jestem już po drugiej kawie myślę jasno i czasami trzeźwo nawet. Co myślą no co mogą myśleć? Weź się zastanów chłopaczyno zanim zadasz pytanie, Majowie niebo obserwowali nie przewidzeli kryzysu eurokołchozu choć i szkoda co? Natomiast jeśli idzie o samą Polskę i Majów to jedyny związek jaki widzę to że określili oni konkretne cykle Ziemi i teraz jak widać jesteśmy w cyklu "wody". To zresztą było widać "na dole" Polski kilkakrotnie w tym roku. Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 10:32 No widzisz. Da sie, jak sie chce. Wiec jak? Poczatek konca, czy koniec poczatku? Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 10:36 A to zależy kto interpretuje. Niektórzy twierdzą że rozpoczyna się nowy lepszy czas inni mówią że to będzie koniec. Sami Majowie za to mówią że coś się kończy ale nie jest to ostateczny koniec _wszystkiego_. Interpretacja dowolna. Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 11:33 Czyli jest nadzieja. Kamien z serca mi spadl. Myslalem, ze to koniec. Odpowiedz Link Zgłoś
pan666 Re: A co Mayowie maja do powiedzenia 21.10.10, 13:09 Mayowie (Olmecy ?) pozostawili nam b.dokladny kaledarz astralny,o zadnym koncu swiata ani slowa,skonczy sie jedna epoka i zacznie nastepna wszelkiego rodzaju katastroficzne profecyje to wymysl europejczykow hindusi tez o koncu jednej epoki mowia lecz nie o koncu swiata koniec swiata ludzie sami sobie i calej planecie w pocie czola buduja ... "Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." (Isaac Asimov) "Jak dowodami można obalić coś, w co motłoch uwierzył bez dowodów?" (Nietzsche) Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik panie666 21.10.10, 13:24 Zapomniałeś tylko wspomnieć że kalendarz Majów się kończy na 2012, ale to nic może zapomnieli dopisać pozostałych dat ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
pan666 Re: panie666 21.10.10, 13:35 najprawdopodobniej Olmecy/Mayowie dosc nieoczekiwanie i nagle udali sie do ktoregos z swiatow rownoleglych (jak Pueblo) albo fundusz astronomiczny Krolowi Wielka Lacha II sie skonczyl i dal astronomom kopniaka ;) Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: panie666 21.10.10, 14:22 Aleś chwiejny Panie666, raz się gotujesz na zagładę ludzkości a raz bagatelizujesz, trafić za Tobą nie się nijak nie da. A może Ci się osobowości boksują ta na tak, ta na nie i co tu robić? ;-) Słuchaj, kalendarz się kończy zinterpretować można dowolnie, Anna Maria Faber mówi że należy się miłować i świece palić a będzie miodowo, ja tam nie wiem, wolę być przygotowana na wiele okoliczności, postaram się przyjąć to godnie ;-) Program naukowy ostatnio jednym okiem oglądałam, jakiś pan "grzmiał" "Nie należy się zastanawiać czy będzie przebiegunowienie, bo to pewne, należy się pytać kiedy" I jak się ciągle pytam ale nikt nie wie :-) Na pyszałków w okularkach w służbie nauki też trzeba brać poprawkę niektóre tematy wszak mogą być drogą do kariery czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
pan666 Re: panie666 21.10.10, 14:59 yagnik:) "Nie należy się zastanawiać czy będzie przebiegunowienie, bo to pewne, należy s ię pytać kiedy" .. no wlasnie,przebiegunowanie jest pewne i stad ten czarny humor czasamina ktoryms z forum´s gdzie ci wiecej o astronomi wiedzacy pisza wyczytalem ; "przebiegunowanie tak,aly czy w 180* ?" i tu mnie "zastrzelili" gdyz widzialem ongis taki Made in Helly Wood film gdzie pokazana inna morzliwosc-biegun polnocny na dzisiejszym rowniku ... rzecz w tym ze nawet znawcy ziemi i niebios (?) tego niewiedza,gdzie bedzie wskazywac strzalka kompasu wczoraj na n-tv widzialem popularno naukowy film w dwuch czesciach traktujacy o ziemi od Gondwany po dzien dzisiejszy i miljony lat w przyszlosc ..,czolem sie taki cholernie maly mniejszy niz zasuszony lort muchy jezeli bez uprzedzen spojzymy na ludzkosc ,jej przeszlosc i ew.przyszlosc okaze sie ze nieznaczymy wiecej niz jakikolwiek byt przed nami i po nas nic niemozemy Einstein dal nam mozliwosc zwiedzania naszego okoloziemskiego podworka i jednoczesnie teoria jega zatrzasnola drzwi przed nami by poznac wiecej ciekawe czy bakteria mysli? jezeli tak to czy tak jak my ? tak bardzo sie nieroznimy :( Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: panie666 21.10.10, 15:09 Ano Panie666, masz pan rację, trzciny na wietrze ot co, myślące w dodatku psia ich raz, żeby choć nie myślały a nie dręczą się na forum rozpisują ;-) Wiesz z tym przebiegunowieniem to niby badali i wyszło że to nie bywają duże zmiany ale weź tą mapę z Antarktydą wyrysowaną co do szczegółu Piri Reisa, skąd Ci ludzie wiedzieli jaki Antarktyda ma zarys? W tamtych latach? A takich brylancików pewnie i więcej... Odpowiedz Link Zgłoś
pan666 Re: panie666 21.10.10, 15:18 yagnik:) "A takich brylancików pewnie i więcej..." .. z pewnasia wiecej,na stropie komory "grobowej" Heopsa mapa nieba wyraznie zaznaczony krzyz poludnia , z Egiptu i pn.czesci ziemi krzyza poludnia nigdy niewidac,wiemy za starozytni egipcjanie zeglarzami niebyli,ze nigdy niazapuscili sie bardziej na poludnia od wybrzezy Nubi (Sudan) skad wiedzieli/znali niebosklon polkuli poludniowej ? Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: panie666 21.10.10, 16:20 Panie66, nie idźmy w Egipt bo do rana nie skończymy i wina zabraknie, tam to siedzi zagadka na zagadce, nawet dosłownie jeśli wiesz co mam na myśli (ukryte komnaty _pod_). Ale dobra :-) Bo Ci którzy budowali piramidę Cheopsa są mylnie datowani, to w ogóle inna cywilizacja była i może idąc tym tropem da się rozwiązać tę kwestię, Faraonowie sobie wiele rzeczy przywłaszczyli... Weźmy Sfinksa. Sfinksior datowany jest (nieoficjalnie) na 10-15 tys lat to by się zgadzało (ślady wodnej erozji) A kto go tam postawił w ogóle he? A w ogóle to Sfinksior był lwem, faraonowie głowę mu doczepili i myśleli że będzie cacy, niestety głowa nieproporcjonalna jak jasna cholera, wydało się szachrajstwo. 10,5 tys lat temu słońce wschodziło w znaku lwa. Tu lew tam lew. Odpowiedz Link Zgłoś
pan666 Re: panie666 21.10.10, 20:22 yagnik☺ 21.10.10, 16:20 Re: Egipt,wspanialy temat,interesuje mnie od zawsze ,ale telegraficznie : pod koniec lat ´90tych (niepamietam dokladnie) jeden niemiec i paru szwajcarow postanowili zajzec do "Cheopsa" przez "kanal wentylacyjny" ich maly robot OUTOP sterowany kablem zajechal dosc daleka az zatrzymal sie przed sciana z bloku skalnego w bloku tym wyrazne slady metalowej klamry z zielonym nalotem-miedziana robot wycofano i na tym reportarz sie skonczyl (pokazywany przez SVT i Discovery) prawie rok po tym fakcie na stronie v.Dänikena raport Wyzszej Szkoly Technicznej in Zürich i badanym metoda C14 kawalek miedzi,okreslono na 12-12,2 tysiaca lat (???) jezeli wezmiemy za prawdziwe twierdzenia obecnych egiptologow ze piramide Cheopsa wybudowano 3,5 tysiecy lat pne to piramida ta ma ~5 tysiecy lat (?) pozostaje wiec zagadka dlaczego budowniczowie egipscy uzyli 7 tysiecy lat starej klamry miedzianej do mocowania w/wm bloku ? nasowa sie mysl przekorna,to Piramida Cheopsa byla ta piwerwsza piramida puzniej w miare czasu i zatracaniu umiejetnosci/wiedzy swych starozytnych egipcjanie budowali coraz mniejsze i mniej udane piramidy,na schodkowej konczac mamy wiec okres ~12 000 lat-okres mega erupcji slonecznych i prawdopodobnie okres zmiany/wariacji pola magnetycznego naszej planety ..,i mase innych z tym zwiazanych pytan i watpliwosci moim zdanie dobrze jest ze niewszyscy maja dostep do i-netu,chociaz gdy czas przyjdzie nieuda sie opanowac paniki,to panika jest najwiekszym zagrozeniem dla mas,tak bylo zawsze w trudnych czasach Odpowiedz Link Zgłoś
yagnik Re: panie666 21.10.10, 21:22 Te badania przerwano, dlaczego? Niewygodne fakty, ach co zrobić. Było to zbyt ryzykowne jak sugerowali niektórzy naukowcy, wydałoby się że piramida Cheopsa wcale jego nie była! Póki co raczej się nie zanosi na jakieś głębsze badania bo Egipcjanie pilnują aby nikt nie odbierał im swej "kultury". Tu jakieś wielkie badania moim zdaniem póki co w grę nie wchodzą. Zresztą był już taki przypadek naukowca którego dosłownie wyrzucono po kilkunastu latach pracy za stwierdzenia które nasuwają się innym, miał zakaz badania piramid w Egipcie bo chlapnął za dużo o swej teorii. Zresztą popatrz na piramidę Cheopsa (pozostałe 2 piramidy z czwartej dynastii) i na resztę, te dostojnie się prezentują a reszta się jakby sypie. Czy tylko mi się nasuwa taka teza: Egipcjanie nie zbudowali tych 3 piramid oni się uczyli je dopiero budować na późniejszych. Nie wiem, jeśli Sfinks ma ślady erozji wodnej to mógł powstać ok 10 tys lat pne a to jest takie minimum bo właściwie można założyć że powstał w okresie od 10-15. Odpowiedz Link Zgłoś